• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Obchodování Nákup VB

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5188
  • Vytvořeno

DeletedUser5188

Guest
Ahoj přátelé,

já bych se ráda dočkala částečné změny při nakupování VB... Přivítala bych, pokud by se sumy za nákup VB chovaly stejně, jako sumy za nákup komodit u obchodníka. Tj. začínat nákup VB na nějaké základní finanční částce, která se s každým nákupem zvyšuje, ale za určitý čas zase klesne na tu fixní počáteční hodnotu - klidně by to mohlo být až za 12 hodin nebo za 24 hodin,nebo třeba až za týden. Hlavně kdyby ta možnost vůbec byla.... V každém levelu by samozřejmě byla tato základní částka jinak vysoká, tak jako u obchodníka při nákupu zboží. Nákup VB by mi pak připadal férovější. Dost to souvisí s úkoly v eventech, kde se pokaždé vyskytuje úkol nebo úkoly nakoupit daný počet VB. Hráč je pak tlačen do pozice "nakup VB a navyš zase částku za 1 VB, anebo nenakupuj, ale pak se nedostaneš dál a nemáš možnost získat další odměny, či dokončit událost a získat hlavní odměnu". Nepřijde mi to úplně spravedlivé, není zde moźnost volby. Protože pokud se částka za nákup VB jen a jen navyšuje až do astronomických rozměrů, bez možnosti dosáhnout jejího snížení, pak podle mě není zrovna fér nutit hráče v každém eventu nakupovat body... :confused:

(Ještě by tedy byla možnost dát na výběr další variantu pro splnění úkolu, aby si hráč mohl vybrat, zda nakoupí VB, anebo zda splní nějaký jiný úkol. Ale to by řešilo jen problém s nákupem VB v eventech...)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

LuciskaCh

Mistr slova
Ahoj,

určitě to už někdo navrhoval, ale už si nevzpomenu kdo a kdy.
Ale podporuji tento návrh, mě to sice zatím nějak netrápí (když mám plný sklad mincí, tak radši nakupuju surky, aby se mi ta částka za body nenavyšovala, a mincí mám pořád přebytek), ale určitě to hromada hráčů ocení, ne každý je na tom jak já, že neví, co s těma mincema dělat, tak je už ani nesbírá. Seberu je jen, pokud dám zkoumat provincii, to už mě stojí majlant.
A připadá mi, že s každým eventem se ty požadavky na nakoupení VB zvyšují, takže podporuji ;)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
taky bych uvítal možnost ty VB zlevnit, ať můžu čas od času desítečku / dvacítečku nakoupit a nemusím se omezovat na nákup čistě pro eventy. sám jsem nad tím také přemýšlel a napadla mě 2 trochu jiná řešení. protože VB je ve hře dost drahá komodita, a každodenní reset ceny asi neprojde.

1) zlevňovat VB skrz pokročilé průzkumníky, stejně jako provincie. 25% jednou za čas je v pohodě.
2) změna úkolu "nakup VB" na "získej VB". ať už přes střety, turnaj, odměny z divů, výběru knihovny tajemství.
 

iDavis

Legenda
Kedysi dávno som si tiež dal pravidlo, že VB budem nakupovať výlučne len cez udalosti. Nie som si istý či má šancu prejsť pravidelný reset ceny VB, ale myslím si že odstrániť tieto úlohy by nemusel byť problém. Za mňa pre.
 

LuciskaCh

Mistr slova
taky bych uvítal možnost ty VB zlevnit, ať můžu čas od času desítečku / dvacítečku nakoupit a nemusím se omezovat na nákup čistě pro eventy. sám jsem nad tím také přemýšlel a napadla mě 2 trochu jiná řešení. protože VB je ve hře dost drahá komodita, a každodenní reset ceny asi neprojde.

1) zlevňovat VB skrz pokročilé průzkumníky, stejně jako provincie. 25% jednou za čas je v pohodě.
2) změna úkolu "nakup VB" na "získej VB". ať už přes střety, turnaj, odměny z divů, výběru knihovny tajemství.

Asi máš pravdu, že denní zlevňování by asi neprošlo.
1) to by nebylo špatné
2) není o moc lepší než nakupování bodů. Jelikož zkoumám provincii skoro 66h, tak si je zase šetřím na úkoly v eventech na získání run. Odměny z divů zase nikdy nevím, kdy se vrátí a knihovnu nemám. To by mi moc nepomohlo, to bych ty body radši koupila.

Ať ty úkoly prostě zruší nebo ať chtějí 5VB a ne za event třeba 30.
 

DeletedUser5921

Guest
Rozhodne pre navrh.
Dalsia moznost by bol cenovy strop pre kazdy chapter. Napriklad az dosiahnem cenu 100k za jeden VB tak zostane 100k za kazdy dalsi nakupeny VB kym sa nepohnemdo dalsieho chaptera. Cenovy strop pravdaze urcia vyvojari
 

DeletedUser5188

Guest
Anebo tak, cenový strop, jak píšeš. To je také dobrá varianta :)

Já se nakupování bodů vyhýbám, jak to jde, v podstatě to nechávám jen do eventů. Ale v jedné z diskusí na fóru si hráči stěžovali, že za nákup jednoho VB vydají i třeba 1 nebo 2 miliony mincí - a to mi připadá opravdu neúnosná částka. Hraji tuhle hru pro radost, baví mě, líbí se mi grafika i koncepce, i tvořivost a nápady jejích tvůrců. Když jsem Elvenar začala hrát, moc si mi zalíbil pohodový mírumilovný charakter hry založený na možnosti vzájemné výpomoci mezi hráči - není zde podporována agresivita hráčů (útočení několika silných hráčů v přesile na jedno město, nejlépe na začátečníka...), jako je to např. v Grepolis. Ale dost se mi nelíbí, že to s tím nákupem VB je trochu nespravedlivě vyřešeno...

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
Je mi úplně jedno jestli tento nebo podobný návrh tu již dříve byl. :p A jsem PRO

Z hlediska pořád dokola se opakujících úkolech požadujících nákup VB v eventech, událostech apod, by to bylo fér řešení.

Zrovna s tímto návrhem je třeba pořád dokola otravovat :)
 

DeletedUser2185

Guest
Aktualne platim za VBecko 1.997K a nestezuju si. Kapacita skladu minci 34.000K a vpodstate ty mince na nic nejsou. Takze za prebytky nakupuju porad, nez je tam nechat lezet ladem. A pokud uz se nejakou shodou okolnosti jednou za ctvrt roku dostanu na nizky stav a akutne je potrebuju, mam plnej batoh kouzel na mince z eventu a buhviceho, ktery za normalnich okolnosti vubec nepouzivam. Tudiz ze mne osobne v tom problem nespatruju. Nicmene jsem samoze taky pro :D , byt splneni tohoto pozadavku nevidim ruzove
 

Ludi

Veterán
Jsem pro. Chápu, že cena nemůže klesnout na 0, to by bylo nefér vůči nováčkům. Ale určitá fixní hodnota pro každý lv. by mohla být a vracet se k ní po týdnu. Já nechápu, jak to všichni dělají, že mají pořád plné sklady? Já jsem pořád švorc ;)
Ale mince se dají vydělat snadno a rychle. To je pravda. Takže nákup VB mi nedělá až takový problém, kupuji jen při eventech, jinak výjimečně. Ale každé zlevnění čehokoliv je fajn :)
 

DeletedUser341

Guest
Sdílím návrh Kalicze. Sice jsem aktuálně "teprve" na 1,47M za jeden bod, ale nikdy jsem neměl problém, a vždy za přebytečné mince kupuji body (to množství surovin na trhu je prostě směšné). Když mi sníží cenu za bod, budu mít bodů více, takže klidně taky PRO, ale obejdu se i bez toho... Jak dojdete do vyšších kapitol, zjistíte, že růst 500 je strašně malý v porovnání s tím, kolik mincí máte denně příjem (já minimálně 6-8M) a na kolik ten jeden bod tedy vyjde. A že jich mám při eventu koupit 30? Mám plný inventář požehnání na mince která jsou jinak k ničemu, a v nejhoršim můžu koupit bodíky za suroviny, specielně u T3 roste cena strašně pomalu a ty body jsou pak v podstatě zadarmo...
 

luterina

Veterán
jednoznačně jsem pro s tím nákupem VB něco udělat, zvláště jsem li nucena, pokud si chci zahrát event, je nakupovat..., když jsem začala hrát elvenar tak eventy ještě nebyly, tedy jsem na cenu při nákupu moc nehleděla, teď mám 1 VB za 431k a ať dělám co dělám a vůbec už VB nenakupuji, cena se s každým eventem navyšuje, co budu dělat za takových dalších x eventů až mi nákup 1 VB zabere celodenní výdělek mincí z města a v eventu budu muset 30 VB nakoupit? nestanu se tak z možnosti event hrát diskriminována? no taková situace není vůbec dobrá a aby k ní za nyní daných podmínek nedošlo - pokud se nezmění buď systém nákupu nebo ceny VB či ten úkol z eventů nezmizí - je zatím nemožné, tedy i já prosím aby se toto vyřešilo a tím i možný nárůst diskriminovaných z eventů se odstranil.
 

DeletedUser5908

Guest
Jsem pro. Určitě by měla být možnost snížit cenu VB ať už nějakým mechanismem stropu nebo procentuálního snížení každou kapitolu.
 

DeletedUser341

Guest
jednoznačně jsem pro s tím nákupem VB něco udělat, zvláště jsem li nucena, pokud si chci zahrát event, je nakupovat..., když jsem začala hrát elvenar tak eventy ještě nebyly, tedy jsem na cenu při nákupu moc nehleděla, teď mám 1 VB za 431k a ať dělám co dělám a vůbec už VB nenakupuji, cena se s každým eventem navyšuje, co budu dělat za takových dalších x eventů až mi nákup 1 VB zabere celodenní výdělek mincí z města a v eventu budu muset 30 VB nakoupit? nestanu se tak z možnosti event hrát diskriminována? no taková situace není vůbec dobrá a aby k ní za nyní daných podmínek nedošlo - pokud se nezmění buď systém nákupu nebo ceny VB či ten úkol z eventů nezmizí - je zatím nemožné, tedy i já prosím aby se toto vyřešilo a tím i možný nárůst diskriminovaných z eventů se odstranil.

Tohle mne hrozně zaujalo... Já totiž začal hrát (aktuální účet) v době, kdy už eventy byly (konkréntě třetí event v historii Elvenaru, takže to byla ještě pořád čerstvá novinka). Jak už jsem psal výše, bod mne stojí 1,47M (nechápu, že tebe teprve třetinu :-O) a není to pro mne žádný problém. Mince bych za suroviny nedal, to je plýtvání (pro ilustraci, "základní" nabídka je 1955 elixíru (bez Včely by to bylo 850!!) za 5,44M mincí :D - i když se to každý den zresetuje na tuhle částku, je to pořád nesmysl), body kupuju kdykoli to jde ;-)
 

DeletedUser3281

Guest
Mě to stojí tolik a přijde mi to strašně moc...:oops:

Hraji od prvního eventu myslím, to byl myslím ten pochod stád nebo fenix? jedno z toho myslím.

2018-11-07_162214.png
 
Nahoru