• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Jakou hodnotu má hráč?

Ludi

Veterán
Ahoj, jen mě tak napadlo, zda se při vytváření takových podivností jako je Věž, vůbec tvůrci zamýšlí nad hodnou hráče.
Samozřejmě je na první pohled jasné, že pro Innogames mají největší hodnotu hráči, kteří kupují a utrácí diamanty. Logické. Jenže když tu nebude celkově dostatek aktivních hráčů (a tím myslím především neplatících), tak hra naprosto ztratí atraktivitu i pro ty, co platí. Takže v konečném důsledku jsou neplatící stejně důležití jako platící.
Docela by mě zajímaly vaše názory.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Věž není zas tak podivná, když vezme v potaz, že existuje 30levelů na divech, tak co pak mají dělat hráči co budou na tomto stupni vývoje? Budou se nudit mnohem více, než Ti frustrovaní co to nedokážou projít věž a nemají kuráž se chtít zlepšit, pouze jsou pohodlní a chtějí věci jen zeslabovat.

Předpokládám, že každá desítka levelu na bojových divech usnadní průchod jedním patrem. Také jsou tu nové silnější posilovače jednotek, které mohou vykompenzovat nedostatečný level bojových divů a usnadnit průchod jak věží tak turnajem.
 

Ludi

Veterán
Řekla bych, že hráči, kteří mají všechny divy na 30 lv., tu neexistují. Je pár hráčů, co má hodně divů na 30, ale rozhodně ne všechny. Každopádně se jedná jen o pár lidí. Pak je další početná skupina, která má třeba jeden, dva divy na 30 a ostatní tak kolem 10. Takže v tomhle bych problém neviděla :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Ve funkčním společenství, které uhraje 10 truhlu a zároveň člověk udělá několik provincií na druhé hvězdě nad (tuším) desátou provincií, tak protočí tolik VB, že je mnohem jednoduší zvyšovat divy, navíc je to umocněno tím, že když je člověk na konci vývoje tak mu stejně nic jiného nezbývá :).

Já bych prostě nezapomínal, že existuje nebo má existovat nějaké herní meta. A tentokrát je touto metou věž věčnosti, neboli věž věčného utrpení :D
 

Ludi

Veterán
Aby Věž byla "metou", musela by vypadat jinak. To je ten problém. Chybí k ní motivace v podobě slušných odměn. Proč jí hrát? Vyzkoušet? Ano, ale pak už nezájem.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Jsou to snadné úlomky kouzel, činidla navíc a boosty jednotek, to není málo a pomocí urychlovačů si člověk třebas bude urychlovat výrobu armády v kombinaci se Simeou Sapiens zajímavé kombo. Činidla a úlomky umožní vyrobit další posilovače jednotek a nebo další VB na zlepšení divů. Je to perfektní možnost k snowball efektu. Tak to vidím já.

Každý máme samozřejmě jinou představu jak chce směřovat svůj herní styl, takže svoji vizi nechci nikomu vnucovat, že je jediná správná, ale byl bych rád, aby ostatní vzali na vědomí potenciál, které se právě otevírá.
 

DeletedUser4336

Guest
Já tam potenciál vidím, a hlavně je nutné si uvědomit i to, že ač se jedná o spuštěsní již v ostré verzi hry, přesto se jedná o jistý test, a vše se musí řádně prověřit, podle mě se dá s věží dále pracovat, záleží jen na tvůrcích hry, jak s tím naloží.
 

Ludi

Veterán
@Pauleo V to doufám a proto také na toto téma tak diskutuji. Jenže když si tu budeme jásat, jak si pojedeme pokaždé jen první patro, tak to prostě není dobře. Od hry očekávám výzvu, ale smysluplnou. A to Věž není.

@Fjorgyn já to spíš vidím jako ztrátovou záležitost, protože získám méně, než ztratím. Za přebytečná kouzla z turnaje nakoupím dostatek zlomků a ještě jimi pokropím město :) VB v Řemeslné nevyrábím, ty mám taky z turnaje. Takže beru ve Výrobě lepší urychlovače, krmení pro Fénixe a sem tam něco šikovného, když se objeví. A na to mi bohatě stačí Činidla, co si vyrobím.
 

nataly111

Velmistr písma
@Ludi ztrátové, jak se to vezme. Pro hráče, který má spousty materiálu, že neví co s tím, to zas taková ztráta není. Chápu ale, jak to myslíš. Mě se věž líbí, tak jak vypadá. Srovnávám jí s Forge a jejich Expedicemi. Tam je to levnější a taky je možnost koupit další pokus. Tady by se to klidně mohlo vyřešit novým divem, co by poskytl pokusy navíc.;)
Pokud jde tedy jen o odměny, mohli by být lepší ale je to jen začátek. Třeba se to ještě změní a lidičky z vývoje se zamyslí.
 

Ludi

Veterán
@nataly111
To je také smysl založením tohoto tématu: Jsou lidé z vývoje schopni adekvátně reagovat?
Hráči jsou svým způsobem zákazníci, ale bere se na to ohled?
 

nataly111

Velmistr písma
Já věřím, že ano. Odezva je důležitá Třeba i ta negativní.

Emhyr var Emreis II že jim to déle trvá to je jasné. Alespoň já si myslím, že je to logické. Je to celosvětová hra a reakce jim chodí nejen odsud. Když si vezmu, jak dlouho jim trvalo než upravili dobrodružství, tak si nějaký ten pátek asi určitě počkáme. :rolleyes:
 

Prealiena

Velmistr písma
Ale ten div, co poskytuje pokus navíc, je zajímavý nápad. Mohlo by to být jako Hlubina nekonečna 1-5 lvl +1 vyjednávací pokus, 6-10 lvl +2 pokusy, 11-15 lvl +3 pokusy...
Už vidím, jak všichni řvou, že si na další pokusy musí počkat až do patnácté kapitoly. Už teď musí chudáci skousnout čekání do čtrnácté na zkrácení kol v turnaji.
 

Ludi

Veterán
Nevím, jestli bych stavěla div, kvůli Věži, která mi nic pořádného nenabízí ... V dnešní podobě Věže ne
 

Prealiena

Velmistr písma
@nataly111 Mohli by ho vložit zpětně do výzkumu níže, třeba do třetí kapitoly. Už jednou takhle dodělávali vylepšení jednotek ve výzkumném stromě.
 

Ludi

Veterán
Jak už jsem psala: proč stavět div, když Věž není žádná hitparáda. Nejde mi v první řadě o zjednodušení Věže, ale rozhodně o lepší odměny. Odměna Zrychlovač 1 hod nebo 2 hod. - opravdu trapné. Kdyby tam byl alespoň 8 hod., hned je to o něčem jiném.
 

Ludi

Veterán
Budoucnost Věže vidím ve dvou možnostech: buď odměny zůstanou stejné, ale pak musí dojít k zjednodušení úkolů. Nebo náročnost zůstane stejná, ale pak to chce lepší odměny. Jinak to prostě lidi nebudou hrát, maximálně si ušudlí pár střetů v prvním patře. Jenže na co taková mega věc, když se nepoužívá?
A to je celý problém. Naštěstí je pořád ve hře spoustu dobrých věcí, ale pokud se Inno vydá směrem, který naznačilo ve Věži, tak to tu hráči postupně zabalí. Jsou i jiné hry ...
 
Nahoru