• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Karhol

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

karhol

Další, kdo přijal pozvání o osobnosti Elvenaru je hráč karhol. Povídání s ním bylo moc zajímavé. Doporučuji přečíst celý rozhovor až do konce.

Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?
Ahoj, jmenuji se Karel Holakovský, jsem z malé vesničky Kováry kousek od Kladna. Je mi už 47let.

Jak dlouho už hraješ hru Elvenar? A vzpomeneš si, co Tě ke hře přitáhlo?
Elvenar hraju od 5.11.2017, ke hře jsem se dostal náhodou, když jsem omylem kliknul na reklamu, místo toho, abych ji zavřel. Zaujalo mně to, že hra nevyžaduje trvalou pozornost a vždy se po nějaké době mohu vrátit, aniž bych přišel o městečko, jako je to v jiných hrách. Např. divoké kmeny, kde už třeba po dvou dnech nepřítomnosti přijdeš o svou vesničku a začínáš znovu od začátku.

Co děláš rád ve svém volném čase? Máš nějaké záliby?
Volného času moc nemám a protože bydlím na vesnici, tento čas mi seberou starosti kolem baráku.

Jaké práci se věnuješ v reálném životě?
Pracuji ve firmě, kterou vlastníme napůl s kolegyní. Věnujeme se hlavně výstavbě a rekonstrukcím veřejného osvětlení, ale i jiným výstavbám a rekonstrukcím inženýrských sítí.

Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro Tebe nějaký význam?
Jak je vidět z první odpovědi, má přezdívka ve hře je pouze zkratka mého jména – Karhol, která nemá žádný další význam.

Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybral a proč?
Vybral jsem si hru za lidi, proč to těžko říct asi mi v tu dobu připadala přehlednější. Kdybych měl začínat znovu, výběr by byl mnohem složitější.

Využíváš aplikaci v mobilu nebo hraješ jen na PC?
Za začátku jsem využíval jen PC po večerech, ale po nějakém čase jsem začal využívat i aplikaci na mobilu, takže nyní využívám obě varianty. Myslím že appku jsem začal využívat od doby kdy proběhnul event, který byl určen jen pro mobilní verzi. Tuším, že to byl Halloween.

Co si myslíš o událostech a jejich odměnách? A zajímá mně Tvůj názor na mechaniku v mlžném lese, případně rotující truhly či mechaniku s 16. přihrádkami.
Vzhledem k tomu, že už jsem na konci výzkumu jsou pro mě události příjemným zpestřením hry. Co se týče odměn, mám pocit, že hodnota odměn v průběhu času trošku upadá. Jako příklad uvedu karneval – ještě vloni byla jedna z denních odměn prastará vědomost 30VB, letos již jen 10VB, což je méně než byla „běžná“ odměna v některých truhlách. Na druhou stranu ale mám pocit, že úkoly jsou jednodušší a lze je lépe plnit v rámci běžného běhu města, takže tím je to zase trošku vyvážené.

Mlžný les byla zajímavá mechanika v eventu, která z mého hlediska byla nejsložitější na získání určité denní odměny, kde se s troškou strategie dále muselo spoléhat na hodně náhod. Rotující truhly jsou asi nejméně o strategii, ale lze zde asi získat nejvíce chtěných odměn výběrem vhodných truhel. Před kliknutím vidím možné odměny které mohu v truhle získat. A mechanika s 16. přihrádkami není nic jiného než loterie, kterou nelze žádnou strategií ovlivnit. Jako jediná však garantuje se 100% jistotou zisk denní odměny. Každá z těchto verzí má svá pro i proti a hraju všechny eventy do konce.

Stejně tak by mně zajímal tvůj názor na Věž věčnosti. Co si myslíš o odměnách a také obtížnosti bojů nebo případné vyjednávání s duchy?
Věž věčnosti je podle mě jedna z nejlepších zavedených „novinek“ společně s řemeslnou výrobou. Je pravda že boje jsou někdy nehratelné, zejména ty tříkolové. Dost často se stane, že v jednotlivých bojích jsou nasazené jednotky s opačnými bonusy. Naštěstí je vše vidět před zahájením boje a je možné vyjednávat. Odměny z věže se vždy hodí, takže jednu vždy všechny tři patra a při průchodu kombinuju boje a vyjednávání s ohledem na složení nepřítele. Vítám zavedení možnosti zisku artefaktů, které pomohou rozvinout budovy hráčům, kteří do hry přišli až po skončení příslušných eventů a základní desku si vyrobili v akademii.

Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání či boj? A co říkáš na změnu turnajů, která tu nedávno proběhla?
V provinciích nyní výhradně bojuji. Je to však způsobeno tím, že nezkoumám mapu moc dopředu, zkoumání a boje končím úrovní „lehké“. Ale ze začátku hry to tak nebylo, bylo potřeba rychle získat rozšíření města a pak nebyla jiná možnost než provincie vykupovat. Boje byly naprosto nehratelné. Turnaje řeším bojem zhruba v 90% případů, většinou automatickým. Ruční boj je sice efektivnější, ale bohužel není tolik času.

Změnu turnajů jsem uvítal, je to velká úspora času a klikání. Daň za toto urychlení je však obtížnost vyšších fází turnajů. Někteří hráči jsou nespokojení, že nemohou farmit tolik VB, ale mně osobně se to tolik nedotklo, neboť vždy hraji jen kolem 20 provincií. Jednou jsem ale zkusil postavit více podpůrných budov a musím říct, že přesila protivníka byla ve vyšších provinciích opravdu brutální.

Sleduješ dění na betě a máš přehled o připravovaných novinkách dřív než přijdou k nám na Cz svět?
Dění na betě sleduji pouze přes fórum, kde se objevují informace od hráčů, zejména od IDavise. Takže ano, přehled o novinkách mám. Svůj účet na betě nemám a nemám ani účet na druhém světě.

A teď možná záludná otázka. Když hraješ hru, nenapadlo tě někdy něco změnit či vylepšit? Případně co by to bylo.
Já beru hru takovou jaká je. O změnách jsem neuvažoval. Ale teď mně napadá vymyslet nějaký způsob využití relikvií. Hráči jich mají spousty a jen nevyužité leží ve skladech.

Jestli něco vylepšit? K různým vylepšením dochází pravidelně, ale co mi pořád ve vylepšeních chybí je motivace sousedů z mapy na PC. Je opravdu zdlouhavé lézt do každého města, když chci dát sousedskou výpomoc.

Co si myslíš o akademii kouzel a všemu, co nabízí?
Když jsem akademii kouzel postavil, zabírala mi zbytečně místo ve městě, kouzla jsem vyráběl jen občas, když byla potřeba do eventů. Od zavedení řemeslné výroby je však akademie nepostradatelnou součástí hry. Okamžitě jsem ji vylepšil na maximální úroveň a řemeslná výroba se prakticky nezastaví. Pro mě je v akademii spousta zbytečných receptů, které nikdy nevyužiju, ale skoro vždy se v té pětici najde nějaký recept, který vyrobím.

Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěl bys něco říct na závěr?
Chtěl bych poděkovat všem, kteří se starají o tuto skvělou hru. Dále bych chtěl touto cestou poděkovat všem hráčům v našem spolku, zejména však dvěma – Corwin22 a SparklyJenda, s kterými hraji od samého začátku mého hraní. Přeju všem hodně zábavy ve hře, v životě štěstí a v dnešní době hlavně zdraví. Karhol.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru