• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kouzla Motivace kouzel

Nový druh motivace pomocí kouzel?


  • Celkový počet hlasujících
    10

DeletedUser3346

Guest
[Shrnutí] – Možnost dalšího typu motivace pomocí kouzel.

[Podrobnosti] - Další možnost jak pomáhat ostatním je motivace pomocí kouzel. Tento typ motivace není součástí běžné motivace ale další možností pomocné motivace. Třeba jako je pomoc ve formě VB do divů. Takže prozatím existuje motivace hlavního sídla, kulturních budov. Pak je motivace ve formě vkládání VB do divů. A další možnost by byla ve formě okouzlit manufaktory, dílny, kulturní budovy. A nastavit to jako zásluhovost něco jako u divů, které kouzlo použiješ na motivaci a taky kolikrát, tolikrát se to bude násobit ve výrobě ve formě zisku potřebných relikvií pro výrobu.

[Důvody] - Tak když je Elvenar o vzájemné pomoci a někdo posoudí jisté kouzla jako zbytečné, může darovat jiným hráčům.

[Dopad na jiné herní prvky] - nevím
 

DeletedUser3346

Guest
No systém odměny ať si udělají jaký chtějí. Ale moje lepší představa je že akademie kouzel by odměnila všechny systémém jako u divů.

A jsem rád že můj nápad vzbuzuje obrovský zájem. Je vidět že moje nápady rozdávají štěstí a radost všem :) a že se již dá říct že zde není absolutně žádná averze vůči mé osobě a že již zcela nezaujatě posuzujete nápady.
 

DeletedUser341

Guest
Abys neřekl, že si nemáš kde povídat "k tématu" :)
Tento návrh je v základu zajímavý. Možnost sesílat kouzla na budovy kolegů z cechu je rozhodně něco, co může přidat do hry nějaký zajímavý prvek.
Jen jsem úplně nepochopil tu "zásluhovost", myslíš, že bys to dokázal více rozvést?

Osobně se aktuálně nacházím v situaci, kdy, díky Dračímu opatství, sbírám manu tím, že sešlu kouzlo, a kvuli výrobě pastí potřebuji denně těch kouzel seslat několik ale sám pro ně nemám úplně využití, a moci jimi pomoct někomu ve spolku by mi tedy v zásadě vyhovala... Jen by ten nápad asi potřeboval trochu doladit (než se toho vývojáři chopí nějak špatně, že :) )
 

DeletedUser3346

Guest
@ramaloke Děkuji. Jo tá zásluhovost je trochu problematická. Ale já hlavně nechápu proč tolik hráčů v anketě hlasuje proti? Jako v čem by to vadilo? Nebo to je ten jasný důkaz jen keců o té vzájemné pomoci atd? Jasně pokud se to týká společenství tam ten zájem je. Ale něco plošného, to už ne. Fakt bych chtěl aby někdo zde napsal i argument proč teda je proti? prosím ...
 

DeletedUser3281

Guest
Podle mě hlasují ne proto, že je to dost složitá věc. Máme zde prostě věci co nás trápí víc, jako klasická motivace na PC... jinak ale já bych to vítal.
 

DeletedUser2988

Guest
@ramaloke Děkuji. Jo tá zásluhovost je trochu problematická. Ale já hlavně nechápu proč tolik hráčů v anketě hlasuje proti? Jako v čem by to vadilo? Nebo to je ten jasný důkaz jen keců o té vzájemné pomoci atd? Jasně pokud se to týká společenství tam ten zájem je. Ale něco plošného, to už ne. Fakt bych chtěl aby někdo zde napsal i argument proč teda je proti? prosím ...
Přesně jak je psano nade mnou, jsem proti, protoze v mych ocich je to proste zbytecne slozita nova vec, ktera by se do hry přidávala.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
K návhru. já nic proti nemám. byť bych to sám nevyužil, jiní by mohli, tedy proč ne. nicméně je tu spousta dalších věcí ohledně motivování, které bych viděl ve hře raději.

1. motivace na PC jako v apce
2. automatické sbírání pokladů při těchto motivacích
3. delší název města, ať si člověk může lépe napsat, co potřebuje
4. motivace zbrojnic - fronta není nikdy dost dlouhá hodně by to pomohlo s výcvikem armády

a pak teprv kouzla. jinak podle čeho bys vypočítával délku toho okouzlení? podle majáku (zvonice) - jeho n
ebo mé? nebo by to bylo ovlivněno patřičnými divy, tedy kladiva - věž prosperity, manufaktury - obchoďák, kultury - maják dobrého sousedství?

Odstraněna reakce na minulé příspěvky. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
@CorwinOfAmber Ano když reáguji na osobní attaky na mou osobu, ovšem když je to většina je to zcela něco jiného :D ale mě je většina lhostejná. Ale pokud někomu dojdou argumenty a nemá nic stejně jako argumenty výše tak začne řešit osobní věci. Já ani nevím jestli ti co zde píšou jsou na W a když jsou tak vůbec nevím v jakém spolku jste. Vůbec mě to nezajímá stejně jako vaše statistiky.

Motivace na pc stejný systém jako na apce ... doposud se řeší některé dobré a některé nedůležité maličkosti a zatím není ani základ. Ale lepší je vizuální změna ikonek dokončené výroby a všelijakých kosmetických úprav. Všimni si že čím více nenáročný návrh tím větší má prioritu. A motivace systému apky do pc dle mého nebude ani na Vánoce 2019. To bude dřív kosmetická úprava různého vyobrazení prkotin.
Pokud jde o ty poklady úplně souhlasím ale myslím si že realizace bude stejně prioritní jako ty motivace podle apky.
Delší název města je takové řešení jak se říká chodíš okolo horké kaše. Když už by se opravdu uvažovalo o realizaci motivace dle aplikace tak si představ to okno kde by bylo nějak zvýrazněno co hráč preferuje když by se zavedlo nastavení motivací. Je to stejně složitý a náročný krok jako řemeslná výroba.

Jaké vypočítávání? Když ti motivuji kulturky taky nic nemusím propočítávat. Ano je jasné že něž se dotyčný dobere do přihlášení může se stát že je po kouzlu.

Dobrý nápad byl i nějaký takový obchod s nepotřebnými budovami z eventů, které by někomu mohli pomoct. Ale ono se nahrne vždy mnoho argumentů proti a jak je to náročné. Ale úprava tržiště pro živ.zboží už náročné nebylo. Je fakt zvláštní že něco se dá dobře vymyslet a něco se vyargumentuje proti protože se nechce. Úhel pohledu je že pokud s tím nápadem bych přišel já na živ.zboží či řemeslnou výrobou, už vidím argumenty proti ale od innogames je to skvělá věc.

Možná se někomu zdá že neřeším téma ale úhel pohledu když by tento nápad nebyl z mé dílny ale info z bety že se to innogames rozhodlo zavádět do hry.
 
nepotřebné budovy řeší crafting, pochybuju, že by se s nimi mělo ještě jinak nakládat. Navíc by se museli přelevelit pro cílového hráče... a nebo ne a slabší hráči by se dostávali k budovám z vyšších levelů, než kde jsou?
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II ano to museli by se předělat pro cílové hráče ale ten model již funguje v eventech. Ono teď to nemyslím zle ale líbí se mi argumenty typu to bu se muselo a tamto a je to složité a náročné a taky zbytečné navrhovat něco nového. Pokud jde o návrhy hráčů tak se takových argumentů naháže kopa. Ale pokud o něčem novém informuje a zaveden innogames jen pár lidí napíše něco proti ale většina najde pozitivní shodu. :D

Nevím proč mě napadlo zrušit vlákno nápadů a návrhů a jen čekat na samé pozitivně vnímané novinky z bety.
 
to byl spíš jen doplněk. Podstatou mého příspěvku bylo, že nepotřebné budovy řeší crafting, takže není důvod vymýšlet další způsob, jak se jich zbavovat. Můžeme s takovým nápadem přijít, ale logicky se jím vývojáři nikdy nebudou zabývat, protože to není problém hry a v poměru ke složitosti by efekt neměl pro hru podstatný význam
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
Jaké vypočítávání? Když ti motivuji kulturky taky nic nemusím propočítávat. Ano je jasné že něž se dotyčný dobere do přihlášení může se stát že je po kouzlu.

no když mám křišťálový maják, budova mi zůstane motivovaná dýl, než je standardní čas. a bylo by fajn mít možnost prodloužit i tu motivaci kouzlem. proto se ptám, od čeho by se bonusový čas odvíjel.

a když mám i ruiny strážní věže, dostanu packu na budovu se 100 kulturou, ale díky bonusu nemám 200 kultury ale třeba 220. takže i hodnota by se teoreticky nějak mohla zvyšovat. máš představu jak?

obchod s budovama už komentovat nebudu, neřešíme náhodou motivace kouzlama v tomto návrhu?
 

DeletedUser341

Guest
Délka kouzel je daná vlivem konkrétnch divů, ale já bych to pro motivace nechal na "standardní čas". Pravda, asi z prostého důvodu "ať je to jednoduché" :)
 

DeletedUser5469

Guest
Tenhle nápad se mi líbí. Ohledně času trvání kouzla, ponechal bych časy platné pro hráče, který byl "obdarován". Za mne jednoznačně pro.
 
Nahoru