• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Mazlíček Krolbohula

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4275
  • Vytvořeno

DeletedUser4275

Guest
Staré pořekadlo zní: „Podle Kosa poznáš bosa.“ A můj Kos je opravdu skvělý. Když někdo uvidí mého královského mazlíčka, obyčejně vyjekne „Jéminkote drak!“ či „Pomoc sedmihlavá saň!“ Na to je musím vždycky upozornit, že draci jsou obvykle původu plazího, kdežto můj Kos je původem pták. Kos je vlastně zkratka Královský Osobní Strážce. Každý panovník ví jaká tkví na trůnu osamělost a že vládce nemůže důvěřovat naprosto žádnému. Všechny tyto problémy řeší Kos. Kosa pro mne vytvořil můj stařičký dvorní arcimág, přičemž sám obětoval svůj život za mé štěstí a zemřel při tom. Svoji moudrost však rozdělil na sedm dílů a vložil je do sedmi hlav Kosových. Kromě své moudrosti použil odraz mé duše, tři dny z nitě žití mého, kosa a pravděpodobně i vodního ptáka lysku černou. Kos má hřbet ve výšce mých očí, tak asi v úrovni uší válečných koní. Zapomněl jsem podotknout, že přestože vládnu lidské říši, člověk nejsem. Jsem krolí válečník a lidé mi sahají po ramena. Však zpět ke kosovi. Jelikož je pták má křídla i ocas z peří jako všichni ptáci a sedm ptačích hlav se zobáky, nohy má také ptačí, ale ne jenom dvě nýbrž čtyři. Na obraze stojí na zadních za mým trůnem a předními se drží opěradla. Jeho peří je leskle černé pokryté zlatými tečkami jako bezměsíčná hluboká letní noc. Jelikož je v něm odraz mé duše je mi naprosto věrný a udělá vše pro to, abych byl dlouho živ a zdráv. Jeho život byl vytvořen ze tří dnů mého života. O tři dny o něž je tedy můj život kratší bude můj Kos žíti déle a strašlivě se pomstí tomu, kdo mne zahubí. Ale můj vrah to nebude míti nijak snadné. Jedna Kosova hlava totiž chrlí oheň, druhá strašlivý mráz. Kos dokáže zahubit i tak odolná stvoření jako jsou golemové či kamenní horští obři, kterým ani oheň, ani mráz nevadí, ale když je nejprve rozžhavíte a pak prudce ochladíte, pukají jako dlouho vařená vejce. Třetí hlava vypouští kyselinu, čtvrtá žíravý hydroxid, pátá černý plyn jenž způsobuje v duších strach a děs. Šestá pak uspávací plyn. Tyto dvě hlavy jsou velmi užitečné na potlačování rebelií. Pokud zdivočelí dav pátá hlava nevystraší, šestá zlotřilce uspí a ti pak ve vězení vychladnou a mohou se zase státi poslušnými poddanými. Největší zázrak je ovšem halva sedmá, která chrlí vodu. Řeknete obyčejná voda, ale vezměte si jak je na válečném tažení voda důležitá, suché fazole pro vojáky nestačí. Můj Kos má trávení téměř bezodpadové. Šesti hlavami může polykat smrduté zdechliny a pít tou nejhorší otrávenou bažinu a ze sedmé hlavy bude prýštit křišťálově čistá voda a každé tři dny Kos navíc „snese“ drahokam o velikosti mé pěsti jako odpad z jeho trávení. Kosova voda není vodou obyčejnou, ale vodou živou. Proto mí vojáci bojují jako smyslů zbavení. Mají jistotu, že když padnou za svého krále, ve zdraví se vrátí domů. Po bitvě dám vždy sesbírat všechny mrtvé a rozdělit je na mé padlé a protivníky. Nepřítele kos pozře a mé bojovníky oživí. Jelikož je kos pták, krásně sedmihlasně zpívá a nahrazuje královský sbor. Má sedm hlav chytřejších než jsem já a tak je mým hlavním rádcem i sedmičlennou královskou radou. A v neposlední řadě je i spolehlivým katem v mých službách. Slouží mi jako spolehlivý oř a to jak na zemi, v oblacích i na vodě. Jeho svrchní peří je tak tvrdé a odolné, že z něj mám zhotovenu bitevní zbroj. Ovšem jeho spodní prachové peří je tou nejměkčí postelí na bitevním poli i v mém hradu. Jen nerad jsem si zvykal na dřevěné královské svatební lože, ale přiznejme si, že zplodit dědice na Kosovi bude chtít dlouhodobější vyjednávání a to jak u královny, tak u Kosa. Byl bych nerad, aby v rozrušení královnu Kos sezobl.
Kos.jpg
 

DeletedUser4667

Guest
trochu mi to připomíná ptačího muže z R&M ale je to pěkný
 

DeletedUser4275

Guest
Nemyslím.
Krolové nikdy nemyslí.
Krolové jsou jen reflex a instinkt, žádné myšlenky.
Zbytečné, hlavu obtěžující myšlenky.
Na myšlení mám Kosa.

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru