• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ladus

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png



Další, kdo nám poskytl rozhovor je hráč Ladus. Moc děkujeme za moc milé popovídání a ochotu udělat si čas a podělit se s námi o všechny své zkušenosti ze hry.

1. Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?
Ahoj. Moje meno je Vladimír. Žijem na východe Slovenska a mám 27 rokov.

2. Jak dlouho už hraješ Elvenar? A vzpomeneš si, co tě ke hře přitáhlo?
Elvenar hrajem od spustenia beta servera. Konkrétne som sa registroval dňa 18. 2. 2015. Až teraz si uvedomujem, že je tomu už viac ako 5 rokov. K tejto hre som sa dostal cez náhodnú reklamu, ktorá mi v tom čase vyskočila a mám ešte pocit, že za schválením registrácie som v tom čase čakal niekoľko dní.

Keď otvorili prvý „live“ server, tak moja registrácia na ňom prebehla dňa 10. 6. 2015.

Na českú verziu hry som sa zaregistroval 01.07.2015, pričom je celkom možné, že už ten deň, prípadne na deň druhý, som sa pridal k spoločenstvu Serious Company, ktoré v tom čase vytvoril hráč Syyt. V období 09/2015, kedy bolo spoločenstvo na nejakom 30. mieste, ukončil Syyt svoju aktivitu v hre a ako nového veliteľa určil mňa.

Neskôr som sa po otvorení SK svetu objavil aj tam, kde sme v jednom spoločenstve boli aj s hráčom Protokol, ktorý bol v tom čase veliteľom spoločenstva TYRION na CZ serveri.

3. Máš nějaký nápad, čím by šlo tuhle hru oživit tím správným směrem, nebo jsi spokojen kterým se Elvenar ubírá?
V tomto smere som nemal nikdy fantáziu. Môžem maximálne zhodnotiť aktuálny stav hry, prípadne zaspomínať na minulosť.

Z môjho pohľadu hra za posledné cca 2 roky veľmi stagnovala a upadala. Pamätám si, ako som svojho času dennodenne sledoval beta fórum a vyhľadával som každú jednu novinku, ktorá sa blížila do hry. Keď ohlásili novú rasu v podobe Trpaslíkov, tak som bol nadšený.

Skvelým momentom bol aj začiatok turnajov. V pôvodnom systéme turnajov, kedy si truhla č. 10 vyžadovala nahrať 440 000 bodov, sme boli jediné spoločenstvo, ktoré sa v tom čase dostalo na truhlu č. 9. Pravdepodobne málo kto si pamätá pôvodný systém. Vtedy ak chcelo spoločenstvo získať truhlu č. 10, tak musel každý hráč v spoločenstve získať 17 600 bodov. Na to musel buď vybojovať 6 provincií na 6 kôl, 12 provincií na 5 kôl alebo 24 provincií na 4 kola. V každej provincií bolo 8 súbojov. V tom čase hráč bojoval maximálne v 10 provinciách, pričom už v 3 kole dokázal pokračovať iba v 6 provinciách a ak niekto dokončil provinciu v 6. kole, tak to bol absolútne kráľ. Inými slovami, začiatky turnajov v jeho pôvodnej verzii bola väčšia výzva, než je teraz veža.

Dnes už beta fórum otvorím 1-2x za mesiac, do turnajov sa musím nútiť a ak by mala prísť znovu nejaká nová rasa, pričom by tvorcovia neprišli s niečím novým, tak sa na to vôbec neteším.

Čo ma ale konečne vtiahlo späť do hry, je veža spoločenstva. O tom ale neskôr.

4. Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Voľný čas zvyknem venovať seriálom, filmom, posilňovni, priateľom a samozrejme snúbenici. Okrem Elvenaru som aktívny už iba v hre Hearthstone.

5. Jaké práci se věnuješ v reálném životě?
Pracujem v štátnej sfére. Aktuálne mám na starosti 2 projekty, pri ktorých spolupracujem s obcami. Okrem toho som ešte aj hlavným kontrolórom obce. Tejto funkcii venujem posledný rok mnoho voľného času, pričom si tieto chvíle veľmi užívam.

6. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Za mojou prezývkou netreba nič hľadať a akonáhle by to bolo možné, bola by dávno zmenená. Kľudne za to zaplatím aj niekoľko tisíc diamantov

7. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybral a proč? Jaká spřátelená rasa ti byla nejbližší?
Hrajem za ľudí. Svojho času boli reálne rozdiely medzi rasami.

Pamätám si rôzne prepočty pri manufaktúrach u ľudí a elfov, keďže mali rôzne veľkosti na rovnakých úrovniach. Manufaktúry napríklad na 15 úrovni mali rôzne produkcie v prepočte na 1 políčko, vyžadovali si iné množstvo kultúry a obyvateľom na 1 políčko. V tom čase sa to prejavovalo v bojoch o prvé miesta v rebríčku, kedy boli zvýhodňované manufaktúry, ktoré na 1 políčko dávali podstatne viac bodov a tým pádom vznikali aj situácie, kedy hráč mal pri každej novej rase iné zloženie manufaktúr v meste.

Tak isto boli dosť podstatné rozdiely v jednotkách. Ľudia mali obrovskú výhodu, keďže mali psov, nepremožiteľných paladinov a veľmi silných mágov. Elfovia mali viac-menej výhodu iba v golemovi.

Dnes je to už v podstate jedno. Grafiku hry som nikdy neriešil, takže toto moja motivácia nikdy nebola.

8. Využíváš aplikaci v mobilu nebo hraješ jen na Pc?
Aktívne využívam aj PC a aj mobilnú verziu. Sú časti hry, ktoré sa lepšie ovládajú na mobile a niektoré sa lepšie ovládajú na PC.

9. Chtěla bych znát tvůj názor k Dobrodružství společenství? Jaké jsou tvé pocity z přepracované verze?
Dobrodružstvo spoločenstva je krásna ukážka geniálneho nápadu, ktorý má absolútne tragické a príšerne spracovanie.

Na plno sme sa zapojili iba do úplne prvého dobrodružstva. Predchádzalo tomu niekoľko dní podrobných analýz a príprav. V konečnom dôsledku sme prehrali o pár desiatok bodov proti spoločenstvu jedného hráča.

Ak by som mal nejak zhodnotiť tento formát, tak za enormne veľké úsilie dostane hráč extrémne slabé odmeny. Od kedy vznikol tento formát, nebolo na ňom nič motivujúce k tomu, aby sme bojovali o prvé miesta. Aktuálne si iba zhrabneme odmeny za 3 úrovne a tým to hasne.

Aby tento formát mal zmysel, tak musia do neho vývojári pridať naozaj kvalitnú odmenu. Pričom ani to nebude stačiť. Pri aktuálnom formáte a spôsobe podvodov, nemôžu byť odmenené iba spoločenstva umiestnené na prvých priečkach. Odmeny by mali byť navrhnuté tak, aby nejakú zaujímavú hlavnú odmenu, získalo spoločenstvo nie na základe umiestnenia v rebríčku ale na základe nahraného určitého počtu bodov.

Čoskoro to už ale budú 3 roky od kedy prišlo prvé dobrodružstvo. Za ten čas neboli schopný urobiť z tejto geniálnej myšlienky aj geniálne prevedenie. Už ani nedúfam, že sa to niekedy zmení a jediné pozitívum vidím akurát tak v dopĺňaní artefaktov.

Lepšie by ale spravili, ak by aktuálny formát už nikdy nespustili.
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
10. Co si myslíš o událostech a jejich úkolech a odměnách?
Ako jeden z mala mám za sebou komplet všetky udalostí.

Spočiatku to malo veľký zmysel, pretože z nich dokázal hráč získať budovy, ktoré boli jednoducho najlepšie. A nebol žiaden iný spôsob ich získať. Niektorí z Vás si budú pamätať časy, kedy každé top mesto malo 2 odrody stromov. Boli to jednoducho top budovy, ktoré sa menili v pol ročných intervaloch, keď prišiel znovu event a bolo ich možné získať na úrovniach novej rasy. Po ich úprave a rapídnom znížení obyvateľstva, ktoré tieto stromy dávali, ich ale každý zbúral.

Čo si myslím o dnešných udalostiach? Rezignoval som už na ne. Svojho času som si robil prípravu, aby som čo najrýchlejšie spravil úlohy, aby som zmaximalizoval možnosť získania čo najvyššieho počtu určitých budov. Posledné 2 roky už ani nesledujem aké úlohy prídu a aké budovy prinesú. Nepripravujem si na to mesto. Získam pár povinných studní, ktoré mám aj tak toľko, že ich ešte 2 roky budem umiestňovať, aj keby som žiadnu novu nezískal.

Inými slovami, je to už presýtené a nezapájam sa už ani do plnenia úloh.

11. Stejně tak by mě zajímal tvůj názor na Věž věčnosti. Co si myslíš o odměnách a také obtížnostech bojů nebo vyjednávání s duchy?
Som rád za túto otázku. Vež večnosti je asi to najlepšie, čo nám za 5 rokov tejto hry tvorcovia priniesli.

Je tu konečne nejaká výzva. Osobne už nejaký ten čas vždy dokončím celú vežu. V čase písania mojich odpovedí, som v našom spoločenstve rozhodol, že budeme hrať pravidelne celú vežu a získavať všetky odmeny. Po rokoch stability to naším spoločenstvom trošku otriaslo, pretože nie každý hráč chápe, čo nám táto veža ponúka. Niektorí odišli sami, niektorí dobrovoľne, iní boli nekompromisne vyhodení (dokonca aj hráč, ktorý bol v spoločenstve od jeho začiatku).

Hráči si musia uvedomiť, aké extrémne silné odmeny ponúka táto veža. Osobne len čakám na to, kedy si aj tvorcovia uvedomia, že to veľmi prestrelili a odmeny nám zmenia k horšiemu.

Ten kto začne hrať vežu naplno, tak už za mesiac bude omnoho ďalej, ako hráči, ktorí vežu ignorujú. Osobne si až trúfnem napísať, že hráči, ktorí vežu ignorujú, tak sú aktuálne pre spoločenstvá nadbytoční a sú príťažou.

Čo mne osobne priniesla veža:
  • tisícky diamantov;
  • akadémia mi beží 24 hodín a 7 dni v týždni, pričom môžem vyrábať čo len chcem, bez toho, aby som niečo rozčaroval;
  • tým pádom ďalšie tisícky diamantov za truhly v akadémií;
  • kúzelné budovy;
  • tisícky hodín v zosilňovačoch;
  • vylepšená studňa v podobe džina (aj keď mi paradoxne ešte ani raz nepadol);
  • neobmedzené množstvo vojska;
  • a hlavne konečne nejakú výzvu.
A teraz mi povedzte, ako toto môže niekto ignorovať? Prípadne, ako takéto extrémne silné odmeny, ktoré úplne zničili ekonomiku hry, môže ignorovať vedenie?

Čo sa týka spôsobu môjho postupu vo veži, tak vďaka ohnivému fénixovi 90% súbojom riešim cez automatický boj. Suroviny v tom nemíňam a radšej ich poskytujem spoluhráčom v spoločenstve, ktorí sú vo veži odkázaní na vyjednávanie s duchmi.

12. Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání a věnuješ se plně turnajům?
Keď hra začala a neboli k dispozícií jednotky na 2. a 3. úrovni, tak hráč bol odkázaný na ručný boj. Ten som si užíval a veľmi ma bavil až do chvíle, kedy som sa dostal tak ďaleko, kde už nebolo možné ani ručným bojom vyhrávať.

Takže provincie už iba vykupujem. Aktuálne mám 597 provincií dokončených, pričom ďalších 73 provincií mám objavených. Osobne som veľmi sklamaný z toho, že obmedzili počet rozšírení, ktoré sa dajú získať cez provincie. Myslím si, že hráči ktorí túto hru hrajú od začiatku, by mali byť odmenení za ich aktivitu. Aj keby nastavili nové rozšírenia za každú päťdesiatu dobitú provinciu, tak by to malo zmysel. Posledné rozšírenie je za provinciu č. 475, tzn., že za moju dlhodobú aktivitu by som bol odmenený ďalšími 3 rozšíreniami a to by mi bohato stačilo.

Turnaje som začal posledné mesiace zanedbávať. Pokiaľ sa nemýlim, bol som asi prvý hráč na našom svete, ktorý získal viac ako 20 000 bodov (samozrejme v novom formáte) v turnajoch. Turnaje sú extrémne dobrý zdroj VB a ja si budem musieť znovu nájsť čas na to, aby som získaval aspoň 250 VB za väčšinu turnajov. Ale ako som písal, posledné mesiace to zanedbávam a neviem sa k tomu znovu dokopať.

V turnaji, na rozdiel od bežných provincií, postupujem automatickým bojom.

13. Co si myslíš o Akademii kouzel a všemu co nabízí?
Akadémia kúziel bol tiež jeden z mála vynikajúcich ťahov od tvorcov. Samozrejme ale až po jej vylepšení, kedy sprístupnili remeselnú výrobu.

Remeselnú výrobu by mal každý hráč využívať naplno. Dnes, vďaka veži, je možné ju využívať nonstop. Neskutočným spôsobom táto vymoženosť urýchlila postup v hre. Vďaka veži a akadémií sa dnes aj úplne nový hráč, dostane rekordne rýchlo k 1 000 000 bodov v hre.

Takže moje odporúčanie je, aby každý využíval potenciál tejto budovy.

Otázky od hráčů:

14. Otázka od hráčky Slniecko
Ahoj, já se zeptám opět na klasiku co si myslíš o událostech, které nám elvenar přináší? Myslíš, že se ubírají správným směrem, nebo je na nich něco co tě štve, po případe něco, co by jsi radši uvítal? Co si myslíš o dobrodružství společenství? O tom, že jsou nároky v něm celkem vysoké oproti odměnám z něho?
Jak dlouho už hraješ? A co tě na Elvenaru baví?

O eventoch, dobrodružstve a ako dlho hrajem som sa vyjadroval už v otázkach vyššie. Dovolím si preto reagovať iba na poslednú otázku.

Elvenar mi vyhovuje v tom, že nie je časovo náročný a nenúti ma byť stále v strehu. Nikto na mňa nezaútočí a nikto ma nevykradne. Je to hra o spolupráci s ďalšími minimálne 24 hráčmi. Čo som si za tie roky vždy najviac užíval, bolo plánovanie mesta pri príchode novej rasy. Na každú rasu som si vždy dopredu pripravil mesto, kde som 100% využil každú jednu kocku / plochu v hre. Okrem toho, som pri každej rase navrhoval mestá aj mnohým mojím spoluhráčom. Za tých necelých 5 rokov som navrhol vyše 100 rôznych miest. Členovia nášho spoločenstva sa v tomto ohľade na mňa vždy vedeli spoľahnúť a ja som im rád vyskladal čo najefektívnejšie mesto.

Menšia ukážka mojho mesta v 12. a 13. kapitole -

R6eGlGCl.png

15. Otázka od hráčky nataly111
Vzpomínám si na tebe jako na hráče, co pomohl a poradil když to bylo třeba. Což zpětným pohledem chválím.
Zajímalo by mě, co tě motivovalo hrát spíš v českém serveru a zdali si hrál někdy na slovenském? A zajímalo by mě také, zda hraješ i na betě.
Pár ľudí si možno spomenie na situáciu, kedy sme s Nataly vyhrali súťaž na fóre - https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/vyhlášení-vítězů.873/ . Vtedy sme sa práve s Nataly rozhodli podeliť o našu výhru. Prvé roky v hre bola jediná možnosť, ako získať diamanty, iba ich kúpa alebo výhra v súťaži. Vtedy by goloka za 3. miesto vyhral iba 300 diamantov, ktoré nič neriešili, pretože tretí robotník v chatrči stojí 500 diamantov. Tak sme si našu výhru rozdelili na 1/3 a každý z nás dostal 600 diamantov.

Čo ma motivovalo hrať na CZ serveri? Jednoduchá odpoveď – väčšia populácia, konkurencia a tým pádom aj dlhšia motivácia ostávať v hre. Na SK serveri som hral asi mesiac, kedy sme sa hneď dostali s Protokolom na prvé miesta v rebríčku jednotlivcov a spoločenstva. Nebola jednoducho motivácia pokračovať ďalej, pretože každým dňom na serveri hralo menej a menej ľudí.

Myslím si, že zo strany tvorcov nebol SK server dobrý nápad. Nie je k tomu dôvod. Slováci vyrastajú na českých rozprávkach, českých dabingoch, českých pesničkách. Nemáme s češtinou žiaden problém. Tým, že pridali SK server, tak zbytočne ukrátili CZ servery o slovenskú populáciu, ktorá je tak či tak na SK serveri malá.

16. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěl bys něco říct na závěr?
Ja ďakujem za túto možnosť vyjadrenia mojich názorov.

Čo by som rád napísal na záver?

V prvom rade, chcem ponúknuť miesto v našom spoločenstve pre hráčov, ktorí si uvedomujú silu veže večnosti. Ak ju chceš každý týždeň dobíjať, tak Ťa radi privítame medzi nami. Nezáleží nám na tvojom bodovom konte v hre. V našom spoločenstve sme mnohokrát dali šancu úplne novým hráčom, ktorým sme surovinovo vypomáhali a urýchľovali ich rast v hre. Jedným z týchto hráčov je aj Mayim, ktorý je aktuálne na 1. mieste na našom svete a do nášho spoločenstva prišiel hneď po založení mesta.

V druhom rade, si chcem ešte trošku zaspomínať a pozdraviť hráčov, ktorí sú ešte aktívny v hre ale už nie sú v našom spoločenstve. Sú to hráči, ktorým som vďačný, pretože sa podieľali na vývoje a raste nášho spoločenstva.

Takže pozdravujem a ďakujem hráčom: Ibenny, Sven., nataly111, Thespia, Tanis, Tavros, Vaux, kikina266, Grutherman, barkabara, ivana kubi, astina, Alexandrie16, Havin 65 Patrik281, upas, Sintarandir, Skeleton1, amnel, Mihu, Kitushka, Colin777, Sachmet, Topo, Eridu, WigoVonC.. a ďalších na ktorých si v tejto chvíli nespomeniem ale ďakujem každému, kto sa za tých 5 rokov v našom spoločenstve objavil.

Moje posledné a najväčšie ďakujem patrí mojím aktuálnym členom v spoločenstve, bez ktorých by naše spoločenstvo nedosahovalo výsledky aké dosahuje.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru