• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Město Kulturní budovy dávají +Score do tabulky (i Eventové a Setové)

Ludi

Veterán
@Arweene Řekla bych, že mluvíme o dvou různých věcech. Samozřejmě u žadatelů do našeho společenství mi nejde o to, kolik mají bodů, ale ve které kapitole jsou. Takže je jasné, že hráč, který má 10000 bodů jistě nebude tak daleko jako ten, kdo má 50000. Orientačně to tedy je údaj, který o něčem vypovídá. Dobře to napsala @Prealiena
Když je ve společenství většina hráčů už hodně daleko, tak pro plynulost hry je lepší, aby mezi nimi a novým hráčem nebyl tak propastný rozdíl. A opačně: když se hráč chce dostat do hodně dobrého spolku, tak nějaký bodový základ mu dá větší šanci na přijetí. Prostě body jsou určitý údaj. Ale už jsem v minulosti odmítla hráče, který měl přes 200000 bodů a přijala hráče, který neměl ani 50000 b. A ne jednou. Vedle bodů jsou prostě i jiné důležité parametry. Ale psát, že na bodech vůbec nezáleží, také není tak úplně pravda. Je to prostě jeden z ukazatelů, ale ne ten nejdůležitější.

@donutka kdysi jsem v jednom společenství zažila něco podobného, ale to je velká známka nezralosti a nezkušenosti velitele. Nikdy nehlídám svým hráčům body, ani by mě to nebavilo. Každý má právo hrát tak rychle, jak mu to vyhovuje. Tohle počítání růstu má základ v tom, že je to ukazatel, jestli hráč vůbec hraje. Ale zkušený velitel na to nepotřebuje takový nesmysl, jako je počítání bodů.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3346

Guest
@Ludi Jak píšeš o plynulosti hry. Ano souhlasím. A to samé jsem argumentoval o změně umíštění hráčů na mapě. Osobně si myslím že kdyby byla prvotní priorita mít kolem sebe hráče kteří jsou většinou na stejné úrovni ve hře a další druhá priorita až ty relikvie, bylo by to lepší i pro obchodování a vůbec celkového tempa růstu a postupu hráčů dále. Teď je třeba stav že dva hráči skoro u draků, tři hráči skoro u orků, a třeba zbytek v prvotních 5ti kapitolách a třeba jeden u trpaslíků. Já myslím že obchodní koalice je jasná. Srovnatelná mapa plus mínus jedna kapitola hráčů by byla bohatá i na VB do divů když v některých fázích se musí delší čas čekat. Takže v tomto to chápu. Ale zase body jsou jen časový údaj nic víc. A tá aktivita. No pokud se mluví o dočasné nestálé aktivitě tak tento hráč je paradoxně větší přínos pro společenství jak ten co po půl roce padna pro společenství. Dokonce už někteří mají i statistiky kde je zajímavě zveřejněno skoro vše, jen tá benevolence když někdo vynechá několik turnajů a už má černý puntík :D a soudruzi Elvenarstats jaksi neznají třeba aktivitu kdy po pěti turnajích si vyrábíš další zásoby třeba jen pro osobní postup ve hře. Pro Elvenarstats a velitele je ten hráč neaktivní. Docela mě bavilo až k smíchu jak jednou když probíhalo DS vypadla možnost psát na chatu nebo i klasické zprávy. No hlavně že se všichni tak dobře znají že nedokážou odvodit kdo má třeba na co bonusovou výrobu v případě plnění úkolů na suroviny a tak se stávalo že společenství bylo zcela ztraceno :D Kdyby třeba 60% fungovalo logicky že splní aspoň náhodně to co může dle toho co produkuje a kolik vyrábí i dílny, řeknu si že tohle je opravdu fungující spolek. Ale oni jen tupě čekají na instrukce a ve výsledku že na sebe nemají jiné kontakty tak dopadnou hůře než spolek který to tak neřeší a aspoň něco dělá i když zbytečně třeba. :D:D
 
Tento návrh podporuji všemi deseti, protože když dostávám body za obytné budovy a dobový systém hodnotí obyvatelstvo a kulturu, tak proč nedostávám body i za kulturu?
ty asi furt nechápeš princip bodů... body nemáš za postavenou budovu, ale za utracené lidi a kulturu k výstavbě. Kulturní budova nestojí ani jedno, proto nemáš žádný bod! Stejně tak u Prastarých divů. První, šestý, jedenáctý... level stojí jen runy, proto za ně nejsou body. Ostatní stojí VBčka, proto dostaneš tolik bodů, kolik to stálo VB. Logický, jednoduchý a přehledný systém. ˇ
A stále mě zajímá, jaká je tvá motivace k tomu, aby za to ty body byly nebo aby byl bodovací systém jakkoli překopán?
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II Ono je fakt že kutlura se ti promění za body ve výstavbě nebo vylepšování. Ovšem pořád je to o tom kultura/obyvatelstvo. Proti tomu v celku nic. Ale bodování kulturek jak jsem psal výše i za uspořádání když si hráč v tom udělá systém a kdo v tom bude mít lepší systém tak ať má více bodů. A pokud to bereš že když kulturní budova nestojí lidi ani kulturu a proto ti připadá zbytečné za ni brát body, pak jak se postavit k budovám z eventů mix obyvatelstvo/kultura, kde sice něco tě to stojí to né že ne, ale dá se to brát stejně nestojí to kulturu ani obyvatelstvo a tak by celkové vyhodnocení hráče bodově nemělo připočítat obyvatelstvo s mix budov obyvatel/kultury. A pokud to hodnocení nebere jak píšu tak takové budovy jsou sice jako varianta když už nemohu dál vylepšit obytku nebo je to moc drahé jako provizorní varianta ale nic víc. Vtipné na tom je že pokud někdo se zaměří jen na takové mix budovy tak si teoreticky může likvidovat klasické obytné budovy a ztrácet body. A dokonce postupně se dostane možná na hodnoty že si obyvatelstvo může postupně i navyšovat a vyplatí se mu to víc než vylepšování obytek :D Pokud se proto někdo rozhodne to zkusit by mě zajímalo jestli by měl i více místa. Třeba tohle je to o čem asi nikdo nepřemýšlel a to je tá výzva od innogames s tím místem, protože mix budovy jsou nebo mohou být ve většině případů menších rozměrů. No napadlo to někoho? A tam je tá otázka jestli někdo by se postupně dokázal vzdávat bodů na úkor místa?
 
znovu, ty nedostáváš body v podstatě za postavení žádné budovy. Ty body jsou za utracení lidí a kultury. Za UTRACENÍ, ne za ZÍSKÁNÍ.

a to, co píšeš dál, praktikuje docela dost lidí. I když nevím, jestli někdo ve stoprocentní formě bez jediné obytky
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II Aháááááá už to chápu :D takže proto když postavím nebo vylepším obytnou budovu, která nepožaduje obyvatelstvo se mi přičtou body. A když obytnou budovu prodám tak zase utrácím body i obyvatelstvo, takže když utrácím obyvatelstvo tak bych měl mít za to body ne? :D Jsem se do toho zase zamotal ...
 

Angedev

Velmistr písma
Body se počítají za pracující obyvatelstvo, takže ne, za zbourání obytky body nedostaneš ;)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen Na otázku proč nějaký hráč nejde jen hybridní budovy kult/obyvatelstvo místo obytných budov, je úplně jednoduchá odpověď. Protože při přechodu do nové kapitoly by jsi musel mít nehorázné množství královské rekonstrukce na vylepšení všech těchto budov. A druhá věc je, že přebytečná kultura by dávala jen bonus do zásob, což je škoda, protože tolik přebytečné kultury navíc nepotřebuješ. Třetí věc mince člověk může hezky utrácet za extra VB a nebo třeba suroviny. A čtvrtá věc někdo má třeba i rád, když se město mění a není dlouhodobě vizuálně sterilní ;).
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Není na tom nic těžkého:
upload_2019-8-22_10-40-14.png

Pracující obyvatelstvo: Počet zaměstnaných obyvatel, kteří pracují v tvých budovách, tzn.:
upload_2019-8-22_10-43-34.png

Elfí dílna lv1 potřebuje 18 zaměstnanců, kteří v ní budou pracovat. Tzn. tvá vesnice musí mít minimálně 18 nezaměstnaných, aby je po postavení mohla dílna zaměstnat. Po jejím postavení ti ubude 18 nezaměstnaných a tvá vesnice dostane 18 bodů.

Požadovaná kultura: To samé, akorát s kulturou:
upload_2019-8-22_10-46-0.png
upload_2019-8-22_10-47-37.png

Elfí obytná budova lv1 nespotřebovává žádnou kulturu, proto za ní nedostáváš žádné body.
Při vylepšení na lv2 spotřebuje 3 kulturní body, proto za ní dostaneš 3 body.

Body za prastaré divy fungují stejně, akorát na principu spotřebovaných knížek.

Body za turnaje a provincie pak fungují na jiném principu.
Turnaje dle umístění v top 100 (od 1 za 100. místo po 1000 za první místo.)
Provincie dle vzdálenosti od vesnice za každý vyřešený střet.


@Fjorgyn Podle mě je použití královské rekonstrukce na pop/kult hybridy s výjimkou těch absolutních top (a ne Venarova skaliska nejsou top, tím jsou zimní hvězdy, případně iglů nebo další podobné budovy) docela plýtvání, když tyto hybridy jsou každý event (někdy slabší, jindy lepší, ale i slabší se často vyplatí při přechodu kapitoly).

K návrhu: Aby eventové budovy dávaly navíc body - dle čeho? Dle toho, kolik přidávají nebo něčeho jiného?
Pokud dle toho, kolik přidávají, tak bude fér, když Venarova skaliska III (8200pop, 8200 kult) přidají na rozloze 5x4 16400 bodů oproti např. manufaktuře T3 lv 33, která přidává 17222 bodů na rozloze 5x5?
Co potom třeba divy - těch se to taky bude týkat? Např. Klášter přidávající 42K kultury dá 42K bodů (nemluvě o vyšších levelech dávajících klidně dvojnásobek)?
A co divy, které dávají něco úplně jiného? Např. Jehly dávající rychlost výcviku a zvyšující škody, ty budou bodovány jak - dají o celých cca 600-800 bodů více, ačkoliv jsou třeba stejný level jako klášter?
Pak se nabízí použít jiný systém, ale jaký?
Dle mě silně nedomyšlená myšlenka.
Stejně si myslím, že do toho vývojáři ani rýpat nebudou.
 

Přílohy

  • upload_2019-8-22_10-41-43.png
    upload_2019-8-22_10-41-43.png
    123,8 KB · Zobrazení: 41
krásně graficky zobrazeno :)
jinak, taky si myslím, že do toho nikdo vrtat nebude. Protože tady chybí DŮVOD. Mění se to, co nefunguje. A to co funguje jen tehdy, pokud to má dostat nějakou novou funkci nebo význam
 

DeletedUser3346

Guest
Ok díky. Já ale návrh aby se bodovalo za kulturky je spíše zásluhový. Myslím tím že hráč který si staví kulturky efektivně že místo možných 10ti které sice jsou levnější má třeba 6 od nejvyšší možné kultury co může až po nižší. Jakékoliv jiné bodování za kulturky jsou zbytečné. Asi takto
 
Nahoru