• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Návrh na nové dobrodružství Společenství

Jirinazel

Znalec fóra
Všem děkuji za odpověď:
Asi jsem špatně pochopila, co psal Lovec, ale ano, ona se tam nějaká dočasně postradatelná manufaktura nebo velká kulturka najde. Taky si nedělám iluze, že bych ten artefakt dostala, když není na první cestě.
@Lovec Krys " Konstrukti jsou poslední kapitola, kterou lze projet čistě přes portálová požehnání".
Tak to jsi mě překvapil a nepotěšil. Já takhle hrála konce všech osadníků, přes zelené placky, kdykoli mi došla trpělivost. Naposledy jsem odflákla Amuni, kvůli eventu, abych měla denní výhry ve vyšší kapitole, ale pak, když jsem se loučila s Bastet, přišlo mi to trochu smutné a chtěla jsem si konstrukty užít. Už mě ale nebaví, portálovky si vyrábím a šetřím, mám jich poměrně dost, tak toho asi naposledy využiju.
 

OldMaGorr

Mistr slova
@Jirinazel - Portálovky se hodí i později, jen už to nebude možné dojet všechno JENOM s nimi. Třeba v XVIII. kapitole se portálovými urychlovači dají úspěšně nahradit "náměstí uvítání", kterých by jinak bylo potřeba až 6 - na to je dokonce jeden z vedlejších úkolů. (Já jich nakonec 6 postavil a hned zase zboural)
 

Lovec Krys

Legenda
@Jirinazel Portálová požehnání přidávají osadnické suroviny, které jsou omezené množstvím.

Ještě v Elvenarech lze portálovými požehnáními projet většinu kapitoly (ale už ne celou).
Na začátku máš několik technologií, které potřebuješ vyzkoumat pomocí neomezených meziproduktů.
Po vyzkoumání sloupce s pokladnicí vědění už na zbytek kapitoly stačí jen požehnání, meziprodukty na výzkum už potřebovat nebudeš. Z paměti si nejsem jist, zda je nebudeš potřebovat na vylepšení portálu (můžeš zkontrolovat na wiki).

V ambasádách přitvrdili - požehnánímí můžeš vyzkoumat jen část výzkumů, ještě na poslední výzkum budeš potřebovat meziprodukt, který nelze naklikat přes požehnání. Takže celou kapitolu budeš potřebovat osadníky a nejde to projet jen s portálem.

Od Unurů pak platí, že omezená je pouze první osadnická surovina, ze které pak vyrábíš finální neomezený osadnický produkt (nebo produkty), za které zkoumáš a které nelze naklikat požehnáními.
PPčka pak slouží pouze na ušetření surovin / jedné budovy. Zbytek osadnických budov je potřeba mít ve městě.
Kapitola Unurů se dá urychlit za masívního použití teleportů a šíleného klikání na malé lodě po 15 minutách (max. 3h), pak lze výzkum projet za pouhé 3 týdny (pokud je někdo ochoten 3 týdny klikat jak šílenec po 15 minutách na 70+ malých lodích (teď už jdou alespoň klikat hromadně).

No a zábavná kapitola Týmový puch, ve které bez ohledu na velikost osadníků vyrábíš finální produkt - odznaky - v portálu po 1 kuse (a ani včelou na max. to nezvýšíš), a namísto navýšení produkce odznaků se vylepšením portálu čas produkce zkrátí, takže na lv4 trvá výroba 5 odznaků ve frontě celé 2 hodiny, takže pokud se do hry nemůžeš přihlašovat co 2 hodiny, tak portál část dne stojí a nic nevyrábí (a mám spočteno, že při prodlevě způsobené jenom spaním to je max. 45 odznaků / den, takže poslední 3 sloupce - 210,280 a 300 odznaků jsou opravdová chuťovka, takže pro hráče co si dokonce dovolí pracovat a dojíždět bez možnosti během této doby klikat Elvenar se tato rychlost klidně sníží na 20 odznaků / den). Jediná možnost, jak urychlit výrobu portálu jsou urychlovače. A samozřejmě další chuťovka v podobě Kupců, kdy přes klasickou funkci tržiště můžeš jen přijímat nabídky, dávat je můžeš jen přes kupce, kteří jsou omezení množstvím (2000/2200 dle úrovně Hl. sídla na kupce - viz. kupci v diskuzi o kapitole).
(omezení kupců a krátkost výroby portálu jsou 2 věci, které na této kapitole nesnáším a které dle mě dost srážejí oblíbenost kapitoly).

Ps: PPček mám aktuálně přes 4000% a i kdybych jich měl milion %, tak by to kapitolu neurychlilo ani o sekundu. V poslední kapitole mi pouze umožňují nestavět Náměstí uvítání (3x3).
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Lovec Krys: :D
Bereš to moc vědecky. Já nemám v hlavě komputer, tak prostě občas zakopávám. Na Elvenary se těším, na Unury taky - ty lodě se mi líbí. Na poslední kapitolu ani ne - ty víš, že nemám zrovna týmového ducha. Je ještě daleko, daleko, tak proč se trápit předem?
 

Hexik

Znalec fóra
no jo lovec bere to hodne systematicky, ale jeho prispevky ctu rada ma v nich hodne informaci

a portalovky vyuzivat co to jde ikdyz ty stavby jsou pekny co jinak delat s portalovkama
 

Adina c

Pozorovatel
Jsem v menším společenství a aktuální verze nám celkem vyhovuje.
Trpasličí pivovar je sice otravná věc, ale dává možnost se zapojit i těm nejmenším. Čekáme a dáváme tak možnost přihodit odznak i hráči, který má třeba zatím jen 8 000 bodů. Pro něj jsou odměny hodnotnější a udělají mu větší radost.
 

profik

Kolemjdoucí
Líbí se mi, co z téhle diskuze vyplynulo, a to, že pokud někdo DS hraje na vítězství, měl by být lépe odměněn.
 

Waso

Učedník
jj
Za dvacété místo žebříku jedna figurčička? No proč ne, ale kolikrát jsem musel kliknout na ten zpropadený vír a házet tam bazmeky lopatou?!!
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru