• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kultura

Melindra

Učedník
Ahojky, prosím o radu, mám neustálý problém s kulturou. Jedná se mi o sluníčka, která mi navyšují kladívka a mince. Neustále jsem pod 140%(takže z toho nic nemám), občas nad. Hlavně mě to trápí kvůli kladivům, tam je ten rozdíl znát. Celé společenství dává každý den sousedkou, i celkem sousední města z mapy. Používám kouzla a včera jsem si postavila Ruiny strážní věže které teď mám na lvl 2. A pořád mi to neleze. Můžete mi poradit? A má tedy smysl mít div Ruiny na toto? Děkuji.
 

aikomi

Mistr slova
@Melindra S kulturou bývá docela často problém. Ruiny a klášter jsou dobre na kulturu. Já sama ji mám. Jen na to se nedá dát sousedska výpomoc. Doporučuji ti postavit více kulturních budov. V událostech bývají "lepší".
  • S každým vylepšením jakékoliv budovy, manufaktury, zbrojnice, kasárny apod..ti klesá kultura, jelikož je na stavbu potřeba.
  • Zaměřit se na stavbu kulturních budov, popřípadě i postavit nějakou dílnu (ta taky ale potřebuje kulturu na vylepšení.)
  • Záleží kolik máš postavených dílen ve městě, já že začátku měla kolem 10.
Podotýkám, že i já a to jsem na konci výzkumu nemám vidět "sluníčko" a jsem pod mrakem.
 
úplně stačí polojasno (nebo skoro jasno nebo co to je) :D
tajemný objekt taky dává zajímavé kulturky, hlavně pro začínající hráče (mě teď padly 4 v řadě...)
 

Melindra

Učedník
Jsem na konci víl. Dílen mám na max 6 celkem ale 10. Když kouknete ke mě do města, tak bych řekla že kulturek mám dost, s každým eventem se snažím měnit.

Tak stačilo by mi se trvale dostat alespoň na to polojasno ale já mám stále mráček takže žádné posílení.

Vím že se na Ruiny nedá dát sousedská ale myslela jsem že to každou sousedskou posílí o procento podle lvl divu a tím pádem by mi to mohlo pomoci si udržet polojasno, ale zatím mi to tak teda nepřipadá.
 

aikomi

Mistr slova
Tak ono taky záleží na motivaci. Pokud te málo motivují, tak je pak těžké mít vyšší kulturní bonus. Já mám celkem dost sousedů, kteří mi moji motivaci oplatí, plus spolek, takže o to je to pak znát.
 
já myslím, že budovy a cesty by samy o sobě měly dávat tolik, aby byl 125 % bonus jistota a aby sousedská výpomoc dala v pohodě 150, extrémně i 160 %, když se to zrovna dobře sejde :)

edit: a pak jsou tu samozřejmě ještě fialová kouzla...
 

Melindra

Učedník
@Angie89 ano to také dělám, teď dělám vílí cesty jakmile mám suroviny

@Emhyr var Emreis II a to já všechno mám a stejně jsem stále pod hranicí. Proto to nechápu páč jsem si myslela že to co jsi zmínil když budu mít tak se udrzim alespoň v minimálním bonusu stále ale mám ho jen občas.
 

DeletedUser6399

Guest
Já nakoukla k tobě do města.. nepřijde mi, že by ti něco scházelo, kulturek tam máš dost.. Teď jen, jestli bys nemohla mít silnější.. Koukala jsem tedy, že jedeš jinou strategii než jedu já.. Máš od každé manufaktury něco, já jedu jen ty se zvýšenou výrobou..Ale popravdě já mám taky většinou polojasno, teď dokonce zamračeno.. Ale na kulturu moc nejedu..
 

Melindra

Učedník
Děkuji taky bych řekla že mi nic nechybí podle toho co tam vše mám a předci to tak je . Mám od každé výrobní manufaktury, abych ve vyšších kapitolách byla připravená na živoucí zboží apod.
 

DeletedUser4336

Guest
forthefirst >> Platí, až na kapitolu mágů, kde pokud se nepoužijou budovy z událostí, ale ty z menu, tak nahrazením vrb knihovnami (mana bude potřeba), dojde k znatelnému poklesu kultury na dost nízkou úroveň.
 
Nahoru