• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kalicz

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

2185.jpg

Další kdo přijal pozvání je hráč Kalicz. Děkujeme, že si udělal čas a dodatečně přejeme všechno nejlepší k narozeninám. Štěstíčko, zdravíčko a dlouhá léta. :)

1. Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?
Jmenuji se Jarda, žiji v Olomouci a včera právě proběhla oslava synových 9-ti a mých 50-ti let. Tak se omlouvám, jestli to nebude mít občas hlavu a patu.

2. Kdy jsi Elvenar objevil a vzpomeneš si, co tě ke hře přitáhlo?
Kdy to si přesně nepamatuju. Vím, že jsem někde zahlídnul reklamu a už to bylo. Vždycky mě bavily budovatelské strategie, 1 Age of Empire nebo Might a Magic Heroes, tak si mě Elvenar rychle získal. Sice když jsem viděl ty ostatní obrovská města a mých 5 baráčků. Ale tak byla to výzva. Když mne viděla hrát žena prvního půl roku, tak to komentovala, že jsem magor a malé dítě, což má částečně i pravdu. Ale po 1/2 roce najednou přišla a říká, nech mě postavit taky baráček. Já na to, postav si vlastní město a byla tam taky.

3. Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
S ženou jsme se seznámili na online serveru při hraní taroků. Karty jsou naše společná vášeň, takže když vyjde čas Tarokové turnaje, případně klasicky v hospůdce s kamarády. Stejně tak poker. Posledních pár let taky fyzika, astrofyzika. Fascinuje mě vesmír a vše okolo něj.

4. Jaké práci se věnuješ v reálném životě?
Jsem řidič z povolání a jako druhá práce inventarizace obchodních řetězců.

5. Hraješ i jiné hry? Máš raději budovatelské nebo bojovné?
Nemám to nějak vyhraněné, mám rád budovatelské i bojovné. Kromě Elvenaru hraji ještě hotsko ( Heroes of the Storm ) což je bomba hra a občas z nostalgie Csko 1.6.

6. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Vznikla v dobách divokého mládi, takže už neodpovídá skutečnosti. Používal jsem ji na karetních serverech a turnajích. Pak jsem začal používat nick Morpheus a vnoučata mě neřeknou jinak než Morfe

7. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybral. Která se ti víc líbí a proč? Jaká spřátelená rasa ti je nejbližší?
Jako fanoušek Tolkiena a Pána prstenů jednoznačně Elfy. Mám rád fantasy žánr a jejich budovy se mi líbí víc. Těším se na každou novou rasu. Pokud si mám vybrat a dobře si to pamatuju, tak se mi líbily budovy v Amunech.

8. Je pro tebe nějak důležitá pozice v žebříčku? Případně pozice společenství v žebříčku?
Nemyslím, že je pro mě důležitá. Nezapírám, jsem soutěživý typ. A je určitě fajn být jednou na čas první. Když jsem začínal a viděl ty obrovská města, stanovil jsem si 3 mety. TOP 1000, 500 a TOP 100. Na 1 místo jsem nemyslel ani ve snu a nebyl to ani cíl. A hlavně je to pak i demotivující. Dál už to prostě nejde. Měl jsem i docela krizi se donutit hrát. A vzpomínal na časy pana Heboučkého, pro nezasvěcence elfa. Dominoval žebříčku i turnaji několik let. Já i má žena jsme s ním svedli nespočet soubojů o 1 místo v turnaji. Bojovalo se opravdu do posledních sekund, ale nikdy se nám ho nepodařilo předběhnout.A jednoho dne odešel ze spolku, založil spolek s 1 členem No motivation a skončil. A z toho jsem měl docela strach, z motivace. Cca před měsícem jsem si založil účet na betě. Našel česko-slovenský spolek Czechoslovak Kingdoms a hra mě začala zase bavit. Je tam fajn parta lidiček. Dám si to ještě jednou od začátku. Člověk už ví, kde udělal předtím chyby a ten progres je někde úplně jinde. A je pořád co dělat. Když se svého času ke mě na Elvenar přidala žena, prošly jsme si pár společenství. Potkali jsme spoustu úžasných hráčů, kteří nám dost pomohli v začátcích. Ale pořád to nesplňovalo naši představu. Tak jednoho dne Realka zavelela, založila společenství a tu pomoc jsme zase začali vracet my. Nabrali jsme v podstatě začátečníky a po roce jsme tuším na 6 místě ve společenství. Sešla se u nás opravdu dobrá parta. Žádná pravidla a funguje to. Takže ať má motivace, tak fungující společenství pod naší velitelkou.

9. Chtěla bych znát tvůj názor k Dobrodružství společenství? Jaké jsou tvoje pocity. Co říkáš náročnosti úkolů a odměnám?
Asi pouze zopakuji to, co zaznělo v předchozích rozhovorech. Pokud se změní systém pře klikávání úkolů, tak to vrátí hodně hráčů k DS. Protože ta nekončící klikačka je úmorná a po pár dnech hraní DS opravdu odrazující. Jestli si dobře vzpomínám, tak premiérové 1 DS jsme vyhráli a musel jsem si vzít na to 3 dny dovolené a od rána do rána klikat. Práce na plný úvazek. A vzpamatovával jsem se z toho ještě hoooodně dlouho. Ta myšlenka je dobrá a třeba jednou za rok se pokusit zahrát na bednu je fajn. Ale je to opravdu hodně časově náročné a konstelace, aby se sešlo 15 až 20 hráčů ochotných naplno hrát DS se sejde jen vyjímečně. A odměny? Upřímně nemyslím, že jsou přiměřené vynaloženému úsilí. A to to říkám ještě poměrně diplomaticky. Hodně se teď těším na Věž věčnosti a co přinese do hry. Na Betě převládá zatím názor, že je poměrně těžká a ztráty vojska velké. A jelikož jsem na Betě elvenaří miminko, jsem rád, že stíhám budovat a vyrobit něco málo army a pomoci v turnajích. Tak jsem se zatím o souboje ve věži ani nepokoušel.

10. Využíváš aplikaci v mobilu nebo hraješ jen na Pc?
Jelikož občas dost nestíhám, tak appka v mobilu je záchranářka a využívám ji poměrně hodně. Hromadné zadávání výroby nebo rozdání pomoci za 1m je fakt pecka. Jde tam teď už i chat, takže za mě velké díky za appku. Chybí mi tam pouze jedna věc a to možnost selekce trhu jen na náš spolek. Doufám, že tam není, alespoň já jsem ji zatím neobjevil.

11. Poslední událost, která tu proběhla je letní slunovrat. Co si myslíš o událostech (i těch krátkodobých) a jejich úkolech a odměnách?
Události jsou fajn a pokud na ně mám čas, vždy si je rád zahraji. A je to určitě vítané zpestření v dobách nicnedělání a čekání na novou rasu. Úkoly i odměny jsou fajn, tady žádný problém nevidím. Možná jeden a to množství portálových kouzel. Padají z budov, dají se craftit, získávají se v eventech a je jich dle mne zbytečně moc. Už jich mám zase plný batoh. V poslední rase jsem registroval města, která postavily jen portál a výzkum prošly jen přes tyto kouzla. Taky jsem je samože využíval. Jen se mi zdá, že pak člověk tím výzkumem proletí zbytečně rychle a není po tom takříkajíc do čeho píchnout. Uvítal bych zpomalení hry a větší náročnost výzkumu. Ať si to víc užijem to budování. A dost mě zajímá, jak se hra bude vyvíjet dál s nově přidanými prvky budov Fénix a Stonehenge. Ohnivého Fénixe jsem postavil a jeho vliv je v turnajích znát. Možná časem postavím ještě jednoho. Stonehenge zatím stavět neplánuji, ten jeho přínos alespoň pro mé město je diskutabilní. Ale třeba ho jednou v budoucnu postavím.

12. Zajímá mě tvůj názor na provincie a s tím spojené získané rozšíření, případně získávané rozšíření z výzkumu.
Byl to pro mě docela šok, když jsem zjistil, že další rozšíření z provincií už není. Ale v poslední době jsme zahlédl na fóru info, že se plánuje zase rozšíření z provincií, takže tu možnost vítám. A jedno rozšíření z výzkumu jako v poslední rase mě přijde žalostně málo. Chybí mi ještě pořád 2 stavební řady dole. Počkám, co přinese nová rasa, ale tak i tak budu muset nějaké to rozšíření koupit za dia.

13. Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání a věnuješ se plně turnajům? Co si myslíš o odměnách v turnajích?
Když je čas, tak si v provinciích rád zabojuju ručně. A jelikož mi došly lehké i středně lehké provincie, tak už jen ručně. A v turnajích. Kdysi dávno a to jsem hrál snad jen 30 provincií jsem začal turnaj hrát ručně. Hrál jsem to cca 3,5 - 4 hodiny a tuto možnost zavrhl. Teď kdy do hry přibyl časový skok, už je na nějaké ruční souboje prostor. Občas když hraji turnaj na bednu a mám vyjímečně čas, tak provincie od 40+ hraji ručně hlavně v pozdějších kolech. Odměny z turnajů jsou adekvátní a vítané. A s tím, ze se původní odměny ve formě VBéček změnily na požehnání respektive prastarou vědomost problém nemám. A myslím, že si drtivá většina na tu změnu zvykla. Kouzelný plánek či kouzla Královské rekonstrukce jsou vítaným pomocníkem ve hře a dostatečným stimulem hrávat turnaj pravidelně na 10 beden. Každopádně turnaje a turnajová konkurence se v poslední době neuvěřitelně ztížily. Body co před rokem pohodlně stačily na 1 místo, tak dnes s bídou na druhou výsledkovou stranu. Vyhrát turnaj je opravdu těžké a stojí to opravdu velké množství army a šurek. Snažím se spíše pravidelně atakovat umístění do 5 místa. Bodový rozdíl není tak velký jako ztráty za 1 místo. Ale jednou za čas prostě turnaj vyhrát chcete, s tím se nedá nic dělat.

14. Jedna z dalších změn je řemeslná výroba v Kouzelné akademii. S tím jsou i spojené výzvy, které se budou neplánovaně objevovat. Co si o této novince myslíš?
Řemeslná výroba či výzvy určitě příjemná a vítaná novinka ve hře. Necraftím už teď tolik, ale když vidím v řemeslné výrobě osvícené střelnice či budovy tohoto typu výrazně nápomocné v turnajích, tak je vždy zadám vyrábět. Za mě palec nahoru.
 
Naposledy upraveno:

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
15. Máš nějakou speciální radu na úspěšnost v turnajích? Otázka od Ludi

Ahoj Ludi, naše bývalá členko.
Add turnaje a nějaká rada, asi žádnou speciální nemám. Informací jaká bude enemie arma v dalším turnaji či jaké vojsko nasazovat je poměrně hodně a jsou lehce přístupné. Tudíž nic objevného nemám. Pro toho kdo má tu možnost, tak určitě postavit divy Simia Sapiens a Časový skok. Nějaká ta arma navíc je znát (v maximálce na 30lvl tuším 40% zdarma jako bonus k výrobě) a časový skok je velká pomoc a turnaje se stíhá mnohem lépe, aniž bych si musel natahovat budíka jako dřív. Taky si nacraftit v řemeslné akademii budovy které zvyšují dmg armády, případně zvyšují životy jednotek. A nezapomenout nakrmit ohnivého Fénixe, jak se mi často stává. A dohromady tyto pomůcky jsou v turnaji opravdu znát. A když vyšetříš nějaký čas, tak hrát nějaké souboje v pozdější části turnaje ručně. Ztráty v soubojích jsou mnohem menší. Jen je potřeba si uvědomit, že nasazuješ jinou armádu než na manuál. Dobrá stránka na tyto informace je elvengems.com.

16. Co se tě na Elvenaru nejvíce baví? Otázka od Ludi

A co mě baví nejvíc? Asi přestavba města. Zrovna se na jednu malou chystám. Sice u toho občas zuřím, když mám 1 nebo 2 volné parcely a přemisťování budov je občas magie. Ale pak když se to nakonec povede, každej čtvereček zaplněnej. Jo na přestavbu se vždycky těším.

17. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěl bys něco říct na závěr?
Já děkuji Tobě za to, že jsi mne oslovila. A trpělivost, než jsem poslal své odpovědi na poslední chvíli. Takže se Ti ještě jednou omlouvám. Co říct závěrem ... Když to pojmu trochu jako na Oskarech. Chci poděkovat týmu Elvenaru jak se o nás stará a vůbec za hru jako takovou. A přeji jí, ať tu s námi vydrží co nejdéle a jde stále vývojem kupředu. Ať nás stále baví hrát. Vůbec si myslím, že kolem Elvenaru jak na fóru tak ve hře je dobrá komunita. Občas sice někteří zapomenou, že je to jen hra a prožívají tu hru víc než by měli, ale to jsou spíš vyjímky. Taky bych chtěl poděkovat své ženě alias realkaM za spolek co vypiplala a dala dohromady partu úžasných lidiček. Které hra stále baví, hrají týmově a nejsou mezi námi žádné sváry. Nikdo nikoho do ničeho nenutí, nemáme žádná pravidla, hrajeme to tak nějak živelně. Rád bych jednou ve hře uvítal možnost budovat něco dohromady jako společenství. Třeba nějaké hlavní město a jeho stavba by byla časově náročná. Vylepšovat hradby, budovy atd. Případně nějaký portál k návštěvě jiných hlavních měst a možnost komunikace s členy jiných společenství.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru