• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Duplikát kultura při sousedské výpomoci

Moni Arda

Znalec fóra
Při sousedské výpomoci je docela oříšek, vybrat vhodnou kulturní budovu, aby výpomoc nepřišla zbytečně vniveč.
V náhledovém okně by se místo nic neříkajícího "dodává 2x tolik kultury", mohlo objevit buď číslo přímo vyjadřující kolik kultury díky výpomoci budova dodá nebo alespoň jaké je trvalé zvýšení úrovně kultury.

Problém je v tom, že ne každý má nebo zná všechny kulturní budovy, ať již základní nebo bonusové, takže nemá vůbec přehled, jaký přínos, která budova má. Pak se zbytečně vyplýtvá výpomoc například na kulturní budovu s trvalým zvýšením úrovně kultury 200, což přinese dodatečné zvýšení úrovně kultury o 200, místo aby se výpomoc mohla užít např. na kulturní budovu s trvalým zvýšením úrovně kultury 2000, což přinese dodatečné zvýšení úrovně kultury 2000. A to už je pořádný rozdíl, jestli v rámci sousedské výpomoci pomohu spoluhráči dvěma tisíci nebo jen dvěma sty.
 
Naposledy upraveno:

Zharthuru

Mistr slova
Dodat údaj o přidaných bodech kultury v nápovědě , by pro menšinu hráčů mohlo něco znamenat , ale osobně klikám buď kvůli zlatkám nebo na oplátku za kulturu , i když ji nepotřebuji . Někde jsem četl , že hráči v první tisícovce žebříčku ji potřebují , inu závislost .:(:D
 

Lukula

Velmistr písma
Tohle vylepšení bych také uvítal, i přesto, že jsem v lesních elfech a mám jistý přehled o kulturkách, eventy odhad o přidané kultuře během motivace značně stěžují. Některé kulturky se v eventech opakují a mnozí hráči mění staré za nové už jen proto, že dávají v nové kapitole více kultury. Ale já už nevím, kdo měnil a kdo ne. Takže rozhodně jsem pro zobrazení výše dodávané kultury u každé budovy. ;)
 

DeletedUser1198

Guest
Kulturu na mapě klikám 1 až 2x týdně všem sousedům, podle času. Hrubý přehled o tom, která budova dává nejvíc mám, u eventových budov je to samozřejmě nemožné zjistit, nápad se mi líbí. Jinak to není jen o zlatu, ale také o tom, že cca 12 kliků dá zboží za 3 hodinovou produkci jedné manufaktury :), což je docela příjemné. Počty zboží se jistě liší a tedy i počet kliků, ale když je čas - každé zboží doma se počítá :)
 

Moni Arda

Znalec fóra
ale osobně klikám buď kvůli zlatkám nebo na oplátku za kulturu , i když ji nepotřebuji. Někde jsem četl , že hráči v první tisícovce žebříčku ji potřebují , inu závislost .

1. Je samozřejmě věcí každého, jakým způsobem hraje. To, co tu prezentuješ už ovšem není o sousedské výpomoci, ale o tom, co je dobré jen pro Tebe. :)
2. Nejsem v první tisícovce žebříčku, ale dostala jsem se už do fáze, kdy se prostě bez sousedské výpomoci v případě kultury neobejdu a když obcházím sousedy, je to víceméně všude obdobné.
3. Závislost s tím nemá nic společného. Je logické, že hráč chce mít co nejlepší výnosy mincí a zásob a to se prostě bez kultury neobejde.
 

DeletedUser3993

Guest
Toto vylepšení by určitě uvítali všichni, spíše se divím, že není ve hře od začátku. Když klikám sousedovi na "event" budovu vůbec netuším kolik mu dává kultury, protože nevím v jaké fázi (věku) byl, když tu budovu získal, takže je to pouze odhad. Nejvhodnější by bylo zobrazení velikosti kultury při najetí myši na kulturní budovu.
 

Maxa

Znalec fóra
takovyto navrh a i lepsi uz tu byly. jedno z řesení je nasazeno v mobilni verzi. uplne by stacilo implementovat i zde.
 

Moni Arda

Znalec fóra
Pokud myslíš tento nápad nebo tento nápad, to je samozřejmě krásné. Nějaký takový druh funkce bych ve hře uvítala ráda, ale když vidím stáří obou nápadů, je to asi marné přání.
Já jsem ovšem nenavrhovala novou funkci a to právě proto, že takový návrh tu je. Navrhla jsem jen zobrazení další informace v náhledovém okně, která by mohla pomoci, nejméně do doby, než se třeba dočkáme funkce navrhované v odkazech.
Musím ovšem přiznat, že jsem přehlédla tento nápad, který je shodný s mým, ale o tom, jsi evidentně nepsal.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1964

Guest
Rozhodně bych byla pro, snažím se klikat na tu nejvýnosnější budovu, ale samozřejmě si je nepamatuji všechny.
Někteří hráči jsou docela citliví na to, na co se jim klikne - jeden dokonce od nás odešel, protože měl dojem, že mu schválně klikáme na ty nejnižší kultury :)
 

Moni Arda

Znalec fóra
@Gizelaa Neoznačení přínosu kulturní budovy je prostě neštěstí a navíc dle mého názoru opravdu zbytečné a přitom celkem lehko řešitelné. Vždycky se najdou hráči, kterým je a bude jedno na co klikají, protože jim jde jen o to, získat svoji odměnu za výpomoc. Pořád ale věřím, že spoluhráči by opravdu chtěli pomoct efektivně, ale mnohdy nemohou, protože nevědí, kde to by to mohlo být nejúčinnější. :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
souhlasím, bylo by to hodně fajn. bohužel, notorické klikače na hlavní sídlo (ať už má člověk v názvu města cokoli) to nevyřeší... ale ti, co chtějí efektivně pomoci, to uvítají :)
 

DeletedUser2739

Guest
Moni No ono totiž při návštěvě města to najíždí přímo na hlavní sídlo, ať je kdekoliv. Hele, že je super, když vylepšujete hlavní sídlo a nikdo na něj nemůže kliknout :D
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
finta s vylepšováním hlavního sídla je v fajn, taky už jsem to jednou aplikoval :) nechám stavět, hodinu před dokončením zruším, a znova. takhle se mi jednou stavělo asi týden :-D akorát je to dvousečná zbraň... když pomyslím na všechny ty sousedy, co se jednou přihlásí do hry, vylepší hlavní sídlo a už nikdy hru nezapnou, mám z toho pocity poněkud jiné. tohle bych jim naopak zakázal.

co by bylo úplně nejfamfárovější, tak třeba nějaký zaměřovač těch baráků. ono najít u některých lidí dělnickou chatrč, to je na půl hodiny. jasně, když chci pomoc na chatrč, schovám ji mezi 4 tklivý vrby, aby ji v životě nikdo nenašel, že :-D

co třeba funkce "zaměř nejsilnější kulturní budovu, která je volná" ?
co třeba funkce "zaměř dělnickou chatrč" ... ?
co třeba funkce "zaměř konkrétní budovu, kterou to všem zobrazí při návštěvě namísto sídla" ?
 

DeletedUser2739

Guest
jj, to by bylo fajn, ale o zlepšování v tomhle ohledu se tady psalo už tolik... Je vidět, že v tomhle tady není moc vůle...
 
Nahoru