• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kouzlo zimy

Miroslav12

Učedník
for Miroslav12: možná zvol opačnou cestu a pročti si zpětně veškeré příspěvky v tomto tématu: Kouzlo zimy, většina tvých otázek ti bude jasnější, pak je zde dalších několik témat , prakticky každý event má svou velkou diskusi, kde je vždy široká škála názorů k tématu.....v kostce zpět: tento event povedený není /dle většiny diskutujících/ a nebylo potřeba na něj utrácet urychlovače ani diamanty......+ je zde naděje a velká pravděpodobnost, že další atrefakt,y k chaloupce bude k mání v nejbližším Dobrodružství spolků. příjemnou zábavu :)
Ahoj, díky za reakci, já osobně tedy urychlovače a diamanty utratil, pravda je že to bylo většinou kvůli denní odměně když tam bylo něco zajímavého, ale i tak, tenhle systém je méně výhodný než předchozí používaný v soutěžích. Taky záleží na jaké si úrovni, já jsem ve výzkumu na úrovni 7, město mám na třetině pozemku, budovy průměrně na 15 a bodů 50 000..ty budeš asi jinde :)
 

Jirinazel

Znalec fóra
@ redking 123
Právě že se zpacifikovat nedají. Víly jsem projela pomocí bonusů tak rychle, že ani nestačily zamrkat, ale u orků mi to nejde. 14 dní cpu VB do divů, ne že by to nebylo zapotřebí, ale potřebuji novou parcelu a nehnu se z místa. Možná dělám nějakou chybu, váznu na těch polotovarech, z kterých se bonusové zboží teprve vyrábí. Ale to chápu, že každý hrajeme něco trochu jiného a trochu jinak. Jenomže tentokrát se nedařilo nikomu. Dneska mám dva stromy a poslední cihlu na chalupu, jen tak z hecu, stavět jí nebudu. První event, který jsem zakončila takhle s chlupem. Stálo mě to několik urychlovačů a zbyla mi jedna mašle.

@Emhyr var Emreis II,
A kde jsou další divy? Moc jich tam tedy nemáš na to, že si na nich necháš zakládat. Hledám, hledám a kde nic, tu nic.

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lovec Krys

Legenda
@Jirinazel Protože máš výroben orků strašně málo. Oni je sice mají menší než víly, ale je jich potřeba o dost více (počtem), tzn. optimální místo na rychlý průchod kapitolou je vyšší než u víl.
Jestli potřebuješ místo, začal bych u tebe odstraněním těch starých kulturních eventových budov. A to i za cenu, že místo nich postavíš standardní kulturky (nejnovější dostupné poskytující nejvyšší hodnoty) + obytné budovy. Minimálně ty denní odměny z 5. a nižší kapitoly musí pryč. Taková Venarova skaliska ze 3. kapitoly v orcích jen zabírá místo. Stejně v další kapitole budeš dělat další nahrazování kulturních budov vrbami (případně kulturkami z eventů na manu, což bude nová surovina (podobně jako v orcích orkové)).
Jinak orkové jsou jedna z nejpomalejších kapitol vůbec. Lesní elfové, co přijdou po nich budou trošku rychlejší (jestli budeš mít místo na ty vrby).

Emhyr má v divech nějakých 88 tisíc knížek, má ty divy rozesety po okrajích mapy, některé i na vysoké úrovni a ty spotřebují knížky v tisících.
 
@Emhyr var Emreis II,
A kde jsou další divy? Moc jich tam tedy nemáš na to, že si na nich necháš zakládat. Hledám, hledám a kde nic, tu nic.
stavím jen ty užitečné :cool:
navíc studna a horsí už mám na max a brzo dorazím houbičky a jehly. Pak bych rád pohnul s valem (ale ten je šíleně drahý) a taky s velkým dluhem ve svatostánku. Navíc brzy mě čekají ropuchy, takže tam taky padnou nějaké VBčka

PS: a zapomněl jsem dodat, že to jde i bez push účtů, které někteří opravdu ve velkém využívají a je to opravdu trapné...
 

iDavis

Legenda
Aktuálne mám 47 stuh a 19/20 perníkových palíc. Mojim dnešným cieľom je teda vyzbierať okolo mesta zvyšné 3 stuhy tak, aby som mohol získať ešte nasledujúcu hlavnú cenu, čo je studňa prianí. Celkovo ma tak bude v inventári čakať 73 studní, ktorými vytapetujem mesto pravdepodobne po skončení 15. kapitoly (čo dúfam, že bude do konca januára).
Zároveň už začínam čakať, až sa udalosť skončí, keďže sa mi v akadémii opäť nahromadila zbierka tajomných objektov, ktoré otvorím samozrejme až keď zmizne šanca na získanie stuh.
 

Silversnake

Mistr slova
Tak já už jsem vzdal Event předevčírem... jsem na 15-té kapitole..úkoly za 20 mašlí
úkol: Prozkoumej jednu provincii, nebo vyzkoumej jednu technologii, tak jsem to nějak vyřešil....
další úkol: dodej 5x pokročilé nástroje....., sláva to je brnkačka, po splnění další úkol: Prozkoumej jednu provincii, nebo vyzkoumej jednu technologii.... no comment... tak to už fakt jako nedávám (průzkum je 70 hodin) a technologie, kde musím mít T2 surovin 355 tisíc mi trvá týden....
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Emhyr var Emreis II
No vidíš, a zase jsem za pitomce. Řekni mi, čím to je, že lidi nepoznají, kdy si dělám srandu. Příště si přihodím něco málo do svatostánku.
PS: Mám spoustu času a málo peněz, takže mi nic nehrozí.
 
Naposledy upraveno:

Miroslav12

Učedník
Zdravím, tak mi chybí dva bodíky dodělat poslední vylepšení chaloupky, už to nestihnu, opět nesmyslný úkol, vyrobit 25tisic zboží v manufaktuře a jelikož jsem dnes utratil další urychlovače a 400 diamantů, tak už nemám čas to dokončit. Obrovský zklamání protože ty diamanty jsem vyhrál v akademii kouzel a hned jsem je absolutně zbytečně utratil, ach jo :(..

Jupííí, konečně ten event končí. Hraji tuhle hru víc jak 4 roky a tohle je zaručeně ten nejhorší event, co tu kdy byl.
Kdyby jsi viděla jak jsem teď absolutně zbytečně utratil diamanty a urychlovače tak se mi budeš smát, zastavil jsem se dva body před posledním vylepšením :(.
 

iDavis

Legenda
Malá pripomienka, vzhľadom k blížiacemu sa koncu udalosti - nezabudnite použiť prípadné našetrené perníkové palice, na stavbu perníkových domčekov. Na bete sa mi to nechcelo klikať hneď, tak som to odložil na neskôr a spomenul si na to deň po skončení udalosti. :)
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Lovec Krys
Díky za radu a pozornost Vševidoucího oko. Cosi tuším, ale snad zatím nebude tak zle. Ty rozdíly v hodnotách nejsou tak velké. Např. Venerova skaliska ze IV. kapitoly mají lepší hodnoty, než některé novější "výhry". Ráda Ti dám za pravdu, ale nechám to ještě chvíli uležet, ono se to nějak vykrysí. Taky by bylo dobře, kdyby bylo k mání více teleportů, s tím se dá dělat lecos. Pokouším se o ně týden co týden, ale nahoru do věže se nedostanu a dole bývá jen jeden a já coby smolař si pokaždé vytáhnu šrot.
 

Vicky1177

Mistr slova
Prima vtip při poslední "losovačce". Poprvé double a padne mi míchačka, podruhé, když je to poslední balíček a dalších 50 mašlí už do kupy nedám... :rolleyes:
 

Miroslav12

Učedník
Dobrý den, chci se zeptat tady hráčů jestli se tady z diskuze dá podívat na vaše města, docela rád bych se podíval, poněvadž vy to tu všechno probírate tak odborně, že si tu připadám jako blb, hraju asi dva roky, jsem na 7 ve výzkumu a 50 tisíc bodů :)..hraju souběžně obě města elfí i trpaslíků Díky za info.

Prima vtip při poslední "losovačce". Poprvé double a padne mi míchačka, podruhé, když je to poslední balíček a dalších 50 mašlí už do kupy nedám... :rolleyes:
Měl jsem to podobně :)

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

ElfNostradamus

Veterán
Když klikneš na jméno jakéhokoliv hráče ve hře /ne zde na foru :) / tak dostaneš možnosti k výběru, kde je i navštívit hráče, tak se můžeš podívat na další města...msf

@Emhyr var Emreis II
No vidíš, a zase jsem za pitomce. Řekni mi, čím to je, že lidi nepoznají, kdy si dělám srandu. Příště si přihodím něco málo do svatostánku.
PS: Mám spoustu času a málo peněz, takže mi nic nehrozí.
Jiřino, ono když někde uděláš smaljík za větou či aspon celým textem, tak potom se to dá vše bráti jako nadsázka či alespon s úsměvem :)

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Jirinazel

Znalec fóra
@Miroslav12
Na hracím poli vlevo nahoře máš svůj portrét a pod ním nad poštou pohárek. Klikneš na ten pohárek a jsi na seznamu všech hráčů podle jejich pořadí. Vlevo nahoře je hledáček, kam napíšeš jméno konkrétního hráče, on se ti ukáže v seznamu, klikneš na něj, vybereš navštívit a jsi tam.
 

Lovec Krys

Legenda
Za předpokladu, že není čistě mobilní hráč, tam to možná jde jinak/nejde (doplní mobilní hráči, já jsem 100% prohlížečový a 0% mobilní hráč).

@Miroslav12 Já hraju 2,5 roku (od přelomu května/června 2017), po zhruba 2 letech jsem v předchozí kapitole (Konstrukti) narazil na konec výzkumu, teď dokončuji kapitolu Elvenarů - zbývá mi cca 6 povinných výzkumů, u kterých čekám na výrobu statisíců kusů prošlého zboží - na osadnické suroviny používám portálová požehnání, kterých mám již dostatek na celý výzkum.
(Např. u svého městečka na betě jsem kapitoly Amuni i Konstrukty projel jen s portálem a portálovými požehnáními, ale to vyžaduje zajistit si jejich dostatečný přísun (z eventů, věže, řemeslné výroby, dle každého vkusu)).
 

Jirinazel

Znalec fóra
@ElfNostradamus
To je fakt. Odpusť stařence, mě na internetu neodkojili. Víš, co mi dalo za práci, než jsem pochopila, jak se zachází s těmi smajlíky? A dosud nevím, jaký má který význam. :) Trochu jsem s dovolením upřesnila tvojí informaci pro Miroslava 12, myslím, že je to přesně to, co hledá.
 
Naposledy upraveno:

VStanikV

Znalec fóra
Ja tuhle hru hraju bezmala dva roky tak jsem uz par eventu odehral. Myslim si ze tenhle event nebyl zas tak spatnej. Nijak jsem ho nehrotil a chaloupku jsem na desitku uplne v pohode dal a mam jeste 3 artefakty v inventari. Plus jeste 15 studen a cca 7dalsich dennich odmen. Treba takovej Stonehenge mam dodnes jen na devatem levelu a to jen dik tomu ze bylo uz nevim kolik artefaktu za odmenu v dobrodruzstvi. Co me ale dost na vanocnim eventu vadilo bylo to ze jsem dva dny cekal na pruzkum provincie a dostal za to 20 masli, pak jsem den delal zasoby na dalsich 20 masli okolo mesta jsem masle do tech padesati dosbiral, no a pak si s velkou slavou vylosoval 1 VB.
 

popo3698

Kolemjdoucí
vidím,že každý hrajete asi jinak,ale já jsem našel systém kdy postupuji a vyrábím úplně jinak nemám obytné budovy ani dílny přesto postupuji velmi rychle
dále v podstatě nevyrábím suroviny pouze mám na vzácné jsem v posledním kole
 

ElfNostradamus

Veterán
Zajímavý postup a budiž ti přáno, přesto dle osobního pohledu u tebe nevidím žádný body z turnajů, věž rovněž nejspíš nehraješ, město víceméně chaotické, ale někomu to může vyhovovat :) ještě bych redukoval počet cest, na můj vkus je to takový příliš velký labyrint :)

Ostraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru