• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Duplikát Inventář budov

DeletedUser494

Guest
Zdravím,
občas asi každý z nás potřebuje trochu přerovnat své město (budovy se zvětšují, odemykají se nové prostory apd). Ale v tom množství budov, které člověk má, je často velice obtížné to nějak provést. Hlavní sídlo je obrovské, navíc si kolikrát nejsme jisti výslednou podobou apd...
Z toho důvodu mne napadlo udělat ve hře jakýsi inventář budov, kam by bylo možné z herní plochy danou budovu "odložit" - v tu chvíli by budova nebyla na ploše ale zároveň by se zrušilo vše, co ta budova přidává (kultura, obyvatelstvo, samozřejmě by to nic nevyrábělo apd). Člověk by si tak mohl naházet pár větších budov do inventáře, zpřeházet rozestavění budov a zase je tam naházet zpět.

PS: Pokud najdete nějaký problém v dlouhodobém držení budov v inventáři, šlo by to nějak omezit, např. počtem budov, typem budov (těžko by asi šlo dát do inventáře hlavní sídlo nebo kasárnu) či dobou, jak dlouho mohou být budovy v tom inventáři uloženy.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
to se tu kdysi už řešilo, společně s jinou funkcí (konkrétně já jsem navrhoval "stavební mód" a pak se tam řešilo tuším i tohle). Moc to ale nedopadlo :))
 

DeletedUser418

Guest
ano ano, opakování je Matka Moudrosti....nebo případného inventáře na odkládání budov při přestavbě města ;):D
 

DeletedUser591

Guest
dobrý den .
I když už to bylo nadhozeno myslím,že inventář budov by v této hře uvítalo asi většina hráčů protože si myslím,že je to velice dobrý nápad na vylepšení a na zpestření hry. Také by asi možná nebylo na škodu zauvažovat o možnosti vylepšení kulturních budov dávajících bonus. protože si myslím,že to není umění sypat do hry peníze na diamanty kvůli lepším budovám.
 

DeletedUser34

Guest
na začiatku hry som bol proti tejto možnosti ale ako čas ubieha stále viac a viac si myslím že inventar by bol celkom dobrá vec
ALE nie neobmedzený nakoľko prestavba mesta teraz býva z extremne náročná nakoľko budovi zaberajú naozaj velke rozlohy
mohlo by sa jednat o dočasné úložisko pri prestavbe mesta
po prestavbe by sa odkliklo nejake tlactko dokončiť a všetko čo by zostalo v inventari po prestavbe by sa vymazalo predalo a mince a kladiva sa pripočítajú na účet mesta
ono trvalí inventár by vážne narušil hru lebo tato hra je o neustalej prestavbe a výstavbe a keby sa veci odkladali do inventaru robili by si hraci zásoby minci a naradiaa vo forme odlozených budov a tak by ulohy ktore poskytuju odmeny a veci na stavanie stracali na význame
ako dočasné pri prestavbe by to bolo v tejto dobe dobré ale ako trvale odložit do neho budovi a ozdoby je to nezmysel a vtejto hre by to bolo škodlive a nie k prospechu hry

ale je to len môj názor :D
 

Goloka

Učedník
Já jsem proti. Umísťování budov na ploše města je prvek plánování. Přerovnat budovy lze, když máte místo kam je můžete přesunout, takže nějaké prázdné pole. Ve chvíli kdy je město plné tak se to udělat nedá. Možnosti jsou pak jen dvě. Rozšířit město nebo zbourat budovy a volné pole vytvořit.
Bourat budovy nikdo z nás nechce, protože tím ničí to nejcennější co tomu dal a to je čas. Zbývá jen rozšířit město a to je ve chvíli kdy už není kam rozšířit neřešitelný problém, protože hra nás nutí bourat a nenabízí žádnou alternativu. Tady hra trochu kulhá. Je to hra a tak by nemusela být tak realistická - pro stavbu nového zbourej nejdřív staré.
Navrhuju kompromis zařadit prvek záměny a umožnit přerovnat budovy stylem budovu za budovu. Stále budeme muset bourat, když budeme chtít vyměnit prostornější budovu za menší, ale budeme si moct vybrat co za co vyměníme a co ubouráme abychom vytvořili potřebné místo.
Teď je to tak, že když chci prohodit dvě budovy a nemám volný prostor kam tu jednu přesunu tak jednu z nich musím zbourat a pak postavit znovu na novém místě.
Případný protiargument, že i to je smyslem plánování města je nesmyslný, protože ve hře vidím prostorové nároky budovy pouze na jedno vylepšení a nikde na stránkách hry není přehled budov a jejich rozlohy ve všech úrovních, takže se nic daleko dopředu naplánovat nedá.
 

DeletedUser312

Guest
pro goloka ;-)

vezmu to od zadu tady najdeš všechno o budovách co potřebuješ vědět
systém záměny ti nebude fungovat protože když si prohlídneš jednotlivý budovy a ani nemusíš prohlížet určitě sis všiml sám už teď že nejsou všechny budovy stejně velký tzn po třech tazích by byl o5 v koncích....
někde tady na fóru a myslím že i v týhle sekci kde teď jme je popsáno několikk způsobů jak by se dalo řešit přestavování ......
nevzpomenu si asi na všechny ale zkusím to....
vymazat celý město a budovy by ti skočily na postranní lištu nebo dolů vedle ikonek odkazama ..... podle mě moc drastickej způob
možnost odložit si jednu nebo více budov kamkoliv na volný pole kolem města ....... asi nejjednodušší na pohled ale neproveditelný pokud budeš mít už zabraný všechny rozšíření města tzn nebude žádný volný pole kolem
odložit si jednu nebo víc budov do postranní lišty nebo do lišty dole vedle odkazů tím si vytvoříš místo a můžeš vesele stěhovat....... osobně se mě tento návrh zamlouvá nejvíc protože ti nezbourá celý město a nevím jak ostatní ale já osobně většinou přerovnávám jednu nebo dvě uličky a třeba s kulturníma budovama vůbec nehejbu pokud to není vyloženě nutný...
 

Goloka

Učedník
Pro Raduzz:
Škoda že sis nepřečetl celou moji zprávu ale jen první 4 věty. Ale i tak děkuji za zbytečnou odpověd s obsahem který jsem už popsal sám. Jinak odkládací lištu nevidím jako dobré řešení, protože pak tě nic nenutí plánovat co kam umístíš.

Takže dočti si můj post prosím.
Jinak díky za odkaz na budovy, to sem potřeboval.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser312

Guest
:-D myslíš že ty odpovědi na tvoje otázky z konce posledního řádky sem i vymyslel páč sem nedošel dál než k čtvrtý větě :-D
a sám píšeš.....
Je to hra a tak by nemusela být tak realistická - pro stavbu nového zbourej nejdřív staré.........
buďto nevíš co chceš nebo ti to tam někdo zákeřně vložil :-D každopádně jak sem pal výměna domku za domek je podle mě druhá nej blbost hned po vymazání celýho města ;-) důvody sem ti popsal v minulým příspěvku :)
 

Goloka

Učedník
No třeba nějaký šotek :))
Se nebudu hádat, když přibude odkládací lišta tak jí rozhodně nepohrdnu.
 
Nahoru