• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Maják dobrého sousedství

Waso

Učedník
Je tu někdo na patnácce, šestnácce, kdo hraje "Maják dobrého sousedství"
a může ho doporučit??
:oops:
 

GorGlin

Veterán
Myslíš kapitolu?
Maják je super od začátku.
Ale od 13. kapitoly, kde můžeš udělat kombo s bílou kočkou, tak je to bomba na manu.
 

Hexik

Znalec fóra
ahoj neni spatny urcite do pozdejsich kapitol kde mana v kulturkach dost stagnuje za to spotreba dost porad roste, efekt je moc pekny sice jsem na 17 teprve ale je k tomu dobry i druhy majak (zvonice) ktery prodluzuje sousedskou a tak i budovy s nizkou kulturou mas snadno pod pomoci
 

Waso

Učedník
Tak to jste mne nalomily.... Kvůli místu jsem se jich obou (tj. "Maják dobrého sousedství" + "vysoká zvonice") zbavit a spolehnout se na manu jen z divu "Dračí opatství" = odměna za kouzla.
(Chci dva nové divy z kapitoly 15 a je na to potřeba 48 políček... ...tak nevím!)
PS:
@GorGlin = prosím, co je to ta bílá kočka? (Nemohu najít.)
 

Hexik

Znalec fóra
@Waso predpokladam ze mel na mysli majak souseda ta runa je bila kocici hlava

dle meho se vyplati oba divy zase usetris misto za kulturu ...
asi bych uz nemazala zadny div na vyssim levelu ja mazala max na 6 je to spis o tom si promyslet co postavis a pak uz se s tim divem smirit

vim ze opatstvi je hodne dobry div ale je fajn mit i jiny na manu. jinak jsem ti nakoukla do mesta mista mas 3 zadky jen si uklidit
 

GorGlin

Veterán
@Waso
Jo bílá kočka je druhý maják.
Já mám všechny divy, i trůny jsou užitečný.
Křištálový maják prodlužuje kulturní výpomoc na 24 hodin, díky tomu mám téměř neustále oplácané všechny kulturky, takež mi i krásně funguje maják dobrého sousedství a kulturky mi chrchlají přes milion many za den a k tomu Bludiště.
Takže v tuhle chvíli kdy není velký odběr mám 40M many na skladu.
Přístí rasu budem zvedat T1 manufaktury a představa jak klikám 20M many na opatství.
To je o karpály.

GG
 

Hexik

Znalec fóra
@GorGlin tesi me ze potvrzujes muj odhad ikdyz jeste v te fazi nejsem snad jen trunum stale neumim prijit na chut ale uz jsem u par divu za svuj herni cas zmenila nazor a postavila
 

GorGlin

Veterán
Klášter dá 40% požadované kultury, ruiny taky a trůny přihodí pár set tisíc k tomu.
Kulturu pak nemusíš řešit.
 

Hexik

Znalec fóra
ano je fakt ze uz klaster a ruiny zasadne resi jakykoli problem s kulturou, truny musim rict ze znacne kulhaji za temito divy
 

GorGlin

Veterán
@Danber7777
Asi není div o kterém by se dalo říct, že bez něj není možné hru dlouho hrát.
Divy dávají výhody, které zvyšují produkce, spoří místo, umožňují větší zásoby nebo zvyšují výkon armády.
Klášter mi dává skoro 0,5M kultury, druhá taková kulturka není.
Mám velké město na Winyandoru, ale i malé na Arendyllu a tam mám jen vojenské divy protože věž hrát přes výkup je pro mě děsběs a jde to.
Prostě jinak vedené město.
Určitě v tom hraje roli i doba jak dlouho hraju protože z turnajů jsem nasbíral stovky run pro každý div, ale ted si myslím že aktivně vedené město si může dovolit postavit kterýkoli div.
 

Danber7777

Pokročilý žák
@GorGlin no nevím neřekl bych,že jsem málo aktivní a stejně přemýšlím kam postavím vír kvůli poslední kapitole Je mi jasné,že tam mám ted spoustu volného místa kde kdyby se to přeházelo tak by místo bylo,ale nějak jsem se s tím nechtěl sr když už jsem skoro na konci předposlední kapitoly a myslím,že tak za týden budu město stejně přestavovat,ale další 2majáky? No to opravdu nevím kam bych je dal ..... Takže si myslím,že každé aktivní město opravdu nemá dost místa na všechny divy
 

Hexik

Znalec fóra
@Danber7777 neni nutne mit vsechny divy, ale herni vyvoj k tomu speje a nakonec kdyz vylepsis na max ty co mas a co jsi kdy chtel seknes s hrou nebo postavis naky dalsi co by se mohl hodit?

kazdy hrajem nejak mame nejake mesto a tam ruzne budovy v ruznem poctu a na ruzne urovni divy, presne to dela mesta rozlicnymi
a zatimco drive jsem hodnotila divy jako tohle nepotrebuju a tyhle ano ted to beru tohle potrebuju a tamto zatim nepotrebuju

vlastne jsou i blazni co doopravdy stavi vsechny delaji nekolik levelu a jedou dalsi div takze to mozna jde mit je vsechny i si to umim predstavit ale spise jako postupny vyvoj nez je cpat nasilim na malem levelu
kdyby vsechny divy.jpg

takze nejak tak by to mohlo vypadat takze realne to je tam dat vsechny
 

GorGlin

Veterán
@Danber7777
Z mého pohledu je aktivní město město, které plně využívá zdroje.
Věž, turnaj, eventy a všechny tyhle věci.
Nikomu neříkám jak má hrát, ale baví mě přístup, že hra by měla být plně ovládnutelná po jednom připojení za den na deset minut.
Co by pak Inno dělalo s magorama co na ní jsou dvakrát do hodiny.
Každopádně co se týká majáku dobrého sousedství.
Je to 8x3 budova, která na patřičném lvl zvládne nahradit půlku budov produkujících manu a zásoby.
Což mi vychází jako velká úspora místa.
Ale, a to je důležité, město musí mít dostatečný zroj magického požehnání aby šlo udržet trvalé okouzlení manových kulturek.

Já neříkám, že bez toho nejde hrát.
Jsou divy s pasivním přínosem, klášter řeší kulturu a zvedne HP jednotek a tečka.
A jsou divy s aktivním bonusem, bludiště je k ničemu hráčům kteří nebudují zásobu many, sousední maják pomáhá jen těm co cíleně používají magické požehnání.
A jsou divy napůl, propast se sídlem prostě zvedá populaci, ale propast dává peníze co tři hodiny, takže je potřeba sklízet pravidelně a sídlo, krom pravidelné sklizně se platnější hráčům, co mají větší počet manufaktur.
Atd, atd.

Každý si pak musí spočítat, co se mu vyplatí.
 

Danber7777

Pokročilý žák
Věž jezdím všechny patra a patřím i k prvním kdo jí má hotovou,turnaj myslím také až tak špatně nejezdím i když musím občas první 50tku vynechat a eventy také v pohodě zlato neuhraji,ale stříbro většinou Připojit se jednou za den na 10minut? Hmm to není můj přístup a to snad ani nejde:)Hmm někdy i víckrát ano k těm magorům patřím:)Bludiště(obludarium jsem začal pořádně budovat až v předposlední kapitole kde kam jsem se podíval to chtělo manu + k tomu jsem měl už postavený Dračí a pořád bylo málo takže lodě a další budovy na manu co se nacházeli v inv (je to vidět kolem líhní) možná mít maják...Takže asi souhlas každý div se hodí,ale záleží na velikosti města (třeba když srovnám tvoje s mým) a na tom jak to má hráč rozehrané
 

Waso

Učedník
Děkuji všem za rady, nebo i jen za názor.
Vychází mi z toho, že při vstupu na Úroveň XV "zatím" žádný Div bourat nebudu !
Tak znova: Díky!!
(...a snad si i 2 nové Divy + nové Osadníky nějak poskládám...)
Tak hezkej začátek pracovního týdne !!!
:)
PS: říká @Danber7777 = "hra by měla být plně ovládnutelná po jednom připojení za den na deset minut.
Co by pak Inno dělalo s magorama co na ní jsou dvakrát do hodiny"
:eek: Já se třeba loguji jen 2x denně. Plus mínus na šest, maximálně sedm hodin hraní na jedno přihlášení... :D
 

Waso

Učedník
@Danber7777 = no, při svém brouzdání po onlajnovkách jsem potkal spoustu lidí, co má hru v práci "na liště", ale sám si myslím, že v práci by se mělo přeci jen pracovat.... :rolleyes:
 

Boobika

Pokročilý žák
dik.. ted si pripadam jak magor. co se podiva jeste i pred spanim :D
ani jeden majak. ani bludiste. A zase radost z hromady ruznych setovych a podobnych budov. a 30M na skaldu az se priblizi dalsi kapitola :)
 
Nahoru