• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Matthieu Giordano

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png


Matt.jpg

Dnes jsme si pro vás připravili skutečně exkluzivní rozhovor! Popovídáme si totiž s Mattem! Že jste o něm nikdy neslyšeli? Nevadí, dnes se s ním velmi dobře seznámíte. Matt pracuje přímo v německé centrále společnosti InnoGames, kde působí v nejužším vedení této hry, konkrétně zastává pozici Lead Community Managera!

1. Ahoj Matte! Mohl bys nám o sobě prozradit pár slov? Jak se jmenuješ? Kolik je ti let a odkud pocházíš?

Ahoj! Jmenuji se Matthieu Giordano, je mi 29 let a pocházím z Francie. Nějaký čas jsem žil i v Irsku, než jsem se přestěhoval sem do Hamburku v Německu.

2. Jak ses dostal k práci pro InnoGames?
V roce 2013, po dokončení studia, dostala moje přítelkyně (momentálně už snoubenka) nabídku práce v Hamburku, a protože jsem nebyl spokojen se svým tehdejším zaměstnáním, rozhodli jsme se vzít tuto příležitost za pačesy a přestěhovali jsme se do Německa. Pár týdnů před stěhováním jsem našel nabídku práce na pozici Community Managera (neboli Manažera komunity, pozn. redakce) u jedné z konkurencí společnosti InnoGames. Protože nabídka práce odpovídala tomu, co jsem dělal do té doby, rozhodl jsem se dát tomu šanci. Nikdy jsem si nepomyslel, že bych se mohl živit jako Community Manager, ale když jsem k této práci přišel, zamiloval jsem si jí natolik, že jí nakonec dělám profesionálně.
V roce 2016, tedy téměř 3 roky, jsem stále pracoval pro stejnou společnost. Poté jsem ale měl potřebu posunout se novým směrem. Ucházel jsem se tedy o místo u InnoGames, kde jsem se nakonec stal Lead Community Managerem (neboli Hlavním manažerem komunity, pozn. redakce). Nejprve jsem pracoval na projektu, který bohužel nakonec nebyl zveřejněn. Poté jsem se přesunul do světa Elvenaru (který jsem si doslova zamiloval).

3. Můžeš vysvětlit hráčům, co to znamená být Lead Community Managerem?
Jako Lead Community Manager mám velmi velkou míru zodpovědnosti. Jsem zodpovědný za spoustu věcí, jmenovitě od lokalizace hry až k podpoře obchodní kampaně, sledování výkonnosti našeho týmu složeného z dobrovolníků, odpovědi na tikety nebo třeba i způsob, jak komunikovat s hráči, případně také pomáhám s vytvářením videí a podobně.
Abych byl přesnější, měl bych říct, že moje povinnost je, aby komunita hráčů a jejich názory byly zohledněny v každém kroku vývoje hry. To je důvod šíře mých povinnosti, protože potřebujeme hráčskou zpětnou vazbu nebo jejich pohled na spoustu věcí.

4. Která část tvé práce je ta nejzajímavější?
Nejvíc uspokojivá a nejzajímavější část mojí práce je vidět, jak velký můžeme mít dopad na vývoj hry nebo jak moc se komunita rozrůstá a stává se samostatnou entitou. Z venku vím, že mnoha hráčů doufá, že komunita by mohla mít větší vliv na herní tým a vidět věci "za oponou" každého projektu až do základů. My můžeme s čistým svědomím konstatovat, že naše komunita má velký vliv na vývoj Elvenaru a do budoucna se budeme snažit to ještě zlepšovat.

5. Hráči občas nadávají na množství chyb ve hře. Co si o tom myslíš ty?
Skutečně tu pár chyb je. Je ale potřeba vzít v úvahu, že náš vývojářský tým musí udržovat pomyslnou vyváženost mezi opravou chyb a přidáváním nových a nových funkcí, které hráči očekávají ve hře. Je docela výzva držet tuto cestu vyváženou.
V letošním roce jsme zavedli několik interních opatření, které zajistí vyšší kvalitu nových verzí hry, ale zatím je to běh na dlouhou trať a je příliš brzy, abychom to mohli zpozorovat ve hře.

6. V podstatě od úplně počátku hry slyšíme od hráčů, že je ve hře málo místa a hráči chtějí více rozšíření. Dostaneme tedy více prostoru?
Nikdy neříkejte nikdy, že? Tohle je nikdy nekončící otázka. Hráči chtějí více místa, protože místo je v Elvenaru klíčový element. Pokud tedy přidáme více místa, bude k tomu muset být hra nějakým způsobem přizpůsobena. Ve výsledku to tedy pro hráče nebude lehčí, protože zde pořád bude výzva, jak s místem naložit, aby hra byla pořád zajímavá. Věříme tedy, že tlačení hráčů do přemýšlení o strategiích a přetváření jejich měst je jedna z částí, které dělají hru zábavnou.
Jak jsem ale řekl, nikdy neříkejte nikdy. Jednoho dne můžeme místo rozšířit, pokud to bude mít smysl a nenaruší to vyváženost. V nejbližší době však rozšíření plánováno není.

7. Víš přesně, kolik spřátelených ras navštíví naše městečka?
Ano, vím. A ne, teď vám to nepovím. ;)

8. Elvenar běží na Flash Playeru. A jak víme, Adobe ukončuje podporu koncem roku 2020: Co tedy můžeme očekávat? Znamená to snad konec Elvenaru?
Od doby, co jsem se přidal k tomuto odvětví, jsem pořád slýchával o konci flashe. Až nyní je to skutečně oficiální konec, přičemž společnosti mají teď několik let připravit se na tuto změnu. V InnoGames pracujeme na řešení již dlouhou dobu. Jakmile to bude možné, přesuneme se na jinou technologii (v našem případě na html5). Ze strany hráčů to nebude nijak poznat, ani to na ně nebude mít vliv. Nám to však umožní pokračovat ve vývoji Elvenaru i po konci flashe.

9. Co si myslíš o budoucnosti Elvenaru? Můžeme se těšit na nějaké nové funkce?
Elvenar je poměrně úspěšná hra a vývojářský tým má stále nápady na nadcházející roky. Tedy ano, můžete se do budoucna těšit na nové funkce, nové mechaniky událostí, nové spřátelené rasy, nové nabídky, nové hodnocení apod.
A jako vždy, odhalíme tyto věci těsně krátce před tím, než budou zavedeny do hry. To z toho důvodu, abychom nevyvolali špatné očekávání u hráčů. Můžu vám však zaručit, že je opravdu spousta věcí, které v Elvenaru uvidíte. :)

10. Očekávame, že Elvenar je tvá nejoblíbenější hra. Hraješ ale ještě nějaké jiné hry?
Samozřejmě hraji spoustu dalších her. Mám rád starší hry, na kterých jsem vyrůstal. Rád si taky zahraji tzv. hack n' skash a RPG hry. Přál bych si mít lepší postřeh a zručnost pro profesionální hraní, ale nejsem natolik zručný, pokud jde o rychlé reakce ve hře. Takže se například dívám na spoustu speedrunů, každopádně nikdy mě neuvidíte hrát na téhle úrovni.

11. Co děláš ve svém volném čase? Máš nějaké domácí mazlíčky?
Mám doma nejroztomilejší štěně vůbec. Malou černo bílou Shiba Inu (japonské plemeno) jménem Naoko. Podívat se na ní můžete na jejím Instagramu. ;)
Co se týká mého volné času, trávím hodně času hraním v několika rockových kapelách a stejně tak i večerním hraním videoher, abych si odpočinul a vyčistil hlavu.

12. Moc děkuji za tvůj čas! Chceš ještě něco vzkázat našim hráčům?
Nejvíce ze všeho bych vám všem chtěl poděkovat. Hra, jako je Elvenar, by nebyla ničím bez své komunity zanícených a vášnivých hráčů. Nadále nám posílejte vaši zpětnou vazbu, ať už je dobrá či zlá, a my se budeme snažit dělat vše pro to, abychom ji zakomponovali do hry.

To je vše, moc děkujeme za tvoji ochotu udělat si čas a odpovědět na naše otázky!
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru