• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kotlík

Schoenfeld

Znalec fóra
Jediná logická odpověď je zatím ta, že se gamekeepers snaží dát možnost snížit, třeba u mne už děsivou, zásobu surek T1-T3. Zatím mi to ale nepřipadá nijak smysluplné ani hráčsky přívětivé.
Pokud by tam ovšem byla možnost odloženého využití krátkodobých vylepšení (třeba i s nějakou sankcí za časovou prodlevu), pak by se, myslím, celá situace rozjasnila a rozhodně by to začalo být zajímavější.
 

GorGlin

Veterán
K podstatnému tady asi není nikdy nic. Krom Havrana, ale to se znovu nestane.
K podstatnému tu vede vždy asi jen kombinace mnoha věcí.
Když jsem si prohlédl čísla a dvakrát si něco uvařil, tak si o kotlíku myslím toto:
Uvahy o bonusech lvl 100 které se dají věštit, jako že voják dopředu bude mít 25% a bonus na surky trvání 24 hodin, ale proč?
Zatím to vypadá, že vylevlit bonus tak vysoko, je cesta jak ho nikdy nedostat.
Bavme se tedy o všech bonusech na lvl 50 a poslední kapitole, protože nemám křištálovou kouli a rozepisovat víc možností se mi nechce.
V kombinaci, aktivní hráč, každodenní aktivita, řeší všechny 4 nabídky ŘV, 5 pohárů, věž až nahoru a blé, blé, blé...
Takový hráč vyfasuje nějakách cca 7500 pentagramů za které možná něco.
Je to dost na uvaření lektvaru na 100%, ale to je jediná jistota, o ty pentagramy přijdeš.
Pak něco uvaříš, 5x to vypiješ, možná dostaneš 5 bonusů.
Na lvl 50 to stálo mrtě a sem tam ti padne bonus, který ti je může vrátit.
Ale, všechno vaříš najednou, nastavení bonusů je náhodné, takže nějaké plánování, muhehe.
Nasypal jsem do toho miliony, když budu aktivně klikat a každý týden uvařím, tak to za pár let dostanu zpět.
Suroviny, zásoby, peníze, tam to celkem funguje.
Urinu?
No, to je jiná, ale co chceš, dyk by se ti to rozpadlo, takže vlastně není co ti vracet.

Vojáci?
Máš 30% dozadu z kláštera 50% dopředu z Havrana, k tomu řekněme 2x+50% dopředu pro máky a luky a +50% dozadu pro všechny ze stromů, nebo zbrojíře.
To si aktivní hráč může jednou týdně dovolit.
Když má voják 80% bonus dozadu, tak dělších 10% je hezkých, ale že bych se z toho...
Pokud to vezmu do extremu, pes, který má jen 50% dopředu z havrana a já mu přidám 25% navíc, wow.
Ale šance že se to stane?
Meh
Šance že se to stane když to zrovna potřebuju?
Meh, meh

Jako, mám z toho, tak nějak, balanční pocit, jako že jak rosteš, tak ti klesají šance, ale zvedá se bonus.
Jak ti roste počet pentagramů, tak můžeš do receptu nasypat víc věcí a tím si udržet šanci, kterou jsi měl dřív, jen to je ted dražší.

Ale celkově?
Narval jsem do toho miliony surovin a když to budu pečlivě každý týden používat, možná je za pár let dostanu zpět.
 
Naposledy upraveno:

karhol

Znalec fóra
Drobný postřeh k míchání lektvarů:
a) pořadí přidávání přísad do kotlíku nemá vliv na výsledné hodnoty bonusů lektvaru
b) pořadí přidávání přísad do kotlíku má významný vliv na spotřebu čarodějnických bodů - stejný lektvar jsem nakombinoval za 5900bodů, ale také za 8100bodů
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Souhlasím, že pořadí neovlivnuje efekt ale cenu.
Můj postřeh je, pokud dávám ruzné počty různých ingrediencí.
První dám všechny nejčetnější, třeba 6, pak všechny co dávám 4 , 3 a 1.
rozdíl v pentagramech je značný.

Ani ne, neradostné.
Naopak.
Nemusíš to řešit když čas nemáš a když ano, tak se pobavíš.
Skládání receptu ja fakt mazec, budeš do toho čučet hodiny než najdeš kombinaci co ti dá aspoň 40%, takže méně jež půlku, šanci na to co cheš.

Možná je to příprava na příští kapitolu, bude tam div, ktery s těmi procenty zahýbá.
To by bylo pro nováčky jistě motivující.
Máme tu funkci na kterou se budeš tři roky připravovat, ale potom...
Bude furt na nic, ale děláme to abychom udrželi rovnováhu, tak jistě chápeš.
 

luterina

Veterán
taky souhlasím, že pořadí receptů ovlivňuje jen cenu lektvaru a nejméně to stojí, když to tam nasázím od toho co je tam nejvíckrát, postupně až po ty, co jsou tam nejmíňkrát

no a nevíte náhodou někdo, jak ten kritický efekt vyhnat z těch 50% až na 100%? :D
 

karhol

Znalec fóra
Myslím že není možné šanci zvýšit na víc než 50%, protože když to nejde za reálné peníze (DIA), nemůže to jít ani jiným způsobem ze hry..

A ještě se mi s kotlíkem objevila krátká nepovinná úkolová řada, která se dala splnit prakticky automaticky. Odměny úlomky a myslím že i pár činidel..
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Někdo mi poraďte jak to děláte z úlomky kouzel že je můžete sypat do kotlíku.
Občas jsem při DS delal vylomeniny, ale jinak zadávám výrobu jen na pár veci a spořádaně čekám na automatické obměny receptu.
Všechny neuzitecne budovy mám rozčarované.
To máte všichni armádu knihoven?
 

Marian24

Znalec fóra
Na Arendylle sem to začal hrát dávno mam 1,7 Mega ulomku (10 komplet knihoven), na Winyandore sem to začal hrát ,když už pricházela zmena a ve veži se knihovny nedali nahrát ,jenom jeden set mám komplet na W.
Tam mám ulomku od veže do dalši veže, zásoby ulomku žádne, protože v řemeselné se pořád da neco zajimavého nahrát.
I kyž mám na Arendylle takovou zásobu ulomku z poučení na Winyandore je nikam necpu a sem rád , že je mám na Aren.
Proto do kotlíka žádne ulomky nedávam, maj pro mne vetši cenu a recepty v remeselné, než tunit a vylepšovat neaký dočasný efekt neakého efektu, který mi hra ješte k tomu náhodne prideli .
Proto Gorgline jestli novší hrači Elvenaru sypou ulomky do kotlika , tak to nechapu ....Nemužou je mít dostatek a to delám vež pravidelne už dlouho na oboch svetech až nahoru.To porovnani hraní z obou svetu mám z vlastní skušenosti , proto vím jak si hrou procházej a jakými uskalími jedou nový i starý hráči.
Možna za čas budou tady na fore požadavky na budovy ,které práve ulomky dávaj, protože tech maj dostatek jenom Dinosaury Elvenaru , aktívni hráč který nehraje Elvenar zas tak dlouho je proste nemuže mít, jedine, že by nejel řemeselnou vyrobu pravidelne a jenom občas by v ni neco zadal.
 
Naposledy upraveno:

karhol

Znalec fóra
Já mám jednu knihovnu, věž jezdím pravidelně až na vrchol a stav úlomků se mi pohybuje mezi 360 a 390K.
Starší a nepotřebné budovy mi zatím hnijí v adresáři, rozčaruju víceméně jen při úkolu z eventu.
V řemeslné vyrábím tři věci: Krmení, stromkové budovy a VB jak přímé, tak prastaré vědomosti. Občas když není co, udělám si nějaký urychlovač. Odměny netočím (pouze někdy při DS).
Řemeslná jede tak, že v průměru každý den udělám 4 výrobky..
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Jednu knihovnu mám ve skladě a zůstane tam. Je pro mne prostorově a upgradově nezajímavá.
V řemesle jedu v podstatě to, co @karhol.
Úlomky mám tak akorát a nehodlám je zakotlíkovat.
Kolem měsíce mi ještě bude trvat dvacítka, a pak budu do další kapitoly vylepšovat, co se dá.
Stále méně si myslím, že budu mít chuť se trápit s kotlíkem.
 

da040926

Pozorovatel
Obávám se, že pokud kotlík zůstane ve stávající implementaci (tedy že za absurdní množství zdrojů a skrz únavné množství rng bude nejlepším možným výsledkem miniaturní bonus na hranici irelevantnosti), tak to docela rychle všichni hráči začnou ignorovat.
Přitom nápad to zajímavý je a úplně snadno by to mohlo fungovat lépe. Například:
- každý pohárek s 1 efektem zvlášť
- možnost si vypít každý pohárek až se to bude hráči hodit (s nějakou formou degradace v čase či omezením trvanlivosti)
- uvědomit si, že pokud lektvar nefunguje na tržiště, tak to působí jako velmi cynický výsměch hráčům, zvlášť když se tvůrci zjevně nechtějí namáhat srozumitelným popisem kdy to funguje a kdy ne
 

Deleted User - 848885990

Guest
Obávám se, že pokud kotlík zůstane ve stávající implementaci (tedy že za absurdní množství zdrojů a skrz únavné množství rng bude nejlepším možným výsledkem miniaturní bonus na hranici irelevantnosti), tak to docela rychle všichni hráči začnou ignorovat.
Nezačnou.
Na Betě se Kotlík stal povinným výzkumem a bylo oznámeno že se do budoucna objeví úkoly s ním spojené. Toto bylo později odstraněno, když lidé začali spekulovat o jaké úkoly se jedná (události, sezona snů atd.) a jak to asi bude vypadat.
Ať už to bude jakkoliv, toto je to samé jako se změnou turnajů. Někomu na úspěchu té věci visí prémie, takže se nám to prostě BUDE líbit.
Max se dočkáme poladění procent aby to vypadalo že se jako že naslouchá, ale zásadní koncepční změny nehrozí.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
@Waso děkuji za ocenění mé slovotvorby. Jinak slovanské jazyky si v odvozování vyžívají a já také.
@da040926 dobře jsi rozvinul můj návrh o věci, které neznám. Jenom doufám, že si těch připomínek někdo všimne.
@Tydlibum nezačnou, páč už začali.
 

Jasnost

Učedník
Vždycky si na existenci kotlíku vzpomenu, až když všechno poklikám, takže jsou mi ty jejich pidi výhry úplně k prdu. Nemám po ránu čas ani buňky trápit se s kotlíkem a vymýšlet nějaké kombinace, abych teprve potom sklidila město... Teď jsem vyhrála jakýsi bonus zvýšení výroby v manufakturách a ať koukám jak koukám, nepřijde mi, že by vyráběla víc, takže se cítím podvedená :D
 
Nahoru