• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kulturní bonus

mroukous

Guest
rád bych se zeptal jak funguje kulturní bonus, který mám na urovni 1290. Postavené 6x háj šeptajících stromů.. tedy 6x 400 kultura (2400), 2x zducholoď (500), 6x rozkvetlé sakury (402), zářící směrník 3x (21).. tedy celkem 3365 pokud dobře počítám :(
 

CherryFlower

Guest
No musíš také počítat s tím, že ten postavený bonus ti "sežerou" budovy, takže na zvyšování úrovně ti zbyde jen ten rozdíl mezi postaveným a spotřebovaným. Neboj, taky jsem se jednou takhle nachytala s počítáním :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ahoj, kulturní bonus není zbylá kultura...

Součet celý kultury máš pravděpodobně těch 3365. Pak máš určitě nějaké domečky, který tu kulturu žerou. To znamená že po odečtení kultury, kterou berou domečky, dostáváš tu hodnotu 1290. Což není kulturní bonus ale prostě a jednoduše zbylá kultura. Podlé té se teprve určuje bonus. Popravdě nevím podle čeho se to počítá, ale při určitým počtu volný kultury (těch tvých 1290) se navyšuje kulturní bonus. Když zajedeš na na to sluníčko s mráčkem vedle názvu tvého města, ukáže se ti dostupná kultura - to je ta volná. Hned pod tím se ti ukáže kolik je potřeba na další úroveň, což je jednoduše řečeno počet, který potřebuješ aby ti narostl kulturní bonus. Ten je 100%, 125%, 150%, 160% a 170%. To jaký máš bonus uvidíš taky v té záložce.
 

mroukous

Guest
díky za rychlé odpovědi.. chápu, škoda že není nějaká statistika budov ve městě.. kolik žerou.. kolik produkují.. by bylo vše jasné a přehledné
 

CherryFlower

Guest
to všechno najdeš na wiki, odkaz najdeš tady na fóru vpravo :)
 

DeletedUser575

Guest
Ahoj,mám otázku na kodex.
Ještě jsem nepřišla na to ,jak a k čemu se využije sousedská výpomoc nad posvátným kodexem.Poradíte někdo?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ahoj, posvátný kodex je sousedy motivovatelná budova. Pokud ti ho někdo namotivuje, dostaneš 1x navíc hodnotu kultury, kterou dává :) A to na 8 hodin. Stejně tak je to u všech kulturních budov - avšak některé namotivovat nejsou (většinou to bývají ty malé, více na wiki). Takže abych odpověděl na tvojí otázku, dostaneš prostě jen 110 kultury navíc na 8 hodin :)
 

DeletedUser705

Guest
Ahoj, taky mám otázku na kulturní bonus.
Když mám položenou jednoduchou cestu, za každé pole jsem dostal 10 bodů přínosu. Dlážděná cesta dává vesnici 20 bodů přínosu a dá se položit přímo na jednoduchou, bez odstranění (prodeje).
Získám tím za každé pole součtem 30 bodů?
 

DeletedUser34

Guest
ni získaš za to +10 bodov takze 10 maš za jednoduchú a +10 za dláždenú
ak by si jednoduchú predal odpočíta ti -10 za každe pole ak staviaš na čistú plochu cestu dláždenú dá ti 20 bodov kulturu
 

Frigg

Guest
Dlážděná cesta se dá položit přímo na jednoduchou, ale bonus to dá jen té dlážděné, protože jednoduchá se schová, takže nijak kulturně nepůsobí ;)
 

dRaczek

Pokročilý žák
Omlouvám se, že vytahuji staré téma, ale nechci zbytečně zakládat nové. Jedná se mi o kulturu a její počítání.

Měl jsem v Požadováno pro aktuální úroveň 5300 a Dostupná kultura 5554. Zadal jsem vylepšení Dílny kde v požadavcích bylo kultura 63. Dostupná kultura klesla na 5491 což odpovídá odpočtu požadované kultury Dílny na vylepšení.

Jenže v Požadováno pro aktuální úroveň se místo 5300 objevilo 5400. Počet obyvatel na vylepšení byl 130 takže bod kultury za každého dělníka jsem zavrhl.

Kulturní bonus byl před i po započetí vylepšování budovy 170% a sousedská výpomoc byla před i po 1320 (i bez ní, ale dosáhnu na 170%).

Jak se tedy požadovaná kultura pro aktuální úroveň počítá, protože takto není pro mne možné počítat s tím, že mi daná budova vylepšením sníží kulturu pouze o tolik kolik je u ní psáno.

A zde https://cz.wiki.elvenar.com/index.php?title=Kultura jsem se toho moc nedozvěděl. Děkuji předem za vysvětlení.
 
Nahoru