• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Matoucí text ve výzkumu - vylepšení oddílů

jaro62

Učedník
V části výzkumu je stále stejný text "Umožňuje bojovat pomocí větších armád, což činí bitvy lehčími". Tento text je pravdivý jenom částečně. Ve skutečnosti toto tvrzení platí pouze při střetech v provinciích. V turnajích je situace přesně opačná. Vylepšením oddílů se navýší oddíly v průměru přibližně o 15%. Přibližně ve stejném poměru se však také navýší armády protivníka a zároveň se v tomto poměru zdraží i výkup. Navýšením oddílů klesne počet jednotek, protože velikost armád se nezmění. Musíte je teprve vyrobit, a protože jsou oddíly větší bude i výroba jednotek pomalejší. Nijak si nepomůžete, protože i protivník bude mít vylepšené oddíly. Naopak navýšením oddílů si v turnajích uškodíte zdražením výkupu a relativním snížením velikosti armád. Rozhodně zde neplatí uvedený text o snadnějších bitvách. Tato informace se však neuvádí (že uvedený text neplatí pro turnaje), což vede k tomu, že méně zkušení hráči zbytečně navyšují i nepovinné oddíly. Jedno přísloví říká, že polovina pravdy bývá tou největší lží. Pro tento případ to opravdu sedí. Osobně to považuji za vadu programu neboť u solidních software projektů bývá rozpor mezi návodem a skutečným chováním aplikace označován, jako vada.
 

DeletedUser4336

Guest
Také mi to nesedí, trochu to bije do očí. Platí to jen pro ty souboje, kde se nedopočítává armáda protivníka také z této velikosti.
 

jaro62

Učedník
Kdysi jsem na tuto skutečnost upozornil vývojáře. Sice to uznali, ale odmítli řešit a doposud tato dezinformace hyzdí výzkum. Asi jim vyhovuje, že si hráči komplikují hru, protože se tím postup hry zpomaluje.
 

Prealiena

Velmistr písma
Po změně turnajového systému už velikost oddílu nemá vliv na oddíl turnajových protivníků, takže tím nedezinformují.
 

Reyahana

Učedník
Sice to tak uvedli, ale jak si ověříš, že je to pravda a vliv to nemá???
Já jsem ta nepovinná nedovyzkoumala. Stále mám jen povinná, nutná k postupu ve výzkumu a i tak mi přijde, že každým zvětšením oddílu jsou protivníci také ve větším počtu. Jen u provincií se dostávám do zelené obtížnosti (tj. lehké obtížnosti), tam je to zlepšení znát.
 

prchlik

Znalec fóra
Praelina má pravdu. Od zavedení nového systému turnaje nemá výzkum na rozšíření jednotek vliv na velikost protivníků v turnaji a ve věži. Vzorec pro velikost protivníků je ovlivněn počtem rozšíření, velikosti divů, bonusem na posílené zboží, a povinným výzkumem.
 

jaro62

Učedník
To není pravda. Vliv to má. A lze to ověřit velmi snadno. Jednoduše lze porovnat velikost oddílů vlastní a velikost oddílů turnajových protivníků i náklady na výkup u hráčů ve stejné kapitole ale s různým počtem výzkumu rozšíření jednotek. Rozdíly jsou značné. A také to lze ověřit v průběhu turnaje při povinném rozšíření. Vývojáři udělali jedinou správnou věc, že polední kapitola má všechna rozšíření nepovinná.
 

prchlik

Znalec fóra
@jaro62 vliv má pouze v případě, že se jedná o povinný výzkum. Nepovinný výzkum zvětšení oddílu nemá vliv na velikost soupeřových jednotek.
 

prchlik

Znalec fóra
Vycházím z údajů hráče minmax, který toto ověřoval na základě dat od mnoha hráčů a sestavil vzorec, který koreluje s hodnotami ve hře. Přečíst si to můžeš zde.
 

jaro62

Učedník
Tak v textu se uvádí pouze to, že to má vliv nižší, ale nikoliv, že je to zcela bez vlivu. Především však model vůbec neřeší výkup. Navýšení oddílů se může hodit možná jenom ve věži, ale jinak nevidím žádný přínos protože v provinciích je pro mne výhodnější výkup a navýšením oddílů se degraduje i rychlost výroby vojska. Zatím jsem u spoluhráčů, kteří dodělali nepovinné oddíly nezaznamenal, že by se jejich situace zlepšila proti té mojí. V mém případě se totiž jedná a velké množství nepovinných oddílů už od začátku hry - a také proto mám levný výkup. Po zavedení nového modelu se obtížnost turnajů pro mne žádným způsobem nezměnila. Pokud by platilo, že se nový systém změnil tím způsobem, že by zvýhodňoval hráče s většími oddíly, pak by se logicky moje situace musela skokově/znatelně zhoršit nebo naopak by se musela významně zlepšit pro hráče s vysokými oddíly ihned poté, co došlo ke změně herního systému. Ani jedno se nestalo.
 
Nahoru