• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Systém boje Náhled bitevního pole

Vlnik

Guest
Zdravím,
tento návrh v zásadě vychází z mého návrhu boje s hráči, jde jen o přenesení jedné z funkcí i do systémových bojů.
Snažím se vyřešit následující problém: Rozhodnete se o relikvii bojovat, vyberete si jednotky, které se vám zdají nejvhodnější proti jednotkám nepřítele, ale hned na začátku zjistíte, že na dané mapě jsou vám úplně k ničemu, takže se musíte vzdát a proklikat se k boji znovu.
Řešení je velmi jednoduché: přídání náhledu mapy, na které se bude bojovat už do obrazovky výběru vojáků. Jediný problém je, kam jí dát. Nabízí se 2 možnosti:
a) Místo textů, které se stejně stále opakují, jak jsem již navrhl u boje s hráči. Tedy nějak takto:
screenshot_749.png
Ale v tomto případě by byla mapa poněkud více zmenšená, protože se tam musí ještě vejít odměny za vítězství, takže by se spíš nabízela druhá možnost:

b) Jako "druhou stranu" přehledu nepřátelských jednotek. Tedy něco v tomto smyslu:
Bez_n_zvu.png

Dopad na hru by neměl být nijak závažný, jen budem méně klikat, z čehož asi stejně nikdo nic nemá :D
Předem díky za přečtení a za názory :)
 

Hotofson

Guest
... mam pocit vlniku, ze napad to nei je zly ale obavam sa ze by v tomto pripade
a) nesmela byt mapa nahodne generovana
b) musel by sa skor ci neskor zaviest urcity bonus ( vyplivajuci z hry ) pre hracov, tak ako to je v standardnej RPG, pretoze si v sucasnosti neviem predstavit mna so 750 timi paladinmi ako prehravam s manikom ktory ich ma 100 len kvoli tomu ze tvorcovia za pol roka nevymysleli nic ine ( btw ... uz sa vlastne do Bety ani neprihlasujem, naposledy som spadol zo stvrteho na p[iate ... vojsko nad patsto ... surky nad tisic ... co tam mam asi tak robit??? )

A teraz by prisiel PvP boj a ja sa na to mozem vykaslat, rovnako ako vo FoE, kde sa hralo pomaly od prveho dna a vtipalci to zariaili tak, ze Ti vlastne na prve miesto v rankingu a taktiez vdaka rogue aj silou hracovho mesta stacilo hrat posledny rok...
... mno dakujem pekne za takuto korektnost a ocenenie lojality! Snad tu sa to nezopakuje :(
 

Heimdall

Guest
Tak nápad super si myslím, osobně jsem z toho také kolikrát znechucen, když si postavím jednotky a na mapě jsou mi k ničemu.... Sice ano, dá se to řešit, že kapituluju a jednotky vyměním, ale je to otravné... Takže za mě super.

a) nesmela byt mapa nahodne generovana
Kdo ví do jaké míry je ta náhoda daná, přeci jen pokud se vzdáš na konkrétní mapě - tak si jí to pamatuje i pro další boj. Takže kdo ví, kdy se mapa generuje, jestli při objevení provincie, při začátku prvního boje nebo je už známá při vytvoření mapy - že tahle konkrétní provincie bude pod tímhle bojem. Pokud by to bylo před bojem samotným, problém s aplikováním nápadu by být neměl, pokud až po... tak to holt musí změnit :D
 

DeletedUser34

Guest
inak tie bojové polia čo sú v hre myslím že je ich asi len 10 lebo keď bojujem tak sa večinou opakujú
 

Sindri

Guest
A jaký máš důvod pro rozšíření hracího pole a hlavně změnu tvaru jednotlivých políček?
 

Zharthuru

Mistr slova
Složitější souboje a taky inspirace z jedné hry která mi nezestárla , i když ne úplně . Ve hře HOMAM V je velké bitevní pole mně by stačilo
tak 6 krát 10 polí .
 

Eragon92

Znalec fóra
Supr nápad akorát já bych tam přidal ještě zobrazení jednotek ve hře - tzn. která jednotka bude na jakém místě. Protože jinak bych stejně musel spustit boj, podívat se na rozmístění svého vojska, případně nepřítele kapitulovat, nasadit jednotky a teprve bojovat
 

Zharthuru

Mistr slova
To v pětce bylo trochu jinak tam jsi měl z počátku dvě řady na rozmístění jednotek a soupeř je měl taky . Co bych doplnil a co plánuji ve své hře je štítová hradba , hojně využívaná například našimi Husity .
 

Deleted User - 42211

Guest
Můžu dotaz, jak to vypadá s tímto návrhem? Určitě by stál za to ho realizovat a myslím, že by to nemělo být ani nijak těžké a náročné, jde jen o zobrazení stejně generované věci
 

Ethariel

Guest
Podle mě jde o to jestli hra používá náhodný algoritmus na generování mapy, anebo jestli je každá mapa v provincii předdefinovaná.
Co tím chci říci je jestli, kdybych šel dvakrát do jednoho boje (cože je nemožné ale mluvím teoreticky), by byla mapa dvakrát stejná anebo by se náhodně vytvořili 2 rozdílné mapy. Pokud by byla mapa stejná tak by to byl už jen problém předělání pár věcí tu a tady. Ale pokud by používala hra náhodný algoritmus, musela by se neustále měnit a přizpůsobovat a to při tom jak je tahle hra postavená na jednoduchosti, mohlo zatížit systém.
Nejednou se mi stalo, že po přidání nových prvků, byla hra skoro nehratelná, plná lagů a bugů a jen ti s výkonným počítačem a vysoce kvalitním připojením si mohli dovolit ji hrát bez obtíží.
 

DeletedUser467

Guest
regular96: No... návrh je z července a dle databáze nápadů ani nebyl předán vývojářům, takže asi nijak... Jestli jsem to správně pochopila (z toho, co tu kdesi nějaký moderátor psal), tak návrh jen předají vývojářům a dál se to neřeší. Prostě se čeká jestli se vývojáři rozhodnou jej do hry přidat a pak se tu třeba s nějakou aktualizací objeví.

Ethariel: Mapa je je stejná. Dvakrát do stejného boje můžeš jít a sám si to vyzkoušet. V boji máš možnost vzdát se. Pokud se vzdáš tak o jednotky nepřijdeš (samozřejmě jen o ty, o které si doposud nepřišel, pokud to tedy vzdáš v půlce a už ti některé jednotky padly, tak ty ti to nevrátí). Takto se právě můžeš buď podívat jaká mapa tam na tebe čeká, případně se vrátit, pokud zjistíš, že ti zvolené jednotky jsou na mapě k ničemu. Jen pozor na to proti komu jdeš a s čím. Taky může začít první soupeř a některé jednotky umí přecupitat celou mapu a rovnou tě kousnout :D Kdo začne v boji první záleží na atributu "iniciativa". Jednotka s vyšší iniciativou začíná v bitvě dříve, viz wiki. Tam i zjistíš jaký rozsah pohybu a útoků dané jednotky mají ;)
 

Ethariel

Guest
Tímhle tedy podle mě odpadá nutnost taktického režimu. Jelikož o možnosti jít do boje a vzdát se jsem dosud neuvažoval.
Ale i tak by nebylo na škodu mít ho tady. Jít do boje jen proto abych se vzdal a zjistil rozložení mapy mi přijde lámácké :p
 

Ethariel

Guest
Lehkost hry tomu napovídá. Možnost fungovat na více platformách jim poskytne širší spektrum zákazníků. Jen se bojím aby v honbě za ziskem nezničili tuhle hru.
 

DeletedUser467

Guest
Je to sice trochu OT.... ale i sám Forseti tu kdysi potvrdil, že mobilní aplikace určitě bude, ale není to hlavní priorita, vývojáři mají plno práce s jinými věcmi. Tak snad se jí někdy dočkáme :) Jen doufám, že bude dostupná i na BlackBerry, jinak bych ostrouhala mrkvičku :D Ale je to mezinárodní hra, tak by se mohla objevit aspoň na amazon storu.
 
Nahoru