• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Mazání neaktivních měst

jana.souck

Pokročilý žák
No mě umístění na kraji mapy třeba vyhovuje, ale uvítal bych vyřazení nehrajících měst, a nahrazení za nové hráče, hráče co se chtějí přesunout, popř. za prázdná pole. Přesouvat se mezi jiné hráče ani moc nechci, přece jen jsem na některé sousedy zvyklý, a aby mi sem místo např. přázdných polí přibylo ještě více nehrajících je spíše více znevýhodňující. Mrtvá města by se dala řešit změnou pravidel, kdyby déle nehrající město jak nějaký počet měsíců, bylo (po předchozím upozornění s nějakou periodou např. na registrační mail) automaticky vyjmuto z mapy, a uvaleno do tzv. mrtvého režimu, ve kterém by hybernovalo mimo mapu do té doby, dokud by se hráč opět nepřihlásil do hry a nezačal s nějakou aktivitou, poté by byl zahrnut do světa na nové požadvky splňující místo. Jinak kombinací hráčů zase tolik není (vůbec to nejsou všechny bonusy mezi sebou, jak se může zdát), takže nacházet místa zase takový problém nejsou. No a klidně by se dala zřídit funkce pro vynucení přesunu, ne jen zapnout aby se to samo někdy dle neznámé formule vyhodnotilo. Manuální přesun by šel, jen by se mohlo stát, že se mapa začne přetvářet do hráči organizovaných oblastí.
Já si kraj mapy nijak neužívám, jediná výhoda jsou rychlý prachy, ale to bych klidně oželela mít kolem sebe lidi, se kterými by se dalo líp obchodovat a mít z pomoci i zásoby.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak ale to že kolem sebe budeš mít hráče ještě neznamená, že tě také budou motivovat, takže přísun kladiv za ně je spíše nejistota. Stejně tak obchod není jistý. Já kolem sebe mám lidí, a kvalitně obchoduje minimum z nich. Z prázdných polí máš dostatek mincí, což se obzvlášť ke konci hry stává docela cenný prostředek, zásoby se dají rychle nahrabat přes kouzla a vylepšený div věže prosperity. A z nemotivujících hráčů se mince získávají výrazně pomaleji, mě to teda obcházet nebaví ani na mobilu, na kterém je to propastně rychlejší jak na počítači, kdežto na počítači to mám z prázdných polí vyklikané během nepatrné chvilky.
 

jana.souck

Pokročilý žák
Hm, asi máš pravdu. Mám jedno město v konstruktech, kde jsem někde v prostředku a druhé město na začátku půlčíků na kraji světa a opravdu mi v tom větším městě stačí míň dílen na zásoby a peníze jsou docela potíž. Obchody v obou světech fungují zhruba stejně, protože i ten střed mapy je plný mrtvol.
 

Ladonka

Učedník
Jsem na kraji mapy. Bez společenství bych na začátku hru vzdala, protože trh nefungoval a nebylo možné hrát. Ano, přesouvání měst funguje, nedávno mi bylo do sousedství přesunuto dost neaktivních účtů, které mi zkomplikovaly sousedkou. Ve svém sousedství mám asi tak čtyři, pět hrajicich měst. Ve středu mapy je taky hodně neaktivních měst, ale i tak je tam situace s aktivitou lepší. Ať je to jak chce, přesouvání neaktivních měst na kraj mapy není ideální řešení. Neaktivní účty by neměly sousedit s aktivními, měly by být na mapě mimo, nebo by měl být pro ně vytvořen jakýsi depozit.
 

jana.souck

Pokročilý žák
Trh je opravdu bída. Mám kolem sebe pár lidí, kteří mi vezmou cokoliv dám na trh, ale normálně na trhu skoro nic není. Max mi hra nabízí obchod s hráči, kteří jsou o dvě řady za mnou vykoumaným územím za poplatek. Takže poslední dobou přestávám zkoumat provincie dokola, ale snažím se posunout do civilizace. Bohužel ani můj nový vstup do spolku tohle moc nevyřešil.
 

Danber7777

Pokročilý žák
Tak já teda bydlím na kraji Mám kolem sebe cca 5 lidí kteří zdá se občasně hrají jinak mrtvoly a musím říct,že většinu obchodu co potřebuji mne naštěstí pokrývá naše společenství Takže si myslím,že postupný výmaz z mapy by asi byl dobrý,ale říkám asi sám jsem hru už na dost dlouhou dobu přerušil
 

DeletedUser4336

Guest
Tak ono největší problém je stále problém s obchodem se surovinami, které vyrábí půlměsíční knihovna. Pokud někdo vyrábí ty, má problém s nimi obchodovat i v kvalitním společenství, i když je obklopen obchodujícími hráči, protože situace kolem nich postihuje všechny tyto hráče. U ostatních surovin to chce najít kvalitní, a na suroviny vyvážené společenství, a neměl by být s obchodem problém. Potíž je, že tohle platilo dřív. Teď vlivem půlměsíční knihovny mají hráči mající svitky a prach (bismuth) často problém někam zapadnout, společenství se stávají surovinově nevyvážená, aby se problém trochu setřel.
 

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj.
Kdyby šlo o hlas, tak bych se k nějaké změně také připojil. Asi ne k výmazu mrtvých účtů, ale třeba k tomu aby se tyto mrtvé účty stahovaly k sobě (pokud by to šlo samozřejmě vytvořit). Sám to mám asi tak, že v sousedství mám cca 130 hráčů, obchoduje jich max 10 a stejný počet dává výpomoc.
Zkrátka kdyby s tím chtěli něco udělat, jistě by to hře jen prospělo.
Ryny
 

Ladonka

Učedník
Tak v pondělí proběhl přesun měst. Polovina lidí ve spolku, kteří byli přemístění je spokojená, druhá nešťastná. Já jsem byla přesunuta, jak už tu někdo psal, z jednoho kraje mapy na druhý kraj, aktivita v okolí je stejná jako na původní pozici, jen města jsou menší, takže budou i menší obchodní nabídky, než bych potřebovala. S nostalgii vzpomínám na původní umístění, kde jsem měla v sousedství jedno větší aktivní město, které mi hodně pomáhalo. Takže budu doufat v přesun, jak mi podpora napsala do "aktivnější části mapy", snad se jednou dočkám.....
 

GorGlin

Veterán
Moje mrtvoly jsou stále na místě.
A to je podle mě hlavní bod tohohle tématu.
Neaktivní města zabírají místa hráčům uvnitř mapy.
To že hráči do hry přicházejí a odcházejí není nic neobvyklého a Inno se rozhodlo stížit smazání města.
V některých hrách prostě vlezeš do nastavení máš možnost účet zrušit.
Tady musíš přes jakousi mazací aplikaci.
Jsou lidé, kteří namjí na hru čas a když se tam tři dny nedostali, tak už se na to vykašlou.
Jsou jiní, kteří tomu nějaký čas dají a prodají všechno až na budoy které prodat nelze
ty srovnají do rožku a papalala.
Ale město nesmažou, protože tam nikde není čudlík zrušit účet.
A pak tu takové město smrdí do nekonečna.
 

Saux

Znalec fóra
Pod příspěvek @GorGlin se klidně podepíšu i já. Občas se mi sice vymění pár hráčů okolo mě na mapě, ale někteří totálně neaktivní (hraju to už tři roky) tam smrdí dodnes :)
 
Nahoru