• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Komunitní Discord server

DeletedUser2639

Guest
Zdravím všechny hráče Elvenaru. :)

Jak určitě spousta z nás ví, naše oblíbená hra není pouze o růstu městečka, výrobě potřebných surovin, a plnění eventů. Je také o objevování, nalézání nových sousedů a sdružování se ve spolky jsou metaforou pro vystoupení z osobní zóny, hra nás přiučuje něčemu novému a jsem si jistý že mnozí z nás ve hře našli spoustu nových známých a kamarádů.
Elvenar je tedy i o komunitě hráčů, a spoustu hráčů komunitě dennodenně prospívá, ať už prostřednictvím výpomocí ve spolku, prací na fóru a wiki, či "jen" všeobecnou vstřícností.

Přemýšlel jsem dlouho jak přispět svojí špetkou do tohoto víru, a konečně se tímto dostávám k samotnému tématu tohoto vlákna.

Jak opět všichni víme, v Elvenaru máme spoustu možností jak načerpat informace o hře, sdílet svoje nápady, a nezávazně pokecat s ostatními. Možnost jak všechny tyto věci sjednotit, odstranit určité limity a posunout je na novou úroveň, nabízí právě platforma známá pod názvem Discord.
1280px-Discord_logo_svg.svg.png


Co vlastně Discord je?
Discord je poměrně nová, nicméně v hráčských komunitách již zažitá, chatovací aplikace spojující výhody nejznámějších komunikačních aplikací typu Skype, TeamSpeak, Messenger do jedné společné platformy. Jedná se o bezplatnou aplikaci, ke které se může připojit každý uživatel prostřednictvím vytvoření účtu a připojení se na cílový komunitní server. Zde už jsou k dispozici různé funkce, které popíši v následujícím bodě.


Co uživatelům Discord nabízí?
Bodem kolem kterého se veškeré funkce Discordu točí, jsou tzv. chatovací místnosti. Prvním typem jsou TEXTOVÉ KANÁLY. Jak už z názvu vyplývá, v těchto kanálech jsou povoleny pouze psané zprávy. V závislosti na místnosti mohou obsahovat pravidla chování na serveru, herní novinky, odkazy na fórum a wiki, do kterých zpravidla přispívají pouze administrátoři, a dále normální 'kecací' místnosti pro všechny uživatele. Podoba může být pracovně taková:
dis1.PNG


Druhým typem jsou HLASOVÉ KANÁLY. Jak opět samotný název vypovídá, jsou to kanály kde se můžou sejít uživatelé a pokecat si face-to-face, respektive mikrofon-na-mikrofon. :)

Oba typy místností mohou podle nastavení práv uživatelé případně sami vytvářet, či je na požádání může vytvořit moderátor. Může se jednat například o uzavřené klanové místnosti do kterých mají přístup pouze členové cechu, osobní workshopy s prezentacemi uměleckých děl, či obyčejné off-topic vlákno na pokec o módě a celebritách. :)

Ukázka hlasového kanálu:
dis2.PNG


Přepínání a spravování kanalů je u obou typů velmi jednoduché, většinou stačí kliknutí na vlákno do kterého se chcete připojit, a chaos může začít. :)

Ukázka jak celý server potenciálně vypadá(nutno rozkliknout):
dis3.PNG


Co by Discord komunitě přinesl?

Z prvotních myšlenek by komunitní discord server sloužil jako sociální místo, kde se můžou potkat a diskutovat hráči kteří by možná jinak neměli možnost se ve hře dostat do styku, pro cechy pak místo pro organizaci a lepší dorozumívání mezi členy, než jen prostřednictvím herního chatu, kde po pár větách zmizí jeho obsah nadobro. Druhotně by mohl být i místem pro komunikaci administrátorů s hráči, pro vzájemné poskytování rad a čerpání informací v reálném čase, v proximálním prostředí, na jednom místě.

Na závěr chci zdůraznit, že toto je pouze fáze návrhu, a i mně osobně by momentálně především zajímal názor hráčů a administrátorů, zda-li by taková věc byla pro hru přínosná a zajímavá, a zda by jste ji i vy využívali, a až po pozitivním ohlasu by mohla začít reálná fáze vypracování k dokonalosti. Protože žádná práce pro druhé se neobejde bez spolupráce, a bez lidí pro které by byla přínosná, postrádá sama smysl. :)

Možností je nekonečno, každý nápad přinese něco nového a s možností zlepšení. Proto by mně nyní zajímaly vaše názory, připomínky, nápady, a tímto vás prosím o zapojení do diskuze. :)


Odkaz na oficiální stránku Discordu: https://discordapp.com
FAQ a funkce Discordu: https://discordapp.com/features


Děkuji všem co měli sílu číst až do konce, zasloužíte si bonbón :)
index123.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Zdravím,
velice zajímavý nápad. Za sebe to tedy shrnu asi takto. Vy, jako hráči, si můžete dělat samozřejmě to, co chcete, tudíž vám nikdo nebrání používat tuto aplikaci - je to jen na vás. Nicméně, jsem si jist, že nikdo z podpory, moderátorů, ani komunitní manažer české verze Elvenaru tuto možnost nevyužije, tedy ze strany člena týmu. Aplikace samotná by pak suplovala již ověřené komunikační kanály (pro moderátory fórum, pro podporu tiket systém a vlastně i rovněž fórum). Dalším důvodem je fakt, že každý člen týmu vykonává svou pozici dobrovolně ve svém volném čase a pokud bude komunikovat s hráči, tak přes již zmíněné fórum, či tiket systém.
 

DeletedUser133

Guest
Zdravím,
velice souhlasím s Ódinem! Já osobně taky používám Discord a jsem na něm více než rok, je to moderní a určitě lepší než Skype, TS3, Messenger!

Btw.
Discord je poměrně nová,
S tímto nesouhlasím. Discord je již 2 roky..
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru