• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Obchodování Intuitivní tržiště

Intuitivní a rychlejší obchodování?


  • Celkový počet hlasujících
    3

DeletedUser3346

Guest
[Shrnutí] – intuitivní a rychlejší tržiště

[Podrobnosti] - Fungování trhu se může chytře zlepšit, zjednodušit a hlavně zrychlit. Pokud někdo vytváří nabídku tak dle zadaných hodnot se mu zobrazí nabídky které jsou ve stejné hodnotě a požadovaného zboží, nebo podle nabídky a poptávky zadaného zboží při vytváření nabídky i v rozdílných hodnotách množství. Při 100% shodě stejné nabídky a poptávky by se po potvrzení vytvoření nabídky ihned uskutečnil obchod. Do návrhu bych přidal možnost uzamčení nabídky pouze v rámci společenství.

[Důvody]

[Dopad na jiné herní prvky]
 

DeletedUser3346

Guest
Pokud se to hlavně hráčům co jsou ve společenství nelíbí, tak se může nápad týkat pouze pro singel hráče. Pokud by nešlo udělat filtr nabídek pro společenství.
 

DeletedUser3071

Guest
Naprosto nechápu smysl toho nápadu. Je zbytečný a upřímně i dost nelogický.
 

DeletedUser3346

Guest
@Dellingr Představ si že zadáváš nabídku třeba 100 mramoru za 100 prken a pokud chceš tuhle nabídku dle domluvy pro člena ve společenství tak klikneš na možnou možnost uzamčení nabídky pro společenství a nabídka se s mým nápadem nepotká. Ale jinak veřejná tvoje nabídka 100 mramoru za 100 prken se bude shodovat s někým kdo nabízí 100 prken za 100 mramoru tak po odkliknutí obchod okamžitě proběhne bez čekání. Ty dostaneš okamžitě prkna a druhý ten mramor co ty nabídneš.

Další část návrhu je zobrazování návrhu nabídek které nejsou úplně shodné s tvojí nabídkou a požadavkem na 100% takový bleskový filtr.

Ale je mi to jedno jestli se to nechce chápat, minimálně to s tou okamžitou výměnou bez čekání je výhoda pro všechny. Klidně si pište a kritizujte jak moc je to nesmysl a zbytečnost ... ale upřímně říkám že jste sami proti sobě. :)

Já už mám jiný postoj k některým z vás a naštěstí víc řeším smysl nápadu než antipatie. Třeba že něco navrhne Dellingr kterého osobně moc nemusím, ale pokud bude mít dobrý nápad tak ten nápad podpořím ;) i když jde o zcela subjektivní pohled každého jedince.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
já bych to asi nevyužil. vždy, když hodlám něco dávat na trh, nejdřív se podívám, jestli někdo nenabízí to, co poptávám. pokud ano, všechno to vezmu a poptám jen rozdíl.

a když chci třeba dát jednu nabídku 5000 mramoru za 5000 oceli, může někdo nabízet 5x 1000 za 1000, což by funkce nevzala, tedy zbytečně by zadával trh, když už to tam je. pokud se nejdřív podívám, kdo co nabízí, mám to jednodušší.

navíc si myslím, že samotné zadávání by bylo docela matoucí - hodím nabídku na trh, najednou ona tam není a nahoře mi naskočí suroviny. čehož si třeba hned nevšimnu a pak nevím, jestli to třeba není error.

zamykání nabídek pro spolek bych asi taky nevyužil... když nakupuji, beru primárně od společenství. když prodávám, je mi to úplně jedno, kdo to koupí. a pokud vím, že moji surovinu někdo konkrétní potřebuje, počkám si až bude online a napíše (nebo si dá vlastní poptávku).
 

DeletedUser3346

Guest
@CorwinOfAmber Ano v tomto uznávám že máš pravdu. Ono to v jistém smyslu je zbytečné. Ale můj záměr je zrychlení. Nevím jestli si někdo všiml jisté paradoxní situace kdy vidí 2stránky stejnorodé nabídky/poptávky a 3-4 stránka úplný opak. Což by tímto nápadem odpadalo. Jsou situace kdy dotyčný s jiným hráčem zadají obě nabídky třeba jen o půl minutky od sebe. A v případě pokročilejších hráčů to je pro stránkování jak dělané. A taky teď vylepšení když někdo chce 10 000 ocel za 10 000 mramor tak někdo nabízí 5 000 mramoru za 5 000 oceli ale dvakrát tak ten můj nápad rychlého obchodu by to vzal také.
 

DeletedUser341

Guest
A přemýšlel jsi někdy nad tím, že ty dva hráči, od nichž vidíš protichůdné nabídky, na sebe třeba nevidí, protože jsou každý od tebe na opačnou stranu? Já osobně, když něco takového vidím, tak vezmu obojí... Pomohu oběma svým sousedům, a mne to stojí pár vteřin klikání, za které mi třeba i někdo poděkuje, nebo zase příště pomůže tím, že sežene on suroviny pro mne od někoho, na koho on dosáhne, ale já už ne :)
 
Nahoru