• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Lukula

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png


luky11.png

Lukula je velmi aktivní jak ve hře, tak na fóru. Jeho aktivita ve výtvarném okénku je obdivuhodná.
Proto jsem ráda, že si udělal čas a odpověděl na několik mých otázek.



1. Prozradíš své jméno, odkud jsi a kolik ti je let?
Není to žádné tajemství. Jmenuju se Lukáš, momentálně žiju v Ústí nad Labem a je mi 38 let.

2. Vzpomeneš si, kde si tuto hru objevil a co tě k ní přitáhlo?

Vzpomínám si naprosto přesně. Během nějakého filmu běžely zrovna reklamy a nějaká elfka si to štrádovala po ulici elfího města. Rostly za ní baráčky jak houby po dešti a já si řekl, že by to mohlo být něco na zabití času. A protože jsem pro každou srandu, tak jsem sedl za notebook a mrknul se, co že to vlastně ten Elvenar je. Že mi to vydrží takovou dobu, jsem ale netušil. Jsem velký fanda do fantasy a to, že ve hře nejsou přímé střety mezi hráči, mi více než vyhovuje.

3. Co pro tebe znamená tvá přezdívka a má pro tebe nějaký smysl?

Můj nick vznikl naprosto spontánně přímo pro tuto hru. Během své herní minulosti jsem se pojmenovával různě. Čím jsem starší, tím míň mi na tom záleží, nikdy jsem nepoužíval stejný nick. Takže jsem rychle vyťukal na klávesnici první, co mě napadlo, drobnou úpravu jména Lukáš a Lukula byl na světě.

4. Vidím, že Elvenar hráš už viac ako rok a pol. Čo je pre teba takým hlavným aspektom v hre, ktorý ťa pri nej drží a motivuje ďalej napredovať? Otázka od @iDavis .

U hry mě rozhodně drží skvělý kolektiv lidí, který je v našem společenství a snaha udržet konkurenceschopný tým. To v první řadě. Myslím, že kdybychom nebyli tak super parta, už bych asi nehrál. A jestli je tu nějaký prvek, který mě drží při hře? Narvat do minimálního prostoru budovy s vyváženou produkcí a v neposlední řadě hezká grafika a stále nové rasy, které mění vzhled budov a přinášejí nové výzvy. Změny jsou důležité, aby se hráč nenudil, a to změny ras splňují na 100%.

5. Byl při budování města a je pro Tebe důležitý i jeho vzhled (navzdory věčnému boji s místem), nebo si postupoval a postupuješ čistě prakticky? Otázka od @Moni Arda .

Přiznám se, že ze začátku byl pro mě vzhled města hodně důležitý. Postupem času,
a s narůstajícími nároky na prostor, jsem pochopil, že se bez praktičnosti neobejdu. Stalo se z toho opravdové puzzle a je to jeden z těch prvků hry, u kterých se občas vaří mozek. Naštěstí je velká přestavba nutná hlavně při přechodu do nové kapitoly, tak to není až tak často, ale vzhled města už dávno v dobách trpaslíků ustoupil do pozadí a je důležitější vybírat potřebné budovy a naskládat je do omezeného prostoru. A pokud se mi podaří baráčky poskládat tak, že to lahodí i oku, jsou Vánoce.


6. Nedávno tu bylo prvně spuštěno dobrodružství společenství. Jaké jsou z toho tvoje pocity. Bavilo tě to? A co říkáš odměnám?

Jsem rád, že se na to ptáš. Na dobrodružství jsem se opravdu moc těšil, už od doby jeho nastínění v jednom příspěvku na Facebooku. Hodně jsem od toho očekával, hlavně významné oživení komunikace uvnitř společenství a trochu jiný a komplexnější druh spolupráce mezi hráči, než ten v turnajích. Protože jsem se těšil, sháněl jsem všude možně maximum informací, abych byl jako velitel společenství připravený na to, co nás čeká, a uvědomoval jsem si, že to bude docela výzva. Tou výzvou myslím donutit „bandu uličníků“ ve společenství spolupracovat a komunikovat tak, aby společně došli do cíle. A snad mi dovolíš, abych i touto cestou poděkoval svým pětadvaceti uličníkům za bezvadnou práci během dobrodružství. I přes prvotní drobné nejasnosti jsme dokázali pokořit třetí úroveň a načít bezednou jámu, což jsem před spuštěním absolutně neočekával. Jsem si jist, že to bavilo všechny zúčastněné uličníky, nejen mně.

A odměny? Bylo to první dobrodružství, uvidíme, jestli se to někam posune a odměny budou čím dál tím zajímavější. Tím nechci říct, že teď nebyly. Kouzelná chatrč mi vyhovuje jak svou velikostí, tak i výší produkce many. A urychlovače se budou rozhodně hodit. Jsem rád, že ve hře něco takového zavedli. Mnozí tu namítají, že urychlovače nejsou dost zajímavá odměna. Dříve ve hře nebyly – teď tu jsou a odsuzují se. Osobně to nechápu. Pro mě je to něco, co částečně nahradí potřebu diamantů. Jakékoliv ulehčení nebo zrychlení stavby či získání zásob a mincí vítám, zvlášť když mě to stojí minimální úsilí.
Dobrodružství je pro mě velké zpestření ve hře, na které jsem čekal, oživilo to chat ve společenství, komunikaci a měl jsem konečně pocit, že jsme parta, která jde za stejným cílem, ne jen 25 lidí, kteří si hrají to své a ve společenství jsou jen pro to, že by to tak asi mělo být.


7. Zdá se ti dobrodružství lepší než turnaje? Nebo rád bojuješ?

Začnu tou druhou otázkou. Před změnou bojového systému jsem bojoval rád. Turnaje jsem si užíval ručním bojem. Jenže to jsem byl v takové části výzkumného stromu, kde to po mně nevyžadovalo tolik prozkoumaných provincií pro nová rozšíření. V tuto chvíli, kdy je potřeba větší množství provincií, je více divů a vyšší nároky na úlomky run, je potřeba i v turnaji občas zabrat, abych získal nějaké do zásoby. Takže z části bojuju automatem a z části vykupuju.
Ale mám-li být upřímný, turnaje vnímám tak trochu jako nutné zlo. Jako něco, co mi za obětování jednotek a pár „tun“ zboží poskytne navíc VB, kouzla, úlomky run a relikvie do zásoby.
A jestli je lepší dobrodružství? Neřekl bych, že je lepší, takhle to posuzovat nechci. Obojí má své klady a zápory. Jeden systém se liší od druhého a to je dobře. Hra je tak rozmanitější a každý si může vybrat, co mu více vyhovuje. Myslím, že budou určitě společenství, které budou více preferovat turnaje a jiné zase dobrodružství – zkrátka podle stylu hry.



8. Co boje v provinciích? Toto je velké téma, máš na to nějaký názor či nápad?

Na to jsem tak trošku už odpověděl u té předchozí otázky. Dříve jsem bojoval rád a často. Při přechodu k lesním elfům jsem se rozhodl zbourat cvičiště a tábor žoldnéřů a ponechal jsem jen dvě zbrojnice. Přistavil jsem manufaktury a teď provincie z 95% vykupuju. Za prvé mi to šetří čas a jednotky na turnaje a za druhé mě to stojí míň nervů. Boje jsou rozhodně po změně bojového systému náročnější. Proto volím raději mírumilovnou cestu obchodu.

9. Zamyslel ses někdy, co se ti ve hře nelíbí, nebo co bys změnil?

Zamyslel a často. Snažím se ale vše nejdřív domyslet, často pak dojdu k názoru, že by to spíš hře uškodilo. Ale je dobře, že máme možnost své nápady a názory předkládat na fóru, odkud se mohou dostat až k vývojářům. I když to ve většině případů vypadá, jako když házíme hrách na zeď, ale i tak bych byl rád, kdybychom se nevzdávali a dál vymýšleli nové věci. Dobrý nápad vždy rád podpořím.
Co mi chybí? Rozhodně mi ve hře chybí přehled divů, do kterých jsem investoval své VB. Lehko ztratím přehled o tom, komu jsem přispěl a kolik. Vést si poznámky v PC nebo na papír je dost nepraktické a myslím, že implementace tohoto prvku do hry by nemusela být složitá a nemělo by to negativní vliv na nějaký herní prvek. Ostatně tento návrh už tuším na fóru padl a já doufám, že se něčeho takového ve hře dočkám.


10. Společenství mám 25 lidí. Myslíš, že je to dostatečné, nebo bys přidal hráče navíc?

Pokud mám mluvit za sebe jako velitele společenství, 25 lidí je tak akorát na to, aby se z toho člověk nezbláznil, pokud chce vést společenství dobře. A u prvního dobrodružství se ukázalo, jak je náročné ukočírovat a domluvit se s tolika lidmi na společné cestě a taktice. Nedovedu si představit, že bych měl mít přehled o dvojnásobku členů. Asi bych měl brzy tik v oku.



 
Naposledy upraveno:

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

luky11.png

11. Pokud vím, hraješ pouze jeden svět. Je pro tebe nějak pozice v žebříčku důležitá?
Abych řekl pravdu, nikdy jsem na pozici v žebříčku příliš nekoukal. Hru si užívám, je pro mě relax, odpočinek od každodenních starostí a proto ji chci hrát v poklidu a ne se nikam honit. Bohužel vzhledem k mému postu ve společenství ten odpočinek je i trochu stresem. Někdy se musím donutit k přihlášení do hry, protože je potřeba vyřešit tohle nebo tamto. Díky bohu mám v týmu úžasné pomocníky, kteří mě v určitých věcech zastanou, a já jim za to děkuji.
Co je pro mě důležité je zábava, pozice v žebříčku je taková odměna za tu zábavu. Jestli se dostanu do TOP 100 zítra nebo za rok, je mi v celku jedno.


12. Rozlišuješ nějak svou pozici v žebříčku a pozici společenství v žebříčku?

To je zajímavá otázka. Svou pozici tolik neřeším, ale pozici našeho společenství ano. A přitom spolu ty dvě věci přímo souvisí. Udržet se v TOP 10 společenství je pro mě důležité z toho důvodu, že to ukazuje na sehranou partu lidí. Pokud spolu nebudeme spolupracovat a budou se ve společenství často točit hráči, brzy to může skončit rozpadem. I noví hráči často vybírají ze společenství, kteří jsou výše v žebříčku. V tuto chvíli jsme mimo TOP 10 na Winyandoru, ale ještě nedávno jsme byli jeho součástí. Takže vím, jak je těžké udržet stabilní společenství. Důležité je dát dohromady partu hráčů se stejnými nároky, s podobným stylem hry. Jen tak to může fungovat.

13. Za jakou rasu hraješ a máš oblíbenou spřátelenou rasu?
Hraji za elfy. Je to proto, že mě tahle rasa ve světě fantasy vždy fascinovala. A jak jsem hrál déle a viděl, jak vypadají lidská města, jsem rád, že jsem vybral elfy. Jejich města jsou barevnější, budovy nesplývají, jsou prostě hezčí. Možná i proto si teď užívám Lesní elfy. Jejich budovy mi připomínají můj oblíbený podzim, který si díky tomu užívám dvojnásob.

14. Co rád děláš ve volném čase, když se zrovna nevěnuješ hře Elvenar? Máš nějaké koníčky?
Na koníčky nezbývá v posledních letech moc času, protože veškerý ostatní volný čas věnuji své 3leté dceři. Užívám si s ní každou chvíli a rád s ní podnikám různé akce a vylomeniny. Rodina je v mém životě to nejdůležitější, takže s nimi trávím nejvíce času. Ovšem čas si najdu i pro sebe. Mojí největší zálibou je běh, geocaching, poslech hudby, četba a hra na piano. K zálibám, na které snad opět bude čas v pozdějším věku a ke kterým se rád vrátím, patří kresba a papírové modelářství.

15. Máš pro své čtenáře nějaké zamyšlení nakonec? Něco co by si chtěl sdělit hráčům?
Snažte se hledat na každé změně něco pozitivního. Často zjistíte, že se nervujete kvůli hlouposti a nejen hru si více užijete. Vždy existuje cesta, která je schůdnější a příjemnější, jen je potřeba ji najít. A mějte vždy dobrou náladu. Je nakažlivá stejně jako smích a umí naštvat spoustu lidí.

Moc ti děkuji za rozhovor a za čas, který si tomu věnoval.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru