• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Náhled terénu před bojem

BiggJOEcz

Mistr slova
Často se o tom povídalo, nevím, zda i psalo v nějakém vláknu mířeném na tuto problematiku, ale nenašel jsem nějakou zpětnou vazbu.
Jedná se mi o náhled terénu (překážek) na bojiště. Ten tu prostě chybí.
Hlavní důvod je ten, že díky špatnému terénem dokáže kdokoliv na automat lehce prohrát "papírově" lehčí bitvu. Teď s příchodem nového stylu turnaje bude hraní na manuál dle mě častější.
Moje přání a návrh na zlepšení by bylo toto:

Original:

turnaje 00 orig.JPG



Můj návrh:

turnaje 01 new.JPG
 
Naposledy upraveno:

aikomi

Mistr slova
Super nápad, jsem pro. Ač nejsem moc na manuální boj. Ale kdyby bylo hned poznat jaký je terén a nezdržovat se klikáním, tak bych se třeba naučila hrát manuálně....:)
 

DeletedUser4336

Guest
Nápad pěkný, ale uplatnil by se např. i u věže, kde se mapa opakuje, ale jednotky mění.
 

Trumpetka

Znalec fóra
jj, paráda !!!
a jako třešničku na dortu bych uvítal, aby po volbě "bojovat" klikalo (nebo bylo podsvícené) po jednom bojové pole a byl k dispozici přehled všech jednotek, takže by si člověk rovnou vybíral, jakou jednotku na to pole umístit
nyní jsou ikony protivníka malé a naše zbytečně veliké a jednořádkové a mezi volbou jednotek Kasárna - Cvičiště - Tábor musíme překlikávat

aktuální stav sice umožňuje prohlídku bojového pole beze ztrát (u určité jednotky víme, že jde vždy první, takže ji jednu zvolím, skočím do boje a klepnu Vzdát se), nicméně kdo tohle využívá? 1x za uherskej, když jsem byl bez surek, skoro bez jednotek a chybělo v sobotu večer pár bodů do desáté bedny

jak překlikávání Kas - Cv - Tab, tak prohlížení bojiště by-passem je pakárna, jejíž odstranění si tahle hra zaslouží
 

DeletedUser4336

Guest
Emhyr >> Já to tak také pochopil, ale příklady byly směrované spíše k druhé věži, nebo-li turnajci, přitom zrovna u první věže jsem si často všiml rychlé, zcela otevřené mapy, a nevhodné složení jednotek pak znamenalo rychlou prohru.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Emhyr var Emreis II přesně tak. Jeden z důvodů vidět náhled pole před bitvou, neb každá jednotka má bonus proti jednotkám jak na blízko, tak na dálku. Jediná vyjímka je lehká pěchota, ta má obojí bonus jen na dálku. Pak specializace té samé skupiny z Tábora i ze Cvičiště jsou jiné (př. Ork Stratég je super na lučištníky, Žabí princ zase na lehkou pěchotu, ..atd)

Takže když jsou schovaní za valem, použiji tu jednotku na dálku..ez.
 

prchlik

Znalec fóra
Náhled bojiště by bylo velmi užitečné. Ještě to spojit s mým návrhem možnosti částečného výkupu, zde. A bylo by to úplně ideál.
 
Nahoru