• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Město Kulturní budovy dávají +Score do tabulky (i Eventové a Setové)

DeletedUser3346

Guest
@Angie89 Ve výzkumu také můžeš postupovat kupředu jak chceš stejně jak píšeš u vylepšování budov a můžeš mít odemčených políček kolik chceš a pořád to bude stejně u každého rozdílné jako u těch budov. Klidně můžeš udělat skoro půlku kapitoly výzkumu jen přes diamanty. Takže to že má někdo více budov a některé více vylepšené mi připadá úplně to samé jako u každého postup ve výzkumu. Každý si musí postupně vylepšovat či přidávat budovy taky stejně pro potřeby kapitoly takže je to úplně stejné jako ten výzkum. Navíc za výzkum by jsi měla body stálé u většiny budov které jdou prodat atd jsou body proměnné a ty jsi potrestána takto nespravedlivě tím že se ti body odečtou kvůli požadavkům nové kapitoly. Vlastně za to že postupuješ úplně správně se ti odečítají body místo aby byl bodový systém nastaven že správně splníš požadavky různých kapitol tak naopak jsi potrestána. Ale jak říkám každý hráč bude mít úplně rozdílnou taktiku ve výzkumu a je vychází to úplně stejně v té rozdílnosti jako u těch budov. A co se týká bodů pro kulturní budovy tak bylo by to přínosem a pokud má někdo třeba u Elfů postavenou kulturku vzducholoď a pak zbytek jen svidníky přitom ten počet by už byl na další vzducholoď tak ten by měl být níže ohodnocen než ten co má dvě vzducholodě. Asi tak bych to vymyslel já. Navíc u kulturek z eventu bych jen o něco přidal body za aktivitu.

@Emhyr var Emreis II Jde o celkové souvislosti které Vám nedochází. Představ si že se může stát že se to zavede v podobě tohoto přesného návrhu. No jo ale pak se jistě objeví že proč jen u tohoto a proč né u toho a jiného ... A je lepší to udělat sofistikovaně hned v jednom než dodatečně postupně za 5 let. Prostě se zde řeší jen jako jeden kousek z celkového koláče ze kterého by se body dali získávat. Když se to veme celkově tak body i za koupi diamantů dle hodnot. No proč ne? Hráč co kupuje diamanty přispívá k rozvoji hry a proto je o něco lepší než ten který jen zadarmo hraje. A je to to stejné úsilí jako hraní / pro kritiky diamantů/
 

DeletedUser6399

Guest
Já tedy nevím, ale u výzkumu je potřeba otevřít všechny části, aby ses mohl dostat dál, nebo se mýlím? U mě to aspoň tedy tak funguje..
 
@Emhyr var Emreis II Jde o celkové souvislosti které Vám nedochází. Představ si že se může stát že se to zavede v podobě tohoto přesného návrhu. No jo ale pak se jistě objeví že proč jen u tohoto a proč né u toho a jiného ... A je lepší to udělat sofistikovaně hned v jednom než dodatečně postupně za 5 let. Prostě se zde řeší jen jako jeden kousek z celkového koláče ze kterého by se body dali získávat. Když se to veme celkově tak body i za koupi diamantů dle hodnot. No proč ne? Hráč co kupuje diamanty přispívá k rozvoji hry a proto je o něco lepší než ten který jen zadarmo hraje. A je to to stejné úsilí jako hraní / pro kritiky diamantů/
vůbec jsi mi neodpověděl. Otázka je, co je tvým cílem? Proč ti jde o změnu bodování? Hra je nastavená tak, že jsou dva základní zdroje - lidi a kultura - a skóre se odvíjí od jejich počtu. Ve finále je na čele žebříčku ten, kdo je nejefektivněji využije.(plus mínus) To je princip skóre. Čeho máš cíl dosáhnout jakoukoli změnou systému výpočtu bodů?
 

DeletedUser3346

Guest
@Angie89 To ano ale každý hráč má odemčenou rozdílnou část výzkumu myslím v postupu ve hře. Možná existují hráči co postupují nastejno i když tam je rozdílnost časová takže otázka bodování z výzkumu je na místě. A stejná rozdílnost je i budov. Prostě většina lidí si i počet budov reguluje podle požadované kapitoly takže beztak se dá říct že i skladba budov je více či méně nastejno jak ty vnímáš výzkum. Prostě to že někdo vnímá rozdíl podle počtu budov a vylepšení je klam, protože si každý nastavuje město pro každou kapitolu kterou máme všichni stejnou, ale stejně jako u těch budov jejich počtu a vylepšení je to to samé jak výzkum někdo má odemčené 5 políčko na začátku výzkumu a další 12 políčko a je to to samé jak postup a vývoj měst dle potřeb kapitoly. Nic víc ...
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen - Až na omezený počet technologií velikost oddílů, musí každý hráč vyvinout všechny ostatní technologie a pro tuto jemnou diferenci není potřeba dělat bodování, ale ano klidně by mohl být technologický strom obodován, kdyby to tak vývojáři chtěli, aby se zvětšil bodový rozptyl mezi hráči .

Hráči tuto hru hrají rozdílně a rozhodně není pravda, že při začátku/ konci kapitoly jsou na tom podobně, to je nesmysl (nebyla by to pravda ani před 3 lety). Někdo jede na suroviny, protože jim nejde bojování. Někdo jede na boj a díky tomu řeší suroviny jen pro stavbu, už jen tento výběr směru ekonomiky ovlivňuje budovy ve městě a díky tomu i body. V závislosti na společenství se i hodně mění rozvinutí divů. Protože když se točí z turnaje neustále 10 truhla, tak má město mnohem více zdrojů VB na vývoj Divů a na vylepšování zastarávajících budov z událostí. To nemluvně o tom, že jedny z posledních setů, dávají neuvěřitelné množství zdrojů, ale zároveň za ně nejsou body do tabulky, takže dochází k umělému krácení bodů.

Dokud jsou body jen pro lechtání ega, tak nemá větší význam to řešit. Až budou třeba odměny za dosažení nějakého bodového milníku, nebo jakási periodická odměna za bodové umístění, ano pak by to mělo smysl dumat kde co a za co.
 

DeletedUser2988

Guest
snad se nikdo neurazí, ale body jsou naprosto nevypovidajici, protoze hraci na špici maji mesto plne budov za diamanty a tem se nikdy hraci bez dia nevyrovnaji... je rozdil mit 40 obycejnych obytek a 40 kouzelnych atd atd, takze fakt body v teto hre nevypovidaji o nicem
 
úplně bych nesouhlasil. Když odhlédneš od úplné špičky, tak body v závislosti na kapitole hráče ti alespoň rámcově odhalí jeho efektivitu při využívání zdrojů. Můžeš to brát jako pomocné kritérium, pokud sháníš posilu do společenství a potřebuješ někoho opravdu šikovného :D

Málo bodů - vysoká kapitola? Pravděpodobně žádné zásoby surovin, jediný cíl proletět výzkumem. Ten ti asi moc nepomůže v turnajích apod...
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Také musím nesouhlasit s @donutka a chtěl bych Tě poprosit o dorozvinutí Tvé myšlenky, o čem body tedy nevypovídají? Bodu naopak dokáží hodně napovědět. Když se podíváš na body, tak podle jednotlivých bodovaných položek, lze zjistit jak je na tom hráč. Ti hodně aktivní, mají i desetitisíce bodů z turnajů. Také je vidět jak má hráč rozvinuté Divy. Ano souhlasím, že za reálné peníze lze získat hodně bodů, ale díky tomu, že existují studny ve hře, pak už ani budovy za dia neznamená nutně, že je to vše nakoupeno za peníze. Já mám v plánu až bude cena rozšíření za dia zbytečně vysoká, začnu místo toho stavět kouzelné obytné budovy a tím ušetřím místo.
 

DeletedUser2988

Guest
ze studen 40 kouzelnych obytek neuzivis, a je rozdil mit pak 4x4x4 manufaktury nebo 10x10x10,diky kouzelným obytkam... diamantova mesta maji dvojnasobek bodu vic, nez bezny hráč ve stejne kapitole, to je proste holy fakt.... jinak se stavi mesto s dvojnasobnym poctem obyvatel diky diamantum, to same maximum rozšíření.... opravdu nejsou dia hráči rovni tem beznym, a to ani omylem... spici zebricku vzdy budou zaujimat ti, kteri do toho vrazi xy dia, coz je holy fakt
 
a chtěl bych Tě poprosit o dorozvinutí Tvé myšlenky, o čem body tedy nevypovídají?
bylo to na mě? Jestli jo, tak jakým směrem. Myslím, že jsem to docela načrtnul. Ve zkratce - body jsou hlavně za lidi a kulturu. Hráči ve stejné kapitole by měli mít +/- stejně místa a tím pádem možnost získat stejně lidí a kultury. Hráč s méně body tedy pravděpodobně má město přecpané cestama, nevylepšené budovy, špatně fungující ekonomiku atd :)
 

DeletedUser3346

Guest
Já bych spíše to uvedl do jiného pohledu v návaznosti na příspěvek od @Fjorgyn
Ano díky za to že je ve hře možnost hráče z 50% volit různé rozlišnosti viz text nahoře. Ovšem rozdílnosti jsou z dalších 50% vytvořeny hrou. Takže někdo má body jen za to že má nastaveno že má třeba o něco větší nároky na obyvatelstvo a tak vylepšuje a staví více obytných budov, další hráč má větší úbytky kultury. Takže pokud body hodnotí jen počet využitých obyvatel a kultury tak je to jak hodnocení ve Formulích 1 kdy Lotus nikdy nemůže předhonit Ferrari. Naštěstí ve F1 se to regulovalo. Když to zkrátím tak současný systém bodování a bodový žebříček je popravdě jen taková časová přímka nic víc.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Kdepak to nebylo na Tebe, doufal jsem že Donutka nám poví o čem vlastně body nevypovídají :). Body jsou a budou jen otázkou času, za peníze se kupuje jen čas.
 

DeletedUser2988

Guest
investovane penize to urcuje, nikoli vsak kvalitu hrace... cili rict "ten s nejvic body je nejlepsi" je proste blbost, to jsem tim myslela.... a za dia si nekupujes cas, protoze 40 kouzelnych obytek nikdy nebudes mit ve hre ani casem, protoze studny ti tolik dia nedaji, ani kdyby ses rozkrajel, to je proste holy fakt... to same, ze si z dia ze studen nekoupis 30 rozsireni, i kdybys na to mel 10 let hraní
 

Lovec Krys

Legenda
@donutka 40 možná ne, ale takových 20 klidně. A nezapomeň, že těch 20 máš jen jednorázové náklady - pokud jsi v 10truhlovém společenství a na konci výzkumu, kdy máš nejméně 26 týdnů na novou kapitolu.

Samozřejmě je jasné, že jenom studnama se celodiamantovým městům nevyrovnáš, ale ten rozdíl bude menší. Poměr 40 vs 0 vypadá o dost jinak než poměr 40 vs 20.

A myslím, že to vypovídání bodů má být bráno spíše orientačně a ne do extrémů. Srovnání vesnic či statistik turnaje se stejně nevyhneš, když hráče budeš posuzovat (např. kvůli vhodnosti kandidátů do společenství).

A on ani ten náskok v bodech diamantovým hráčům nepomůže ve všem. Když např. srovnám své město na cz1 s hráčem na 1. místě v žebříčku, tak on má sice 2x tolik bodů celkem, ale já mám 3x tolik bodů v turnaji (u druhého dvojnásobek, třetí pak má o něco více, ale zase hraje mnohem déle než já).
 

DeletedUser2988

Guest
Ale celkove body v zebricku nevypovidaji nic, ja treba jsem osobne jela turnaje s mensim mestem s mene body, nez ted, kdy me to uz ani nebavi a mam relikvii dost, tak me to ani nenuti... proste celkove hodnoceni je v mych ocich naprosto nevypovidajici udaj :) ve vilach jsem turnaje hrala i na 2000 a vice, ted kolikrat ani turnaj nepostrehnu, byt bych dle bodu mela byt "lepsi" hrac... samozřejmě to ma pak i spojitost s vykupem, kdy automaticky boj v aplikaci je na hlavu a na pc elvenar nehraju... nicmene každý ma priority dane ve hre jinde, ja ani o spolek nestojim, turnaje me nebavi, DS take ne... hraju rada eventy a stavim si mesto.... momentalne jsem uz 4 mesice v amuni a nemam ani portal, protoze me ani osadnici nebavi :) takze cil a zpusob hrani ma kazdy jiny, tudiz kazdy to vidi jinak... a zadna z variant neni jedina spravna (muj nazor)... stejne tak jako ma i kazdy spolek jine pozadavky na hrace... nekomu staci packy, nekdo chce 10.truhlu a nekdo chodi do spolku jen krafat
 

DeletedUser5695

Guest
Myslím, že body by mohla dávat hlavní eventová odměna. Je tam vždy produkce a její získání stojí nějaké úsilí. Řekla bych, že by to bylo celkem logické.


Jsou situace, kdy body v žebříčku přeci jen výhodné jsou. Např. některé přední spolky přijímají členy až po dosažení určitého množství bodů. A samozřejmě, když chce člověk efektivně hrát, tak je lepší být ve společenství, kde se hraje naplno. Ale tohle je relativní. Samozřejmě, že jsou i spolky, kde se hraje moc dobře a členové nemají moc bodů, ale to je spíš výjimka. Body do žebříčku samozřejmě nejsou všechno. Když se podívám na město případného zájemce o vstup k nám, tak na první pohled vidím, jestli je hráč vhodný pro naše společenství nebo ne, a není to zdaleka jen o bodech.

Příspěvky sloučeny. Embla
@Ludi - pokud jsou body pro společenství a vstup do ně důležité, pak toto splečenství není důležité pro mne
 

DeletedUser2988

Guest
přední spolky koukaji na body proto, ze chteji byt i v zebricku spolku na, co nejvyssim miste, coz je taky udaj o nicem :)
 

Prealiena

Velmistr písma
Myslím, že společenství, která uvádí požadavek na body pro vstup, to mají jen jako orientační údaj. Plácnou nějaký počet bodů, aby bylo jasné, že žadatel nehraje jenom týden a tudíž jim hned po chvíli nevypadne s tím, že ho to nebaví, a nebo že už se dostal alespoň k osadníkům a bude vědět, o čem je řeč. Navíc mají většinou stejně poznámku, že po domluvě možno udělat výjimku.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2988

Guest
no nevim, za mych mensich bodovych casu, kdy jsem jeste byvala ve spolcich na me neustale všichni tlacili, abych mela co nejvíce bodu, nekteri magori si delali i tabulky s narustem bodu v excelu, a kdyz nekdo nesplnil urcite % narustu, tak letel... a bylo jedno, jestli mas pred rasou a musis bourat, nebo jestli udelas v turnaji 3000 bodu a denne motivujes... takze asi tak... nekteri jsou bohužel timto posedli a berou to jako jedno jedine dulezite meritko, a to vcetne některých spolku na spici, ve kterych jsem mela "cest" byt
 

DeletedUser3346

Guest
Tak ohledně spolků to je kapitola sama o sobě. A osobně si jedu spíše na ten styl jak @donutka . Ze začátku jsem spolek řešil ale už se mi do toho fakt nechce. Proto vedu spolek hodně volně a i když tam mám neaktivní členy tak neremcám, protože narozdíl od ostatních motivuji zatím všechny na mapě a většina mi to vrací. Ono můj návrh turnaje i pro samotáře není špatný ale spíše nepohodlný že? Ono totiž takto se drží propaganda a smýšlení že bez společenství nejde moc dobře hrát protože z turnajů jsou ty potřebné odměny. Potom argumenty že ať si každý založí spolek atd. A já si říkám že sakra a proč musím? Hlavně že u mnohých z Vás je averze vůči diamantům ale poměr výhod je srovnatelný jako u hráče bez společenství a hráče ve spolku. A to už nikomu nepřipadá nefér. Hlavně pak se začne hrát DS a do celkové tabulky se dostanou i právě ty jednočlenné spolky :D:D:D ano jste fakt dobří že jste porazily i tak silné a obávané spolky ty jednočlenné, fakt Gratulace veliká :D:D:D a to samé turnaje :D:D:D

Tento návrh podporuji všemi deseti, protože když dostávám body za obytné budovy a dobový systém hodnotí obyvatelstvo a kulturu, tak proč nedostávám body i za kulturu? Nevím jestli je lepší hráč ten který má využito všechno obyvatelstvo vylepšováním a stavěním obytných budov a menší kulturu a proto potřebuje mix obyvatel a kultury z eventů. Nebo hráč co má oboje hodnoty v určité rezervě do budoucna. Takže bodově lepší hráč je ten co má kulturu trochu v plusu a obyvatelstvo na nule protože si různě vylepšil město jo?
 
Nahoru