• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kouzlo zimy

Jirinazel

Znalec fóra
Nevím, proč stále se slzou v oku vzpomínáte na truhličky s bláhovou domněnkou, jak jste ovlivňovali pravděpodobnost. Ale možná vám nepadaly trojice zcela plonkových truhliček, kdy bylo de-facto jedno, na kterou kliknout, a pak se naopak nenahrnuly truhličky ceněné.Loterie to byla, jen možná nepatrně menší. @Tomahawk jednou také vyrosteš a nevidím nic špatného na tom, že hráč přemýšlí a ne slepě kliká,

No, u truhliček mi taky nešlo do hlavy, jak to, že někdy padne stejná výhra několikrát po sobě. Nebylo to docela v pořádku ale dalo se s tím hrát. Hraju na budovy, ale když bylo zapotřebí, hrála jsem na jiné ceny, např. na kouzla, pokud jsem je měla v úkolu, a často to vyšlo. A teď? Ráno jsem vyplázla svůj včerejší výtěžek 12x u obchodníka a teď na to budu dřít celý den v ocelárně. V balíčkách je spousta urychlovačů, ale tuším, že bych nejspíš chytla lupu, 2x míchačku a prastaré vědomosti, které budu brzy rozdávat sousedům k Ježíšku. Takže do toho nepůjdu. No, a v tom je ten rozdíl. :cool: (alespoň jsem se konečně naučila používat smajlíky. Mám z toho velikou radost.)
 

DeletedUser5695

Guest
@Lovec Krys no právě, docela často mě padaly 3 plonkové, a všimni si, je to opět o štěstí, tedy strategie hraje roli pouze,máš-lo štěstí, že ji můžeš uplatnit :)

@Jirinazel mě obchodník nevadí, vyrábím všeho dost a mám ušetřená požehnání, občas je pro horší čas dokonce kraftím, takže mě za chvíli bude vadit průzkum provincie a její dokončení, doba dojezdu cca 68 hodin a otevřené už mám jen 2

Příspěvky sloučeny. Embla
 

Lovec Krys

Legenda
@Jirinazel Co na tom jako nebylo v pořádku? Je to prostě náhoda. Šance 33% na něco neznamená, že vždy dostaneš každý třetí klik danou odměnu, statisticky to znamená, že 1/3 odměn z dostatečně dlouhé řady pokusů bude daná odměna, to ale taky může znamenat, že z 10 pokusů získáš 10 anebo 0.
@Arweene I tak můžeš taktizovat mnohem více než s tímto systémem. Byly bedny i se stejnou šancí na denní odměnu, kde jako vedlejší odměny byly věci, které byly lepší než v jiných, takže buď následoval pokus získat něco, co chci anebo tzv. minimalizace ztrát (při 3 bednách, ze kterých nechci nic, kliknu obvykle na tu nejlevnější, aby zbylo na další pokusy).

Náhodu lze vyloučit pouze v případě, že by se systém z losování změnil na kupování. Tzn. namísto beden/dárků nebo jakéhokoliv náhodného ekvivalentu by v dialogu byl obchod, kde by bylo možné za eventovou měnu koupit různé odměny.
Systémy by se daly i zkombinovat, kdy část odměn by mohla být náhodná a část na výběr/nákup.
 

DeletedUser5695

Guest
@Lovec Krys naprosto souhlasím, jen mi přijde, že většina diskutujících a stěžujících si naprosto opomněla významný faktor náhody a štěstí v předchozích systémech, pamatuju se moc dobře, jak jsem celý den takticky a strategicky losovala tu malou Kiritu a nemám ji, a už asi nikdy nezískám......, ano a tady s Béďou Perníčkem hrajeme kladivo štěstí...
 
systém nakupování: to náhodou není vůbec špatný nápad. Dostali byste na výběr všechny možné odměny a tu denní a kupte si, co chcete. Ale s tím, že ceny se mění. To, co kupujete pořád zdražuje a úměrně tomu ostatní odměny zlevňují. S tímhle by se dalo si pohrát :)
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
Nevím, proč stále se slzou v oku vzpomínáte na truhličky s bláhovou domněnkou, jak jste ovlivňovali pravděpodobnost. Ale možná vám nepadaly trojice zcela plonkových truhliček, kdy bylo de-facto jedno, na kterou kliknout...
Milá Arweene, nechci ti kazit radost, ale vybrat ze 3 možnosti, které vidim, nebo ze 16 které nevidím je fest rozdíl. Dobytče taky nežere trávu, která mu nechutná.

Ještě jsem se sice nedohrabala ani na konec segmentu mašli za plný počet, ale už teď vím, že nějakou chaloupku stavět ani nechci.
Vánoce se všichni snažíme mít především s rodinou. Tyhle Vánoce na hru kašlu, neb se strategii nemá nic společného, nuda pro čekání až naskočí v akademii něco slušného na 20 oparů se dá srovnat s čekáním u zubaře má trhání zubů. Být potrestána za aktivitu...to je fakt umění!
Tohle se těžce nepovedlo.

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Vicky1177

Mistr slova
Úplně a naprosto souhlasím. Taky nebudu stavět nějaké "perníkové panství", když nemám místo ani na potřebné věci...
 

redking123

Pokročilý žák
Tohle je o tom, ze z tohoto eventu se neda ziskat vubec nic. Z tech predchozich eventu jsem odchazel treba i bez hlavnich/dennich cen, ale za to s mnozstvim urychlovacu, portalovych bonusu, ktere byly v urcite truhle a ja doufal, ze mi z te truhly padnou a vice mene i padly. Dalsi vec je odmeny a akademie. Ty denni odmeny jsou dost casto vyrazne horsi nez to, co se da vycraftit z akademie nebo ziskat z te truhly. Vsechny ty plameny, kone jsou naprosty odpad, ktery je jen k rozcrafteni, coz ale nepotrebujes, protoze Vez (skoro) nic jineho nedava. A v akademii neni momentalne vubec nic, zrejme aby to nepodrazelo event.
Kazdy event urychlil a vylepsil muj postup ve hre. Tenhle fakt ne. Obcas byl hezky baracek, tak jsem postavil, ale obecne, nejlepsi barak, co kdy byl, byl fenix. Hodil by se i modry, ale 6000,- za artefakty k nemu fakt nedam. Mimochodem tohle muze byt jeden ze smeru hry. Nemoznost/obtiznost ziskat 9 artefaktu a pak je draze prodavat (ne jako cena v DS/Vyzve). A doufat, ze se nejaky kolousek chytne.
Kdyby ta chaloupka byla 3x3 tak ji stavim, je hezka. Jen pro radost. Takhle uz je moc velka.
 

DeletedUser4336

Guest
Ne vždy truhly vycházely, někdy padly i ony plonkové, kdy bylo jedno na co se klikne, ale všeobecně byl lepší výběr, a padaly lépe uvážením zíkskatelné odměny. Bedna za 85 dávala velmi často denní odměnu a nebo osmihodinovky. Ta veliká taky nebyla úplně marná. I některé další, ale tady se vyčistí mapa jen když je hodně stužek, ale odměna se získá vetšinou jen jedna, a když nejsou stuhy, tak vetšinou padne jen nějaký magický dar, apod.
 

Ludi

Veterán
@Arweene Točící truhly byly samozřejmě o náhodě na získání hlavní ceny, ale přeci jen člověk mohl výběrem truhly částečně ovlivnit to, co dostane jako vedlejší výhru a to je podstatný rozdíl od rozbalování dárečků. Teď je všechno jen o náhodě. Takže mraky balastu ...
 

Ludi

Veterán
@athlan Určitě není dobré, když hru bereme zase až tak vážně. Event zdaleka neurčuje kvalitu hráče. Hra je relaxační záležitost a i když chceme hrát s dobrými výsledky, tak není třeba z toho dělat vědu. Někdy se diskutujícím stačí kouknout na město a je jasno ;)
 

iDavis

Legenda
@athlan aktívni hráči samozrejme majú nárok na viac odmien z udalosti, avšak v prípade predch. udalostí to bolo naozaj až príliš a hlavne mimo balansu hry (viď. moje 3 hnedé medvede, prakticky zadarmo, keďže zesilovače sa mi vrátili asi v dvojnásobku a opary vyrobené zo zbytočností mi ešte priniesli 1500 diamantov)).
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Jirinazel Co na tom jako nebylo v pořádku? Je to prostě náhoda. Šance 33% na něco neznamená, že vždy dostaneš každý třetí klik danou odměnu, statisticky to znamená, že 1/3 odměn z dostatečně dlouhé řady pokusů bude daná odměna, to ale taky může znamenat, že z 10 pokusů získáš 10 anebo 0.
@Arweene I tak můžeš taktizovat mnohem více než s tímto systémem. Byly bedny i se stejnou šancí na denní odměnu, kde jako vedlejší odměny byly věci, které byly lepší než v jiných, takže buď následoval pokus získat něco, co chci anebo tzv. minimalizace ztrát (při 3 bednách, ze kterých nechci nic, kliknu obvykle na tu nejlevnější, aby zbylo na další pokusy).

Náhodu lze vyloučit pouze v případě, že by se systém z losování změnil na kupování. Tzn. namísto beden/dárků nebo jakéhokoliv náhodného ekvivalentu by v dialogu byl obchod, kde by bylo možné za eventovou měnu koupit různé odměny.
Systémy by se daly i zkombinovat, kdy část odměn by mohla být náhodná a část na výběr/nákup.

No to víš, že vím, co znamená 33%. Jen mi někdy přišlo, že jsou tam ty odměny málo promíchané, nasypané na jednu hromadu nebo tak něco. Ale nevím, jak se to v programu dělá a mohl to být samozřejmě můj dojem pod vlivem náhody. Krom toho už ztrácíme smysl pro humor, takže z diskuze odcházím. ;)
 
Naposledy upraveno:

ElfNostradamus

Veterán
@athlan aktívni hráči samozrejme majú nárok na viac odmien z udalosti, avšak v prípade predch. udalostí to bolo naozaj až príliš a hlavne mimo balansu hry (viď. moje 3 hnedé medvede, prakticky zadarmo, keďže zesilovače sa mi vrátili asi v dvojnásobku a opary vyrobené zo zbytočností mi ešte priniesli 1500 diamantov)).
++ nezapomen, že největší komoditou je tvůj osobní čas! ...tím, že jsi tolik získal nebylo jen průměrným výkonem, ale nadměrným a jistě i náročnou časovou aktivitou, protože jsi musel u eventu strávit daleko více času, i když jsi používal urychlovače času a tudíž i právě proto :) ...já ted v klidu čekám 96h na výzkum provincie ...proč, protože mne hlavní odměna moc neláká /stačí jedna chaloupka/ tudíž nenutí dělat něco navíc urychlovat čas a trávit tak více času u hry...denních odměn a hlavně jejich možnosti zisku se to týká také, rovněž mi aktuálně nestojí za to tu trávit více svého drahoceného osobního času ....ale jakmile přijde zajímavá top budova či lepší možnost zisků denních odměn či něčeho jinak pro mne zajímavého tak onen zájem a strávený zde čas a tím i zisk mnou vysněného se rapidně zvedne :) /proto pak i více těch medvědů ve městě/...asi tak :)
PS: pokud má Inno možnost srovnání použití diamantů hráči v Medvědech versus Chaloupka, tak si dovolím tipovat jasný medvědí win....nemluvě o čistých financích, které jsou myslím pro firmu povětšinou na prvním místě, pokud nám ovšem opravdu nechtěli dát po nové rase trochu oddechnout a vánočně nás naladit, to jim Bůh žehnej :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser6390

Guest
Charles Fay by byl nadšen, kde jeho patenty až fungují. Lidi, neberte to tak vážně, nejvíce tomu dáváte Vy a váš čas.
 

Vicky1177

Mistr slova
Když nakousl @ElfNostradamus věc s osobním časem tak moje odpověď číslo 13 do Osobnosti Elvenaru:

Na závěr- opravdu bych ráda jednu věc: když už Elvenaru (a Innogames jako tvůrcům) věnuji to, co nejde koupit za peníze - můj čas, chtěla bych ho vyměnit za kvalitní hru. A bohužel toto od eventu Podzimní zvířetník postrádám. Eventy, výzvy a Věž berou čas, suroviny, zesilovače, etc. a nabízejí směšné odměny. Podzimní zvířetník byly jen recyklované Dožínky. Na závěr - opravdu bych ráda zlepšení herní ekonomie.

Psala jsem to chvíli po konci Zvířetníku. Samozřejmě, že si tým Inno z toho nevzal ani písmenko... :confused:
 

DeletedUser5987

Guest
Pro mně nejhorší event, naštěstí časově nenáročný, používat urychlovače na 20 mašlí je naprostá zbytečnost. Když udělám za 2 dny 60 mašlí, padne mi lupa, kterou se vesele kouknu na to, co nemohu získat, jelikož se mi to do druhého dne anuluje , nebo double se stejným efektem ( za předpokladu, že nekoupím mašle z hypervýhodných balíčků, což nekoupím- předpokládám, že je to pouze vtip pro oživení hry ), nebo nějaká fakt úplně úžasná cena, nejlépe runový úlomek, je to úplně ale úplně o ničem. Mohli to zkrátit jen na začátek, chalupa se dala vytunit vcelku lehce a další 3 týdny jsou marnost nad marnost. Nechci tolik, jak bývalo zvykem, ale alespoň něco , když už hru pravidelně hraji. Tuten paskvil mi nedává NIC.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

sizan

Učedník
Co napsat k tomuto eventu- tuhle hru hraju pár měsíců, ale ještě sem měla to štěstí, že sem zažila i rozumné eventy- kde si za svoji snahu a čas měl alespoň možnost získat něco co přinášelo to co potřebuješ.Chaloupku sem postavila, ale spíš jen ze zvědavosti a proto, že perník prostě k vánočnímu času patří- ale naložím s ní jako se stromečkem po vánocích.Je to stejné, jako když se těšíš na pěknou knihu pod stromečkem a místo ní dostaneš okázale zabalenou pohlednici.
 
Nahoru