• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Možnost hraní bez turnajů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5748
  • Vytvořeno

DeletedUser5748

Guest
Uvítal bych kdyby hra nabízela rozumnou možnost vynechaní turnajů a dalších "válečných" komponentu. Jednoduše aby se taky dala hrát jako strategická stavebnice. Nevím jestli si to myslím sám, proč se musí pokaždé zavést nějaký prvek zabíjení vždyť původně hra byla bez turnajů. Aby bylo jasno nechci nic rušit jen mít možnost to hrát bez válečných prvků. Díky za názory.
 

DeletedUser7807

Guest
S tím bych souhlasila. Hlavně v momentech kdy zadavatel ůkolů, po mě chce abych získala xy relikvií. I když jsem velmi pozorně studovala wiki ohledně bojů a jednotek a tak nějak chápu kdo by měl být proti komu nasazen, nemám šanci vyhrát skoro žádný zápas, protože i když se snažím, jen přicházím o jednotky a následně ještě o materiály / suroviny, protože ani po 3 pokusech provincii dobýt za pomocí jednotek, musím provincii prostě vykoupit. V případě hráče jako jsem já, který to hraje jen tak relaxačně a ne na sílu a 24/7, je to v podstatě hodně nevýhodné.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Drazí moji, bez turnajů se toho času hrát dá, jsem na začátku hobitů, turnaje nehraju a eventové úkoly jsem zatím splnila vždycky všechny. Dříve to moc nešlo, zvyšující se nároky na střety a relikvie vedly k otevírání nadměrného počtu provincií, ale od té doby, co existuje ŘV se to dá vybalancovat. Zatím - nevím, jak dopadnu, až nebudu mít k otevření žádné provincie. Otevírám je mezi eventy a šetřím, střety pak hraju do předposledního, ten si schovávám na relikvie, protože s Hlubinou nekonečna teď uhraju 12 relikvií za 4 závěrečné střety. Chce to prostě víc přemýšlet a mít nasyslené zásoby zboží na výkup. Vojenské budovy rozvíjím, trochu válčím ve Věži a někdy mě ty obludky docela baví, ale jen potud, pokud na ně stačím. Žádné nervy a zbytečné ztráty, to mi nedělá dobře. V základě s Vámi ovšem souhlasím. Hra se reklamuje jako strategická stavebnice, ale v poslední době se z ní stává nutkavá bojůvka, původní obsah se vytrácí a i já mám obavy, že na tom dojede, protože se mi zdá, že to stále více lidí začíná obtěžovat.
 

aikomi

Mistr slova
Pamatuji si začátky, kdy turnaj byl bez společenství a hrálo se společně se sousedy, kdo chtěl hrál, kdo ne, tak se na to vykašlal.
Za mě nesouhlasim. Nevím, proč by se to mělo rušit. Osobně, pokud nechceš hrát turnaje, tak je jednodušší to ignorovat. Neber to zle, ale nijak ti hře nevadí, když tam turnaje zůstanou, pak už záleží na ostatních, jestli se chtějí zúčastnit. :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Hra již od začátku anoncuje, že existuje nějaká ekonomická a válečnická cesta. Ale to je nesmysl, protože v této hře jsou bojovníci ale jen jako zdroj! Nic víc, jen pouhý zdroj jako třeba prkna! Nikdo se nebouří, že umřelo desetitisíce jednotek, ani to, že je vypadá jako klonovací armáda. O postavenou armádu se není potřeba nijak starat, nic nejí, nezabírají žádný prostor a nemají žádné požadavky ani žádnou osobnost, jsou to tedy jen čísla.

@MegiBun @Sygauras Máte jen dvě množnosti, buď se vyvinete a pochopíte jak máte pracovat s "bojovými" jednotkami jako ze surovinou a nebo se vydáte cestou najít si jinou hru, která se tváří méně "militantně", která by odpovídala Vašemu cítění strategické hry.
 

aikomi

Mistr slova
@indian068 Pravda, tato věta mi unikla. Beru zpět co jsem psala výše.

Jinak co se týká bojů, mě osobně to nevadí. I když dříve jsem to moc nechápala jak dávat jednotky. Nyní to zvládám bez problémů. Takže mě ani nevadí, že tam ty bojové prvky jsou. :)
 

DeletedUser5748

Guest
@MegiBun @Sygauras Máte jen dvě množnosti, buď se vyvinete a pochopíte jak máte pracovat s "bojovými" jednotkami jako ze surovinou a nebo se vydáte cestou najít si jinou hru, která se tváří méně "militantně", která by odpovídala Vašemu cítění strategické hry.
Můj příspěvek je o tom že absolutně nechci bojovat zabývat se výrobou jednotek a pod. Jde o to aby hra měla možnost zvolit si jinou cestu bez ztráty stejných možnosti jako v případě turnajů a pod. Vybojovat turnaje umím včetně 10 truhel, umím projít i celou věž ale nebaví mě, je to bezvýznamná klikačka, která bere čas nic víc (to je můj názor na souboje ve hře Elvenar). Takticky to hrát nejde je toho už opravdu moc a je to pořad stejné, jen to tupě odklikávám. Bohužel pokud bych nehrál turnaje neexistuje žádná nebo menší možnost sehnat některá kouzla a runy.
Proč ve hře nemůže byt alternativní cesta, kdy si hráč zvolí buď obchod nebo souboje bez možnosti kombinace ale s možnosti to změnit. Do Budov se může přidat záložka Obchod a pokud se postaví budova z obchodu zablokuje se možnost stavět vojenské budovy a naopak. V obchodní verzi by se víc obchodovalo a vyjednávalo jde jen o to zvolit odpovídající poměr hodnot. Místo kasáren by se postavil třeba Obchodní centrum s větší možnosti obchodovaní.
 

DeletedUser7807

Guest
@MegiBun @Sygauras Máte jen dvě množnosti, buď se vyvinete a pochopíte jak máte pracovat s "bojovými" jednotkami jako ze surovinou a nebo se vydáte cestou najít si jinou hru, která se tváří méně "militantně", která by odpovídala Vašemu cítění strategické hry.
Je mi v podstatě jedno že se tu bojuje, to umím takzvaně hodit za hlavu ale vadí mi asi nejvíce to že si nemůžu zvolit vlastní velikost jednotky a jsem doslova omezená tím že někdo rozhodl že nesmím použít více než xy jedinců. V bitvách - a je jedno jestli se bavíme o hrách, realitě, fantasy, a nevím čím vším - je přece vždy výhra daná tím že mám převahu a mám tak jasně daný výsledek. Na co je mi v kasárnách 5000 střelců, když v boji můžu použít jen malé procento z nich ?
V tomto případě můžu kombinovat jen dvě jednotky, protože ty ostatní mi jsou k ničemu. Mág proti mágovi nemá šanci když já mám 2x 20 jedinců a protivník 5x 30 atd. V takovém případě bych nasadila svůj vlastní počet třeba pěšáků a protivníka udolala jednoduše přesilou. Ale teď musím půl hodiny luštit všechny možné kombinace a postupy abych za pár vteřin zjistila že to bylo k ničemu, když mě protivník sice nepřevyšuje počtem jedinců ale počtem zdraví. To mě pak akorát štve.

Takže klidně tady budu bojovat o každý kousek místa a dobývat turnaje a věže, ale chci to dělat po svém a ne tím že musím 20 minut sedět u manuálního vedení boje, nebo odkliknu automat a prohraju tak jako tak.
 

Naviron

Učedník
Bohužel je velikost jednotek v boji daná. Turnajové boje jdou vynechat. Ze začátku jsem dělal maximálně 3 provincie, dle svých možností převážně vykupoval, abych získal relikvie, které jsem potřeboval na zvýšení výroby.
 
Bohužel pokud bych nehrál turnaje neexistuje žádná nebo menší možnost sehnat některá kouzla a runy.
kouzla se dají vyrobit, runy se dají získat za pomoc v divech jiných hráčů. Neříkám, že je to bůh ví co, ale jde to. A pokud někdo nehraje turnaje, tak má stejně málo VB a než bude ty runy potřebovat, tak si je snad i nasyslí v dostatečném počtu :)
 

DeletedUser6399

Guest
Já třeba všechno vykupuji, obchoduji, vyjednávám.. Na boj dojde v minimálním případě.. Ne že by se mi to příčilo, jen mi to prostě nejde :D Takže si cestu můžete zvolit.. Nasysli si suroviny a obchoduj, nebo si nasysli vojsko a bojuj.. Myslím, že mě hra nenutí dělat buď to, nebo to druhé.. Je to moje volba.
 

DeletedUser6399

Guest
No právě, tohle jsou všechno úkoly, které se dají odmítnout... Takže to není nucení do bojů..
 

DeletedUser4336

Guest
Některé úkoly týkající se kladiv přišly občas za plnění, když neustále docházela kladiva.
 

DeletedUser5748

Guest
kouzla se dají vyrobit
Kde se dá vyrobit kouzlo teleportace?

Děkuji všem za reakce ale nepotřebuji návod ke hře. Jde o to že ten kdo nechce hrát hru s válečnými prvky je ve velké nevyhodě. Proto se ptám co si myslí ostatní na to co jsem napsal na začátku. Obchodní a válečná cesta s rovnocennými možnostmi.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7807

Guest
Děláš si srandu že ?

Nemyslím jako že se plánky dají koupit, ale myslím jako že si děláš srandu že by snad existovala situace kdy bych si ty plánky chtěla koupit. To raději tu budovu nechám zmizet a postavím novou.
 

DeletedUser5748

Guest
Planky potřebuješ jen na kouzelné budovy takže s tebou souhlasím. Raději tu budovu nechám zmizet.
 
Nahoru