• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kulturní budovy na výrobu many

zralok73

Pokročilý žák
Ahoj, co stavět za kulturní budovy ? Tklivou vrbu nebo knihovnu mystických věd ? dík za názory
 

Lovec Krys

Legenda
Vrbu dostaneš jako první v lesních elfech, takže v té kapitole vrbu. Čistě z hlediska many je lepší po vyzkoumání knihovny mystických věd nahradit všechny vrby knihovnami (někteří hráči se však poté mohou ocitnout v tísni s kulturou, jelikož knihovny dávají více many ale méně kultury).
Nejlepší jsou samozřejmě na manu eventové budovy. Např. já kdysi měl na manu 12 žhavých jezírek. Dneska mi největší část many generují 2 stromy z předposledního zimního eventového setu.
Další možnost jak získat manu je z divů čarodějů, což se týká těch, kteří kapitolu čarodějů již dokončili.

Takže závěrem, pokud máš dostatek kultury, je lepší nahradit vrby knihovnami - dají více many na stejném místě (anebo stejně many na menším místě - dle preferencí hráče).
Nejlepší je získat nějaké eventové budovy z eventu.
Také je možné použít řemeslnou výrobu v akademii kouzel a vyrobit si Festivalového obchodníka, jakmile se v ní objeví (v kapitolách lesních elfů a čarodějů dává manu a je lepší než vrba i knihovna).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Lovec Krys nemyslel jsi spíše Eldrasilskou pilu, protože festivalový obchodník dává manu jen do draků a pak přechází na semínka.

Každopádně souhlasím z Lovcem Krys, rozhodně přejdi na knihovny, dávají na stejném prostoru mnohem větší porci many a případný nedostatek kultury se dá řešit nějakou čistě kulturní budovou.
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Myslel jsem obchodníka. Na pilu jsem si ani nevzpomněl (i ta se dá použít). Právě že dává v dracích manu, tak se dá taky použít (i když vzhledem k frekvenci výskytu se jich postaví maximálně několik).
 

DeletedUser4336

Guest
No magická pila je dobrá, že celkem rychle produkuje manu, a ještě se dá celkem často vybírat, navíc se občas objevuje v akademii (takže se dá obnovit v další kapitole i bez události a královské rekonstrukce), a manu dává i ve vyšších kapitolách. V kapitole draků se ale vyplatí později přejít na div dračí opatství, který umožní nechat na manu jen pár několik budov z události jako např. chatrče na manu (popř. pily) a zbytek dokouzlit (pak není třeba ani div jako bludiště temné hmoty). Co se týče hlavního tématu, tak souhlasím s tím, že nahradit vrby knihovnami, akorát bude třeba doplnit kulturu ideálně budovami z událostí (jak bylo již napsáno).
 

Saux

Znalec fóra
Já používám na manu takovou všehochuť - kromě vrb a knihoven i chatrče, jezírka, rejnoky, obchodníky, pily apod. Zatím mě netrápí nedostatek many a celkem ani místo, takže neřeším, která budova je lepší a která horší :) V dalších kapitolách uvidíme :)
 

DeletedUser4336

Guest
No já ve všech kapitolách bojoval především s místem, takže mít všechno jsem prostě nemohl.
 

DeletedUser6735

Guest
Dovolím se zeptat zda je lepší nahradit vrby bydlišti lesních elfů? Trochu bojuji s místem a tak by se rada hodila.
Dále asi bude lepší zbavit se kulturních budov co mám a nahradit je vozy trpasličího pivovaru kterých mám 9 ... nebo se pletu?
DĚKUJI za info.
 
Nahoru