• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Přání Krolbohula

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4275
  • Vytvořeno

DeletedUser4275

Guest
Dostavil se ke mně královský věštec a zvěstoval, že třicátého dne měsíce zrajících plodů to bude již tři věky, co stvořitel uhnětl náš svět. Na to jsem prohlásil, že mu musím poslat gratulaci. Jelikož jsem ork a král, nikdo mi mé nápady již dlouho nevymlouvá. Povolal jsem královského portrétistu a dal se vymalovat a na obraz napsal gratulaci.
král.jpg
Pak jsem předvolal velekněze, ať blahopřání doručí. Začalo bohapusté dohadování, jak se má správně předávat vzkaz Bohu, které přerostlo v šarvátku berlami a kaditelnicemi. Tak jsem na ně z trůnu zaryčel, že komunikovat se Stvořitelem budeme po orčím. Třicátého června za soumraku portrét se vzkazem spálíme na hranici vzácného dřeva na hlavním náměstí. Voňavé dřevo seženou oni a udělají pěkný obřad, aby se líbil králi i Bohu a jestli ne, tak je zrychtuju jak svině branku. Při stmívání onoho slavnostního dne jsem se dostavil na čestné místo na tribuně, ale ještě předtím jsem na haldu dovlekl jako zápalnou oběť vykrmené tele a sud nejlepší kořalky. Čtení je totiž namáhavá práce a konat takovou dřinu hladový a na sucho by bylo zavrženíhodné zvěrstvo.
 
Nahoru