• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ludi

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

4118.png


Další kdo přijal pozvání do osobnosti Elvenaru je hráčka Ludi. Moc děkujeme za milé popovídání a ochotu odpovědět na všechny otázky.
1. Odkud jsi a kolik je ti let?
Pocházím z Brdských hor, ale už dlouho žiji v Praze. Je mi 58.

2. Kdy jsi Elvenar objevila a vzpomeneš si, co tě ke hře přitáhlo?
Před necelými dva roky se objevila nabídka na Facebooku. Pamatuji si, jak tam jedna hráčka psala, že město staví už přes rok a moc se jí to líbí. Tak jsem to zkusila. A co se pak stalo asi všichni tušíte.

3. Kolik času denně strávíš u hry?
To se těžko počítá. Pracuji doma na PC, tak většinou nemám problém každé 3 hodiny zaskočit, abych zadala novou výrobu. Víc času trávím u hry, když si začnu povídat na chatu nebo, když přestavuji město. A pak při turnaji. Ten taky chvilku zabere.

4. Co ráda děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Mám ráda audio knihy. Ráda čtu, poslouchám hudbu a mám ráda filmy - nejraději Sci-fi a fantasy, ale sem tam nějaká ta detektivka, nebo historické filmy a dokumenty. Historie mě zajímá už dlouho.
A na okně mám krmítko pro ptáčky, které celoročně krmím. Někdy mi tu sýkorky létají po pokoji. Zrovna včera mi sem jeden ptáček vletěl, sedl si na skříň, občas se tu proletěl, zase si někam sedl a nakonec v pohodě vyletěl ven. Někdy si mi sednou i na psací stůl a také mi sýkorka přistála na hlavě. Je s nimi legrace. Na krmítko chodí i jiní ptáčci, ale sýkorky jsou prostě kamarádi. A podotýkám, že sýkorky jsou velmi čistotné. Alespoň ty moje.


5. Jaké práci se věnuješ v reálném životě?
Jsem už mnoho let v invalidním důchodu kvůli částečnému tělesnému postižení. Mám práci, kterou můžu dělat doma. Je to běžná kancelářská práce na PC + účetnictví. Moc mě to nebaví, ale v mé situaci si nemůžu vybírat a tak jsem vděčná, že mohu dělat alespoň něco a jsem tak užitečná. Elvenar je pro mě příjemné zpestření, takový rychlý únik od faktur. Ať žije prokrestinace.

6. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Ludi je zkomolenina jednoho z mých jmen (mám jich víc) - tedy Ludmila. Banální.

7. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybrala. Jaká spřátelená rasa ti je nejbližší? Která se ti víc líbí a proč?
Elfové - jasná volba. Mám ráda fantasy, takže nebylo o čem přemýšlet. Rasy se mi líbily všechny kromě Orků. Teď jsem v Konstruktech a zatím se mi moc líbí. Jen mě pobavilo, že vyrábím elektrické šoky - na co asi? Nebo na koho?

8. Je pro tebe nějak důležitá pozice v žebříčku? Případně pozice tvého společenství v žebříčku?
Je i není. Když postoupím, tak mě to potěší, ale není to pro mě to nejdůležitější. Místa nahoru i dolů se mění každou chvíli. Každý z nás má období, kdy rychle roste a pak je zase čas pomalejšího růstu.
Něco podobného je to i se společenstvím. Každopádně Sci-fi je moc fajn. Pořadí je jedna věc, ale podstatnější je pohoda a vzájemná spolupráce.
Když jsem Sci-fi zakládala, tak o něčem takovém jsem ani nesnila. Takže mega spokojenost. Mám prostě úžasné spoluhráče.


9. Nedávno proběhla událost Evoluce fénixe. Zajímá mě, co si myslíš o odměnách a systému měnících se truhel?
Když rotující bedny začaly, překvapilo mě to, ale zvykla jsem si a řekla bych, že je to lepší, než statické bedny. Dá se s tak víc taktizovat.
Evoluce fénixe byla opět překvapující, ale nakonec se mi velmi líbila. Jeden člen našeho společenství Sci-fi hned v začátku napsal - krmení ptáků - to bude něco pro Ludi.
Zaměřila jsem se na artefakty, klikala jsem vždy tak, aby peříčka byla co nejlacinější. Mám Ohniváka na 10 lvl.
V posledním turnaji jsem ho pěkně krmila a účinek je v bojích hodně znát. Prostě v tomto eventu šlo jen o to, že člověk musel jasně volit co chce. Není možné získat všechno. Člověk musí volit priority. A nakonec jsem dostala i pár pěkných budov, takže velká spokojenost.


10. Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání? Ráda bych znala tvůj názor.
Docela pozdě jsem přišla na to, že dobrovolné zvětšování oddílu je z hlediska turnaje výhodnější přeskočit. Prostě jsem ve výzkumu jela všechno. Pár kapitol už tyhle výzkumy vynechávám. Takže v provinciích můžu bojovat celkem lehce, oddíl mám dostatečný. V turnaji je to trochu nevýhoda, na mapě výhoda. Ale tím, že jsem poslední dobou už pár těchto zvětšení oddílu vynechala, tak jsem v situaci, že boj v turnaji je dobrý a na mapě taky. Většinou sice na mapě vyjednávám, abych měla dost vojáků na turnaj, ale někdy i bojuji. Záleží to na tom, jestli mám dostatek vojáků, kteří se hodí na boj v konkrétní provincii a nebudu je zrovna potřebovat v aktuálním turnaji. Někdy je výhodnější výkup, jindy boj. Na mapě častěji vyjednávám a v turnaji bojuji.

11. Nedávnou změnou byla řemeslná výroba v Kouzelné akademii. Vyzkoušela jsi jí a co si o této novince myslíš? A s tím spojenou výzvu, která se tu občas objeví.
Určitě je to příjemné zpestření hry. Je to prostě fajn, i když někdy dlouho čekám na nabídku, o kterou mám zájem.

12. Nedávno bylo přidáno požehnání Královská rekonstrukce. Které umožní vylepšit budovy získané při událostech. Co jsi o této novince myslíš?
Královská rekonstrukce je skvělá. Samozřejmě člověk nemůže vylepšovat všechno, ale jsou budovy, které se vyplatí zvednout.

13. Co tě vedlo k tomu založit si spolek Sci-fi ? Máte nějaké zásady, které by se u vás měli dodržovat? Jak jsi si vybírala spoluhráče? Jedete všechny turnaje naplno? Otázky 13 - 15 od aikomi
Na začátku založení Sci-fi bylo zklamání ve společenství, kde jsem byla několik měsíců zástupkyní. Vznikla situace, že jsem neměla jinou možnost, než odejít. Krom jiného mi jeden hráč tehdy napsal, že chci společenství, které neexistuje...
Vstoupila jsem do Míšina bílého baletu, kde jsem se cítila moc fajn. Jenže mi začal psát spoluhráč z bývalého společenství, že bych měla založit něco nového. Tak jsem to udělala. Bláznivý nápad. Přidali se ke mě tři bývalí spoluhráči a oslovila jsem pár dalších hráčů, co jsem znala. Kupodivu lidi postupně přicházeli a za měsíc jsme hráli turnaj na 10 beden. Pak už se cech rychle zaplnil. A název? Společenství, které neexistuje, něco z říše fantazie, tedy Sci-fi.
Podle mých zkušeností je vhodné, aby hráči měli jasnou představu o tom, jaké má společenství priority. Máme web, kde jsou naše zásady a vše podstatné: https://sci-fi3.webnode.cz/
Turnaje jedeme naplno kromě svitkového. Není špatné dát si jednou za čas volnější rytmus.


14. Která eventová budova tě nejvíce zaujala? Jsi spokojená s posledním eventem co se týká kulturních budov?
Musím přiznat, ze Ohnivý Fénix mě úplně dostal. Takže s posledním eventem jsem velmi spokojená. Ale i Karnevalová sada je skvělá. Všechny ostatní budovy, které mi padly, beru jako příjemný bonus.

15. Máš doma jakékoliv zvíře, které ti dělá společnost?
Zvířátko nemám, protože vzhledem k mému postižení bych mu nemohla věnovat skutečně kvalitní péči. Ale mám svoje ptáčky, kteří zobou v krmítku na okně. Máme takový zvláštní svobodný vztah.

16. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěla bys něco říct na závěr?

Na závěr bych chtěla pozdravit všechny moje spoluhráče ze Sci-fi. Všichni jste úžasní a je mi ctí, že s vámi můžu hrát.
A taky zdravím všechny hráče, kteří mě trochu znají. Našla jsem tu fajn lidi. Elvenar je hodně dobrá komunita.

Redakční pozn.: Odpovědi hráčů v rozhovorech nijak neupravujeme. Ponecháváme je v autentické verzi tak, jak nám byly zaslány.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru