• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kvetoucí obchodní cech

GorGlin

Veterán
Já dnes dám vyrábět poseldní elementály, pak mi bude travt asi 12 dni kdy budu z ksichtů lisovat medaile a můžu sundat centra.
Pak mi ještě zůstane brána, ale to mi je fuk, páč bude místa dost na přestavbu i vysazení všech dočasných budov.
 

voyager-1

Velmistr písma
jsem trochu zkoumal sílu čmeláka na výrobny, on např. při síle +25% nepřidá 25% k výrobě ale jen k základní výrobě takže je to v realu míň, že ? Takže ne 32+25% ale jen 20+25%
 

Ludi

Veterán
@voy - jasně, počítá se ze základní výroby, ale zároveň tam funguje zaokrouhlování, takže díky lepším desetinám tentokrát např. 28 lv. přidával v podstatě stejně jako 30. Celou kapitolu jsem zvládla s 3 centry a 3 lv. a později jsem přidala jedno centrum na vzduch na 1. lv. kde jsem jela jen elemety.
Čmelák je zároveň skvělý na surky. Na cz1 mám bonus na svitky a díky Čmeldovi jsem za vodou ;) a nejsem závislá na trhu.
 

Ludi

Veterán
@Emhyr var Emreis II - něco vyměním i za kladiva a zlaťáky. Zkušenost s Čmeldou mám v obou světech a doplňování nebonusových surek je moc fajn. Za bonusové kupuji jen výjimečně, takže pohoda jazz ;).
 
mince valím radši do VBček, ale kladiva občas taky přetékají pravda. Nicméně tohle neřeší přebytek svitků a stejně je třeba čas od času pár stovek tisíc nebo nižších milionků prohnat trhem
 

GorGlin

Veterán
K tomu cmelakovi, já teď nevím v které to bylo rase, ale pokud si to dobře pamatuji existuje i varianta, že při vylepšování rasovky se u budov místo produkce zvedá bonus na základní produkci a tím se čmelák obchází.
Ale na druhou stranu, pořád tady ten bonus je a díky němu můžu dřív bourat a vo tom to je.
 

ElfNostradamus

Veterán
no tak to bych neřekl. Čmelák (lvl30) umožní 1x denně vyměnit 1:1 svitky za křišťál a hedvábí, nicméně jedná se o zlomek denní výroby a stejně tak o zlomek spotřeby. Pomoc to je, ale ne klíčová
No... měním za svitky 2x...tj celkem 100k křištálu a 100k hedvábí denně
++ cca 2-3x za kladiva de facto vše ostatní co třeba tj. 150k T1, 100k T2, 68k T3
Na čmeláka nedám dopustit :)
 

Ludi

Veterán
@Emhyr var Emreis II - tak jasně, nabídky Obchodníka jsou ovlivněny i lv. hl. sídla. Takže nabídka na první nákup je u nás vyšší. Ale zlepšená nabídka díky Čmelákovi se vždycky vyplatí. Prostě dám ráno kouzla na dílny, tím vyrobím manu a za přebytky kladiv nakoupím všechny surky. Prosté, ale když to člověk dělá pravidelně, je to hodně znát. Za mnou vyráběné surky kupuji výjimečně, to dělám spíš na cz1, kde mám bonus na svitky, které jsou téměř neprodejné, tak je udám u obchodníka a je to.
 

GorGlin

Veterán
promin, byl jsme zbrklý, zase jsem moc předpokládal
máš pravdu, základ směny je 50k
takže asi mění 100k za svoje 150k
 
no, mě šlo o to, že denně v ideálním případě vyrobím jen v manufakturách okolo 500.000 svitků. Pokud jich můžu cca 62.000 ve čmelákovi vyměnt, pak fajn, ale pořád to je jen zrnko v moři
 

Ludi

Veterán
@Emhyr var Emreis II - Samozřejmě, že jeden nákup tě nezachrání, ale když se to dělá pravidelně a případně kupuješ i za kladiva a zlaťáky, je ten přírůstek v surovinách postupně hodně znát.
 

GorGlin

Veterán
bez ohledu na čmeláka je směna za zásoby a mince nevýhodná
ano, s ním, je to lepší než bez něho, ale i tak jsou to poměry, které bych za trhu bral za lichvu
 
Nahoru