• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kolik dílen a manufaktur

Fulinda343

Kolemjdoucí
Ahoj všem, poradíte mi ideální poměr dílen a manufaktur? Hodně dílen zabírá prostor, málo dílen chybí při DS... Ráda si nechám poradit od zkušených hráčů. Díky předem
 

Lovec Krys

Legenda
Na DS máme dílny lv1 (pokud je zrovna místo, jinak většinu odznaků v dílnách vyrobí ti, co místo mají).

Na ideální poměr dílen a manufaktur se nedá obecně odpovědět, závisí na příliš mnoha věcech(kapitola, divy, počet manufaktur a výroben vojska(zda má hráč jen kasárny anebo všechny 3 budovy na vojáky), atd...) a mění se v průběhu hry.

Takže základní pravidlo je asi to, aby počet dílen uživil všechny budovy, které nástroje spotřebovávají. Můj tip pro nižší kapitoly bude tak kolem 6-10 dílen (konkrétní číslo bude záviset na počtu spotřebitelů a hernímu stylu hráče (jinou produkci ze stejného počtu dílen bude mít hráč chodící do hry 1 denně a jinou hráč chodící do hry co 3h nebo ještě častěji)).

Ve vyšších kapitolách má počet dílen obvykle tendenci stagnovat anebo klesat (opět hodně ovlivněno spoustou věcí včetně divů, kouzel, počtu zbrojnic(od 8 kapitoly produkující orky za nástroje), atd...)
 

Naviron

Učedník
Ahoj, právě jsem vkročil do 11 kapitoly (Pulčíci). Do nedávna mi stačilo 5 dílen (divy a evoluční budovy doplňují). Nyní dostavuji na počet 7. Dále mám po 2 manufakturách, jen ocelárny 3. Z armádních budov, jen kasárnu (zbytek je pro mou strategii nepotřebný).

Krom toho mám pro DS rezervovaný prostor :), který pro četnost dobrodružství ani nebourám. Nyní využito i místo pro osadníky :)
(pro mrknutí hlavní město na Arendyllu)
 
Naposledy upraveno:

OldMaGorr

Mistr slova
Jsem skoro na konci výzkumu. Za celou dobu dobu několika let hraní mi bohatě stačilo 5-6 dílen, a to mám 8 zbrojnic a výcvik vojska jede trvale naplno. Dílny ovšem skoro pořád s kouzlem, těch je ovšem při aktivním hraní turnajů habaděj. Na DS se část budov nyní s kouzlem teleportace přesouvá do skladu a pak se vrátí, ale po úpravě DS už zdaleka tolik pomocných budov potřeba není.
 
tak ono záleží, jak rychle ti kasárna jedou. Teď se k tomu navíc přidalo cvičiště a žoldnéři, tedy další žrouti kladívek. Mě třeba aktuálně stojí jedno okýnko na cvičištích 212.000 kladiv a výcvik v kasárnách trvá 3:47. To znamená, že jen kasárna mi sežerou 1,25 milionu kladiv denně - čerstvě ambasády, takže výrobny ještě z elvenarů.

to bych s 5-6 dílnami, byť okouzlenými nedal. Mám 10 (zatím jen 1 kouzelná) a tak tak. Při větších výstavbách nebo větší výrobě vojáků musím přičarovávat zásoby (craftím je, kdy to jen jde)
 

OldMaGorr

Mistr slova
Zhruba stejně jako dílny mi ovšem dává div Prosperity towers na 30 úrovni, jak ukazuje Elvenarchitect. To je samozřejmě vše bez kouzel a při 3h výběrech, ale dá to hrubý obrázek jak je ten div důležitý.
Screenshot_1.png
 

baumax

Učedník
Nezapomínal bych na jámu - navážu na @OldMaGorr a do města jsem mu přidal div na 30lvl:
1611299707483.png


učinnost má "poloviční" oproti věžím, ale nepřepokládám výběr v noci (to zkresluje i dílny :)). V tomto případě kultura 100% a bez kouzel vyrábí 75% toho co dílny - to vše na 20 políčkách bez nutnosti kultury a populace.

Další alternativou pro začínající hráče je div knihovny, ze začátku je ilný ale s rostoucí délkou průzkumu jeho efekt klesá
 
Nahoru