• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Systém boje Konec tahu [předáno]

DeletedUser467

Guest
Zdravím,
při bojích je možnost kliknout na tlačítko "konec tahu", pokud nechcete, aby vaše jednotka toto kolo hrála. Tato možnost je dole v panelu akcí, ale objeví se vám i když myškou najedete na vaši jednotku. A tady je kámen úrazu. Velmi snadno se dá překliknout, obzvláště když jsou jednotky nahuštěny u sebe nebo bojujete v dolní části mapy, kde překáží ten panel akcí a je potřeba kliknout víckrát, aby to "sežralo" ten útok. Navíc to tlačítko má jakýsi prapodivný rozptyl a když se mi jednou objeví, kolikrát tam zůstane viset, i když myškou přejedu dál. Zbytečně se pak přichází o jednotky, když jim neplánovaně dovolíte, aby tohle kolo zevlovali. Prosím tedy, aby tato možnost byla zrušena. Bohatě stačí, že je na panelu akcí. Děkuji.
 

DeletedUser470

Guest
Přesně tak, souhlasím všemi deseti! Je to otřesný vidím meč abych zaútočil mířím přesně do středu pole protivníka a pohnu myší o pixel jak prst kliká na tlačítko a šup vlítne mě tam přeskočit tah... zbytečně přicházím o vojsko..... Otřesná věc !
Prosím o odstranění přeskočení tahu z obrazovky... úplně to stačí dole u postavičky! Na bitevní ploše je to úplně na nic a občas díky tomu uvažuji že i nebudu hrát kvůli takové blbosti.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, je fakt že i mě se to už párkrát stalo :D Určitě je to nepříjemný a když se to stane v opravdu špatný moment, může to i způsobit prohru. Ale zase na druhou stranu, je to i praktický a často využívám možnost kliknout spíš na jednotku, než zajíždět dolu na tlačítko. Myslím že to je spíš o zvyk a neklikat zbrkle a rychle. Hra není na čas ani samotný kola nejsou časově omezená, takže je čas v klidu zajet na ono políčko a kliknout :) Zkuste to, třeba to pomůže :)
 

DeletedUser470

Guest
U mě mám problém i když čekám minutu, pohnu vážně při domáčknutí o pixel a šup je to tam. Jinak jak píšeš, když to neni omezeno na čas, tak přece ti nebude vadit tu sekundu sjet dolu a kliknout to na panelu ne?;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
no, možná na to půjdeme jinak... Hm, kde může být asi tak chyba, když někdo míří myškou na políčko minutu a stejně klikne jinam? ;) Faktem je, že přejet myší na tlačítko během sekundy je lepší řešení než minutu mířit, ale to neřeší ten problém na který narážím a který se nachází nejspíš někde mezi klávesnicí a židlí ;) Takže tak.
 

DeletedUser470

Guest
Takže možná na to pujdem jinak: já klikám na dobré políčko - je velké jako vrata mířím do středu políčka - vidím meč - klik - konec tahu bez útoku.
takže s tebou jsem rohovor ukončil. A rád bych nějaké řešení, argument od někoho kdo je od hry. Navíc sám si tu dosvědčil, že ti to také dělá.
Takže tak:p
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
a občas díky tomu uvažuji že i nebudu hrát kvůli takové blbosti.

Ale já tu neříkám nějaký takový nesmysly :) Vlastně si ani nestěžuji, jen jsem zmínil že se mi to párkrát taky stalo a že jsem takový problém vyřešil jen pečlivostí a tím, že neklikám zbrkle. To, že jsem nešika není chyba hry :) Což neber jako urážku, spíš jako fakt.
 

DeletedUser470

Guest
No a já ti tou smyšlenou minutou zaměřování se snažil vyčíslit, že to asi zbrklostí není. mířím dobře, vidím stále meč a až to odkliknu, tak to skočí jako konec tahu. Takže chyba může být nikoli v nás , ale v tom , že plocha pro útok není tam, kde má být a je teoreticky posunutá nebo příliš malá.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Popravdě, něco takovýho jsem nepostřehl nikdy. Ideální řešení by bylo natočit takový souboj a předvést co je podle tebe špatně a ukázat tu chybku. Takhle nevím, to se tu můžeme dohadovat do nekonečna kdo má asi pravdu :)) Na videu by to bylo skvěle vidět

Edit:

Nebo by vlastně postačil i obyčejný screen. S tím, že bys názorně ukázal jak je tedy políčko menší/posunutý a celkově kdy se tedy při posunutí myši ukazuje pořád ikonka přeskočení jednotky. To bude mnohem snažší
 

DeletedUser467

Guest
No... nevím jak by to mohl vyscreenovat, když na screenu obrazovky myšku nevidíš. Nebo ono se to dá někde nějak zapnout, aby tam byla vidět? :)

Jinak já to hraji na odreagovaní, většinou večer po práci, a i když by to zřejmě ostražitost mohla vyřešit, tak se mi opravdu nechce kontrolovat každý tah zda při najetí na nepřátelskou jednotku už naskočil "útok" nebo tam visí pořád "konec tahu" a je potřeba ještě s myší víc pohnout.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
no... ono jde všelicos :) Stačí jen najít jak - screen přes program - 20 sekund hledání, 10 sekund instalace. Zde dávám screen, že jsem si to opravdu nevymyslel :D Jméno toho programu je "Screenshot Captor" a je zcela zdarma.
cmfUDuw.jpg


Jinak jasně, chápu to. Ale zvládá to x tisíc lidí, tak věřím, že to zvládnete i vy. Nevím jak už to říct :)))


Edit: Každopádně, schválení a uskutečnění tohohle nápadu nezáleží ani v nejmenším na mě, nebo mém názoru. Takže třeba nakonec to vývojáři udělají. Ale já osobně si myslím, že nejspíš ne :)
 

DeletedUser467

Guest
Nevím jak už to říct :)))

Však to neříkej nijak :D Není potřeba mě přesvědčovat, že když tobě to nevadí, mám si na to zvyknout :D Tím neříkám, že sem nemůžeš napsat a vyjádřit se k návrhu, že tobě to nevadí. To ne. To je v pořádku a já ti za tvůj názor děkuji.

Za svým návrhem si stojím, znám víc lidí, co si na to stěžují, nejen ve hře, ale i tu na fóru se to už objevilo, jen s tím zatím nikdo nepřišel sem, do nápadů na změnu ;) A co jsem tak po očku koukala, tak se tenhle návrh objevil i na zahraničních fórech. Takže návrh tu je zavedený a uvidíme jak se k tomu vývojáři postaví. Howgh.
 

DeletedUser470

Guest
Myslím, že nejjednodušší by bylo kdyby celá ploška protivníka byla na útok! Navíc fakt se mi nechce si zasírat PC programem navíc, ti to zítra nacvakám mobilem ať ukojím tvou chuť po screenu=)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tady nejde o to, že když to nevadí mě, že si máte zvyknout. Ale že je hloupost upravovat něco, co se nelíbí hráčům jen kvůli "nešikovnosti" v klikání. Prostě tak to vidím já :D A věřím, že podobně na to budou nahlížet vývojáři, kteří se spíš zaměřují na podstatnější věci. Teda, měli by, pořád je co zlepšovat v základních věcech hry a o stabilitě a nesprávnému načítání map a měst ani nemluvím :)

Pak by bylo dobrý, kdyby se taky těch víc lidí ozvalo. Čím víc lidí bude nespokojených, tím větší je šance, že se něco změní nebo se aspoň pokusí s tím něco udělat :) Prostě ukázat, že to a to irituje hodně lidí a že je opravdu třeba to změnit. Na většinu dají, na výkřiky pár hráčů nebudou brát zřetel.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
kvůli tobě (ani mě o to nežádá nikdo od hry) nebudu instalovat win a ani wine v linuxu a snažit se nějaký free program rozjíždět=)

je to spíš snaha pomoct, než někoho buzerovat :D Ale v pořádku, kvůli mě nic namačkávat nemusíš, jen jsem to uvedl jako řešení. Pokud máš lepší, sem s ním. Pokud máš alespoň něco, sem s tím. Jinak nevím co vlastně chceš :) Na zázraky a kouzla věřím, že jsme už oba veliký
 

DeletedUser470

Guest
Jednoduchou věc chci. Aby kurzor najetý na políčko protivníka dávala útok a ne přeskočit tah a nebo to zrušit=) Na tom nevidím nic nešikovného. Návrh tu je, zítra dám nějakým způsobem sem fotku.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Aby kurzor najetý na políčko protivníka dávala útok

pokud nedává a je to tak jak píšeš, jedná se pravděpodobně o chybu a rovnou to vlož do tématu Chyby ve hře . Včetně tý šablony a toho screenu. Tam si myslím, že ti spíš pomůžou a snad i vyřeší.

Ono něco jinýho je situace, kdy člověk třeba neumí klikat a když má chybu. Tam samozřejmě není pak chyba na straně hráče.
 

DeletedUser467

Guest
Přidávám sem teda ještě fotku, aby bylo úplně jasný o co jde. Sjedu ze své jednotky dolů na nepřátelského psa, jsem na něm, v jeho políčku. Stále se mi tam ale drží "konec tahu". Je potřeba s myší ještě pohnout, aby to přeskočilo na "útok". Ano, dá se to pohlídat a kontrolovat si, co tam teda svítí, ale je to otravné. Pravděpodobně je ten obrázek "konec tahu" pod kurzorem, který ale vidět není. Je to prostě posunuté a díky tomu se dá snadno překliknout, a není to ani tak o nešikovnosti, mají to prostě blbě udělané. Takže buď to napravit, aby to nemátlo, nebo jednoduše to zrušit, jak jsem psala v úplně prvním příspěvku.

IMG_20151030_224553.jpg
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, ono pořád zajíždíš na políčko dané jednotky. Jednotka dosahuje tam, kde je jsou kraje jejího políčka. Šipka, v tomhle případě kurzor s přeskočením jednotky je trochu divoký a trochu víc nepřesný. Jeho "špička" (jako špička ukazatele myšky) je trochu jinde. A to tak, že kdyby měl ten kurzor ohraničení, byl by v kostce. A tudíž roh by byl v levém horním rohu tý kostky. Snad to říkám aspoň trochu srozumitelně. Tudíž, ty jsi pořád kurzorem na políčku dané jednotky, i když to vypadá, že už ne. Je to hodně matoucí, sám jsem to teď zkoušel na bojišti a je to tak. Viz tento obrázek:

V4zUHQN.png

tady ukazuji na úplný roh políčka (na ten, který jakoby zakrývá ta jednotka pod ním) dané jednotky. Ovšem podle kurzoru se zdá, že to tak není. To je nejspíš celý problém toho všeho - tedy kurzor. Jak říkám, myslím že s trochou "cviku" a opatrnosti se na to dá zvyknout a pak už to bude automatika a brnkačka :) Samozřejmě ten kurzor by chtělo opravit, protože tohle je fakt matoucí. Takže šup s tím do tímatu chyb ve hře, ať to opraví a je vše v pořádku :)
 
Nahoru