• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Soutěž Mpug Mxingu

Mpug Mxingu

Učedník
Do pokrývky zabalená a spoutaná Lilian slyšela jen nekonečné bušení mnoha kopyt. Po dlouhé době koně konečně zastavili, čísi paže ji zvedly a kamsi nesly, postavily ji na zem a uvolnily pokrývku i pouta. Lilian se nadechla a rozhlédla se. Viděla jen tmu a plameny v kovaných mísách kolem skalních stěn. Pak si všimla, že se nad ní sklání několik temných postav.

Nebesa! Orkové! A sám náčelník! Vyděsila se Lilian.

„No ano. Jsem to já,“ pravil Ork. Chvíli mlčel a pak pokračoval: „Tak. A teď mi řekni, co proti mně vlastně máš.“

Lilian cítila, jak v ní po úleku roste hněv. Hrdě se napřímila a rozzlobeně vykřikla: „Jste nepřátelé! Unesli jste moji sestru, znemožnili jste naše spojenectví s rodem lidí a teď jste unesli i mě!“

Náčelník si povzdechl a odpověděl: „Všichni to ví, jenom ty ne. Vaše rada starších přislíbila tvoji sestru králi z rodu lidí, když pro vás získá naše provincie. My teď nemáme pokoj, musíme hlídat hranice a není dne, aby se něco nesemlelo. A hlavně, tvoji sestru jsme neunesli. My jsme jí pomohli utéct. Rosien, pojď sem, prosím tě.“ Náčelník Orků se otočil, pohlédl za sebe a do záře plamenů přiběhla Rosien, Lilianina nejmladší sestra. Lilian ji s úlevou objala a přitiskla k srdci.

„Jsi volná,“ pokračoval náčelník: „Můžeš kdykoliv odejít. Nebo si řekni a my tě odvezeme zpátky až do tvé komnaty. Ale teď mě vyslechni, proč jsme tě vlastně přivezli. Já se u vás nesmím ani ukázat a ty osobně bys nepřijela nikdy. Jsi královna Elfů. Máš velký vliv a můžeš naše vztahy urovnat. To je vše, co po tobě chceme.“

Lilian rychle přemýšlela a prohlížela si náčelníka od hlavy po paty. Uvědomila si, že je to první Ork, kterého vidí takto zblízka a že vůbec není tak strašný, jak jí povídali. Není ozbrojený, stojí před ní úplně klidně, má objemný pas, nazelenalou kůži, oči mu nesvítí, košile je mu malá a je ověšený nešikovně kovanými ozdobami. Strach z něho opravdu nejde. Není ani tak ošklivý, jak jí povídali. Právě naopak, svým způsobem je dokonce velmi pěkný i s těmi vyčnívajícími zuby.

Za Rosien se ze tmy vynořila postava mladého Elfa.

„No ano. Je to on. Vždyť ho znáš,“ pokračoval náčelník: „Utekli oba, protože Rosien čeká jeho dítě.“

Nečekanou novinou ohromená Lilian k sobě tiskla svoji radostí poplakávající sestřičku. Hladila ji po blonďaté hlavě a cítila, jak v ní už zase roste hněv. Tentokrát na radu starších. Chtěli vyměnit princeznu za ukradené provincie! Už věděla co udělá. Z pozice nejvyšší velitelky svolá všechny šermířky a na radu starších přijde i s nimi. Ještě rádi zruší tak neuvážený slib. Poté po celém Elvenaru nechá rozhlásit skvělou zprávu: Orkové nejsou nepřátelé Elfů.

Od té doby se Orkové objevovali na karnevalech Elfů, zářivé rostliny Elfů zdobily brány i ve skalních městech Orků, skalní obři těžili mramor i pro Elfy, Elfové ve svých magických školách vymýšleli kouzla i pro Orky a zbraně řinčely už jenom na turnajích. Nad celým Winyandorem vlály bílé vlajky klidu a míru.
 
Nahoru