• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Uživatelské rozhraní Kultura [předáno]

DeletedUser122

Guest
V aktuálním stavu se zobrazuje kultura a kulturní bonus, v nich můžu vidět aktuální úroveň bonusu, požadavky pro aktuální úroveň a požadavky pro další úroveň. V momentě, kdy mám jen kulturní budovy, je všechno v pořádku, ale jakmile mi někdo zušlechtí kulturní budovy (sousedská výpomoc), začíná v tom být trochu guláš, protože se dostávám na vyšší úroveň, než na jaké ve skutečnosti jsem.

Bylo by fajn, kdyby se třeba při najetí nad Kultura zobrazilo místo Vyžadováno více hodnot, a to pro všech 5 úrovní bonusu a případně by nějak byla zvýrazněna i hodnota bonusu bez sousedské výpomoci.

Např.:
100% ... vyžadováno 700 kultury
125% ... vyžadováno 900 kultury
150% ... vyžadováno 1100 kultury
160% ... vyžadováno 1400 kultury
170% ... vyžadováno 1800 kultury

aktuální kultura bez výpomoci ... 975 (125%)
bonus sousedské výpomoci ... 500
aktuální kultura s výpomocí ... 1475 (160%)
 

Gambit

Guest
Zrovna včera sem si říkal kolik asi tak kultury bych potřeboval na úroveň o 2 výše než sem a geniální nápad s tou tabulkou pro všechny kulturní úrovně by mi hned odpověděl. Takže tomu bych klidně dal zelenou a to tu zelenou, která by mohla i v té tabulce zvýrazňovat současnou úroveň (stejně jako za současného stavu jsou zvýrazněna jen ty procenta současné úrovně nebo bonus sousedské výpomoci). Ale pak nejsem moc nadšený z těch 3 řádků pod tím. Sice ano pak by měl člověk všechno hned napsané a stačilo by se jen kouknout na správný řádek, ale těch řádků by tam na mě bylo už trochu moc. Zvlášť když ten "aktuální kultura bez výpomoci" je dle mého zcela zbytečný, neboť danou hodnotu každý najde na hlavním panelu nahoře hned vedle té ikonky kulturního bonusu, takže stačí být jen trochu všímavý. A pak ty další dva by už mohli být tak jak jsou anebo pokud by se ještě někomu zdálo, že by to bylo moc dlouhé tak by se mohli spojit do jednoho psaného ve stylu (vycházím z hodnot prvního příspěvku):

aktuální dostupná kultura ... 1475 (+500)

ale to už co do přehlednosti moc velká změna oproti současnému stavu není, nicméně pokud tento nápad s tabulkou neprojde do hry tak bych tu tabulku s vyžadovaným množstvím kultury uvítal obecně psanou z čeho a jak se vypočítává pro všechny úrovně ať už na elvenar wiki (pakliže tak již není a já nejsem jen slepý) anebo někde přehledně tady na fórku
 

Heimdall

Guest
Také bych to uvítal, je v tom opravdu pěknej guláš, když se pustí do výpomoci hodně sousedů a pak člověk pořádně neví... a to máme ještě malé bonusy budov, až přijdou tisícové bonusy kultury, tak to bude horší
 

DeletedUser122

Guest
A taky teda mě teď zarazilo ještě to, že jsem měl rezervu v atkutální úrovni bonusu nějakých 17 bodů kultury, koukám na upgrade domu, u něj bylo uvedeno, že potřebuje 6 kultury, dal jsem upgrade a najednou mi 3 body chybí... Tzn. dům, který na upgrade měl potřebovat 6 bodů kultury, mi sežral 20 bodů... Docela by mi taky bodly nějaké bližší informace ohledně těch bonusů, protože tohle je dost zmatené a nevím, co si mohu dovolit upgradovat a co ne...
 
Nahoru