• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Město Kulturní budovy dávají +Score do tabulky (i Eventové a Setové)

DeletedUser3079

Guest
3.png

KULTURNÍ BUDOVY
DÁVAJÍ +Score do tabulky
i
Eventové a Setové i Trofeje



Bylo by skvělé kdyby Kulturní budovy dávali + bonus score, jak dávají Divy nebo jiné. Ať to hru osvěží, ne všichni hrají jen jedním směrem, někdo má více kulturních budov, jiný má více dolů na vzácné suroviny, další na něco jiného. Hra tak bude zajímavější když se těmto Kulturním, Event i Setovým budovám přidá score. Eventových budov je tu už hodně, a Setové by mohli dávat klidně nějaký ten bod na víc, stejně jak ty budovy na Evolvování. Ale i základní obyčejné, jako jso uty stromky nebo 1x1 směrníky, ať si mohou zasoupeřit i malí hráči mezi sebou ;) Hra tak bude pro všechny víc vyrovnanější a přibude tu více možností :)
 

DeletedUser5831

Guest
Jelikož patřím k hráčům pro které je množství bodů nepodstatné (jen takový vedlejší efekt), tak za mě ne.
Jak sám píšeš tady těch budov je strašně moc a bylo by s tím hrozně práce pro nic, a využitelné by to bylo jen pro honibody.:D
 
body do pořadí padají právě za to, kolik budova stojí lidí a kultury (nebo VB). A vzhledem k tomu, že kulturní budova nestojí ani jedno, tak by to nedávalo smysl. Stejně tak prastaré divy na úrovni, kde se nedávají VBčka, ale runy, taky nenese žádný bod do pořadí.

Naprostý nesmysl
 

iDavis

Legenda
Takto klasickým spôsobom, že postavím eventovú budovu do mesta a bum - mám navyše body do rebríčka, by to asi z hľadiska, už vyššie spomenutých zdrojov získavania bodov, nebolo veľmi logické, ale viem si predstaviť, že by existovali eventové budovy, ktoré by body do rebríčka poskytovali napríklad formou nejakej produkcie. Zváženie možno nejakej dočasnej budovy, na povedzme niekoľko dní, ktorá by každých X hodín produkovala body, by mohlo byť asi reálnejšie.
 

DeletedUser3346

Guest
Jako já fakt nevím. Na jednu stranu si říkám že ten zajetý standart a zvyk. Ale zase na druhou stranu si říkám a proč ne? Občas vidím hráče kteří opravdu moc neřeší a kulturky mají hala bala a pak křičí o místo. Ono dostávat body za to že když v tom budu mít systém že si postavím kulturky s nejvyšší možnou kulturou a pak o něco menší a ještě šetřím místo by mělo být něčím odměněno a říkám si že takový hráč když bude lepší tak ať mě klidně přeskočí. Takže více jsem PRO :)
 

Ludi

Veterán
Myslím, že body by mohla dávat hlavní eventová odměna. Je tam vždy produkce a její získání stojí nějaké úsilí. Řekla bych, že by to bylo celkem logické.

k čemu body, VB ani dia si za ně nekoupíš :)
Jsou situace, kdy body v žebříčku přeci jen výhodné jsou. Např. některé přední spolky přijímají členy až po dosažení určitého množství bodů. A samozřejmě, když chce člověk efektivně hrát, tak je lepší být ve společenství, kde se hraje naplno. Ale tohle je relativní. Samozřejmě, že jsou i spolky, kde se hraje moc dobře a členové nemají moc bodů, ale to je spíš výjimka. Body do žebříčku samozřejmě nejsou všechno. Když se podívám na město případného zájemce o vstup k nám, tak na první pohled vidím, jestli je hráč vhodný pro naše společenství nebo ne, a není to zdaleka jen o bodech.

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
@Ludi No ono ty body jsou zvláštně vyhodnocené. Hlavní přínos za budování města. Ovšem kdyby byla nezávislost budování a vylepšení budov na výzkumu tak i hráč v první kapitole by mohl dohnat bodově i hráče v páté kapitole. Jako otázka se logicky nabízí sama. Když si buduji a vylepšuji město tak body získávám protože se posouvám dále, ovšem to samé dělám i ve výzkumu a z toho nejsou žádné body. Jakože proč a jaký je v tom rozdíl že se neboduje za výzkum?

A já osobně bych se chtěl zastat bonusové výroby. Naopak je to velké plus pro hru, ovšem hra samotná ještě o tom potencionálu nemá ani ponětí. Jak říkám zatím je to dobré bohužel jen pro obchod. A je smutné že na jednu stranu se přesunují hráči podle relikvií s tímto hra počítá s bonusovou výrobou a v tomto se pro to něco dělá, ale pak jsou události, eventy, turnaje a DS které jsou sjednocené a zasekané v prapůvodu hry bez bonusové výroby.

Ona myšlenka bonusové výroby je super z hlediska Elvenar ekonomiky a obchodu a rozdílnosti a taky pokračování hry. Narovnání produkce bez bonusek by byla velká chyba, která by vedla k oslabení trhu.

Když to shrnu tak dle mého je velkou chybou že požadavky událostí, eventů a dalších je určeno podle kapitoly hráče pro všechny manufaktory. To je sice moc pěkné když je nastavení takové že je hodně nevýhodné si nebonusové manufaktory držet v městě že? Takže hráč je nucen pokud chce hrát naplno udržovat nebonusové a dost nevýhodné manufaktory a ještě vylepšovat a ještě množství požadované produkce je určeno dle kapitoly. Místo aby byl úkol jen získání dané množství obchodně že?

Jednoduše se ptám že vlastně o čem je tá bonusová výroba? Moje hodnocení je z 20% výhodná a z 80% zásadní nevýhodou bonusová výroba. Proč to tak je? Proč pokud chci splnit event atd musím stavět a vylepšovat nebunosové manufaktory když smysl i bonusové výroby je že si mohu šetřit místo a náklady a oživit trh a získávat to zboží na trhu což je taky moje produktivita a aktivita. Víc než trochu to fakt nedává smysl a logiku ...
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Tyto "postižené" budovy dávají body nepřímo. Buď už kulturou/ obyvateli, která následně generují nebo umožní generovat body. A hybrid/surovinové dávají suroviny, které například v turnaji mohou pomoci vygenerovat body za pořadí a nebo prostě urychlují rozvoj města, tím, že udělají více na menším prostoru, než právě ty bodované manufaktury.

Jinak se naprosto ztotožňuji s názorem @Arweene, k čemu ti Ty body mají pomoci? I u nás ve společenství, jsou body v žebříčku až na posledním místě a je hodnocená promárně aktivita. Měli jsme hráče co měli body a byli úplně k ničemu a mnohem více udělali hráči co měli 1/4 bodů oproti nim.

@Turunen človíčku první odstavec je pro mě dost zmatený, ale jistá logika by se tam dala najít ohledně zdůraznění, že je více prvků ve hře, které nejsou bodované přímo. Ale sakryš proč sem taháš manufaktury? To je úplně mimo a je to navíc naprosto zmatečné.
 

Ludi

Veterán
@Turunen Ahoj, myslím, že je vše jasné.
Někdo nechce komunikovat s druhými a chce si jet jen pro sebe (na což má každý právo), tak staví i nebonusové manufaktury, ale tím se nikdy neposune pořádně kupředu. Jenže někdo ani kupředu moc nechce. Je to přeci jen hra ;)
Bonusová výroba má být impuls k obchodu a tím pádem vede k potřebě hledat vhodné společenství, protože jen tak na mapě se obchoduje špatně. A tím je účel bonusové výroby splněn dostatečně. Víc bych v tom nehledala.
Každý, kdo chce ve hře dobře postupovat, vyrábí jen bonusovky a obchoduje.

@Fjorgyn Souhlasím s tebou, ale např. hlavní eventová budova by mohla nějaké body dávat. Trochu by to zvýraznilo její důležitost. Samozřejmě nečekám, že by ty případné body někoho vytrhly;)
 

DeletedUser3346

Guest
@Fjorgyn Protože to vidím jako komplikovanější celek. A dle mého třeba pokud si postavíš a vylepšuješ manufaktory nebonusové měl by jsi dostat za tuhle aktivitu více bodů než když to samé děláš u bonusových. Teď je to jak mít jako hlavní cenu eventu třeba urychlovák na 1h. Jinak jak zmiňuješ budovy z eventu mix kultury a výroby tak by to bylo fajn zahrnout i do vyhodnocení splnění úkolu požadované produkce zboží než postavit a vylepšit manufakturu nebonusovou.

@Ludi To ano ale opravdu to nefunguje a není to plně zasazené do hry. Příběhové úkoly i eventové atd požadují nikoliv jen získání v podobě obchodování ale častěji výrobu nebonusového zboží a to je tá hlavní chyba. Pokud by tohle takto nebylo, řeknu že bonusová výroba celkem dobře funguje. Ovšem proč si mám lhát?

A myslím si že mohu říct to moje známé ... já vám to říkal ... zásadně nebrat budovy mix kultura+obyvatelstvo. Místo obyvatelstva bych bral kultura+relikvie.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen - Hra je samozřejmě komplexní, a proto dodávám, že ty nebodované budovy dávají body vlastně nepřímo. Ale dávat více bodů za "hloupost", tím že člověk postaví ne-bonusové manufaktury, je podle mě již zcestná cesta.

Hybridní budovy kultura/ obyvatelstvo, při správném výběru jsou perfektní a nemáš pravdu když říkáš nebrat. Jakmile dá více obyvatel na dílek, než obytná budova, pak není vůbec co řešit, protože význam mincí je úplně marginální. A navíc při získání kulturního bonusu, kdy hráč nespadna pod 150%, tak hravě kompenzuje zbořenou obytnou budovu, protože logicky ostatní vyrábí stále o 50% více.

@Ludi - Já primárně neodmítám myšlenku obodovat budovy zahrnuté do návrhu příspěvku. Stejně tak i třeba body za výzkum (zde by byla jen diference podle toho je jak daleko člověk ve výzkumu, ale ve výsledku by se tyto body vynulovali, protože budou mít všichni stejně). Ale, protože kromě ega nemají body v žebříčku žádný jiný význam, tak jim nepřikládám větší význam, protože z toho neplyne ani žádný bonus.
 

Ludi

Veterán
@Fjorgyn
Co se bodů týče, tak s tebou souhlasím, ale na druhou stranu je to také ve hře odměna za některé kroky, které člověk udělá. Ne vše je ohodnoceno body. Je to prostě nedílná součást hry. Nehraju pro body, ale zároveň když nějaké padnou, tak je to se tomu bránit nebudu :D.
Body za výzkum nemají význam. Tam se body obrazí ve vylepšení budov a manufaktur.
 

DeletedUser3346

Guest
@Ludi Body mají zatím jen jeden účel :D chlubení se spolkem i když i ten nejsilnější spolek na body může být horší než právě začínající. Já taky nevidím žádný smysl v bodech. Zvláště když vidím některé zcela mrtvé účty co mají hodně bodů. Jako kdyby se hodnotila bodově i aktivita základní hraní a plus body za aktivitu v turnajích, událostech, eventech, tak by se o smyslu dalo mluvit. No co pokud je někdo v tomto aktivnější ať mě přeskočí a klidně ať padnu na chvost žebříčku. A já nevím ... ono je taky pravda že se ty body projeví vylepšením nebo stavěním budov to jo, Ale když otočím úhel pohledu jsou dva hráči, jeden hráč má sice více bodů protože staví budovy a vylepšuje, jenže ten druhý hráč si šetřil stejné náklady a investoval je tak že si už otevřel další kapitolu. A teď se ptám koho by @Ludi upřednostnil při výběru do spolku?
Ono totiž ten hráč co postoupil v kapitole může pak rychle předběhnout toho co si stavil a vylepšoval budovy. Takže i přes to že druhý hráč byl lepším tak za to není správně ohodnocen. Ono se to sice časem vyrovná to nefér hodnocení ale je fakt že hodně hráčů bere na lehkou váhu že tohle je i tak trochu strategická hra. Jednoduše řečeno pokud já na začátku 5 kapitoly vylepším hlavní sídlo na max možnou úroveň odvařím si možnost vylepšit si třeba i potřebnější budovy a dělám chybu, kterou třeba nezachrání jen tak něco. Když ovšem udělám to že většinu budov prodám tak se body odečítají. Přitom sice tento postup ničení má lepší potenciál lepšího a rychlejšího růstu než se dostávat ze situace co jsem psal výše.

Představte si získávání bodů za: plnění příběhových úkolů, výzkum, aktivitu základní ve hře i v turnajích a událostech, eventech. Takto jak to je, vím že je to nereálné ale dva hráči co hrají hru zcela identicky mohou mít úplně stejné body. Dát trochu bodů i za budovy v eventech bylo by to férovější a víc rozdílnější.

Když se to veme kolem a kolem, tak pokud bych bral body jako prioritu hry, tak budovy z eventů atd neberu vůbec teda jen kulturní. Protože každá jiná zbytečně zabírá místo těm základním za které dostanu body. Takže v konečném důsledku ten kdo si jede jen základ může mít víc bodů než města z 40% budov z eventů. To je super ne? Ano sice evenťáci vyrobí víc a ušetří na surovinách atd, ale záklaďáka nedogoňat :p.

Ale je faktická otázka že teda k čemu ty body jsou vlastně dobré? :confused: Žebříček je jen obraz jak kdo má tzv. vyspělé město, jinak o trochu více napoví samotné město ale hráč už třeba nehraje nebo vybombardoval všechny zásoby do rozvoje města. Tohle mi ovšem nabonzuje tá statistická stránka což je fajn při výběru hráče do spolku ale na druhou stránku je to i sprosté narušení hráčského soukromí a tajemství hráče. Proč teda neudělat při načtení jiných měst taky přehled surovin a zboží? A nevím přesně ale proč ty slavné statistiky nezveřejní i kolik má hráč diamantů? Prostě stránky které jsou udělané pro účely jistých hráčů a jejich zájmů na úkor ostatních hráčů kteří navíc o tom ani netuší že si každý může prohlédnout jeho počet zboží atd. Těmto lidem já budu říkat humus Elvenaru dokud neupraví stránky tak že každý se tam nejdříve registruje a odsouhlasí zveřejnění takových údajů pro veřejnost.
 

Ludi

Veterán
@Turunen Tak jednak jsem žena. To pro úvod. Navíc celou věc zbytečně komplikuješ. Samozřejmě mrtvé účty jsou kapitola sama pro sebe.

U nových žadatelů mi nejde o body, to je nesmysl, ale o pokrok ve hře a celkovém způsobu hry. A to poznám na první pohled. Jde o to, aby ve spolku dobře fungoval obchod a celková spolupráce.

Na CZ2, kde hraju už dlouho, je jasně vidět, že přední spolky (s největším počtem bodů) jsou i velmi aktivní. I hráči na špici tabulky jsou výborní.
Takže jasně, nehraju kvůli bodům, ale nebudu tvrdit, že body neodráží do určité míry i kvalitu hráče. Sice ne úplně, ale do určité míry ano. Prostě je hodně hráčů, kteří jsou mnohem lepší než já, ale tím se netrápím, protože i tak vím, že jsem pořád dost dobrá :D
 
turu: rychlé postupování kapitolami je naprosto k ničemu. Pořád ti chybí suroviny, máš slabé vojsko, pravděpodobně nevylepšené divy... Osobně si myslím, že bodování je nastaveno dobře. Principem je - body za utracené lidi a kulturu. K tomu je nějaký ten bonusek z turnajů a divu a je to fér. Bodování dalších prvků hry by zase zvýhodňovalo ty, kteří mají prostě víc času na hraní.
 

DeletedUser6399

Guest
Ahoj, zapojím se trochu do debaty.. ačkoliv se stále považuji za začátečníka, jsem teprve u trpaslíků a doufám, že jsem celou diskuzi pochopila správně.. Body za výzkum mi přijdou úplně zbytečné, dostal by je každý, protože ve výzkumu musí všichni postupovat stejně. Jako šikovný kompromis mi z vaší debaty přijde, dostat nějaký počet bodů za hotovou hlavní budovu z eventu, protože na ní musel každý nějak zamakat. Ale aby dávaly body do žebříčku "obyčejné" kulturní budovy, které se dostanou v eventu, mi nepřijde dobré.
U nás ve společenství body neřešíme, je to spíš taková přátelská rivalita, že se předháníme, ale nijak zásadně to nic neovlivňuje. To co teď ve hře funguje, za co se body dostanou a za co ne, mi přijde zcela fér a nijak bych to neměnila..
 

DeletedUser3346

Guest
@Ludi tobě se akorát omlouvám za nerozlišování žena/muž. Ale tak zase už se to zde řešilo a navrhovalo ale co se týče hry to rozlišení. A tak třeba někdy v budoucnu možná možná možná že to rozlišení bude aspoň zde.

@Emhyr var Emreis II Podám ti to ironicky abych nemusel napsat to jak jsem tvůj text pochopil naplno a snad na to příjdeš sám. Ano to je fakt že když si hráč nechá taktiku že než vstoupí do další kapitoly kde má hotové všechny rozšíření armády tak má opravdu slabou armádu. A no a co že má někdo víc času na hraní a tím je logicky lepší tak ať si postupuje tabulkou a body dopředu. Osobně mi v tom nevadí nic.

@Angie89 Pokud body za výzkum považuješ za zbytečné protože by je dostal každý, tak takto jde považovat i body za základní budovy ve hře a jejich vylepšování. Protože to také dostane úplně každý protože vylepšovat prostě musí úplně stejně každý. A taky jak získání hlavních odměn z eventu se v pozdějších kapitolách namakáš úplně stejně né li i daleko obtížněji než na hlavní odměny v eventu a to třeba jen pro odemčení jednoho bodu ve výzkumu. Takže mi připadá férovější dávat body i za odemčení různých výzkumů. V podstatě v některých případech je odemčení jednoho políčka nákladnější než vylepšení budovy tak proč tohle taky nebodovat?
 

DeletedUser6399

Guest
@Turunen Výzkum je pro všechny stejný, ale budov si může každý postavit jiné množství a mít některé vylepšené na maximum, některé zase ne. V tom už je bodově velký rozdíl.. Ale ve výzkumu je to všechno stejné.
 
@Emhyr var Emreis II Podám ti to ironicky abych nemusel napsat to jak jsem tvůj text pochopil naplno a snad na to příjdeš sám. Ano to je fakt že když si hráč nechá taktiku že než vstoupí do další kapitoly kde má hotové všechny rozšíření armády tak má opravdu slabou armádu. A no a co že má někdo víc času na hraní a tím je logicky lepší tak ať si postupuje tabulkou a body dopředu. Osobně mi v tom nevadí nic.
tak o co ti vlastně jde? Jde ti o ty body nebo nejde? Chceš aby je měli všichni nebo jen někdo nebo jen ty nebo co vlastně chceš? Podle tebe teď je to špatně, chtěl bys body z kulturních budov a já nevím, čeho dalšího, ale přitom ti o pořadí nejde a bla bla… už to ani nestíhám sledovat.
CO JE TEDY CÍLEM?
 
Nahoru