• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Jak mám porazit...

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 42211
  • Vytvořeno

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jinak co se pořadí týče, v jakém jednotky táhnou, je to ještě složitější... nejvyšší prioritu mají nepřátelští střelci. (lovec jako první). potom vlastní střelci. pak zbytek, ale už máš prioritu podle druhu ty. střelci vždy začínají, těžko odděnci táhnou jako poslední.

co jsem zatím stihl specifikovat v rámci svitkového turnaje :

1. nepřátelští střelci
2. moji střelci - v pořadí lovec, lučišník, dryáda
3. moji mágové - v pořadí květinovka, víla smrti, čarodějka
4. moji lehko - včelí jezdkyně
5. nepřátelští mágové
6. moji lehko - v pořadí šermířka, kerberos
7. moji obrnění střelci - žaba, golem, ork
8. nepřátelští obrnění střelci
9. moji těžko - ork, valorian, lesní duch
10. jeho těžko ?

chybí tedy lehko-odděnci. a ta včela určitě zase bude táhnout jindy než ostatní.

má to někdo napsané úplně se všema jednotkama? jinak kdo začíná je podle mě určeno právě tímto seznamem. takže třeba když dám kerbery proti mágům, začíná on, protože jeho mágové mají přednost. když dám ale čarodějky proti jeho těžkým jednotkám, začínám zase já. (což tak nějak mám dojem sedí).
 

DeletedUser341

Guest
Pořadí je dáno iniciativou, jen nevím, jestli mají přednost jeho, nebo tvoje jednotky... Iniciativu najdeš u každé jednotky, protože máme Wiki, přidávám soupis všech jednotek, a seřazení dle iniciativy. U nepřátel jsou to postupně 3 lehké, 3 střelecké, 3 mágové, 3 těžké a 3 obrněnci... :)

Elfové
šermířka - 11
lučišník - 18
čarodějka - 14
strom - 1
golem - 7

Lidi
sekerník - 10
kušník - 19
kněz - 13
paladin - 2
moždíř - 5

Cvičiště
kerberos - 9
dryáda - 17
víla smrti - 15
ork bojovník - 4
ork stratég - 6

Tábor
včela - 12
lovec - 20
květinka - 16
vallorian - 3
žába - 8

Nepřátelé
Zlodějka - 10
Ork - 11
Válečný pes - 7
Divoký lučišník - 17
Bandita - 18
Mlžná chodkyně - 21
Kouzelnice - 13
Opat - 12
Trnová kouzelnice - 15
Močálová nestvůra - 1
Rytíř - 2
Generál orků - 3
Kamenochod - 6
Dělostřelec - 4
Ork dezertér - 5

Červeně nepřátelské jednotky, zeleně "naše"
21 - Mlžná chodkyně
20 - Lovec
19 - Kušník
18 - Lučišník, Bandita
17 - Dryáda, Divoký lučíšník
16 - Květinová kouzelnice
15 - Víla smrti, Trnová kouzelnice
14 - Čarodějka
13 - Kněz, Kouzelnice
12 - Včela, Opat
11 - Šermířka, Ork
10 - Sekerník, Zlodějka
09 - Kerberos
08 - Žába
07 - Golem, Válečný pes
06 - Ork stratég, Kamenochod
05 - Moždíř, Ork dezertér
04 - Ork bojovník, Dělostřelec
03 - Vallorian, Generál orků
02 - Paladin, Rytíř
01 - Strom, Močálová nestvůra

Ze seznamu je patrné pořadí, i pár prolnutí:
21 - 17 - lehcí střelci
16 - 12 - mágové + VČELA
11 - 09 - lehká pěchota (- včela, - válečný pes)
08 - 05 - obrnění střelci + VÁLEČNÝ PES (- dělostřelec)
04 - 01 - těžká pěchota + DĚLOSTŘELEC
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jj tak podle iniciativy by to odpovídalo :) každopádně ty jejich jednotky nemají iniciativu vždy stejnou - víc hvězdiček, vyšší iniciativa. a každý turnaj tam jsou vždy jednotky co mají dvě různé hvězdičkování podle náročnosti dané provincie.

edit : tak oprava. ta iniciativa s hvězdičkama nahoru nejde :) zmátlo mě, že některé nepřátelské jednotky co vypadají stejně jako ty naše mají iniciativu jinou. (dryáda 20 vs. mlžná chodkyně 21)

mají-li stejně, začínám já. (testnuto na lovcích, moji i nepřátelší 20)
 
Naposledy upraveno:

ElfNostradamus

Veterán
Nevím zda-li to padlo či ještě ne, každopádně jsem se k tomu ještě časově nedostal.....ovlivní schopnosti/vlastnosti/ útočící byt´ jen jedné jednotky celý oddíl soupeře či jenom jeho poměrnou část? Např. zůstal a útočí pouze jediný mág se schopností -40% soupeřův útok = ovlivním tedy celý oddíl či tedy jen jednoho jedince z celého oddílu na který právě útočím? děkuji :)
 
Naposledy upraveno:

ElfNostradamus

Veterán
Ještě se dovolím zeptat, jestli najdu někde jaký mne čeká terén v nadcházející provincii, kterou se chystám vybojovat, často mne to trochu překvapí a zbrzdí či deformuje moje spřádané plány :)
 

DeletedUser341

Guest
určitě je lepší je vymlátit, právě kvuli těm různým oslabovačům...

a ne, pokud vím, terén se dopředu zjistit nedá
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
ale však dá se terén zjistit :) hodím tam jednoho lovce, který to očíhne, vzdám a složím armádu. jelikož lovec vždycky začíná (jedinou výjimou je mlžná chodkyně), soupeř se nedostane k první ráně.

jinak co se vymlácení některého oddílu do mrtě týče, používám tuhle strategii také, ale pouze na vybrané jednotky. příklad : nasazuji 5x mágy proti X moc těžko-odděncům a jednomu lekho. tedy nejdřív musím zlikvidovat lehko, protože mi nejvíc ublíží. pak složím rytíře (útočí přes 1 pole), až na závěr močálové nestvůry (ocelové provincie). kdo má jaké kouzlo neřeším, řeším jak jsou nebezpeční.

pokud tam takováhle jednotka není, tak naopak vše pomalu oslabuji. ať všechny jednotky dostanou kouzlo (ať už od mágů nebo třeba od 3* golemů).
 

ElfNostradamus

Veterán
...mám pocit že o toho lovce a cokoliv jiného se při vzdání stejně přijdeš nebo? ...ano někdy tam nahodím nějaký ,,zbytek,, vše prozkoumat a i těch zbytků je málo a škoda :)
 
Nahoru