• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

InnoGames TV - diskuse o prosincovém díle

DeletedUser34

Guest
obrázky su to krásne ale nič som tomu nerozumel :(
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, ve zkratce. Plánují se 3 nové věci. První je prý nová rasa. Pravděpodobně něco jako trpaslíci... Zmiňovali se tam o "guest race", což jsou i trpaslíci. Akorát tady to vypadá na nějaké víly. Společně s tím přijdou nový jednotky - vylepšený kněz a čarodka. Druhá věc, podle mě nejzajímavější, jsou kouzla. Říkají tam, že z relikvií se budou moct vyrábět kouzla. Že by konečně využití nepotřebných relikvií a oživení bojů? :) A třetí věc jsou nějaké nové funkce, o kterých tam moc neřekli a moc jsem tomu nerozuměl. Každopádně jedná se o mapu a provincie, možná nějaká spolupráce sousedů, případně využití jíž dobytých provincií... Nevím přesně. Každopádně to vypadá dobře, těším se na to :)
 

DeletedUser292

Guest
Jestli se kolega hráč urvalsandál nespletl a níže uvedené informace opravdu odpovídají realitě (čemuž se mi teda moc nechce věřit), tak si nejsem jistý jestli si z nás inno nedělá trochu legraci... Nejdřív doslovně cituji kolegu i s jeho závěry:

"Ahojda, jak uz protokol psal na chatu, v nejblizsi dobe bude k dispozici nova budova, tak ja jen shrnu, co o ni povidaj na INNOTV.
Odemyka se ve 3. bloku vyzkumu, takze kdo ji bude chtit, nezapomente zalistovat zpatky.
Velikost je 4x5
Ze zacatku jsou k dispozici 2 kouzla a treti se da hned vyzkoumat.
1. kouzlo
cena: ?
efekt: jedne kulturni budove prida kulturu, pokud je budova jiz namotivovana.
2. kouzlo
cena: 4 relikvie
efekt: zvysuje produkci jedne budovy na suroviny o 50%, trvani 2 dny.
3. kouzlo
cena 2 relikvie
efekt: zvysuje produkci dilny na kladivka o 100% (pocitano ze zakladu) na 4 dny.

Takze si to shrneme. Prvni kouzlo je bez diskuze uplne k nicemu. Kupovat za reliky na par hodin trochu kultury je fakt nesmysl. Druhe kouzlo..vzhledem k tomu, ze se vyrabi pres jeden den, tak je zhruba mozne udrzet 2 tovarny na 150% produkce, dokud vam nedojdou relikvie. Pokud misto akademie postavite tovarnu, budete mit priblizne stejny efekt zdarma a jeste budete mit body za tovarnu. Treti kouzlo - kladivka za relikvie? Vazne?
Jestli nekdo vidi nejakou vyhodu, kterou ja nevidim, tak mi prosim napiste. Podle me je to priserna kravina. Ale treba se do vydani neco zmeni."

Já bych k tomu asi jen dodal, že budu aktivně vyzývat hráče aby takovou kravinu úplně bojkotovali. Jediná možnost k čemu by taková budova měla smysl je snad první kouzlo (jestliže bude efekt trvalý a znatelný - třeba trvalé přidání 300 kultury) a nové kouzlo "urychlení průzkumu" - to je to co tady podle mě každého drtí nejvíc...všechno ostatní (kladívka i sůrky) jsou podle mě výsměch ...
Díky za pozornost ... :)
 

DeletedUser34

Guest
no ak to bude za relikvie na ktore mame bonusi tak to bude uplna ale ze uplne uplna sprostost a tu budovu ani stavsat nebudem
lebo to uz nema za mak zmysel ak to bude za bonusove relikvie

ak to bude za nebonusove tak este mozno
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ne, mělo by to být za relikvie, které právě nepotřebujeme. Zase na druhou stranu... spousta hráčů se tu kdysi zlobila, jak jsou relikvie na prd a že se nedají využít. Což byla pravda, tak tady máme aspoň něco. Přeci jen, takhle nám jsou na prd. Tak máme možnost to prd proměnit v něco, co je možná jen o trochu lepší než to prd, ale pořád víc :D Ale jinak souhlasím, taky to není nic závratnýho. Já osobně jsem doufal, že to budou kouzla třeba do boje. Třeba kouzlo na snížení útoku cizí jednotky o 50% do konce boje. Nebo naopak kouzla podporující naše jednotky. Třeba o 30% víc životů. Nebo něco v podobném stylu, což by se hodilo. Boje jsou těžší a těžší a vojáci dražší a dražší :D Škoda no, ale i tak jsem na to zvědavý :) Třeba se to prožene pak ještě úpravou, jako třeba ceny trpasličích budov... Kdo ví.
 

DeletedUser34

Guest
no ak to bude za nebonusove tak sa bude dat aj ked nebonusove bude treba aj na divi no na tich vojakov uz mame div ktori zvisuje zivot vojakom asi by to bolo uz moc lahke no myslim ze teras je nieco vaznejsie co treba riesit a to dost velky ubytok hracov z arendil servera co sa kazdym dnom dost prejavuje na trhu to je vidno najviac ale aj na mape
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tak samozřejmě že životy byl jen příklad. Dalo by se vymyslet spousta kouzel. I kdyby to bylo jen kopírování bonusových schopností jednotlivých vojáků s malou změnou hodnot. Dalo by se vymyslet spousta věcí. Třeba se dočkáme časem... Na divy taky nadávali a jak je lidi staví :D
 

DeletedUser34

Guest
no neviem ale ja len kvoli obratku ale divi su stale slabe bonusi snad sa zlepsia
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
To jo, ale říkalo se že se to nevyplatí a jak to nikdo nebude stavět a další řečičky :) A beztak je nakonec každý staví :) A to nemusí, není to povinná budova nebo něco, bez čeho by se člověk neobešel. Tohle bude podobný, jen to chce čas. Normálka :D Snad další doba naplní naše očekávání. A naplní je co nejdříve
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tak většina z vaší osmičky mají divy větší než jedna co jsem tak prolítnul rychle. A i další hráči :) Je fakt, že spousta lidí dává přednost výzkumu než divu, dokud mají co zkoumat. Což je určitě rozumný, dělal bych to stejně. Ale když už jsou lidi na konci a čekají, tak stejně člověk nemá kam ty body rvát. Na konci minulý doby moc lidí nebylo, ale teď už dojíždí výzkumy spousta lidí, tak si myslím že divy pofrčí. Alespoň než přijde další doba. Ale ono to i tak asi má být. Ten div má být jen taková vedlejší "zábava". Ale na to kolik lidí říkalo že je vůbec nepostaví, jich postavila div většina :) Ale to už se dostáváme zas úplně jinam :D Respektive já. Tak si nahodíme pauzu, ať tu nespamujeme zbytečně od tématu.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Já bych k tomu asi jen dodal, že budu aktivně vyzývat hráče aby takovou kravinu úplně bojkotovali. Jediná možnost k čemu by taková budova měla smysl je snad první kouzlo (jestliže bude efekt trvalý a znatelný - třeba trvalé přidání 300 kultury) a nové kouzlo "urychlení průzkumu" - to je to co tady podle mě každého drtí nejvíc...všechno ostatní (kladívka i sůrky) jsou podle mě výsměch ...
Díky za pozornost ... :)

Kouzla se budou vyrábět jen za nebonusové relikvie, takže o nic nepřicházíte. My jen nabízíme využití něčeho, co vám bylo doposud k ničemu. Navíc tři zmíněná kouzla ve videu jsou jen základ, nikdo neřekl, že jich nebude v budoucnu více. Nedělejme prosím ukvapené závěry. ;)
 

DeletedUser1185

Guest
Ahoj všem!
Když už mě tu Skamar tak hezky ocitoval, tak to ještě upřesním. :)

Pokud očaruju jednu výrobní budovu, celková produkce surovin (při dvanácti budovách) se mi zvedne o zhruba 4% (x2). Pokud postavím místo toho jinou výrobnu, zvednu si výrobu o 1/12, tedy 8%. Je tam toho víc, ale po jednoduchost se dá říct, že obě budovy jsou stejně silné, akorát já raději utratím kladívka a mince, kterých mám neomezené množství, než relikvie, které mi časem dojdou.

A jak psal Forseti, určitě toho bude v budoucnu více, to je jasný. Ale poslední dva měsíce se hra omezila na: sebrat a nastavit výrobu, namotivovat cech, na dva dny poslat skauta. Ač mám Elvenar rád, je to nuda. Proto mě zklamalo, když dlouho připravované vylepšení přinese toto.


A ještě takový můj skromný názor: Elvenar je strategická hra, kde je potřeba rozumně vyvážit množství budov, aby to fungovalo. Podobné podpůrné mechanizmy (jako bonus k výrobě) tuto potřebu ničí. Namísto plánování nebo úpravy města stačí kliknout na vhodný bonus. Bonusy, které zmínil GoldAngel mi přijdou rozumnější.. a to on na to neměl dva měsíce na rozmyšlenou :D.
 

Deleted User - 42211

Guest
Tomu grafikovy je tak blbě rozumět :D Asi člověk od toho čekal víc, ale na druhou stranu se mi moc líbí využití relikvií, které mi jsou k ničemu a nic nezvyšují. Je to výhoda pro hráče, co žijou na okraji mapy a mají pouze 3 sousedy, ti se ke kultuře pořádně jinak nedostanou :p
 

DeletedUser292

Guest
Nechtěl jsem jen nadávat, ale v téhle hře je celkem nuda...co by podle mě hru podpořilo je jak jsem říkal zkrátit dobu průzkumu. Hráči budou mít možnost víc bojovat, bude je to nutit obcházet sousedy (protože budou potřebovat mince na průzkum)..a taky to splní účel strategické hry. Kouzla které byly popsány jsou podle mě prostě úplně na NIC.
Určitě jsem rád že se té hře inno věnuje - děje se aspoň něco, za to díky. Ovšem bylo by lepší, kdyby to dávalo nějaký smysl... :))
A k debatě o divech - na ty jsem já zas tak nenadával...žádný zázrak to není, ale aspon mají výhody trvalý charakter a hlavně se zase dá někde o něco soutěžit...takže hrát. A to se bohužel o kouzlech, který mi zvednou produkci kladívek, surovin a kultury opravdu říct nedá...možná to můžeme pak přejmenovat na nějakou farmu nebo tak ... moc strategický mi to fakt nepřipadá ... :))
Je to jen můj názor, nechci nikoho prudit, jen se jsem prostě musel ozvat protože mi to připadlo za hranou ...
 

DeletedUser292

Guest
Díky, čekal jsem spíš kritiku :)
Zkusím tam něco sesmolit, ale nejsem žádný velepisatel.
 
Nahoru