• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Mazání neaktivních měst

GorGlin

Veterán
Navrhoval bych aby se města hráčů kteří hru opustili smazala.
Když je město neaktivní několik let, chápu, že se pořád hráč může vrátit, ale krom toho že to není moc pravděpodobné, věřím, že lze v pravidelch ošetřit, že se bude muset smířit s druhým začátkem na kraji světa.

GorGlin
 

DeletedUser5831

Guest
Já tak před rokem navrhoval, aby se vytvořil druhý centrální bod (jsme umisťováni do kruhu, sice dost šišateho ale to je detail) jeden by byl pro aktivní hráče a druhý pro mrtvoly (bez přihlášení 3mesice) Nedošlo by tím k úbytku hráčů, tak, že by to nebyla žádná špatná reklama kdyby najednou zmizelo X tisíc hráčů sice by nás to přemístilo ikdyž tu možnost máme vypnutou, ale každý soused by byl aktivní když by se mrtvola probudila, tak by byla hold na kraji. No a nic.

Tak držím palce ať to vyjde tobě
 

GorGlin

Veterán
Ale v tomhle případě je přesun jako následek neaktivity.
Město které je měsíce neaktivní by se mělo řešit.
Nejen kvůli hráčům v jeho okolí, ale i těm, kteří marně čekají na kraji na přesun.
Pravda, nechápu proč když si daji tu práci a smažou všechny budovy u kterých je to možné, že nesmazou účet, zas tak těžké to není, ale když jsem se snažil situaci řešit přes podporu, napsali mi, že se města mažou automaticky.
No, nevím kde to vyčetli, ale nesmazou. Netuším jaký je v tom systém, ale myslím že by potřeboval zkontrolovat.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser5831

Guest
@Lovec Krys kdyz by k tomu došlo a já ho mám vypnutý tak by byl úbytek hráčů a zmenšení mapy tak razantní, že když jsem na kraji města, tak bych němel žádné sousedy a byl sám uprostřed pustiny! Což je píp. Proto by to při zavedení popremistovalo všechny. Ty hraješ dlouho a budeš někde u středu, tak tobě by akorát zmyzely mrtvoly a místo nich by jsi měl aktivní, ale já bych zůstal sám a to by bylo ještě horší a určitě nejsem jediný kdo tu možnost má vypnutou a je na kraji. Tak proto by to při zapuštění prehazelo všechny.

@GorGlin ony se mažou, ale jen pokud hráč nedosáhne 3.kapitoly a nekoupí si diamanty! Když je koupi nebo se přehoupne do 3ti kapitoly, tak tu bude hnit na věky věku. :(

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Jirinazel

Znalec fóra
@SummerPicka
No to je logické, že se ti účet nesmaže, pokud jsi do hry vložil reálné peníze. To snad jenom u telefonních společností ti zruší účet i s penězi, všude jinde dodržují pravidlo, že krást se nemá. Tři měsíce na smazání se mi zdá málo. Představ si, že jsi třeba po úrazu ve špitále nebo na studijní cestě a máš jiné starosti než hrát Elvenar. Řekněme tak rok by bylo - podle mě - přiměřené. Kdyby se odstranily mrtvoly - ty, co jsou už hodně jeté - tak by se okraje mapy smrštily ke středu a nebyl bys v pustině. Vcelku to nevidím jako tak velký problém, ale to je jen můj pohled na věc, nikomu ho nechci vnucovat. Elvenar jsem začínala 2x, nikdy jsem se nedostala na okraj mapy a v obou případech bylo v okolí několik nekomunikativních mrtvol, ale taky několik velmi aktivních a ochotných spoluhráčů, jen je zapotřebí dát jim najevo, že to myslíš vážně. Když se mi na trhu objeví nabídka malého souseda čtyřikrát přeceněná v jeho prospěch, no tak ho začnu ingnorovat.
 

DeletedUser5831

Guest
@Jirinazel proto v mém návrhu nebylo aby se smazaly, ale jen přesunuly na hřbitov! Když se zase přihlásíš, tak tě to hodí na nějaké vhodné místo mezi aktivními. V pustině bych praveže zůstal když mám možnost přemístění vypnutou. Jsem na kraji mapy a mrtvol jsou tu tisíce!

Když je to malý soused, tak to vykupuji ať je to v jakémkoliv poměru. Ty nabídky malých hráčů jsou pro mě zanedbatelné drobné. Jim to pomůže a já to ani nepoznám.
 

Lovec Krys

Legenda
@SummerPicka U středu nejsem. Mám blíže k okraji než ke středu. A přesouvat se nechci. Pokud by došlo k přesunu neaktivních pryč, nechal bych na hráčích, zda se dobrovolně nechají přesunout nebo zůstanou na okraji. Mým ideálním případem by bylo, kdyby ve hře existovala funkce na manuální přesun, kde by si hráč sám vybral, do jakého adekvátního volného místa se přesune.
 

GorGlin

Veterán
Jestli jsem to správně pochopil, tak mapa je tvořena pravidelně se opakujícím vzorem a město se přesune pouze v případě že se uvolní identické místo.
Takže ono to asi není úplně na to aby sis řekl kdy a kam chceš.
Když se neaktivní účet přesune na kraj, tak to zvětšuje pravděpodobnost, že nový hráč, který se přihlásí kolem sebe nebude mít s kým spolupracovat.
Ale když město zmizí a do jakého si inventáře Inna a v případě opětovného přihlášení se město znovu umístí jako by nové město.
Samozřejmě s tím rozdílem, že u takového města není poloha náhodná. Musí to odpovídat místu kde byl
 

Lovec Krys

Legenda
@GorGlin Ta funkce by samozřejmě musela nabízet jen místa, která vyhovují stejným kritériím jako současná poloha, rozdíl by pouze byl v tom, že by z množiny vhodných pozic vybral sám hráč, nikoliv nějaký automat (obě funkce by se nevylučovaly).
 

DeletedUser4336

Guest
No mě umístění na kraji mapy třeba vyhovuje, ale uvítal bych vyřazení nehrajících měst, a nahrazení za nové hráče, hráče co se chtějí přesunout, popř. za prázdná pole. Přesouvat se mezi jiné hráče ani moc nechci, přece jen jsem na některé sousedy zvyklý, a aby mi sem místo např. přázdných polí přibylo ještě více nehrajících je spíše více znevýhodňující. Mrtvá města by se dala řešit změnou pravidel, kdyby déle nehrající město jak nějaký počet měsíců, bylo (po předchozím upozornění s nějakou periodou např. na registrační mail) automaticky vyjmuto z mapy, a uvaleno do tzv. mrtvého režimu, ve kterém by hybernovalo mimo mapu do té doby, dokud by se hráč opět nepřihlásil do hry a nezačal s nějakou aktivitou, poté by byl zahrnut do světa na nové požadvky splňující místo. Jinak kombinací hráčů zase tolik není (vůbec to nejsou všechny bonusy mezi sebou, jak se může zdát), takže nacházet místa zase takový problém nejsou. No a klidně by se dala zřídit funkce pro vynucení přesunu, ne jen zapnout aby se to samo někdy dle neznámé formule vyhodnotilo. Manuální přesun by šel, jen by se mohlo stát, že se mapa začne přetvářet do hráči organizovaných oblastí.
 

prchlik

Znalec fóra
Můžete mi někdo napsat, jak se dá vypnout přesouvání? Žádnou takovou funkci jsem nenašel.
 

GorGlin

Veterán
V prohlížeči, to máš ozubené kolo/možnosti/účet/povolit automatické přesunutí na lepší pozici

Na nějaké vybírání bych to neviděl, to by asi bylo pěkně složité.

Ano, věřím, že tohle je věc kterou když bude Inno chtít může snadno zavést.
Dáš do obecných podmínek, že rok neaktivity vede ke smazání města a nazdar.
Nějaké případné navracení po opětovném přihlášení je věřím možné, ale to bych ted neřešil.
 
Naposledy upraveno:

Ladonka

Učedník
Mrtvoly by se měly řešit efektivněji, než je tomu nyní, jsou problémem v jakékoli části mapy. U malých měst z důvodu neaktivnich měst nefunguje trh, pro začátečníky je z tohoto důvodu hra velmi špatně hratelna.
 

GorGlin

Veterán
To je už dlouho, ale musíme o tom hodně mluvit, nebo se to řešit nebude.

Byla by tu samozřejmě možnost jako že když je nějaké město bez aktivity, a hráč nezareaguje, na upozornovací email, tak o něj příjde.

Je zvláštní kolik lidí slýchám na neaktivitu sousedů nadávat a tady nic, ozve se tu jen pár lidí a ticho.
 
Naposledy upraveno:

jana.souck

Pokročilý žák
ono by stačilo kdyby se ty neaktivní města po čase automaticky přesunula na kraj světa a jejich místo by nahradily města z konce světa co mají aktivovaný automatický přesun.
To se děje. Mám bohužel tu smůlu, že jsem v jednom světě na kraji světa a mrtvoly se mi tam přesouvají víc než hodně. Mám zapnutý přesun na lepší pozici, už mne dokonce jednou přesunuli, bohužel z opačného rohu na jiný roh. :( Řečeno s klasikem: tak se zmítám z rohu do rohu...
 
Nahoru