• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Obchodování Možnost nakoupit pouze část nabídky

DeletedUser5992

Guest
Ahoj, nevím jestli se to tu už neprobíralo, nikde jsem to neviděl ale myslím si, že by to byla dobrá fukce.

Šlo by zavést, aby při obchodování hráč nabídl množství kolik chce prodat, za co a kolik, ale kupující měl možnost koupit pouze část nabídky?

Např. někdo prodáva 1000 oceli a chce 1500 prken. Já zrovna budu potřebovat ocel, ale jelikož budu začínající hráč a mám vybudovanou pouze manufakturu na prkna tak vyprodukovat 1500 prken je poněkud komplikované, navíc 1000 oceli nepotřebuji. Takhle bych měl možnost si koupit třeba 50 oceli za 75 prken (nebo kolik zrovna potřebuji), ale zbytek by dál zůstával na trhu, zboží by pak bylo snadněji dostupné i pro ostatní hráče.

Při současném ochodování je zde spousta nabídek, ale např. pro začínající hráče jsou nabídky (množství surovin) tak vysoké, že i kdyby o zboží měli zájem tak si ho stejně nemůžou dovolit a buď musí přímo kontaktovat prodejce jestli by neudělal nabídku v menším objemu ... ale nikdo z nás u toho asi nesedí 24h denně, takže vzájemně se odchytit může být trochu problém :)
 

Prealiena

Velmistr písma
Začínající hráči si klidně mohou říct kolegům ve společenství, aby jim dávali nabídky po menších částech. A nebo je dávají klidně sami, ve společenství začátečníkům vždycky někdo rád pomůže. :)
Proto, myslím, tento návrh nemá velký přínos.
Pro mne, jako již pokročilejšího hráče, je zase pohodlnější dávat vyšší nabídky, když mám výdaje po desetitisících, tak už to po stovkách dávat nebudu, to bych se uklikala k smrti. Ale zase nechci, aby mi tam nabídka hnila týden a drolila se po částech.
Prostě si najdi dobré společenství a máš po problému s obchodem.;)
 

DeletedUser5992

Guest
Tady nejde tak o to množství zboží jako o možnost koupit si tolik kolik potřebuji. Na podobném principu to tak funguje v jiných hrách a nikdy se mi nestalo, že by mi nabídka někde týden trčela ... to bych řekl, že se děje právě u těchto "pevných" nabídek. Právě ta možnost koupit si tolik kolik potřebuji usnadní a zrychlý prodej té nabídky, protože místo 2-3 potencionálních kupců jich bude třeba 20-30.
 

DeletedUser3281

Guest
Tahle možnost zhorší situaci pro nás větší. Já dávám velké proto, že v notifikacích mám pak seznam lidí co mě motivovali - moc nabídek, ztratí se mi a já nevím komu mám oplatit. Proto raději nabídky beru, než dávám a beru i ty stovkové nabídky sousedů, prostě co mám seberu, takže si dej a on to někdo sebere :)
 

DeletedUser5992

Guest
Já bych třeba i rád koupil, ale když je nabídka vysoká, tak mám holt smůlu a buď si musím sám vyrobit nebo někoho požádat jestli by nabídku nesnížil. Já osobně mám z jiných her právě dobrou zkušenost s možností částečného odkupu nabídky a to jak z pohledu velkého i malého hráče. Elvenar teď hraju poprvé, ale tím jak mám zkušenost s nejakým lepším systémem obchodu tak mi tohle přijde nelogické, jelikož mě to v určitých připadech brzdí v rozvoji města a plnění úkolů :-(
 

iDavis

Legenda
Nie je žiadna novinka, že obchodovanie je pre začínajúceho hráča tak trochu výzvou. Áno, vyrobí pár desiatok, možno stoviek surovín, otvorí trh a tam sa to zrazu vymieňa v tisíckach. Avšak už tu bol spomenutý veľmi, povedal by som jednoduchý krok, ktorý je zároveň dôležitým faktorom pre budovanie hráčskeho poznania hry - nájsť si spoločenstvo. Následná komunikácia a dohadovanie sa medzi 25 ľuďmi dokáže veľmi veľa.
Druhá vec - kto je v hierarchii na trhu vyššie - predajca alebo kupec? Domnievam sa, že predajca, a pokiaľ chce predať ním stanovené množstvo surovín, ktoré práve on potrebuje na ďalšie úkony v hre, nevidím dôvod, prečo by si mali kupujúci jeho ponuku rozoberať na čiastky.
Z týchto dôvodov som proti tomuto návrhu.
 

DeletedUser5992

Guest
Když už jsme u té otázky Kdo je výš? tak Vás opravím ... jsou si rovni :). Prodejce potřebuje prodat a kupující chce koupit, bez kupce prodejce nic neprodá.

Když budete prodávat velké množství surovin tak stejně musíte čekat na dostatečně velkého hráče který bude schopen tak velké množství zboží koupit. Nechápu jaký je rozdíl v tom, když prodám 1 000 000 zboží a budu muset čekat třeba celý den než se objeví nějaký vhodný kupec, když ho můžu mít prodané třeba i za půl dne 10 hráčům kteří si ho koupí po částech. Za svoje zboží zaplaceno dostanete tak jako tak a výhodou je, že je pak více potenciálních kupců a může být prodáno dříve.

Furt žádné výhody stávajícího systému obchodu nevidím, ani pro malé ani velké hráče :).

Přihodím ještě jednu reálnou zkušenost ze života, v jednom městě se rekonstruovalo nádraží a vytvořilo se nějakých cca 15 kójí pro obchůdky. Město chtělo všechny tyto kóje pronajmout 1 nájemci, který by je dál pronajímal menším subjektům, ačkoliv by se tito menší zájemci celkem bez problémů postupně našli co by měli zájem o tyto prostory. Nicméně to skončilo tak, že ty prostory byly zhruba 4 roky zcela prázdné a akorát chátraly, nyní už se tam něco objevuje. Jestli se městu nakonec povedlo sehnat nějakého velkého nájemce nebo muselo po kritice veřejnosti změnit přístup už Vám nepovím, protože to nevím. Co si myslíte Vy, byl přístup města (pouze po obchodní stránce ... jelikož jako pronajímatel si může stanovit jakékoliv podmínky pronájmu) správný nebo špatný?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser341

Guest
Osobně v tomto nevidím velký přínos, důvodu už uváděli jiní.
Naopak ale vidím velké negativum, již zmíněné @ExplorerFfff, a to v zaplnění historie. Malý hráč tohle nezná, zvlášť když ještě nemá společenství, pro nás velké, když chceme vracet pomoc těm, co pomáhají nám - aktuálně má historie asi 60 řádek, když tam mám za dva dny kolem 40 řádků pomoci z cechu, tak kdyby mi kvuli jedné nabídce rozebrané 15 lidma zmizelo dalších 15 řádek, už tam moc pomáhajících sousedů nenajdu. Takže kvuli současnému omezení historie akcí jsem PROTI
 

DeletedUser5992

Guest
A je nutné, aby chodilo oznámení kdo zboží koupil? Jestli se jedná hlavně o ty notifikace, tak jenom stačí, aby byl obchod z těchto oznámení vyjmut, nebo navýšit kapacitu historie. Kolik jsem prodal mohu přece sledovat ve svých nabídkách, je mi celkem jedno kdo kupuje.
 

DeletedUser341

Guest
Mně třeba není - lidi, kteří obchodují, jsou "aktivní sousedé", to jsou ti, co si zaslouží třeba packu navíc...
Rozšíření historie by bylo řešením, pro mne rozhodně vítaným, ale to se dostáváme na úplně jiné téma :)
 

Lovec Krys

Legenda
Já proti návrhu nic nemám. Já se při motivacích tou historií stejně neřídím.
A teď mi navíc nejde mobilní app, tak motivuju max. společenství a to ještě ne denně.
 
Nahoru