• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Jak rozestavit jednotky ve Věži

Schoenfeld

Znalec fóra
Nikde jsem to nenašel, tak to sem pro jistotu dám. Lepší dvakrát, než ani jednou, že?
1676224568087.png

No a třetí kolo, ptáte se. Tam je to takto (už bez podrobností):
1676224819168.png

Ano. Jste pozorní. Ve třetím kole se vám postaví jednotky do pozice prvního kola.
Tak hodně štěstí a na bingo se surkami úspěšně zapomeňte.

Přečti si můj druhý komentář ze 13. 2.
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
Znovu to dávám do hlavního přehledu.
Buď mi někdo napište, že je to mimo. Nebo to udržujte příspěvky v hlavní nabídce. Hlavně pro spodní kapitulníky.
 

Ezran SVK

Učedník
a není to jedno ? stejne nechodia na férovku že každy ide rovno na toho čo má oproti sebe
a nebodaj ked je v poli prekážka tak sa ajtak pomiešajú ako oni chcu,,
(teda ja chodim automatický boj takže duplom :)

a toto usporiadanie, myslim to prve platí pre všetky súboje, v turnaji a aj na mape, či ?
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Tak pěkně popořádku.
@Ezran SVK
Není to jedno. Právě, že chodí ve druhém a třetím kole přesně tak, jak jsem to popsal.
Vždy!
Tedy alespoň u mne.
Pro Turnaj ani provincie to neplatí, páč je tam jenom jedno kolo.
@Boobika
Spíše jsem to myslel jako pomoc pro hráče dále dolů od vrcholu 20. kapitoly. A věř mi, zatraceně si pamatuji, jak mi bylo třeba v 10. kapitole achich ouvej s jednotkami ve Věži.
Automatika je dobrá věc, ale párkrát už mě pěkně vypekla práve ve Věži.
Rozvržení jednotek pro auto je zrovna pro Věž ve dvou nebo třech kolech to nejdůležitější.
 

Mescal

Znalec fóra
Pár osobních postřehů k boji:
  • když nemusím, automatický boj nepoužívám
  • není ostuda po zobrazení jednotek na mapě (vzhledem k teréním překážkám) boj ihned vzdát a jednotky přestavět dle okamžité situace
  • umělá inteligence, která řídí nepřítele je dost často na úrovni bublajícího bahna (a nikdo mě nepřesvědčí o opaku, že tatáž umělá inteligence v automatu posouvá i mé jednotky)
  • když mohu, klidně budu obíhat s lučišníky překážku a těžkooděnce zlikviduji v několika kolech
  • sem tam je lepší prostát první kolo, nechat lehké jednotky nepřítele přiblížit na dosah svým těžkooděncům a obrněným střelcům a v druhém kole lehké jednotky nepřítele tvrdě zničit než bezhlavě vyrazit a nechat si stejným způsobem zničit své lehké jednotky nepřítelem
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Aha, tady dochází ke zmatení pojmů, na kterém mám pohříchu podíl.
Takže, Věž má 3 patra. Z jednoho do druhého se dostanu přes mezipatra. V prvním patře hraju k postupu jednu hru. Končím třemi hrami. (To je to, co jsem nazval chybně a zmatečně koly, za což se omlouvám.) Ve druhém patře hraju vesměs ke každému postupu dvě hry (u mne chybně "kola") a končím třemi hrami. A tak podobně v patře třetím.
Můj návod se tedy týká postupu, kdy potřebuju vyhrát dvě nebo tři na sebe navazující hry se stejnými jednotkami, které musím správně odhadnout před první hrou. A o tom je ten rozpis.
Jinak se naprosto podepisuju pod tím, co napsal @Mescal. Naposledy potvrzeno před chvílí ve druhém patře.
 
Naposledy upraveno:

Jasnost

Učedník
Vmísím se sem s dotazem. Jak moc špatný je boj na automat oproti těm strategiím a je to stejný boj s tím automatem v počítači a v mobilu? Hraju to už asi dva roky, ale nikdy jsem vlastně nebojovala :D Mám jen mobilní aplikaci a tam boj není. Moc toho neuhraju, pokud nemám několik dočasných budov a nakrmeného fénixe. Jelikož nemám počítač, tak mi nic jiného nezbývá.
 

Mescal

Znalec fóra
@Jasnost Automat funguje stejně jako manuál, ale je zde jedno velké ale... problém je v tom, že na jedné straně jsou mapy, kde nejsou skoro žádné překážky a na druhé straně jsou mapy, kde je na jedné straně mapy v podstatě jedna dlouha překážka napříč mapou.
---
Boj na mapě bez překážek v případně dobrých jednotek nebude rozdílný mezi automatem a manuálem.
Boj na mapě s překážkami se ale může od toho bez překážek velice lišit, ať již v dobrém nebo špatném. Proto může boj v automatu s papírově silnějším protivníkem proběhnout nadmíru úspěšně a i naopak boj v automatu s papírově slabším protivníkem může proběhnout velmi nespěšně. V obou případech je vysvětlení v překážkách, které při volbě jednotek hráč nezná - jak jejich množství, tak jejich rozmístění.
Další menší část nepochopitelných porážek resp. vítězství je v umělé inteligenci automatu, který ovládá jednotky (ale to je jiná kapitola, kterou jsem popisovalv tomto vlákně výše).
 
Nahoru