• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kotlík

Danber7777

Pokročilý žák
@GorGlin klasicky otevřít něco ve výzkumu další pole(technologii) Myslím,že jsem kvůli tomu dodělával meditační kruh i když jsem už dlouho zatím
 

Ludi

Veterán
Vzhledem k tomu, jak Kotlík vypadá, ho sice občas uvařím, ale nebudu to přehánět. Nacpat do toho mraky zdrojů a pak dostanu zpět výhodu, která mi to nevynahradí? Takže všeho s mírou, vaření bude dietní. Na nějakou super specialitku si počkám, až se Kotlík dočká nějaké inovace. Například, aby se jednotlivé poháry mohly vařit každý zvlášť.
 

GorGlin

Veterán
Jestli jsem pochopil správně nápovědu v aplikaci, tak tím myslí získání dalšího bonusů, ten dostanu za svitek a ten získám při dokončení kapitoly.
Opravdu je tam úkol dokončí kapitolu?
 

Mescal

Znalec fóra
Můj závěr zkoumání kotlíku tak, jak je aktuálně nastaven.... u kotlíku je špatně nastaven herní princip tak, že je kotlík smysluplně nepoužitelný.
Z mého pohledu jsou zde dvě zásadní vady funkce:
  • poháry se nedají pít samostatně, tedy časově odděleně
  • nesmyslně velké množství možností lektvaru, který může v kotlíku uvařen - přes smysluplnou (ne veškerou) snahu navýšit pravděpodobnost požadovaného lektvaru, stále převládá možnost, že v kotlíku vznikne lektvar na něco úplně jiného, pro mě v daný čas absolutně nepoužitelného
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
Jsem v druhé půlce hudebníků a až na maličkosti mi kotlík není k ničemu. A při následující čekačce na další kapitolu už vůbec netuším, na co ho budu používat.
 

GorGlin

Veterán
@Schoenfeld
dej vědet, jeslti ti padne efekt na rasu a ovlivní to písně.
Pokud ne, tak mi to přijde taková Babišovina.
Mám tu věc explicitně pro letité hráče, aby využili své mocné zásoby.
Když pošlou desítky milionů surek, tak mají možnost uvařit lektvar, který jim při pravidelném používání tu investici vrátí za...
roky...
Ale pokud by efekt na rasu opravdu ovlivnovat rasu!
Wow, z toho bychom byli v kolenou.
Samo, že dát hráčům možnost vybudovat nějaký bonus a pak ho prostě nezapočítat (zážitky, písně), je to nejnižší co znám.
Ale tady, kdyby dali hráči šanci...
Na těch pár hodin v týdnu.
Že ten bonus vůbec dostane, by mohlo znamenat že lidi budou svá měsat likvidovat a záměrně poškozovat s myšlenkou že získá naprosto unikátní výhodu proti ostatním.
Já věřím, že by se našla skupina, která bo se tím nechala zničit.
Zkuste to podsunout Inno.
 

Mescal

Znalec fóra
Tak mi to nedalo a ještě jsem se šťoural v kotlíku... možná moje postřehy někomu pomůžou, těm ostatním se omlouvám za zbytečný text.
Hodně mi vadí v podstatě náhodné klikání na jednotlivé suroviny a hledání vhodné kombinace... proto jsem si opsal do tabulky všechny přísady i s informacemi o jejich použitelnosti - viz výřez screenshotu SeznamPrisad.png (jen prosím, dejte si pozor, některé údaje nesedí se základním nastavením, protože jsem je již vylepšil).
A pak to již šlo celkem snadno, stačilo zapnout filtr a vybrat si ty správné přísady na ten správný efekt ( viz screenshoty FiltrMelaZoldneru.png FiltrObchodRemeslProsba.png FiltrPovstaniDavu.png) nebo je možné několk efektů vyfiltrovat společně, seřadit je dle jejich efektivity (sloupek Pozice) a pokoušet náhodu (viz screenshot Nasobny3xFiltrObchodProsby.png). :)
 

Přílohy

  • SeznamPrisad.png
    SeznamPrisad.png
    196,9 KB · Zobrazení: 104
  • FiltMelaZoldneru.png
    FiltMelaZoldneru.png
    21,5 KB · Zobrazení: 99
  • FiltrObchodRemeslProsba.png
    FiltrObchodRemeslProsba.png
    24,4 KB · Zobrazení: 93
  • FiltrPovstaniDavu.png
    FiltrPovstaniDavu.png
    21 KB · Zobrazení: 81
  • Nasobny3xFiltrObchodProsby.png
    Nasobny3xFiltrObchodProsby.png
    62,8 KB · Zobrazení: 93
Naposledy upraveno:

Ezran SVK

Učedník
elixír na rasu má rovnaký efekt ako - Kvitnúci cech obchodníkov, teda zvyšuje vyrobu rovnakym spôsbom , teda na tych pár hodin je zvýšená výroba všetkého, (som v kap 17 a tam to tak je tak by to tak malo byť aj v 20ke)

len tak ma zaujíma koľko tých čarodejníckych bodov týždenne dostávaju hráči v 20 tej kapitole?? ( v 17 ke mam 4400 aj dačo)

Vždycky si na existenci kotlíku vzpomenu, až když všechno poklikám, takže jsou mi ty jejich pidi výhry úplně k prdu. Nemám po ránu čas ani buňky trápit se s kotlíkem a vymýšlet nějaké kombinace, abych teprve potom sklidila město... Teď jsem vyhrála jakýsi bonus zvýšení výroby v manufakturách a ať koukám jak koukám, nepřijde mi, že by vyráběla víc, takže se cítím podvedená :D
noo to nepostrehneš
uvediem príklad,
moje zvitky na lvl 31
bežna vyroba - 100% -920
posilnenie relikvii- 700 %- 6440
posilnenie divov- 100%- 920
čo je 8280

a ked ktomu pridáš 50% z elixíru = 460 tak máš 8740, to si skoro nevšimneš
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
Když to půjde, do konce měsíce 3x použiju kotlík na pár hodin zvýšení produkce unuria, kterého je značná spotřeba v závěru hudebníků.
Jinak, jak píše @Ezran SVK, ta vylepšeníčka téměř nestojí za povšimnutí.
 

Lovec Krys

Legenda
len tak ma zaujíma koľko tých čarodejníckych bodov týždenne dostávaju hráči v 20 tej kapitole?? ( v 17 ke mam 4400 aj dačo)
Přes 7000, ale přesné číslo závisí na počtu diplomů - čím více diplomů, tím více čarodějných bodů - ale tím také více efektů a nižší šance na jeden vybraný efekt.
Takže pro nás, kteří se soustředíme na jeden efekt je to nová motivace, proč vynechávat alespoň jeden nepovinný výzkum v každé nové kapitole (pokud nějaké nepovinné výzkumy má).
 

Ezran SVK

Učedník
Přes 7000, ale přesné číslo závisí na počtu diplomů - čím více diplomů, tím více čarodějných bodů - ale tím také více efektů a nižší šance na jeden vybraný efekt.
Takže pro nás, kteří se soustředíme na jeden efekt je to nová motivace, proč vynechávat alespoň jeden nepovinný výzkum v každé nové kapitole (pokud nějaké nepovinné výzkumy má).
neviem či práve diplomy na to majú vpliv lebo som nezmenil počet diplomov, ale rozhodne každá jedná vyskúmaná technológia na to má vpliv lebo niekoľko technologii som už vyskumal a ten počet čaro. bodov sa mi zvýšil o trošku
 

GorGlin

Veterán
Já mám 7431 nebo tak nějak ve 20 kapitole se 20 komplet výzkumy.
S tím už se dá něco počít.
Tenhle týden mi to vychází jako bonus na semeno, tak uvidíme.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Včera jsem uklohnil další kolo.
Nasypal jsem do kotle po třech kusech od každé nediamantove ingredience a nechal to na náhodě.
Napadal mi bonus na základní, standartní zboží, manu, peníze a semeno.
Bylo fajn zjištění, že třeba semeno má bonus i z trhu.
Naopak zklamání, že bonus na který se efekt lektvarů nevztahuje není jen věc setů za propojení budov, ale i levlovacich eventovych budov.
Obecně se dá říct že budova vyrábí tu nejméně hodnotnou věc, většinou tedy peníze nebo zásoby, na to lektvar funguje, všechno ostatní je bonus.
Odrb, co?
Jinak už jsem pochopil různé podoby stejného bonusu.
Když mi padne stejný bonus znovu, hra mi ho nabídne slabší, ale na delší dobu.
Takže když se budu snažit najít recept který mi dá co nejvíc toho či onoho zvedám si tím i možnost že dostanu stále tu stejnou věc.
Ale, protože výsledek je o náhodě, spolehnout se na nej nemůžu nikdy.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Na to, aby byl kotlík úspěšný a prospěšný, je příliš komplikovaný, neúplný, jednoduše nepochopitelný a nedomyšlený. Je přešně takový, jako by žádná hra neměla být.
 
Naposledy upraveno:

Waso

Učedník
ano, ano, složitě ANO (!!) , víceméně ano...

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ezran SVK

Učedník
neviem či to niekto postrehol ale na beta.fóre vo vlákne venovanom kotlíku, bol zverejnený Excel súbor, ktorý vyhľadá kombináciu surovín podľa toho čo kto chce
zadáva sa tam počet čarodejníckych bodov,, počet diplomov, ktoré suroviny su za diamanty a chceš ich vynechať a tiež priradiť prioritu, jednemu alebo viacerym bonusom a podľa toho vyhľadá tu správnu kombináciu

- ešte som to neskúšal lebo je to na poslednu verziu Excelu a ja mám staršiu a nechcelo sa mi sťahovať add-in

https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/the-cauldron.18155/post-112433
 

Jasnost

Učedník
Já ten Kotlík asi pořád nechápu. K čemu je to studování účinků? Zvýšila jsem si Melu divokých stvoření na 40 hvězd. Mělo by to zvyšovat sílu jednotek o 12% na 6 hodin, ale to je evidentně jen maximální možnost, co můžu dostat? Umíchala jsem lektvar mely a dostala jsem +9,4% na 4 hodiny 20 minut. Co to je za počty :/
 

Danber7777

Pokročilý žák
@Jasnost Podle mne si to hází ty kouzla nebo jak to nazvat jak chce Vylepšení zvýšení toho či onoho je dle mne jen maximum které v tom můžeš dostat řekl bych,že do určité míry v tom také rozhodují ty úlomky kouzel čím jich dáš víc tím větší pravděpodobnost na větší efekt Za mne je zatím celej kotlík jen velká loterie v kterém utápím mrtě surek,kladívek,many,mincí i unury snad z toho jednou něco bude:))
 
Nahoru