• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Jak mám porazit...

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 42211
  • Vytvořeno

Deleted User - 42211

Guest
Když si pročítám forum, tak jsou tu hráči, kteří si neví rady v bojích pro zisk provincií anebo v turnaji. Pojďte si dávat rady, jak nejlépe porazit různé armády, v tomto tematu to budeme mít pěkně pohromadě :)
 

Saux

Znalec fóra
Pokud pominu turnaje, kde kupodivu obvykle souboje vyhraju, tak při průzkumu provincií proti mě většinou stojí taková armáda, že si se mnou vytře pr... dřív, než nasadím šíp do luku :) takže nějakou radu bych taky uvítal... Ačkoliv styl boje je hodně podobný mému kdysi velmi oblíbenému Heroes of M+M, tak tady si připadám jako ovce vedená na porážku...
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
pojednání skrývám do spoileru, je to asi zbytečně komplikované. ať to nemate :)

prkenný turnaj (prkenné provincie) - jak bojovat
  • 5x golem (u lidí je to moždíř) = většina střetů
  • vykoupit = je-li tam 3 a více těžkoodděnců
více v tomto příspěvku a pak ještě v tomto příspěvku.

super téma :) víš co by bylo fajn? kdyby si průběžně aktualizoval/a první příspěvek vždy podle toho, kterou odpověď naznáš za nejpřínosnější :) řekněmě pro každý typ provincie / turnaje. já začnu s prkenným turnajem, který považuji za jeden z nejjednodušších a naposled se mi zadařilo nahrát bodíky bez šílených ztrát.

prkenný turnaj (prknné provincie)

nepřátelské jednotky:

  • lehkoodděnec (prastarý ork)
  • těžkoodděnec (ork)
  • střelec (lučišník, kušník, dryáda, je to fuk)
budeme potřebovat
  • obrněný střelec (fakt hodně)
  • těžkoodděnec (méně)
  • střelec (jen do zálohy pro případy nouze)
jaké jednotky povolat a kdy
  • 5x obrněný střelec (když proti nám stojí 0-1 těžkoodděnců. lze i u dvou, ale za cenu velkých ztrát) - většina střetů
  • 2-3x obrněný střelec, 2-3x těžkoodděnec (je-li tam více těžkoodděnců) - 1-2 střety na provincii, budou ztráty na golemech
  • 5x střelec (0 lehkooděnců, málo střelců, hodně těžkoodděnců) - minimum střetů, když chceme ušetřit golemy
strategie na ruční boj
  • nejdřív zabít / maximálně zranit prastaré orky, než k nám dojdou. málo vydrží, ale hodně žerou
  • zranit střelce, jak jen to je možné, než k nám dojde těžkoodděnec
  • během jednoho až dvou tahů vším do těžkoodděnce, většinou si stihne praštit jen jednou
  • dorazit zbylé střelce či oslabené prastaré orky
automatický boj

na automat se zde bojuje velice pohodlně u jednoduchých střetů. rozdíly ve ztrátách nejsou tak velké. na terénu totiž příliš nezáleží, protože na všechno jdeme z dálky. náročnější střety možno za cenu pohodlí vykoupit nebo bojovat ručně (stojí proti nám 2 a více těžkoodděnců). čímž lze minimalizovat ztráty na 1 oddíl / 1 střet, což je úplně krásné.

testováno na
  • provincie 1-8 splněny 5x
  • provincie 9-16 splněny 4x
  • provincie 17-24 splněny 2x
  • golemové byli na 3*, tedy měli už kouzlo
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4225

Guest
Hodně důležité je si vylepšovat velikost svého oddílu, a pokud máte proti sobě i tak moc velké armády, tak hodně pomůžou pokročilejší průzkumníci, alespoň mě to pomůže :D.
 

Saux

Znalec fóra
CorwinOfAmber To je sice důkladný rozbor, ale kde mám sebrat např. toho obrněnýho střelce, když mám v kasárnách jen chlápky se sekyrou, několik lučištníků a pár hafanů?
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@FISKERsFURY CZ : s tím si dovolím nesouhlasit. naopak doporučuji všechny nepovinné velikosti vynechávat a výzkum povinných vždy nechat až po turnaji. jistě, v provinciích se bez toho bojovat nedá. ale hra je nastavená určitým způsobem, tak, abys pro každou kapitolu mohl vybojovat jen provincie do určité vzdálenosti. chceš-li dál (což bys chtít měl), stejně se nevyhneš výkupu. a ty velikosti oddílu pak jen zbytečně prodražují turnaje. jak na suroviny tak na ztráty.

jakože asi tak : teď jsem si z nudy začal budovat městečko v prvním světě. jsem na konci 1. kapitoly a už tam jsou provincie natolik náročně, že to raději zaplatím.

@Saux : jak u lidí nevím, za elfy máš obrněné střelce hned za začátku 3. kapitoly, takže se k tomu dá dostat poměrně rychle. do té doby pro tebe budou některé boje obtížné. a v turnaji ty první 3 provincie, první den/dva, vybojuješ téměř s čímkoli :)
 

GorGlin

Veterán
Herní strategie je každého věc, ale myslím že je třeba upozornit na následky.
Pokud vynecháš nepovinné vylepšení oddílu, můžeš se dostat do potíží pokud se ho dodatečně rozhodneš zkoumat, páč v pozdějších kapitolách vyžadují rasovou produkci a tu si málokdo nechává.
Když budeš vykupovat provincie, dostaneš se mnohem dál než bojem, ale pak ti pro výkup přibudou orkové a jsi v troubě.
A hlavně je potřeba se rozhodnout jak moc bojový máš národ, divy ti zrychlují výcvik, zvětšují výcvikový oddíl, zvedají HP i DMG jednotek.
Pokud uděláš všechno pro posílení své armády, je tu boj vcelku efektivní možnost rozvoje.
Jestli uděláš jen něco, bude to fungovat jen napůl.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@GorGlin : jak říkáš :)

ono je hlavně potřeba se o hru zajímat trochu víc, než jen tupě dávat VB do výzkumu klikat na manufaktury. pak člověk ví a může si na věc udělat vlastní názor a zařídit se tím směrem, kterým se mu bude pohodlněji hrát.

tedy počítat s tím, že se možná zaseknu na provinciích vyžadujících orky, šetřit nějaké ty osadnické suroviny na případné dodělání velikostí oddílů, trochu si naplánovat, kolik provincií kdy můžu dokončit, nějaké šetřit na eventy a tak prostě :)
 

GorGlin

Veterán
A ať počítáš jak počítáš, všechno plánování může být k ničemu, když se hra změní.
Byly doby, kdy šlo ignorovat celé dobívání provincií, kdy byly výhody v boji na straně hráče, kdy k výkupu bez ohledu na vzdálenost stačila bězná surovinová produkce.
Poslouchat rady na netu je samozřejmě vždycky odpovědnot toho kdo je přijme.
 

Lovec Krys

Legenda
@GorGlin Tak vždycky existuje šance, že tvůrci udělají zásadní změnu, kterou naštvou spoustu hráčů natolik, že s hrou praští.

Tady diskutujeme aktuální stav hry i s tímto rizikem.

Já osobně bych nejraději neinvestoval do rozšíření armády ani bod - to by se to pak v turnaji bojovalo:)
Takhle investuju VB jen do povinných rozšíření armády a na nepovinné kašlu. Na provincie mám přizpůsobenou výrobu, kterou omezuje pouze místo a populace (ty trpasličí a vílí budovy dávají strašně málo populace, snad se to u dalších ras zlepší - v poměru k nárokům na manufaktury a další budovy).


K orkům v provinciích - k té hranici se blížím, proto jsem si nechal dostatek (kolem 20) provincií na event, před jarním eventem už budu u orků, takže pak bariéra orků padne.


V posledním (křišťálovém) turnaji jsem proti kombinaci obrněných střelců a mágů nasadil těžkooděnce a lehkooděnce (občas střelce namísto lehkooděnců většinou když mi došli lehkooděnci), sem tam jsem něco vykoupil(obvykle na konci, když jsem některé kombinace ve střetech na 4* nebyl schopen dát bojem a chtěl jsem dokončit provincii) a nahrál jsem 1248 bodů.


Na dnešní svitkový má být dle mých záznamů kombinace střelec+o.střelec+mág, na které jsem nachystal velké množství lehkooděnců a k tomu slušné množství o.střelců a těžkooděnců.
Tak uvidím, jak mi to půjde s tím, co mám připraveno.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
já zase z tohoto turnaje těžkoodděnce úplně vypustil. jsou tam 2 jednotky, které mu vadí, navíc při manuálním boji je to prostě na půl dne, než oni někam dojdou. a vím, že moji golemové na 3* jsou silnější, než ork dezertér (byť neumí oplatu útoku).

turnaj považuji za jeden z těch těžších, ale stále lehčí, než ta hrůza minultý týden.

5x golem : je-li tam 0 mágů nebo 1 slabý mág (na hodně oddílů - mága lze ignorovat)
3x golem + 2x kerberos : 1x silný mág nebo 2 mágové (u jednoho kerbera riskuji, že bude v opačném rohu, než ten mág)
2x golem + 3x kerberos : málo orků, více mágů
5x šermířka : chybí-li obrněný střelec, ušetřím kerbery. protože kasárny mi frčí rychleji, než cvičiště.

je potřeba počítat se ztrátami na kerberch, nicméně furt to není tak zlé, jak minulý týden : nepřijdu automaticky o všechny.

dnes vybojováno prvních 6 provincií, (většina automat) každý další den je v plánu to samé. (aby se mi 2x protočil každý typ odměny). což by mělo stačit na pěkných 1000 bodů, dál jít nepotřebuji :)
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber
No zítra můžu zkusit ty obr. střelce, ale ti zase snadno dostanou na prdel od kouzlících jednotek.
Za mne tento turnaj absolutní hnus - kombinace všech 3 jednotek útočících na dálku mi jednotky vyloženě decimuje. A po úvodních 300 bodech včera s několika vykoupenými souboji, jsem dal dnes jenom dalších 108 (a to je ještě půlka střetů vykoupených).
Celkem tedy 408 s tím, že i ve druhé nebo třetí provincii jsem některé souboje musel vykoupit - nemám dost armády, abych na každý třetí střet zkoušel 5 různých kombinací.
Ve většině soubojů se moje ztráty pohybovaly kolem 70-100% - výjimku tvořily pouze střety, kde nebyl žádný obrněný střelec - v takovém případě jsem nasadil samé lehkooděnce a ti ty lučištníky a kouzelníky přejeli - ale takových střetů bylo jen málo.
Takže pokud mi výrazně nepomůžou ti obr. střelci, tak to vidím na pád z těch 1248 bodů z minula někam k 500-600 bodů.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : ty bys mohl být tak v půlce víl, ne? tedy max 1 další velikost oddílu přede mnou, tedy turnaj bysme měli mít asi stejně náročný. no chtělo by to hlavně maximalizovat kasárnu :) a možná začít střádat runy na trpasličí vál, jeslti nechceš stavět další zbrojnice. jestli není taky problém v krátké frontě výcviku.

u mě dneska pořád snesitelné, ztráty 30-50%, vojáky doplňovat stíhám. ti golemové jsou fakt super. oni vším střílí, takže ty potřebuješ taky jednotky na dálku. nebo ty kerbery, kteří umí přeběhnout půlku mapy. proto dávám vždy aspoň 2x kerbery, aby se mi ti mágové neschovali v opačném rohu mapy. když zvládneš šikovně pokosit mágy, tak si do tvých golemů vystřelí tak 2-3x maximálně, což je v pohodě.

já projel prvních 6 provincií podruhé, 7+8 poprvé, ať je víc VB na výzkum. ale tak není důvod to hrotit, když nemáme bonusové svitky.
 

DeletedUser4635

Guest
Já se snažim co nejvíce obchodovat a zásobovat. Ale kolikrát to stojí hodně kladívek. O zlato tolik nejde, ale ty kladívka mizí hodně.
 

Saux

Znalec fóra
Mně ani tak při vyjednávání nemizejí kladívka, jako spíš suroviny, které mi pak kriticky chybí.

Ale když už jsme u toho bojování: Pokud dostanu od svého zbrojmistra za úkol "Vyřeš 3 střety bojem", počítají se do toho i střety na turnajích? Protože ty většinou vyhraju, zatímco v provinciích nemám šanci...
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
ahoj, co se týče nákladů na vyjednávání, tak ty se právě odvíjí od výzkumů velikostí oddílů. tedy čím více velikostí oddílů, tím drazší turnaje. a logika nákladů je podobná jako při provinciích. tedy nejdřív zlato a kladiva, pak zlato + kladiva + první surovina, potom kladiva + první surovina + druhá surovina, atd. tedy každému tak, jak je daleko ve výzkumu :)

jinak turnajové střety se do toho nepovinného úkolu na bojování nepočítají. takže odmítnout, najít úkol na relikvie a pak teprv hurá na turnaj :)
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Někde mezi 1/3 a 1/2. Z vílích rozšíření armády nemám zatím nic, technologie závislé na rozšíření armády 21 si nechám až na konec, takže zkoumám nyní ten spodek (zítra bude květinová ulice a pak se vrhnu na hedvábí.

Dneska ten turnaj šel lépe (nevím, zda je složení jednotek v daném střetu fixní - tzn. druhý den stejné, když to nedám, nebo ne) tentokrát jsem to z těch 408 dotáhl na 630, mám prvních 8 provincií na 2*, 1. na 3*, 9. a 10. na 1*.
Golemy jsem stejně moc nepoužil, nejčastěji jsem jel šermířky a na orky dezertéry duchy. V některých problémových soubojích jsem přešel na kombinaci šermířka+střelec+čarodějnice(na orky dezertéry).
Takže po té katastrofě včera je to zlepšení. Vyjednávat jsem dneska nemusel (ikdyž některé souboje byly těsné a jeden nebo dva jsem jel napodruhé).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys

tak musím říct, že dnes už na některé střety golemové nestačili. nepřátelští orkové už začínají být silnější. tedy semtam nasazena kombinace lesních duchů + kerberů, případně golemů + lučišníků, abych ty mágy sejmul z první. jenom ti jeho lučišníci stále začínají.

ale ještě včera jsem používal jen kombinace kerberů + golemů, na střety bez orka pak 5x šermířku. nevýhoda lesních duchů je ta, že o tu druhou jednotku vždycky kompet přijdeš. když dám 3x golem 2x kerberos, pár těch kerberů vydrží do konce. když dám 3x lesní duch + 2x jakákoli lehká jednotka, přežijí jen duchové.

včerejší i dnešní středy jsem měl ztráty vždy tak 2-3 oddíly na střet, pořád pohoda. dnes už naskočily první prohry na automat, ale následný boj na manuál byl úspěšný. občas i se stejnýma jednotkama.

po dnešku 1020 bodů, zítra už si dám jen ty 2 provincie s knížkama.


t1.jpg
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber No já většinou o většinu lehkooděnců přijdu i když to zkombinuju s těmi golemy. Do příštího svitkového turnaje si rozmyslím, jestli radši nezkusit úplně jiné sestavení (založené nejspíše na jednotkách na dálku (luky/čaro/golem - záleží na kombinaci nepřátel - pro některé střety bude rozumnější sestava z nynějška (hodně o.střelců a armády zcela bez o.střelců).
Aktuálně jsem na 840 bodech a došla armáda zatím. Zítra ještě něco nahraju, ale moc to asi nebude. První mám na 4*,2-4 na 3*, 5-8 na 2*(nevyšla armáda na ně), 9 na 1* a 10 na 2*.
Na střety bez orka taky dávám 5x šermířka, ty jsou v pohodě.

Co se týče kasáren - mám lv 16, právě vylepšuju na 17. Zbrojnice mám 3x17.
K tomu mám vynechané rozšíření armády 9,13,15,17,20. Nepovinné 3 a 5 mám bohužel naučené.
Z bojových divů mám zatím klášter a jehly (oboje na lv1).
V tomhle turnaji holt moc často prohrávám.
Všechny boje jedu jen na automat - ručně už jsem nebojoval měsíce - nechce se mi, bohatě mi stačí ta půlhodina denně na klikání na podpory kvůli prachům (holt rozjetí vílí ekonomiky a nyní vylepšování obytných budov stojí spoustu peněz)). A fakt se mi nechce další půl až hodinu pohybovat s jednotkami, to to radši naklikám a zahraju si něco jiného (a jen klikám co 15min kladiva).

PS:Finální body - 966 a to jsem půlku dnešních střetů vykoupil. Svitkový turnaj fakt není můj oblíbený. Jdu si trénovat jednotky na příští turnaj. Dle mých záznamů jsou tam kombinace Lehko+mág+o.stř, takže jsi jdu vytrénovat zásobu těžko a lehkooděnců.
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jestli takhle ztrácíš vojáky, asi bych možná přehodnotil strategii - byť z toho bude míň bodů. já se vždy snažím bojovat tak, abych měl na konci týdne větší armádu, než na začátku. abych ji pak mohl vyplácat na turnaje, kde mě zajímají relikvie. tedy 2 týdny se snažím vojáky získávat, třetí týden je zase spotřebuju.

na lehko, střelce a mágy by mohli stačit čistě lehkoodděnci. ale jde o to, jaké konkrétní jednotky tam budou no. mělo by to jít i s golemy a kerbery - stejně, jako tento týden. což je na druhou stranu v pohodě, člověk může používat i více kombinací jednotek, když se jedna začne krátit.
 
Nahoru