• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Měsíčník Ozvěny lesa

luterina

Veterán
U nás se ukázala města, pro která je boj v turnaji španělská vesnice a na zboží v něm nic moc neuhrají, že se našla právě na výkup ve Věži a že jim více svědčí Věž. Ona nám vyhání rtuť sloupce odměn výše na další odměny a ti co nahrají více na turnaj , zase těmto městům zajišťují odměny z 10. truhly.
 

Ladus

Znalec fóra
Každý začínajúci hráč, by mal urobiť všetko pre to, aby dokázal hrať komplet vežu.

Počty sú jednoduché, 275 garantovaných diamantov - za rok to činí 14300 diamantov.
V priemere počítajme, že individuálne každý týždeň získa vo veži 75 ďalších diamantov - za rok to činí 3900 diamantov.
Vďaka veži mu ide akadémia nonstop 24/7. V priemere otváram truhlu každý tretí deň, čiže 10x do mesiaca, to je 5x šanca na 500 diamantov do mesiaca z akadémie. Aj keby sa to podarilo iba raz mesačne, tak je to ďalších 500*12 = 6000 diamantov.

Dokopy to je 24200 diamantov za 1 rok. Odrátame 2000 diamantov na vylepšenie chatrče a 1500 diamantov na vylepšenie akadémie. Ostáva nám 20700 diamantov.

Prvých 10 vylepšení za diamanty stojí 18150 diamantov.
Ak si hráč počká na 10% zľavu na rozšírenie, tak za 19 575 diamantov kúpi 11 rozšírení.
Ak by niekedy ešte prišla znovu 20% akcia, tak za 20 600‬ diamantov kúpi 12 rozšírení.

Okrem toho za ten rok môže získať x kúzelných obytných budov, x kúzelných dielni, x džinov, čo by znamenalo aj omnoho viac diamantov.

A nezabúdajme, že vďaka veži bude mať daný hráč aj dostatok armády na turnaje.

V našom spoločenstve sme tiež bojovali s hráčmi, ktorí tvrdili, že to nepôjde. Hráč, ktorý sa nevedel poriadne dostať cez prvé poschodie, dnes dáva rady ďalším hráčom, ako dokončiť všetky tri poschodia.

Já si dovolím trošku nesouhlasit s Ladusem ohledně neomezené armády z věže. Na to by člověk musel mít alespoň tak 5 medvědů, aby to šlo. Průměrně se tam dá získat tak kolem 200h urychlovačů týdně (při celé věži a společenství alespoň na 11 odměnách (ve 12. stejně urychlovače nejsou, tak je to z tohoto hlediska jedno)) a to rozhodně není neomezené množství.

Prepáč, že som na Tvoju správu nereagoval skôr ale všimol som si ju až dnes. Zo zvedavosti môžem spočítať v ďalšej veži, koľko vojska som stratil v celej veži a koľko vojska si budem môcť vďaka odmenám za ten týždeň vyprodukovať.
 

hanz44

Pozorovatel
To co píšeš zní jako nádherná pohádka ,,reál je,ale bohužel úplně jinde .Alespoň pro většinu hráčů ..
Ale koukám,že bohužel se zvedá důležitost věže kvůli teleportačním kouzlům bez kterých to bude v blízké budoucnosti strašně těžké ..
 

Ladus

Znalec fóra
Nie je to žiadna rozprávka. Začiatky turnajov boli rovnaké. Trvalo mesiace, kým niekto vôbec dal truhlu č. 10. Ďalšie mesiace tú desiatu truhlu dávalo pravidelne iba 3-5 spoločenstiev. Dnes nahrať 40000 bodov dokážu aj 2 hráči v spoločenstve.
Už dnes vidno, že pár hráčov pochopilo a uvedomilo si dôležitosť veže. Neviem už presne koľko, ale sa mi zdá že naposledy dalo zlatú medailu 6 či 7 spoločenstiev.
Hráči týchto spoločenstiev sú vďaka tomu v obrovskej výhode v porovnaní s hráčmi spoločenstiev, ktoré ešte nechápu podstatu a jednoduchosť veže.
Tak isto ako je napríklad tých 3-5 spoločenstiev vo výhode v tom, že naši členovia disponujú s vyše 100 plánkami, aj napriek tomu, že každú novú rasu ich niekoľko musíme použiť.
 

nataly111

Velmistr písma
@hanz44 Nemusí to být pohádka pokud máš poblíž někoho, kdo ti poradí co v jaké situaci udělat. ;)

Budu mluvit sama za sebe.
Dvě patra věže zvládám bojem, třetí patro už musím vyjednávat, pokud chci zmáknout i třetí patro.
Turnaje se snažím zvládat, ale i s tím mám někdy potíže. Velkou pomocí jsou dva medvědi, ale i jejich využití si musím dobře rozmyslet díky krmení se kterým se nedá plýtvat.
Jo a @Ladus získání odměn ve věže je asi taky o štěstí. Kouzelných budov jsem moc zatím nedostala a pokud jo tak dílen a ty fakt nepotřebuju.

Budu-li mluvit z pozice začínajícího hráče, myslím si, že má co dělat sám se sebou. Snaha o turnaj a věž zároveň je náročná.
 

hanz44

Pozorovatel
Jo ,tomu rozumím ..,ale všechno chce svůj čas ! ..vím,že to myslíš dobře,ale k tomuto se musí nejprve dojít ..oni ti hráči zatím nejsou tam kde by měli být aby to šlo !
 

Ladus

Znalec fóra
Veža prišla do hry 08/2019

Veža pre spoločenstvo 12/2019

To predstavovalo 4 mesiace na testovanie a prispôsobenie mesta na vežu. K tomu prešli ďalšie 4 mesiace.
Ak niekto chce, tak za tento čas už dávno prispôsobí stratégiu a mesto tejto novinke, takže času už bolo až až.

Jo a @Ladus získání odměn ve věže je asi taky o štěstí. Kouzelných budov jsem moc zatím nedostala a pokud jo tak dílen a ty fakt nepotřebuju.

Budu-li mluvit z pozice začínajícího hráče, myslím si, že má co dělat sám se sebou. Snaha o turnaj a věž zároveň je náročná.

Áno, my tie dielne nepotrebujeme. Už ich mám v inventári niekoľko, pričom ich nikdy nepostavím. Ale nový hráč ich nemá ani jednu a pre nového hráča je to obrovský posun v hre.
 

DeletedUser6126

Guest
Díky věži se dají hrát mnohem lépe turnaje :) Odměny z věže jsou parádní. :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Ladus Já do toho počítám i turnaje. Pokud bys z věže mohl získat neomezenou armádu, tak bysme všichni, co věž dáváme na max. mohli jet každý týden i turnaj na max. = omezeni pouze počtem vyčištěných provincií. A z první ruky vím, že tolik urychlovačů z ní prostě nezískám, abych mohl turnaj jet každý týden na max. (to bych ho na max. jel). Takže ano, díky urychlovačům z věže můžeme dávat v turnaji 10K+ každý týden, ale to množství není neomezené.
 

Ladus

Znalec fóra
No zas v turnajoch ja osobne nie som taký extrémista. Posledne turnaje si skôr zvykám na to, že si dám všetky provincie na 2 kolá a tým u mňa turnaj končí.
Museli by nejak urýchliť turnaje aby som to šiel aspoň na 5 kol, pre druhú vlnu VB.
Dokážem sa uskromniť aj s 300vb za každý turnaj ;)

Treba si to zobrať z toho pohľadu, že na konci veži môžem mať stále viac vojská, než som mal pred vežou.
Niečo také ti turnaj nezaručuje, preto ta moja prehnaná "nekonečná" armáda.
 

Lovec Krys

Legenda
@Ladus No právě a proto rozporuji to tvrzení o neomezené armádě.
Ano, pokud to vztáhneš jen na věž, pak za předpokladu, že jsi ty dvou a tří kolové střety všechny schopen ubojovat, ti věž při plném využití tebou i společenství poskytne přes urychlovače více armády, než kolik v ní spotřebuješ. Ale platí to jen pro věž samotnou, nikoliv univerzálně.
Tzn. tys asi myslel neomezeně v rámci věže a já to pochopil jako neomezeně univerzálně (tedy i s turnaji, myslím, že mapu můžeme zanedbat, tam stejně bojuje málokdo a spíše nás omezuje délka zkoumání provincie než produkce armády).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Já s @Ladus , souhlasím, díky věži + 2x medvěd mám nekonečnou armádu, jediné co mě fakt nebaví je vyklikávat turnaj. Bohatě mi stačí 20 provincií na full a už tak jsem dost otrávený z toho klik festu. Věž bojuji na 98%, občas se stane, že ta kombinace protivníků je divná a tak si zahraji na výkup. Jediné co mě limituje je nedostatečná nabídka posilovačů v řemeslné výrobě.
 
v prvních 20 provinciích ti ty jednotky docházet nebudou, ale pak to začne chcípat... mě začíná být vojáčků líto vždycky od 30 dál (ale to neznamená, že bych to levé křídlo neobětoval :D )
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn To ale není nekonečná armáda, to je dáno pouze tím, že děláš jen 20 provincií.
To by rovnou mohl někdo, kdo dělá v turnaji pouze první provincii a nikde jinde nebojuje, tvrdit, že mu kasárny produkují nekonečnou armádu a žádné medvědy, fénixe, věž ani nic jiného k tomu nepotřebuje.
Je to trošku extrémní příklad, ale princip je stejný jako u tebe.
Prostě, pokud armádu nepoužívám na vše, co jde (tedy i v turnaji na maximum možných vyčištěných provincií), tak nemohu tvrdit, že mi něco poskytuje nekonečnou armádu, ale jen to, že ta produkce stačí pokrýt tu podmnožinu, co dělám.
(když to vezmeme do důsledků, tak vlastně nikdy nekonečná nebude, ani kdyby pokryla 80 provincií v turnaji (nekonečno je poměrně jasně definováno), ale v tomhle kontextu bychom ji jako "nekonečnou" již považovat mohli)

@Emhyr var Emreis II To já ji klidně obětuji celou. Zkušenost u jednotek v této hře neexistuje, takže šermířka vycvičená před rokem je stejně užitečná jako šermířka vycvičená před 5 minutami.
 
Zkušenost u jednotek v této hře neexistuje, takže šermířka vycvičená před rokem je stejně užitečná jako šermířka vycvičená před 5 minutami.
to je ale poměrně škoda. Mohlo by být zajímavé, kdyby jednotky, které přežijí střet měly v příštím boji nějakou výhodu. Třeba by jim o nějaké to procento povyskočila výdrž i útok. A to s každým dalším střetem, dokud by neumřely... chtělo by nad tím popracovat, ale jako nápad se mi to líbí :D
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Emhyr var Emreis II @Lovec Krys hoši špatně mě chápete, mě turnaj prostě nebaví, klidně si udělám turnaj na 10k a více, ale k čemu to je dobré (kromě VB :D)? Pokud se bavíme o týmovém hraní, pak není potřeba nahrát pravidelně 10k bodů v turnaji (pokud nejste 4 hráči ve společenství :D). Na to abych uživil turnaj na 5400 bodů ani nespotřebuji zdaleka všechny urychlovače z věže (mám už tak na skladu okolo 600ks 5hod). Také si myslím, že to je více než dost surovin pro rozvoj města a jsem přesvědčen, že už to je přehnaný grind.
 
mě to klikání taky nebaví, ale prostě ty VBčka stojí za to mno… A jinak, k čemu v turnaji urychlovače? :D Stačí dobré plánování. A to mám jen slaboučkého urychlovacího medvídka a konstruktí div taky zatím ne. Pak už to bude úplně brnkačka. Nicméně pořád jsem zvyklý na 16h cyklus
 

hanz44

Pozorovatel
Víš ,ono to není o Tobě,ale jsou klany které mají nejlepšího hráče třeba u Draků a ještě nemaj ani produkci základních surek na max a nikdo z nich ještě nemá ani živelnou výrobu ..je super,že Ty a další Jste na tom tak dobře,ale základ pro většinu hráčů jsou turnaje a to kvůli relikviím hlavně .
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Mě jde čistě o to, aby se armáda, která jde vygenerovat pomocí věže nenazývala nekonečná, jestliže není schopna pokrýt celou věž bojem + celý turnaj u hráče na konci výzkumu taktéž bojem a to všechny jeho přístupné provincie (tzn. týdně alespoň 15k bodů, u některých i 20k).

Někoho zodpovědného by pak mohlo napadnout, že je třeba odměny z věže zkrouhnout, což asi nikdo z nás nechce. (naštěstí šance, že někdo zodpovědný bude umět česky nebo mu bude stát za to si projít naše forum přes google translate, je minimální. A Forsetiho ze záškodnické činnosti nepodezřívám).
 
Nahoru