• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Návrh na nové dobrodružství Společenství

SilviSaleva

Pozorovatel
Měl bych návrh na nové dobrodružství Společenství. Už několikeré dobordružství si říkám, a dost mne to vždycky irituje, že nejsou využity všechny možnosti. Rozšířit stávající by bylo už asi moc, těch úkolů takto 16 je ideal, ikdyž by šla udělat další záložka s dalšími 16ti úkoly, pro rozšíření stávajícího dobrodružství, ale jak říkám, bylo by to přeplácané, proto bych udělal druhou variantu.

A sice jsou nevyužité následující produkty:
1. Obyčejné nástroje - 15min dílna
2. Chleba - 1h dílna
3. Tříhodinová výroba z manufaktur na dřevo/mramor/ocel

Dále jsou úplně nevyužity manufaktury pro řemeslné a vzácné zboží.
Tedy to máme pro řemeslné 4 úkoly a pro vzácné další 4 úkoly

Rozepsáno:
4. Tříhodinová výroba z manufaktur na svitky/hedvábí/křišťál
5. Devítihodinová výroba z manufaktur na svitky/hedvábí/křišťál
6. 1 denní výroba z manufaktur na svitky/hedvábí/křišťál
7. 2 denní výroba z manufaktur na svitky/hedvábí/křišťál
8. Tříhodinová výroba z manufaktur na elixíry/kouzelný prach/drahokamy
9. Devítihodinová výroba z manufaktur na elixíry/kouzelný prach/drahokamy
10. 1 denní výroba z manufaktur na elixíry/kouzelný prach/drahokamy
11. 2 denní výroba z manufaktur na elixíry/kouzelný prach/drahokamy

Zde by ještě někdo mohl namítnout, že by to nemohli vyrábět hráči začátečníci, to však vůbec není žádný problém, protože se jedná s Dobrodružství Společenství, kdy ve Společenství jsou i hráči kteří již jsou pokročilejší a mohou tuto produkci. Navíc stčí přispět byť jedním jedinným kouskem pro získání odměny a dílny lze stavět od samotného počátku hry. Popřípadě by zde bylo možné udělat variantu pro takovéto hráče třeba tím, že by mohli postavit manufaktury na řemeslné a vzácné zboží ikdyž by neměli potřebný výzkum, ale jen pro toto dobrodružství a po jeho zkončení by budovy byly buď automaticky smazány, nebo by jim byla zakázána produkce a musel by je tak samzat hráč sám.

Nicméně ještě 5 bodů chybí a abychom se neopakovali, vše mám vymyšlené a sice by to byli body následující:

Máme vyprodukuj pořádné množství mramoru/prken/oceli:
Tak tedy:
12. Vyprodukuj pořádné množství hedvábí/svitků/křišťálu
13. Vyprodukuj pořádné množství elixírů/kouzelného prachu/drahokamů

Dále:
14. Investuj 10VB do výzkumu ( zde opět by se dalo namítnout, že hráči, kteří mají výzkum kompletní by byli znevýhodněni, nicméně jsou zde opět hráči, kteří jsou třeba i na začátku hry a výzkumy mají ještě před sebou - takže vlastně tedy kompenzace předchozího znevýhodnění hráčů začátečníků. Nebo varianta zde, otevřely by se speciální výzkumy, které by zvedly třeba produkci zboží - toto ale domyšlené nemám)

15, Vylepši 2(3 nebo 4) budovy na úroveň X (X = podle úrovně hráče a podle toho v jaké se nachází kapitole - stejně jako u úkolů stávajícího eventu rostou množství mincí a zboží základního, které je potřeba nasbírat) Nepočítají se pro tento bod budovy Rozvíjející a Prastaré divy

16. Získej 10VB běžnými způsoby (produkcí z budov, z mapy, z turnajů, z věže, nikoliv však koupením)

Jedná se jenom o pracovní návrh, možná někdo tam najde mouchy a jsem pro společné dotažení či vylazení, ale rozhodně si myslím, že to stojí za pozornost a následné zapracování do hry...

Bylo by určitě fájn, kdyby se tyto dobrodružství Společenství střídaly a nebyly pokaždé úplně stejné ( s výjimkou odměn, ty se mění, to je jasné)
 

Prealiena

Velmistr písma
Ahoj,
úkoly na obyčejné nástroje, chleba a tříhodinové manufaktury tu byly v předchozích verzích DS. Ale po přidání posledních odznaků je odebrali (viz. https://elvengems.com/fellowship-adventures/january-2020-adventure/), aby toho nebylo zase moc, už šestnáct je dost.
Nápad se spoluprací společenství, kde každý nemá šanci vyrábět všechno je zajímavý. Dosud to designéři ladili právě stylem, aby každý mohl vyrábět vše, tak nevím, jak se k tomuto postaví.
Dočasné manufaktury a výzkumy po dobu DS - nevím, jestli by to pro vývojáře nebyla noční můra.
 

Ladonka

Učedník
Obměna odznaků proběhla nedávno. Změnou odznaků se dle mého názoru DS nijak nezatraktivni. Problém je se základním postavením DS, jeho strategií. Byli tu už i velmi dobré a zajímavé nápady na kompletní změnu DS, tak třeba se jednou dočkáme a DS už nebude pouze nutnost pro doplnění artefaktů pro hráče, kterým se je nepovedlo komplet získat v eventu.
 

SilviSaleva

Pozorovatel
No nevěděl jsem, že byla nedávno obměna a dříve to tam bylo, protože i já hraji poměrně krátce.

Navíc navrhuji i druhý DS, které by se střídaly.

Ludi: A k Tobě co se týče toho co píšeš, tak ano, jsou méně oblíbené, protže musíš sedět a klikat, s tím souhlasím. Tak co tam sakra dělá trpasličí pivo, které trvá 2 minuty? To je sedět a klikat a né tříhodinovky nebo hodinovky či patníctiminutovky (které už jsou stejné u všech dílen)...
 

SilviSaleva

Pozorovatel
Ano ale tak o to právě jde... 5 minut je a 15 není. A 1 a 2 dení výroba keď zmizí, tak ta také pořád je, teďka se v tom ztrácim už a mám pocit že to komentujete úplně zcestně :p

Nechme prosím spamu a dejme prostor, někomu kdo do toho má co mluvit... Děkuji
 

Ludi

Veterán
@SilviSaleva - Ke každému návrhu na změnu ve hře se tu mají právo vyjádřit všichni hráči. Buď návrh podpoří nebo ne. Já ho tedy nepodporuji, protože by to celé DS jen zkomplikovalo.
To, co je v DS zásadní problém, je místo na pomocné dílny a manufaktury. Vždy je ve společenství hodně hráčů, kteří mají zrovna rozjetou osadnickou výrobu a nemají místo na velkovýrobu odznaků.
1 a 2 denní výroba zmizí na manufakturách od doby, kdy se na nich vyrábí živoucí zboží, tedy od Elementálů. Ale na manufakturách lv. 1 samozřejmě pořád zůstává.
Změna druhů odznaků byla udělána tak, aby přibyly odznaky, které se získávají přímo ve hře a není nutné na to nic stavět. To byl krok správným směrem. To, že byly zrušeny odznaky na 15 min a 1 hod., bylo jen dobře. Kdyby se v budoucnu zrušilo i pivo, já bych to jen uvítala.
 
Naposledy upraveno:

Danber7777

Pokročilý žák
Souhlasím s Ludi,ale myslím si, že zrušení výroby piva se nedočká přeci jen nějaká krátkodobá tam být musí pořád
 

Lovec Krys

Legenda
Nechme prosím spamu a dejme prostor, někomu kdo do toho má co mluvit... Děkuji
Jediný, kdo do toho má co mluvit, je vývojový tým, a ten to tady rozhodně komentovat nebude.

Původní verze DS jsou stále ve hře, jen se nepoužívají (aktuální je typ f, tzn. existují verze a-e).

To, co je v DS zásadní problém, je místo na pomocné dílny a manufaktury. Vždy je ve společenství hodně hráčů, kteří mají zrovna rozjetou osadnickou výrobu a nemají místo na velkovýrobu odznaků.
Záleží, zda chceš jen projet nebo vyhrát.
Při projetí to není problém, pokročilý hráč s obludně velkými osadníky tam vždy pár těch budov zabírajících 2-4 pole nacpe a obvykle se mezi 25 hráči najdou alespoň 1-2 hráči, s místem na větší množství dílen/manu lv1 (problém můžou mít akorát společenství složená výhradně z nízkokapitolních měst, ale i ti, pokud hrají věž, by měli mít alespoň pár teleportů na skladě).
Pro výhru to můžeš udělat stejně jako naše společenství na betě - prostě půlku (nebo i více) vesnice odteleportovat i s osadníky (tady je obludná velikost osadnických budov naopak výhodou - spotřebuješ méně teleportů). Pak tě bude brzdit jen rychlost výroby zbytků a náramků (a tvá ochota plýtvat urychlovači, případně diamanty (a pokud se najdou takové spolky 2, tak se to může zvrhnout v soutěž, kdo utratí více dia)).
 

Ludi

Veterán
@Lovec Krys ani v jednom ze společenství kde hraju, nejedeme DS na vítězství, jen projdeme mapu a hotovo. Pokud se DS hraje tímto způsobem, vždycky se to zvládne. Ale obecný problém s místem ve městě platí. Ono pivo se dělá úplně jinak, když má hráč 50 dílen, že ;). Teleporty jsou ve vyšších kapitolách potřeba na hru, plýtvat na DS se mi s nimi moc nechce. Už jsem to tu psala v minulosti víckrát: DS nemám ráda, není to pro mě zábavné ani zajímavé, hraju ho jen kvůli spolku. A myslím, že to tak má spoustu hráčů.
 

Lovec Krys

Legenda
@Ludi Záleží jaký příjem těch teleportů hráč má a jak často je používá. Já je třeba na běžnou hru téměř nepoužívám, takže jich mám v inventáři slušnou zásobu, se kterou si můžu kdykoliv odteleportovat klidně celou vesnici najednou.
Ano pivo se nejlépe vyrábí s 50+ dílnami lv1. Třeba s 25 je to o něco pomalejší, ale taky se dá poměrně rychle (taky mohli namísto piva nechat pekaře, myslím, že by to nikomu nevadilo).
Tím chci říci, že pokud má společenství všech 25 členů, tak je docela nízká šance, že se tam nenajde nikdo, kdo by těch 25/50+ dílen nemohl postavit.

K návrhu: Myslím, že nám už vývojáři několikrát ukázali, že jim spíše záleží na začínajících hráčích, než na těch na konci, takže bych neočekával přidávání odznaků pro pokročilejší suroviny - viz. např. úkoly z událostí, které lze splnit jen s T1 surovinami.
 

Ludi

Veterán
@Lovec Krys hraju už hodně dlouho Věž na 3 patra a teleporty mi nepadají až tak moc často. Kdysi jsem jich měla velkou zásobu, ale 17. a 18. kapitola mi jí výrazně ztenčila. A k tomu místu ve městě je ještě potřeba čas. Ne každý, kdo má zrovna dost místa má taky dostatek času. Já mám DS ve spolcích na cz1 a cz2 vyřešené, což o to. Ale obecně je to problém. A souhlas, že místo piva měli nechat pekaře.
 

SilviSaleva

Pozorovatel
No dobře, tak teď když to trochu otočim, tak by mne zajímalo, v jaké jste kapitole a kde sakra ty teleportace berete? Já začínám teďka víly a mám za celou hru 15 teleportací... :p A tím si rozhodně neodteleportuju celou vesnici a ano tak ymi přijde teleportace příliš cená na to, abych ji plýtval na DS...

A jinak ok, můj návrh mi přišel natolik skvělý, a teďka si začínám, říkat, kde jsem vzal tu odvahu vůbec to prezentovat, když vlastně určitě to už dávno vymýšleli někdo předtím dkysi dávno a určiotě to neprojde... Proč jsem do toho to úsilí vůbec vkládal?

Každopádně je někde ještě přehled těch verzí? Docela by mne to zajímalo :p
 

Lovec Krys

Legenda
@SilviSaleva Trošku provokace:
1625998821892.png

A ano, jsem už delší dobu v poslední kapitole, takže většinou vylepšuji budovy až po zbourání osadníků (takže moc teleportů nepotřebuji).

Jinak klidně navrhuj, nenech se odradit tím, že s návrhem třeba nesouhlasíme.
(já osobně jsem návrhy už vzdal, neboť vývojáři stejně obvykle použijí jen návrhy, které se jim hodí do jejich vlastní představy o hře a z jakéhokoliv návrhu jsou schopni si vyzobnout jen to, co se jim hodí)
 

Marian24

Znalec fóra
By ma zajimalo kolko hračov tu diskutuje o DS ktory ho aj hraju na viťazstvo . Normalne aktivne spoločenstvo zvladne DS urobiť behom 4 až 5 dňov.Kvoli tym slabim cenam sme ho nikdy nehrali na viťazstvo ale len ziskať 3 hlavne odmeny a hotovo.Takto to hrame na oboch svetoch.Takže s vyrobou a jejich odznakamy do DS sa nestresujeme vubec.Myslim , že i spoločenstva ktore to brali važne od toho už davno upustili :D:D:D
 

SilviSaleva

Pozorovatel
Fůůj Státní policie :D:D:D

Ano přesně to my taky jedeme jen jednu trasu od každé mapy, protože ty odměny za vítězství jsou velmi slabé...

No hezké teleportace, tak až budu v poslední kapitole se ozvu, kolik jich budu mít :D
 

Hexik

Znalec fóra
navrh se mi moc nelibi vlastne vubec
odznaku je dost a ty vyroby mi az tak neschazi zatim
co se tyka moznosti kooperace ve spolku porad tam moznosti jsou
zacatecnici maji sice skvele moznosti vyrabet naramky, vidim ze kazdou kapitolou ma schopnost klesa ve vetsim meste, ale zase zacatecnik asi bude tezko delat zbytky a nebo si tezko da vic jak 50 dilnicek takze moznosti pro spolupraci a rozdeleni prace na ds rozhodne jsou i ted

co se tyka teleportu pouzivam je taky hlavne na manufaktury t2 a t3 udelaji misto a taky obyvatelstvo i tak ted docela zasobu mam ale jen obycejnou kolem 20 a myslim ze je to ok ted docela tento tyden uz na cz pridali i porteni tech vylepsovanych eventovych budov takze ikdyz trosku se zpozdenim vec co se mi i tak libi
 

SilviSaleva

Pozorovatel
Takže ještě jednou nemluvím o rozšíření DS ale o druhém DS2, kde jednou by bylo DS1 a po druhé DS2, pak zase DS1 a pak zase DS2 atd...
 
Nahoru