• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Karindian

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png


karindian.jpg

Jako další přijal pozvání hráč Karindian. Děkuji, že si udělal čas a odpověděl na všechny mé zvídavé otázky.

1. Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?

Jsem Míra a je mi přes 30 let. Pocházím ze severu Čech a moje srdce to tu strašně miluje.

2. Kdy jsi hru objevil a vzpomeneš si, co tě k ní přitáhlo?
Vyskočila mi nějaká reklama, která mě hned nechala stavět město, tak jsem to zkusil a už jsem zůstal. Je to takovej můj relax, ale i hec.

3. Kolik času strávíš u hry a hraješ Elvenar jen ty?
Dohromady průměrně tak do půl-tři čtvrtě hoďky denně, ale když se něco děje, tak i víc. Neznám osobně nikoho, kdo hraje.

4. Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Strašně rád jezdím na vandry, tábory a vůbec do přírody (hlavně jsem tam rád s lidma - elfové odpustí), rád si zaběhám, rád se mrknu na seriál a spořádám u toho pytlík chipsů. Ale nejraději trávím čas se svejma dvěma prďolama.

5. Smím se tě zeptat, jaké je tvé zaměstnání?
Jsem učitel a učím matematiku a informatiku. Jestli mi to jde či nejde, těžko říct, ale snažím se a dělám to moc rád.

6. Hraješ i jiné hry? Máš raději budovatelské nebo bojovné?
Jiného nic nehraju, jen nárazově. Ale obecně mám rád strategie. Když marodím, jedu bomby v Civilizaci.

7. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Přezdívka vznikla kdysi na táboře, měl jsem dlouhé vlasy, jsem lehce snědší, spousta lidí mi už před tím říkalo indián, i já to tak používal. No a holky se jednou večer bavily ve stanu (znám z vyprávění) a řešily karimatku: proč není kariotec, karibába nebo karistrejda, no a z někoho vypadlo karindián - byl šílenej výbuch smíchu, ale už mi to zůstalo. Jsem za tu přezdívku rád, je to srdcovka.

8. Jakou rasu jsi na začátku zvolil a proč? A jaká spřátelená rasa ti je nejbližší?
Hraju za lidi, je mi to takové přirozené, obecně to ve hrách bývá vyvážená rasa bez žádných extrémních vlastností, je mi to blízké. Ale snažím se být takovým člověkem, abych vycházel i s ostatními rasami, abych je nepobuřoval, ale i abych jimi byl jako člověk respektován. Blízcí mi byli čarodějové a draci, moc se mi líbila jejich architektura.

9. Je pro tebe nějak důležitá pozice v žebříčku? Případně pozice společenství v žebříčku?
Ano, je, jsem hráč. Pozici společenství tolik neřeším. Hodně si pomáháme, máme společné cíle a je nám spolu dobře. Ale ty ambice na posun tam nemáme. Co jsem v něm, nikdy to nikdo neřešil. Máme tam svoji pohodu a užíváme si otvírání turnajových beden, pomáháme si s divy a remcáme společně na odměny v dobrodružství.

10. Dobrodružství společenství bylo vytvořeno pro společenství. Bavilo tě to? Co říkáš náročnosti úkolů a co říkáš odměnám?
Bavilo mě to první. Ceny jsou na prd, je to pro mě zas jen o hecu: pojďme to zkusit a podívat se kolik toho zvládnem. Což je fajn vidět, že to nehrajem jen na ten výkon, ale i pro tenhle druh zábavy. Přeji každému, aby mu to fungovalo a bylo mu ve společenství tak dobře, jako je u nás ve Falconu.

11. Věnuješ se turnajům? Bojuješ nebo vyjednáváš? S tím souvisí otázka od hráčky LuciskaCh: V dubnu jsi lehce kritizoval předělaný systém odměn z turnaje. Jaký na to máš názor teď?
V turnajích jedem jak bomby, ale drtivou většinu bojuju, ale bojuju i polovinu svých provincií. Vyjednávám hlavně, když se rozhodnu jet turnaj i na body do žebříčku. Co se změn v odměnách týká, chybí mi to rozhodování, co s tím udělám (z každých 5 bodů jsem dal dva do výzkumu, jeden do svého divu a dva "zainvestoval" do divu někoho jiného). Teď už nemůžu dělat výzkum pružně a musím investovat VB po pěti a to není tak výnosnej byznys co dřív.

12. Stejně tak mě zajímá tvůj názor na provincie a s tím spojené rozšíření.

Provincie moc nedělám, šetřím si je na eventy a tak. Občas, když fakt potřebuju místo (při přestavbě města, už jen na odkládání), tak si dojedu potřebný počet provincií (většinou mám pak dost vyždímaný zásoby).

13. Naposledy tu proběhla úkolová line Dny hudby a je příslibem velké letní události. Co si myslíš o událostech a jejich úkolech a odměnách?
Eventy i úkolové řady mám moc rád, zpestřuje to nejenom hru, ale i město. Baví mě ty kalkulace, o kterou denní budovu bojovat, která se víc hodí, která se víc vyplatí a podobně. Baví mě plánování úkolů a baví mě napětí při otvírání truhel. Je to fakt super! A jsem strašně rád, že bude možnost povyšovat budovy z těch výher. Jen se bojím, že budu hodně nerozhodnej, jestli povýšit starou nebo bojovat o novou.

14. Využíváš aplikaci v mobilu nebo hraješ jen na Pc? Případně by mě zajímali tvé připomínky, pokud nějaké jsou.
Mobilní appku moc nepoužívám, většinou, když už nejsem doma, tak jsem mimo signál. Dřív jsem využíval kvůli jednodušší výpomoci k získání mincí, ale teď když jsou požehnání, jsem s mincema za vodou a už dlouho jsem to nedělal. Ale jako denně si s některejma sousedama navzájem pomáhám. Je super znát jejich města a koukat se, jak se vyvíjí.

15. Otázka od hráče CorwinOfAmber: Zajímalo by mě, kolik času denně (týdně) strávíš hledáním hráčů, kterým pomůžeš s divem. A kolik z toho bývá VB (požehnání)?
A jedna bonusová odpověď na konec: dřív jsem chodil hodně na návštěvy a hledal, kam dát VB do divů, aby se mi vrátilo něco víc (moje "investice"). Ale to jsem opravdu musel, protože, když se mi vrátila odměna, tak mi často zaplnila sklad VB a nepřibejvaly mi VB po hodinách. Teď když chodí požehnání, tak je hezky schovaný v inventáři a nic mě netlačí. Ale běžně chodím tak 10 minut denně a tu a tam někde přihodím. Ale ostatní to prosím nedělejte, protože pak by to už nefungovalo tak dobře. Vtip, nejsem sobec a už to stejně nejedu tak hodně jako dřív.

16. Moc ti děkuji za tvůj čas. Máš nějaký vzkaz pro spoluhráče?
Moc si vážím toho, že jsem byl vybrán k rozhovoru, je to pro mě čest a celkem jsem si užil to odpovídání. Vzkaz ostatním hráčům - Elvenar je super hra, ale berte to jen jako oddych, relax, protože nic víc by to být nemělo. Nenechte se okrást o čas, protože jakkoliv obrovskej úspěch v Elvenaru nebude nikdy tak boží vzpomínka, jako bejt někde s rodinou nebo přáteli, mít zážitky, bejt šťastnej. A jestli cejtíte, že už to začíná být blbý, že to krade čas, vykašlete se na to. Je to tu fakt super a je to příjemný, ale život je život a to je nesrovnatelný. Vážím si každého, kdo přestal, myslím, že taky někdy skončím (budu to mít snazší, párkrát jsem dal pár peněz do diamantů jako poděkování za hru, ale ne tolik, aby mi to bylo líto přestat). Ale ne proto, že bych si našel jinou (hru), ale protože najdu něco, co mi bude dražší, čím ten čas zaplním raději. Snad jsem nikoho nenaštval. Jo a poslední vzkaz pro iDavis: jsi fakt borec!
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru