• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Jak mám porazit...

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 42211
  • Vytvořeno

CorwinOfAmber

Znalec fóra
(prosím pokud možno neslučovat double post, jde mi o to, ať kolegovi dojde notifikace a my můžeme zase pokračovat v našem turnajovém rozjímání) :)

@Lovec Krys : ahoj, od svitků už máme 4. turnaj a nějak jsme zapomněli konzultovat strategii :) no jo, ale ani já jsem neměl moc času. při hedvábném turnaji jsem fakt trpěl. ztráty 2-3 oddíly na střet už od prvního dne, prostě se mi nepovedlo najít vhodné kombinace jednotek. přesto jsem dal asi 2500 bodů, protožej sem honil relikvie na event, takže jsem valil prostě dokud nebyl správný počet relikvií. ale armádu jsem měl zdecimovanou solidně.

naopak elixíky byly pohodička, vlastně skoro stejné jako prkna, jen jiné poměry jednotek. tam jsem ale nedal ani 1000, protože holt nebylo dost armády a kvůli výstavbě ani kladiv na trénink. kouzlelný prach jsem zazdil úplně (asi 400 bodů... ?), protože to bylo opět dost hrozné. teďka v drahokamech stále hledám ideální kombinace, ale turnaj se zatím zdá být náročný tak středně.

hedvábí (poznačeno jako těžké)
vlastně jsem bojoval stejně jako svitky, jenže teď to bylo těžší o ty kerbery. ale jak jsem psal, ideální to není, ztráty velké.
- kerberové + golemové (většina střetů)
- 5x golem (chybí mág)
- šermířky + kerberové (chybí obrněný ork)

elixír (poznačeno jako jednoduché)
- 5x golem (málo těžkých orků)
- 5x lesní duch (málo střelců)
- mix golemů a lesních duchů (výjmečně bylo potřeba)
- mix golemů a lučišníků (hodně orků, málo střelců)

kouzelný prach (poznačeno jako velmi těžké)
- 5x šermířka / 3x šermířka + 2x kerberos (chybí obrněnec)
- 5x lučišník (alternativa, moc mágů málo střelců, žádný obrněnec)
- 2-3x golem, 2-3x kerberos (většina střetů)
- vyplatit (3 a více obrněnců - fakt se mi nechtělo ztrácet 4 oddíly na střet)

drahokamy (poznačeno jako středně těžké)
- 5x golem (málo těžkých jednotek)
- 5x lesní duch (jeden malý střelec, kterého můžu ignorovat, málo rytířů)
- 5x kombinace čarodějek (střelec chybí úplně)
- 1-2x střelec + 3-4x čarodějka (nejsou víc jak 2 střelci)

poslední kombinace se osvědčila na ty střety, kde člověk moc neví. původně jsem dával mix golemů a lesních duchů, ale to se ukázalo jako hrozně špatné. nově mám vyzkoumanou květinovou kouzelnici, takže můžu ty mágy namíchat docela efektivně.
 

Lovec Krys

Legenda
Ahoj,
Mi notifikace stejně nechodí, vypnul jsem to.
A poslední dobou stejně chodím na toto fórum častěji než na email.

Nemám tak detailní záznamy, tak jen stručněji:

Hedvábí:
Primárně jsem používal Duchy+Kerbery. Sekundárně k nim nebo samostatně namíchané (dle složení protivníka) Luky, šermířky, golemy.
Něco z toho jsem vykoupil.
Celkový výsledek:1470

Elixír:
Primárně Luky+golemy, sekundárně dryády, duchy.
Celkový výsledek:1350

Prach:
Dle složení protivníka kombinaci z jednotek: Šermířky, luky, čarodějnice.
Mám u toho poznámku: Furt je to hnus.
Celkový výsledek 1386. Ale tak nejméně 20-30% jsem prostě vykoupil, v tomto turnaji vykupuju asi nejvíce (ikdyž nemám o tom žádné záznamy).

Drahokamy:
Jedu kombinaci čarodějnic, duchů a golemů.
Pokud nejsou proti mě dryády nebo je max 1 tak ze 6-8 jednotek, tak nasazuji buď 5x čarodějky nebo 5x duchy (dle počtu nepřátelských těžkooděnců a momentálního stavu mých jednotek).
Sem tam něco vykoupím - buď když automat prohraje nebo když jsem chtěl knížky z provincií 10-13 na 2* (tam už to chce celkem velké jednotky a velkou zásobu jednotek mám pouze první den turnaje, další dny není dost času na dotrénování pro ty vyšší provincie).
Největší ztráty mi způsobují souboje, kde je 1/3-1/2 dryád (nejlépe všechny 3 nepřátelské jednotky ve stejném poměru).
Prozatímní výsledek: 1046.
Uvidím, zda se mi podaří překonat rekord z Hedvábného turnaje.

Ve všech turnajích jsem si zavedl pravidlo, že pokud prohraji, tak místo plýtvání armády na druhý pokus to prostě vykoupím.

2500 bodů mi zatím nehrozí, to bych musel některý z turnajů jet nalehko a šetřit armádu (každý turnaj jedu buď na doraz (dojde nejpoužívanější a nejtrénovanější jednotka turnaje a vycvičit novou už nemám čas nebo se už v nižších provinciích nechytám (5* dávám od posledního zpestření turnaje jen málokdy, většinou to ani nezkouším) a na nižší počet hvězdiček ve vyšších provinciích už zase nemám dost armády).
Ale od té katastrofy v prvních turnajích po posledním zpestření turnaje už je to o dost lepší.
Něco určitě udělaly divy (třeba trpasličí val celkem výrazně zvyšuje počet trénovaných jednotek), lepší příprava jednotek (díky záznamům z minulých turnajů už mezi turnaji netrénuji všechny jednotky, ale převážně 2-3 a sem tam nějakou další) a také zvyšující se zkušenosti při skládání jednotek.
Kdybych nejel přes automat, tak časem dám asi více, ale zatím se mi prostě nechce hodinu denně věnovat turnaji.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
já už si právě snažím vést co nejdetailnější záznamy, ať nad daným turnajem už nemusím přemýšlet a můžu jet podle šablony.

ale co jsem si tak všiml, efektivita různých typů jednotek se v čase mění. obecně můžu říct, že každá nově vyzkoumaná jednotka / či nově upgradovaná je krátkodobě hrozně dobrá. když jsem otvíral 3-hvězdičkové golemy, tak prostě masakrovali úplně všechno. teď už jsou takoví průměrní. květinová kouzelnice čerstvě po vyzkoumání dává taky dobrou sadu (a to u ní ještě nemám výzkum toho druhého kouzla). naopak kerberové se mi začínají zdát slabí, vylepšení je až na konci orků bohužel. snad ta včelí jezdkyně bude fungovat, no ale chce to pro ni najít správný turnaj.

co se týče bodů v turnaji, tak tuhle strategii teď pomalu měním. když je turnaj fakt těžký, prostě ho neřeším, dám si 500 a je mi to fuk. u středně náročných tak těch 1000, ať naberu nějaká kouzla, VB a úlomky. a pak jsou tu ty nejjednodušší, což jsou pro mě prkna a elixíry, kde chci jet fakt naplno. ať ukořistím nějaké ty body do globálního žebříčku, čistě pro dobrý pocit :)

manuální boje už taky téměř nevedu, není čas no. mramor a ocel pojedu asi jen tak napůl, budu chystat zásobu golemů na prkna.

trpasličí vál jsem původně stavět chtěl, ale když ono to zabírá tak zbytečně moc místa... na 4 zbrojnicích pořád zvládám trénovat dostatečně rychle. navíc v orkách bude svatyně houbiček, což je úplně to samé, jenom 10x lepší a hlavně mnohem skladnější budova.
 

Lovec Krys

Legenda
Svatyni houbiček si postavím taky:)
To se bude potom trénovat.
Zbrojnice mám 3 a asi na nich zůstanu - uvidím, zda se mi v budoucnu moc nezkrátí fronta, na produkci orků 3 stačí bohatě.
Průběžné zastarávání jednotek bude dle mě hlavně vina Vylepšení velikosti oddílu.
Tábor žoldnéřů zatím neřeším, momentálně ho mám v plánu stavět až nebudou stačit jednotky z kasáren a cvičiště.

Jinak pro srovnání:
Zbrojnice lv 20: +130 výcvik, 992 pop, 2274 kultury. 5x5 (20 políček).
Trpasličí val:+140 výcvik (při 3 zbrojnicích lv 20), 7x4 (28 políček). Když k tomu připočtu políčka za ušetřenou popku(vílí budova lv 19: 550 pop 2x4=8 polí a potřebuje dalších 220 kultury) a kulturu oproti 4. zbrojnici, tak se to vyplatí (a navíc s růstem zbrojnic se to bude dále zlepšovat).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
že je trpasličí vál lepší než další zbrojnice, o tom není pochyb :) jenže znáš to, jakmile máš jednou postaveno, je ti líto mazat kvůli ztrátě bodů. a teď na konci víl už chci postavit akorát věže prosperity (když vidím, co zásob bude potřeba v další kapitole). aspoň mám další zdroj pro generování úlomů run. navíc je to prostě strašně neskladné.

a hlavně, když mě čeká brutální přestavba města úplně od základů, nechci si všechno zastavět. aktuálně mám zhruba 5 volných parcel, další 3 ještě naskočí z výzkumu / provincií a už teď vím, že to stačit nebude :)
 

GorGlin

Veterán
Já jsem na konci a mám všechno co hra nabízí.
V turnaji používám automatický boj a většinou dva typy jednotek.
Ted například mágy na obrněnce a golemy když je hodně střelců.
Jsou provincie, kde to funguje krásně.
Třeba elixír hájí lehké jednotky s podporou Orčího generála.
Tedy nasadím Golemy, což je jedna z mých nejlepších jednotek a orčí generál je navíc zaměřený především na pěšáky a tak jsou výsledky velmi dobré.
Předpokládám, že svou roli hraje i fakt, že střelecká jednotka stojí proti jedné střelecké a dvěma pěším, typově.
Následující prach je ukázkou zcela jiné situace.
Nepřítel sestává především z mágů a střelců a o likvidaci mích jednotek se stará kamenochod.
Já nasadím psy a i když je řada faktorů na mé straně:
Psy běhají přes celé bojiště, soupeř staví hlavně mágy a psy jsou specializovaní především na mágy, naopak kamonochod je hlavěn proti střelcům a psům tolik nenakládá.
Jsou tu i okolnosti které mi nenahrávají:
Pěší jednotka stojí proti třem střeleckým, z toho dvě jsou rychlejší.
Takže ztráty jsou velké.
Zas trochu jinak to je u drahokamů.
Mágové jsou, z pohledu elfa, skvěle navržení.
Květinová kouzelnice na tanky, Víla smrti na dělostřelce a Květinová čarodejnice jako univerzální jednotka, když jich je tak pade na pade. A i když mám třetí lvl jen u čarodějnic využívám podle situace všechny tři jednotky.
Jenže tady se o neutralizaci mých jednotek stará Mlžná chodkyně, která je v likvidaci mágů velice výkoná.
Dokonce tak výkoná, že když se nastřádá víc nevýhod na mou stranu, soupeř má výhodu na počet i jednotky, všude má lvl 3 a podobně, neplýtnám vojáky a rovnou vykupuji.
V tomhle turnaji nemám takové ztráty, ale přijdu o mnohem víc surovin.
Pravidelně otvírám a dohrávám do konce 9 provincií a nemám problém to uživit, ale mám podporu všech divů.
Bonus na dmg všech krom pěchoty, bonus na hp, krom Duchů protukci několika oddílů od každé jednotky z kasaren denně.
Bonusy se dají nahradit eventovými budovami, ale produkce s divy a bez nich je docela znát.

Jen k těm houbičkám a valu.
Houbičky přidávají za každý lvl zbrojnice, takže zvedneš zbrojnici a houbičky přidají.
Val dává procento z velikosti oddílu, tedy i když zbouráš všechny zbrojnice, val pojede dál.
Stejně to funguje u všech divů produkujících jednotky. když se vyhneš výzkumu velikost oddílu tak ušetříš ztráty v turnaji, ale také si nezvedneš produkci jednotek v divech.
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@GorGlin : díky za obsáhlý příspěvek :) koukám, že to složení jednotek používáme docela podobné.

ještě bych se rád zeptal k těm nepovinným velikostem oddílu : když to vyzkumám, zdražím si turnaje. ale přijdu o část produkce vojáků z divů - a teď je otázka - jak moc se to vyplatí či nevyplatí? zvládnou divy pokrýt ty větší ztráty? navíc vál a houbičky mi vyrábí střelce a lehkoodděnce, jenže já stejně nejčastěji používám golemy a kerbery.

suroviny zatím neřeším, tam se to zdraží taky, ale stejně jich v budoucnu budu vyrábět víc a víc.
 

GorGlin

Veterán
Je to už delší dobu kdy jsem to počítal, ale...
První provincie je 5% tvého oddílu, dvacátá 100%.
Nevyzkoumáním všech nepovinných velikostí oddílu bych měl oddíl menší skoro o 900 hlav.
To je dost, ale já díky tomu mám přes 400 dobitých provincií, za které neutrácím suroviny, protože táhneme turnaj až dokonce tak mám dostatečný přísun VBček pro divy a tím jsou i na dobrém lvl, díky aplikaci vybírám divy každé tři hodiny, takže mám každý den přirustek cca 20 oddílů jen z divů
Navíc díky tomu že mám všechny divy, nemám podpořenou jen produkci ale i výkon jednotek.
Bojuju provincie, v turnaji nahraji skoro 2500 každý týden.

Myslím že mě s mým stylem hry se to vypaltí.
Ale když jedeš v divech, zapomeň na celkové pořadí, protože divi sice mají lepší prodikci a nemusí být ani na tak vysokém lvl, ale bodu ti moc nenadělají.
 

Lovec Krys

Legenda
@GorGlin Zajímavý pohled, díky za něj.
Jen by mě zajímalo, jakou barvu máš provincie, když je dáváš bojem.
Já boj v provinciích vzdal hned na začátku poté, co jsem prohrál několik soubojů a přišel o zbytek počátečních duchů. Tak jsem nastavěl manufaktur tolik, kolik mi dovolilo místo a populace a od té doby je vykupuji a jednotky používám jen na turnaj.

Před nějakou dobou jsem si psal s jedním členem naší aliance, který v provinciích bojuje a tehdy to dělal tak, že poté, co vyzkoumal zvětšení oddílu, tak šel vymlátit modré a zelené provincie. I tak ale při přechodu do další kapitoly musel zbývající chybějící provincie vykoupit.
Zatímco já si je v klidu vykupuji a jediné, co mě brzdí je délka průzkumu (aktuálně 27h). A ačkoliv se blížím půlce výzkumu orků, tak mám dost provincií na otevření jak lesních elfů, tak i čarodějů.

@CorwinOfAmber Nakonec jsem minule nahrál 1740 i když za cenu zvýšených výkupů zejména u 5 a 6*. Ale základních surovin mám dost.
Myslím, že teď už budu v turnaji vždy určitý počet provincií jet na 6* (v aktuálním turnaji to je prvních 6 provincií - ty provincie dodělám ještě zítra na 6. *, co půjde, tak bojem, zbytek vykoupím) a k tomu další provincie na méně hvězd.

Teď jedu hlavně luky a čarodějnice, občas k nim obrněné střelce.
Provincie s málem nebo žádným lukem jedu čistě čarodějnicemi.
Provincie s málem nebo žádným obr. střelcem jedu buď luky (hodně těžkooděnců) nebo obr. střelců (hodně luků, minimum o.střelců a těžkooděnců).
Provincie s nehezkým mixem všech jedu buď 2-3 luky + 2-3 čaro nebo to prostě vykoupím.

Jen na začátku jsem měl trošku problém s tím, že jsem trénoval část jednotek blbě (těžkooděnci, které jsem nakonec téměř nebo vůbec nepoužil - minulý mramor jsem ještě neměl kouzlící jednotky v oblibě a tak jsem je vůbec nepoužíval).
 

Saux

Znalec fóra
@GorGlin Zajímavý pohled, díky za něj.
Jen by mě zajímalo, jakou barvu máš provincie, když je dáváš bojem.
Já boj v provinciích vzdal hned na začátku poté, co jsem prohrál několik soubojů a přišel o zbytek počátečních duchů. Tak jsem nastavěl manufaktur tolik, kolik mi dovolilo místo a populace a od té doby je vykupuji a jednotky používám jen na turnaj.

Mám naprosto stejné zkušenosti :)
 
Naposledy upraveno:

Saux

Znalec fóra
Trochu jsem se nudil, tak jsem si po hodně dlouhé době zkusil ruční boj v provincii (tedy ne v turnaji)... a světe div se, já jsem ho vyhrál :)
Proti mě stáli: 3x lučištníci, 1x mágové a 1x těžkooděnci
Já nasadil: 3x obrněné střelce a 2x šermířky
Sice za cenu těžkých ztrát, ale nakonec jsem je umlátil :)
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
s bodama se tentokrát držím dál, pomalu začínám sbírat armádu na prkna za 2 týdny. nicméně turnaj patří k jednodušším, jednotky i strategii jedu podobnou jako u drahokamů.

valorián i rytíř jsou vždy silnější než mí lesní duchové, málo jich tam úplně není, takže lesní duchové tentokrát zůstali doma. na mramor používám všechny 3 typy čarodějek, dryády a golemy

5x mix čarodějek (chybí-li střelec úplně), to je jsané
výjimečně 5 golemů nebo 5 dryád, na 0-1 hvězdičku ti lesní duchové ještě použít šli - pak už ale moc ne.

1-2 golem + 3-4 čarodějky
1-2 golem + 3-4 dryády

tohle jsou ty nejnáročnější střety, kdy jsem hodně dlouho ladil kombinaci jednotek. párkrát jsem zkoušel i ručně, abych viděl, jak to frčí. pokud jsou tam 1 až 2 opravdu malé mlžné chodkyně - tedy tak, aby mi nesundali čarodějku z první, funguje mi mix golemů a čarodějek.

pokud tam úplně chybí obrněný střelec a mlžných chodkyň není moc, dám pak kombo golemů a vlastních dryád, které těm rytířům naštěstí dávají docela dobrou sadu, i když je mám furt na 1 hvězdičce.
 

GorGlin

Veterán
Na konci hobitů se mi povedlo chytit jednu provincii v zeleném, ale jinak se snažím držet si soupeře plusmínus na stejné úrovni.
Teď mám oddíl 2346, ale otvírám provincie vzdálené 15 polí a soupeř má 3200 při pěti oddílech.
To už je na mě docela dost, mám sice podporu všech možných divů, ale ty počty jsou znát.
Provincie jako je ocel jde pořád vybojovat bez větších problémů, i když ztráty jsou víc jak polovoční.
Ale když jdu s pěchotou proti jednotkám na dálku, je to horší.
 

Lovec Krys

Legenda
@GorGlin
Ok, díky.
Já to stejně raději nebudu zkoušet a zůstanu u dosavadní taktiky výkupu. Klidně bych to i zkusil, ale u online hry nemůžu použít taktiku save&load na vyzkoušení.A zatím mi výkup bez problémů funguje.

@CorwinOfAmber
Mramor jsem nakonec dotáhl na 2226 bodů (prvních 6 provincií na 6*, ikdyž za cenu spousty výkupů na 5. a 6.* - jednak dílem na 5. a 6. hvězdičku častěji prohrávám, jednak ke konci turnaje prostě už nemám dost jednotek na mlácení, další provincie na méně hvězd) - mých prvních 7 bodů do žebříčku za 92. místo na Arendyllu.
Uvidím, jak půjde tento, snad jsem se totálně nesekl s tím trénováním spousty lukařů.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : já měl v mramoru asi 1000, nijak jsem to nehrotil. teď jsem na nějakých 650 bodech, a to jsem nestihl první den. no konečně turnaj, kde se obejdu bez větších ztrát golemů. střelci odvádějí dobrou práci, a tak nejčastější kombinací jsou :

* 1x golem + 2x lučišník + 2x dryáda
* pokud chybí lehkoodděnec úplně, dávám 4 střelce a 1 čaroděku.
* výjimečně 2x golem + 3x střelec (1 lehko na 4 jednotky, tedy je velký, případně 2 menší)
* pokud je tam 3 a více lehkoodděnců, raději si to zaplatím, ale takových střetů je po málu.

ale už si střádám golemy na prkna příští týden, no snad na to budu mít čas.
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Zatím se mi sázka na lukaře vyplatila.
První den jsem otevřel 15 provincií bez jediného výkupu a ještě jich dost zbylo.
Teď už došli, musím na zítra dotrénovat další (před chvílí jsem jel turnaj dneska podruhé - po ranní 3. * v prvních 10 provinciích, nyní mám prvních 6 na 4* - ty dám na 6* i za cenu výkupů).
Kasárny holt nestíhají doplňovat. Zanedlouho se to zlepší - chybí mi 60 houbiček vědění do odemknutí dalších vylepšení.
Jednotky ve cvičišti momentálně netrénuji vůbec - mají pomalejší produkci než kasárny a veškeré jednotky ze cvičiště mám vymlácené. Mám už však vyzkoumané cvičiště ve stylu orků, takže na jeho vylepšení čekám jen na umístění dalšího rozšíření (teď fakt nemám místo).

Jednotky jedu trošku jiné:
Pokud je málo lehkooděnců, tak jedu 5 x luk.
Pokud je lehkooděnců více, tak buď 3xLuk + 2x Golem anebo výkup.
První den jsem jel tak 80% bojů čistě na luky, zbytek kombinací Luk+Golem. Ztráty byly minimální až malé (tak kolem 1 jednotky, ale i méně), s každou další hvězdičkou ztráty samozřejmě rostou.
Aktuální body: 1548.

Nutno dodat, že moji lukaři jsou podpořeni Klášterem boj. mnichů(2) +5,25%HP a Jehlami(1)+6% škody.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
je pravda, že kasárna mi běží rychleji než cvičiště už myslím od trpaslíků. v kasárně mám frontu na 3:45, na cvičišti 6:30 (a v táboře žoldnéřů 3:30), takže cvičiště pouštím už jenom přes noc. ale zatím to stačí tahkle. ty dryády nepadají tolik, co lukaři, jen kerbery je problém doplňovat. (a vílu smrti tam vždycky fláknu tak jednu, když jedu mágy, takže ty řešit skoro nemusím).

no ty jednotky ale používáme téměř ty samé :) já jenom mixuji 2 typy střelců, tu jednu čarodějku (batikovanou z tábora žoldnéřů) tam občas fláknu jen na chuť, protože proč ne, když na druhé straně chybí lekhoodděnec a vlastních čarodějek mají málo.

jak lukaři, tak dryády zatím zvládnou sundat nepřátelskou čarodějku z první. lukaři mají kouzlo, dryády hrubou sílu. takže proč to nezkombinovat. no ještě by to chtělo toho lovce, ale k lesním elfům zatím daleko.

v úterý jsem měl 30 oddílů od všeho. po aktuálních 1050 bodech mi lukaři spadli na 13, dryády na 20, tedy necelá půlka všech střelců. a mezitím jsem zvedl golemy o dalších 45 oddílů - tedy ztráty 27, zisk 45, tady jsem spokojený.

a zítra už si dojedu jen provincie, kde budu mít rozbitou runu nebo VB, takže takových +100 - 150 bodů max ještě dám.
 

Lovec Krys

Legenda
Konečný výsledek:2220
Kupodivu to stačilo na 80. místo.
Výkupů bylo méně než minule(nějak se mi nechtělo hnát další body výkupem).
5. a 6. provincii na 6. * jsem vzdal a nechtělo se mi je vykupovat. Bojem na 6* dostávám zatím dost na frak a většinu 6* střetů prostě raději vykupuji.

Na příští turnaj jsem začal trénovat orky stratégy(před chvílí vyzkoumané) a mezitím vylepšuji kasárny na orčí styl.
Až vylepším kasárny a vyzkoumám další rozšíření, tak pro změnu budu trénovat golemy a vylepšovat cvičiště.
S trochou štěstí dám přístí turnaj max. bonus na produkci i na dřevu - na hedvábí a drahokamech již max. bonus mám, na dřevu zatím 412/500 relikvií.

Trošku OT: na rozdíl od víl mě nejspíše čeká házení většího množství knih do divů (tak od pozítří, ani 42 houbičkových farem a 3 shromaždiště zřejmě nebudou stačit). No stejně by mě to čekalo na konci výzkumu, tak to nevadí, větší sranda asi začne v příští kapitole s manou.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
tak jsem se trochu rozjel. jen se bojím, jestli to tempo zvládnu udržet.

včera bylo nachystáno : 110 oddílů golemů
ztráty první den : 30 oddílů
ztráty druhý den : 40 oddílů

24 provincií jsem všechny projel 2x, aktuální skóre 1584 bodů.

opět téměř vše 5x golem. výjimečně, když je tam třeba hodně lučišníků a žádný těžký ork, nahodím 5x šermířku nebo kombo šermířek a golemů. nebo mix dryád a golemů, když se to hodí - ale čistě proto, abych ušetřil golemy, ne, že by to byla nějaká super kombinace

když je tam 3 a více těžkých orků, vykupuji. od druhé stránky už vykupuji i 2 a více těžkých orků.

a taky v případě, že jsou tam jen 4 jednotky, od každého typu nějaká - jsou pak hrozně silný a velké ztráty z toho. takže opět od 9. provincie už tohle vykupuji.

jenže... musím si zvednout velikost oddílu :( hned za tím mám totiž orčí zbrojnice. mám nachystané provincie na 2 rozšíření, ty zase potřebuju kvůli přestavbě a úplně to nechci kvůli turnaji odkládat o 4 dny... a těch 100 VB co mám v tuto chvíli v úložišti je mi trochu líto vyhodit bůhvíkam :)
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber To ses teda rozjel. Já mám na trénování jen čas mezi turnaji, takže toho nestihnu vytrénovat tolik.

Zatím 11 provincií na 2*, do 16. ještě na 1*.
Většinou jsem jel taky 5 x golem (pokud bylo proti mě málo těžko), jinak buď golem+luk nebo při absenci lehkooděnců a převaze těžkooděnců 5 x luk anebo výkup.
Čím více bude hvězd, tím asi méně budu používat luky a více vykupovat.
Předpokládám, že bych mohl skončit zase kolem těch 2k bodů.

Jinak o moje vlastní relikvie mi už vůbec nejde - do max. bonusu na dřevo mi chybí 12 relikvií.
Příště možná zase budu používat i jednotky ze cvičiště - momentálně vylepšuji na lv12.

VB - do divů se toho vleze. Já už třetí den hážu knížky do divů - orkové snědli všechny houbičky a ty nové produkují nějak pomalu (aktuálně do prastarého ducha mi chybí kolem 500 hub a dál ve výzkumu je to ještě horší). Začínám chápat, co někteří hráči mysleli těmi nekonečnými orky - do konce kapitoly skončí v divech ještě spousta knížek (to bude asi můj nový standard vzhledem k tomu, co je za nimi - vrby budu stavět asi na Měsíci).
 
Nahoru