• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Luterina

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png


468.jpg


Jako další přijala pozvání hráčka Luterina. Hráčka, která na delší dobu hru opustila a opět se mezi nás vrátila. Děkuji moc, že si udělala čas a odpověděla na všechny mé zvídavé otázky.

1. Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?
Jmenuji se Andrea, jméno mi vybrala moje babička, líbila se jí Andrea Čunderlíková, ale jedinou souvislost, kterou bych s ní našla je její role zdravotní sestry, což se stalo i mým osudovým povoláním, jinak od narození bydlím v Praze, i když jsem bydlela i v jiných částech republiky, jako třeba v Krkonoších, na což ráda vzpomínám. Je mi 41 let.

2. Kdy jsi hru objevila a vzpomeneš si, co tě k ní přitáhlo?

Hru jsem objevila snad v jejích počátcích. Baví mě hrát graficky propracované budovatelské hry nebo kde se něco staví, vyrábí, kde to roste do krásy a když se u toho ještě musí i přemýšlet - zapojit mozek - aby to vše správně fungovalo a prosperovalo, tak tím lépe, což mi sice poskytovala řada různých PC her, ale chtěla jsem od hry ještě více, možnost v ní mít i zpětnou vazbu od spoluhráčů a celého týmu, který se na jejím vývoji podílí, což se mi právě po nějakém tom hledání splnilo tady v Elvenaru.

3. Co ráda děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?

Kromě bádání v oblasti teologie a jiných duchovních věd, ráda vařím jakákoli jídla, ale nejraději peču a vyrábím různé sladkosti od vánočního cukroví až po různé koláče a narozeninové dorty, také miluji přírodu a procházky v ní o samotě - jen já a les, pole, louky, ptáci, vítr, slunce, plavání v rybníce. Nejvíc mě asi baví focení, teď jsem však delší čas bez pořádného fotoaparátu, ale šetřím na něj a určitě se k focení ještě vrátím.

4. Jaké práci se věnuješ v reálném životě?

Vlastně jsem to již zmínila v první odpovědi, jsem povoláním Všeobecná zdravotní sestra na kterou jsem se časem dopracovala od sanitářky, jak se říká pěkně odzdola a to s praxí na různých odděleních jako je LDN, JIP, transplantační ARO, Onkologická hematologie, psychiatrie, až do současnosti, kdy jsem specializací odběrová sestra.

5. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?

Má přezdívka je vlastně složenina z dalších mých dvou jmen - Ludmila Tereza, které jsem dostala při křtu a biřmování, tedy význam tato přezdívka má pro mě ten nejosobnější.

6. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybrala. Která se ti víc líbí a proč? Jaká spřátelená rasa ti je nejbližší?

Nejdříve jsem si vybrala lidi, chtěla jsem aby to bylo co nejblíže k realitě, avšak když nastala možnost mít i druhé město v dalším světě, neváhala jsem a hned jsem si vybrala i pohádkové elfy a protože mi někdy realita splývá i s tím pohádkovým světem, tak je mám ráda a miluji obě stejně.

7. Vím, že hraješ Elvenar skoro od začátku, avšak na jistou dobu (a ne krátkou) si s hrou skončila. Zajímalo by mě proč si hru ukončila a co tě přivedlo zpátky? (Upravená otázka od iDavise.)

Ani nevím proč jsem na čas z Elvenaru odešla, snad mi přišel nějak monotónní nebo bez toho, aniž by mě motivoval chtít hrát dál a mít větší a hezčí město, či mi v něm scházelo více komunikace a pocit vzájemného sdílení v úspěších či neúspěších s dalšími hráči, ale čas od času jsem si na ta svá městečka vzpomněla, že tu jsou tak opuštěná, tak mi to nějak nedalo a když jsem po delší odmlce nakoukla, tak to všechno, co mi k opravdu dobré hře před tím scházelo, tu najednou bylo. Mám na mysli úkolové hry, dobrodružství společenství a hlavně komunikace na chatu se členy společenství, kteří se mi vlastně stali - i když jen na dálku - mou druhou rodinou.

8. Jednou z novinek, která za tvé nepřítomnosti přišla do hry, je mobilní aplikace Elvenaru. Zajímalo by mě, jestli je zajímavá i pro tebe a využíváš ji?

Je to tak, mobilní aplikaci jsem měla k dispozici až když jsem se sem vrátila a protože ráda zkouším nové - jak v něm co funguje - a hned testuji v čem je mi přínosem, tak jsem si mobilní aplikaci stáhla, což mít jí, jsem přivítala ve chvílích, kdy jsem neměla možnost být na PC a také mně pomohla zorientovat se v tom, např. proč někteří členové ze společenství (kteří ani jinou možnost, než tu, hrát verzi mobilní, nemají) kladou otázky, které mi přišly nesmyslné, či proč odznaky z dobrodružství nepojmenovávají jejich pravými jmény ale jinými vymyšlenými, zavádějícími a často i legračními. Jinak obecně mobilní aplikaci využívám ráda, protože je mobilní takže jí mám k dispozici jak při práci např. v kuchyni, tak i v posteli když odpočívám a protože co do rychlosti a jednoduchosti je v ní motivovat spoluhráče jedno velké plus.

9. Je pro tebe nějak důležitá pozice v žebříčku? Případně pozice společenství v žebříčku?

Pozice v žebříčku je pro mě spíše než důležitá, jakýmsi ukazatelem jestli mám s výstavbou a vylepšeními přidat, či naopak zvolnit, z tohoto důvodu si pozici také průběžně kontroluji, ale vzhledem k tomu, že nepostupovat v žebříčku - pokud se hře věnuji a o své město se starám - je v této hře nemožné, tak setrvávám v klidu, postup nijak nehoním a spíše hraji pro hru samotnou, tedy vlastně na pohodu.

10. Zajímal by mě tvůj názor na prastaré divy. Je nějaký, který máš v oblibě i a naopak který považuješ za zbytečný?

Miluji všechny Prastaré divy, tedy dělám všechno pro to, abych ty co už vystavět můžu, si i ve městě postavila, jediný však z divů který se mi vystavět nedaří a ke kterému jsem ještě osobní cestu nenašla jsou Trůny Vznešených lidí, protože za každou cenu být výš v žebříčku nemusím a na kulturní budovu mi přijdou až moc velké, ale kdo ví jestli se jednou i pro ně neuvolní v mém městě místo, protože ta budova sama o sobě, jako taková, jak vypadá, mně přeci jenom nějakým zvláštním tajemným způsobem přitahuje a také si zakládám na tom mít město ne jako když nasázím do řádku brambory a jinou zeleninu, nebo jako slepičí holokaust na produkci vajec, ale co vypadá jako město, ve kterém bych se i ráda prošla či v něm bydlela a cítila se v něm příjemně, což i z estetického hlediska u mě budovy divů splňují.

11. Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání?

Když jsem začínala hrát, tak pro mě byl systém boje jedna velká španělská vesnice a také jsem nebyla ten typ který by bojoval rád, tehdy jsem se tedy zaměřila na obchodování a provincie jsem jen vykupovala za suroviny, ovšem když jsem se do hry po čase vrátila, přišlo mi že pomocné popisky v systému boje jsou pro mě celkem srozumitelné, tak jsem to celé prostudovala a poptala se ve společenství co a jak a najednou jsem kolila jednu armádu za druhou a tím ušetřila hodně surovin na víc. Dnes tedy vykupuji provincie jen ve světě a armádu kterou mám silnou zvláště na turnaje, vysílám do boje jen v turnajích, abych z nich měla já i celé naše společenství co nejvíce odměn.
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png


468.jpg


12. Věnuješ se plně turnajům? Co si myslíš o odměnách v turnajích? Jsou pro tebe body v požehnání přijatelnější?

Turnaje jsou pro mě důležité v tom, že odměny z nich mi hodně pomáhají v prosperitě mého města, ono všechno je se vším provázané, množství relikvií, kouzla na zvýšení výroby, počet získaných vědomostních bodů i počet získaných požehnání do prastarých divů, to vše se na růstu města viditelně projeví. Nedávno jsem měla možnost jako "tůristka" jít si zahrát do společenství Faun o deset truhel a získat tím i plánek na zvýšení levelu Kouzelné obytné budovy, za což - že je zde možná i tato spolupráce když si lidé vyjdou ochotně vstříc - moc děkuji, ono ve vílím městě se Vílí budova přeci jenom krásněji vyjímá.

13. Dobrodružství společenství bylo vytvořeno pro společenství. Jaké jsou z toho tvoje pocity. Baví tě to? Co říkáš náročnosti úkolů a odměnám?

Z Dobrodružství společenství jsem nadšená, i když s odměnami - za tak velké úsilí které do toho všichni vkládáme, zvláště když se ty odměny a úkoly po různu ještě obměňují a tak nějak se hledá aby to bylo vyvážené - nejsem ještě moc spokojená, tak mi to dalo možnost se více se členy ze společenství seznámit a najet v komunikaci na tu správnou - kde si dobře rozumíme - notu, zvláště když v obou mých elvenarovských rodinách jak v Lenivém sněhuláku tak i v Beleriand jsou báječní lidé, se kterými tímto mám i bližší vztah, takže se cítím být více s tím co všechno si píšeme, radíme, sdílíme..., jako doma.

14. Nedávno skončila velká Podzimní událost. Co si myslíš takových událostech, úkolech a o všech odměnách, které přináší?

Vítám každou takovouto událost, kde je možné získat nádherné budovy, které oživí a zkrášlí mé město, zvláště tato podzimní Dožínková byla u mě moc povedená i co do odměn, které potom z budov mám, v jednom světě se mi podařilo vylosovat celý jeden set a to potom vyzvedávat z něj produkci je jedna velká slast, také mám radost i z jiných získaných budov, např. v jednom městě ze tří Pojízdných knihoven, které jsou malé, ale šikovné a Lasička, ta je prostě nádherná. Tedy už se těším na další takovou událost, která mi i v případě neúspěchu vykouzlí úsměv na rtech, když štěstí má od nás někdo jiný a zvolá "jupí!"

15. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěla bys něco říct na závěr?

Já děkuji mockrát všem z týmu Elvenar za odvedenou práci, kterou zde vidím, když jsem se po nějaké té delší odmlce vrátila - že jí nebylo málo - a že je dobře odvedená a také děkuji za vyslyšenou Studnu přání, která kdysi byla zas mým přáním a hlavně všem lidem z mého společenství a vůbec všem se kterými zde komunikuji - se kterými ve vzájemném spojení je můj život pestřejší a báječnější a všem přeji aby je hra hlavně bavila a chodili sem rádi hrát i sdílet to všechno co nám Elvenar i život sám přináší. Ať se nám všem daří.

Vaše s láskou Luterina

Redakční pozn.: Odpovědi hráčů v rozhovorech nijak neupravujeme. Ponecháváme je v autentické verzi tak, jak nám byly zaslány.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru