• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ostatní Mana ze sousedské výpomoci

Angedev

Velmistr písma
Shrnutí
Mana jako odměna za sousedskou výpomoc

Podrobnosti
Od kapitoly lesních elfů by bylo pěkné, kdybychom jako odměnu za sousedskou výpomoc dostávali také určité množství many. Mohla by být (stejně jako kladívka) pouze za zlaté packy, abychom to neměli tak jednoduché :) Možná by bylo dobré zavést technologii do stromu výzkumu, abychom ji museli nejdříve aktivovat.

Uvažovala jsem i o možnosti získávat ji pouze od hráčů, kteří jsou také v kapitole lesních elfů nebo vyšší, ale tím by docházelo k nevyváženosti vůči hráčům, kteří mají v sousedství i ve společenství jenom malá městečka, a malí hráči by pak mohli být vynecháváni z motivací, ale nechávám to tu ke zvážení :)

Důvody
Mana je dle mých zkušeností celkem nedostatkové zboží, bylo by fajn mít další možnost jejího získání. Navíc by se celkem výrazně mohl zvednout počet sousedských výpomocí :)
 

DeletedUser3281

Guest
Na tohle už přidali v kočkách div Maják dobrého sousedství
 

Angedev

Velmistr písma
Ten funguje trochu jinak, je to bonus pro toho, kdo dostal sousedsou výpomoc, ne pro toho, kdo ji rozdává. To lidi nepostrčí k tomu, aby více motivovali :) Navíc je to až na konci koček, od elfů po kočky to využít nelze :) Nemluvě o místě navíc na postavení divu :D
 

iDavis

Legenda
Obavam sa, že šanca na zavedenie je veľmi nízka. V prvom rade - od čoho by záviselo množstvo získanej many pri motivácii? Mince a zásoby sa počítajú z kapacity hlavného sídla, avšak s ním mana nijak nesúvisí. Za ďalšie, som si istý že venovali nemálo úsilia tomu, keď pri každej kapitole prepočítavali, koľko many bude potreba a koľko nám dajú k dispozícii, či už cez divy, kultúrne budovy alebo eventové budovy, aby stanovili adekvátnu náročnosť. A myslím si, že Elvenar tím nie je ten, ktorý by to teraz mal v pláne meniť, navyše takouto čisto generickou funkciou.
 

DeletedUser5469

Guest
Také bych to uvítal. Many je na úrovni koček potřeba moc a místa pro kulturní budovy, které dávají manu, je strašně málo. Podporuji tento návrh.
 

Angedev

Velmistr písma
Kapacita hlavního sídla také musela být nějak určena. Tady by se mohl jen vynechat přepočet z kapacity a rovnou zafixovat mnozství many s úrovní hlavního sídla. Na vylepšení sídla manu potřebuješ, tak proč by se nám to nemohlo alespoň částečně vrátit? :) Nebo o kousek zvyšovat s přechodem do nové kapitoly, tedy s dokončením výzkumu pokročilých průzkumníků.
 

Prealiena

Velmistr písma
Také se obávám, že to má malou šanci projít. Když se to zkombinuje s Majákem dobrého sousedství, tak hráč získá bonusovou manu, když dostane sousedskou výpomoc i když rozdává sousedskou výpomoc. A to už by bylo dle vývojářů moc snadné.
 

Angedev

Velmistr písma
Šance je možná malá, ale když to nezkusím, nebude žádná :) Když to dostatek lidí podpoří, třeba dojde alespoň na předání vývojářům, konečné rozhodnutí je stejně na nich, ne na nás :)

Rozhodně neočekávám, že bych za packu měla dostat desetitisíce many, ale i pár desítek nebo stovek by stálo za tu námahu opackovat mapu, mně by to pomohlo určitým množstvím získané many a sousedé by častěji dostávali motivace, takže výhodné pro všechny :)
 

DeletedUser3281

Guest
No já mám pocit, že tohle ani tak nebude mít vliv na packování, já třeba už kašlu na truhly a packuji z mobilu všechny co mi motivaci vrací, pokud někdo nevrací tak ho motivuji jen když chci mince, jinak ne. Samozřejmě cokoliv automatického vítám, právě proto, že z mobilu nejsou truhly na ně (musím) kašlat.
 

Angedev

Velmistr písma
@ExplorerFfff : A to je přesně ono - motivuji jen když chci mince. Jenže manu potřebuješ skoro pořád, takže bys packoval častěji :) Aktuálně používám kvůli maně kouzla, i když mám plný sklad kladívek, což mi přijde jako plýtvání. Mana ze sousedské výpomoci by aspoň byla užitečná i pro ostatní :)
 

DeletedUser3281

Guest
Jenže, já chci i kladiva, takže ty co mě motivují také, motivuji také pořád. Pokud by mana tedy byla pouze za zlaté packy, v reálu to nic nezmění, protože ti co packují dnes, by packovali stejně a ti co ne, by nepackovali asi stejně, protože zlaté packy se vyjadřují tím, kdo vrací.

Já pokud nechci mince, oklikám cca 30 lidí, co mi vrací motivaci se spolkem.
Pokud chci mince, oklikám cca 370 sousedů (eventy, dobrodružství, prostě když potřebuji cca 3 mil mincí navíc)

Nemyslím si, že tohle zvedne packování, ale souhlasím, líbilo by se mi získat manu i když jí mám celkem dost.
 

Angedev

Velmistr písma
Změna by byla v tom, že by packovali i ti, kteří nepotřebují kladiva, ale potřebují manu, takže bys těch zlatých pacek mohl mít víc :) Samozřejmě by bylo lepší, kdyby mana padala od každého, ale tam by se ta šance na zavedení blížila nule ještě podstatně víc :D

Každopádně i kdyby se packování nezvýšilo, hlavní smysl je mít možnost získat více many :)
 

DeletedUser3281

Guest
Mě už se u obchodníka ty ceny blíží 1:2 tak už to není tak hrozné :D
 

DeletedUser341

Guest
Vidím přínos této funkce, ale mám podobný názor jako iDavis - šance na zavedení malá. Osobně beru už nějakou dobu manu jen z kouzel, kvuli výrobcům pastí jsem postavil jednu fontánu, abych těch kouzel potřeboval o trochu míň, ale velkou změnu to asi neudělá ;-) Mana za packování by mi jen zase snížila spotřebu kouzel, a tím pádem by mi dál přetékaly zásoby :)
 
Nahoru