• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Moni Arda

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

3376.jpg

Další, kdo přijal pozvání do Osobnosti Elvenaru, je hráčka Moni Arda. Děkuji za její ochotu udělat si čas na mé otázky.
1. Můžu znát tvé jméno, odkud jsi a kolik ti je let?
Jmenuji se Monika, říkají mi Moni. Jsem z Prahy, ale vztah mám i k Moravě, protože tatínek pochází z Brna. Někdy se cítím na deset a někdy na sto let. Když to trochu upřesním, platí na mne, že mládí je pryč a do důchodu je dost daleko.

2. Kdy jsi začala hrát Elvenar a vzpomeneš si, co tě ke hře přitáhlo?
Moje elvenarské dobrodružství začalo na začátku letních prázdnin roku 2017 kliknutím na odkaz upoutávky na Elvenar. A proč právě Elvenar? Protože mám ráda elfy, ráda buduji a tvořím.

3. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Moje přezdívka není s hrou nijak svázána, i když v konečném důsledku se ke hře vlastně hodí. Používám ji již řadu let. Jsem fanouškem J. R. R. Tolkiena a přezdívku Arda (elfsky Země) jsem převzala z jeho knihy Silmarillion, kde je Arda názvem pro stvořený svět v této knize.

4. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybrala. Která se ti víc líbí a proč? Jaká spřátelená rasa ti byla nejbližší?
Myslím, že z odpovědí na druhou a třetí otázku lze lehce dovodit, že jsem si vybrala jako rasu elfy, i proč tomu tak je. V současné době ale hraji již za obě rasy. Srdeční záležitostí jsou však elfové, protože mám ráda fantasy, tajemno, nadpřirozeno, a tak všelijak. Od začátku hry jsem se těšila na spřátelenou rasu lesních elfů a konečně jsem jí dosáhla, takže si teď hru užívám.

5. Je pro tebe nějak důležitá pozice v žebříčku? Případně pozice společenství v žebříčku?
Pozici v žebříčku neřeším, ale samozřejmě se mi líbí, že se číslo mého pořadí stále snižuje. Stejně tak vnímám i pozici našeho společenství. Jsem ale docela pyšná na cestu, kterou ušlo naše společenství. Když jsem do něj vstupovala, byla jeho pozice více jak 500. a nyní máme již na začátku jedničku, ač se stále jedná o číslo třímístné.

6. Nedávno skončila událost Kult fénixe. Co si o ní myslíš o úkolech, případně o všech odměnách, které poskytla?
Událost Kult fénixe mne potěšila. Jednak byla uživatelsky velmi příjemně nastavená a jednak byla možnost sbírat odměny ve formě požehnání. Z budov mi udělala radost studna přání. Na malé ploše dostatek kultury a bonus ve formě zejména diamantů a vědomostních bodů, byť jen dočasný, je fajn.

7. Jaké jsou tvé pocity z dobrodružství společenství? Bavilo tě to? Co říkáš na
náročnost úkolů a co říkáš odměnám?

První a druhé dobrodružství společenství bylo skvělým zpestřením hry, které pobavilo a přineslo do hry i krapet vzrušení a obtížnost byla na přijatelné úrovni. Odměny z truhel nebyly nijak závratné, ale nebyly ani v zásadním nepoměru k vynaloženému úsilí. Třetí dobrodružství bylo, alespoň pro mne, docela nepříjemným překvapením, protože se znatelně roztáhly pomyslné nůžky mezi vkladem a ziskem, a i s přípravou naše společenství třetí etapu nezvládlo. Pravdou ale je, že problém nebyl v samotném dobrodružství, ale v malém počtu aktivně zapojených členů společenství, což se dalo úsilím hrstky zapálených hráčů překlenout v těch předchozích, ale ve třetím dobrodružství už to prostě nestačilo. Čtvrté už ani nemělo cenu začínat, protože náročnost byla nepřijatelná a odměny naprosto nicotné ve vztahu k tomu, co bylo třeba do hry vložit. Zde však musím podotknout, že i kdyby byli všichni hráči aktivní, do čtvrtého dobrodružství bych nešla ani tak. Celkově jsem tedy z vývoje dobrodružství společenství zklamaná. Snad ale není všem dnům konec a dobrodružství bude nakonec vyladěno tak, aby bylo hratelné, zábavné a ne frustrující.

8. Věnuješ se turnajům? Co si myslíš o nedávno pozměněných odměnách v turnajích? Jsou pro tebe vědomostní body ve formě požehnání přijatelnější?

Turnajů se účastním. Se změnou získaných vědomostních bodů na body formou požehnání v zásadě žádný problém nemám, i když se mi úplně nelíbí, že mi hra vzala možnost volby, jak chci s vyhranými vědomostními body naložit. Na druhou stranu se tak ale mohou více rozvíjet prastaré divy, do kterých sypu vědomostní body jen tehdy, když jsem zaseknutá ve výzkumu.

9. Poslední dobou se rozhořela diskuze o další rozšíření. Zajímalo by mě, jak ty řešíš boj s místem?
Někdy bojuji s místem více, někdy méně. Když je zapotřebí, prostě bourám, i když mi to občas láme srdce, ale protože chci ve hře postupovat dál a nechci stagnovat, nedá se nic dělat. Trápí mne ale změny půdorysu budov, protože ty nadělají největší neplechu. Nově uspořádat budovy je pak s ohledem na ne vždy dostatek prostoru docela dřina. Nicméně budování a přetváření města je to, co mne na hraní baví nejvíce. Omezený prostor může být otravný, ale je to především výzva.

10. Zamyslela ses někdy, co se ti ve hře nelíbí nebo co bys třeba pozměnila?
Vadí mi, že budovy nelze otáčet. Ráda si hraji se vzhledem města, a když jsou například všechny obytné budovy stejně nasměrovány, působí to nepřirozeně a kazí to celkový dojem ze vzhledu města. Přivítala bych také více možností k získání vědomostních bodů. Je to ale nejspíše tím, že jsem v tomto směru rozmazlená ze hry Forge of Empires, kde mám v současné době denně navíc nejméně 65 vědomostních bodů.

11. Co ráda děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Zabořit se do pohodlné sedačky s oblíbenou knihou a poslouchat k tomu hudbu, která dokresluje atmosféru knihy, je rituál, který mi umožňuje dokonale vypnout, nechat běžný život za sebou a nechat se jen unášet příběhem. Ráda skládám puzzle a herní sérii The Sims hraji od doby, kdy poprvé vyšla. Mám ráda filmy a seriály, zejména adaptace z dílny BBC. A je toho všeho daleko víc.

12. Měla bys nějaký vzkaz pro malé začínající hráče?
Nenechte se odradit hned na začátku. Dejte hře šanci a bude tak moci sledovat vývoj a rozvoj svého úžasného města. Samotná hra není nijak náročná a nezabere ani moc času. Nebudete se u ní ani nudit, protože je průběžně zpestřována událostmi a úkolovými řadami.
Při budování města je dobré plánovat rozmístění budov a počítat s tím, že se jejich půdorys bude měnit. Pracujte přitom s Wiki, kde je přehled všech budov, včetně jejich rozměrů. Když budete plánovat dopředu, nebudete muset s každým vylepšením budovy hned přestavovat celé město, což může být s ohledem na nedostatek místa docela problém.


13. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěla bys něco říct na závěr?
Není zač. Užívejte si Elvenar a dobře se bavte.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru